Przeskocz do treści
Noc Teatrów
Inne

Noc Teatrów

Zbliża się prawdziwa uczta dla teatromaniaków – 10. Noc Teatrów. W Dworku Białoprądnickim 17 czerwca widzowie obejrzą dwa spektakle w wykonaniu znakomitych artystów. Zapraszamy!

O godz. 18.00 rozpocznie się wspaniałe cieniowe widowisko – spektakl w wykonaniu Teatru Figur pt. ”Mglisty Billy”. Tytułowy bohater lubi samotność, noc, deszcz i melancholię. Uwielbia robić draństwa swojej młodszej siostrze Jane i topić mrówki w czekoladowej ślinie. Nie jest niedobry, po prostu „ma charakter”. Dodatkowo posiada dar ciemnowidzenia. Kiedyś miał też kota Tarzana, który był jego najlepszym przyjacielem. Pewnego dnia znalazł go zesztywniałego w ogrodzie. Co się dzieje z kocią duszą po śmierci? A przede wszystkim – co to jest śmierć? I czy wszyscy musimy tam iść? Mglisty Billy to spektakl dla wszystkich, którzy mają albo mieli kiedyś dwanaście lat, być może stracili kota, chomika czy papugę, chcieliby przechytrzyć śmierć i zamknąć ją w hermetycznym słoju.Przedstawienie realizowane jest na podstawie komiksu „Mglisty Billy” autorstwa Guillaume’a Bianco.

Obowiązują rezerwacje: teatr@teatrfigur.pl. Wstęp bezpłatny.
Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3.

O godz. 19.00 rozpocznie się spektakl pt. „Pola Negri” w wykonaniu Salonu Poezji, Muzyki i Teatru im. J. Pilitowskiego w Toronto.

Poruszająca sztuka w reż. Kazimierza Brauna w mistrzowskiej obsadzie pozwoli bliżej poznać sylwetkę uwielbianej na całym świecie polki – Poli Negri. Niewielu wielbicieli jej hollywoodzkich filmów znało prawdziwe nazwisko aktorki – brzmiące Chałupiec – i wiedziało o latach przeżytych w biedzie z matką na warszawskim powiślu. Znakomita sztuka, w mistrzowskim wykonaniu Agaty Pilitowskiej i Marii Nowotarskiej w reżyserii Kazimierza Brauna.

Wstęp wolny, Sala Teatralna, ul. Papiernicza 2.

Salon Poezji, Muzyki i Teatru w Toronto powstał w 1991 roku z inicjatywy aktorki Marii Nowotarskiej. Od 25 lat prowadzi działalność teatralną w Kanadzie, a także jest zapraszany do wielu miast w Stanach Zjednoczonych, Europy czy Brazylii. Głównym nurtem działalności teatru są sztuki o wielkich Polkach emigrantkach, grane przez M. Nowotarską i A. Pilitowską: „Helena, rzecz o Modrzejewskiej”, „American Dreams”, „Tamara L.”, „Promieniowanie, rzecz o Marii Skłodowskiej Curie”, „Opowieści Poli Negri”, „Tajemnice Ordonki”. W teatrze wystawiane są również wieloosobowe widowiska poetycko-muzyczne oparte na twórczości najwybitniejszych polskich poetów od Jana Kochanowskiego, do Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta.