Przeskocz do treści
Pacific Crest Trail
Inne

Pacific Crest Trail

163 dni w drodze, 4300 kilometrów wędrówki… Przejścia tego szlaku podejmuje się około 300 śmiałków rocznie, kończy go mniej niż połowa. Im się udało! Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński dokonali pierwszego polskiego przejścia Pacific Crest Trail. 11 maja o godz. 18.00 będą gośćmi „Pociągu do podróży”.

W 2016 roku Maciek Stromczyński i Grzegorz Ozimiński przeszli liczący prawie 4300 km Pacific Crest Trail. To wysokogórski szlak trekkingowy na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Trasa przebiega przez upalne tereny kalifornijskiej pustyni, deszczowy Oregon oraz zimny i śnieżny Waszyngton. Wędrówka zajęła im 163 dni. Jak wygląda półroczne życie w namiocie z drugą osobą? Jacy są Amerykanie z małych miasteczek? Dlaczego film „Dzika droga” nie oddaje pełnej urody szlaku? O tym wszystkim i nie tylko opowiedzą podczas prelekcji.

PCT, wyznaczony w 1968 roku, jest jednym z najdłuższych szlaków trekkingowych USA. Znany jest między innymi z książki Cheryl Strayed „Wild” (polskie wydanie: „Dzika droga. Jak odnalazłam siebie”), a także jej późniejszej ekranizacji o tym samym tytule. Liczy prawie 4300 kilometrów i wiedzie przez zróżnicowany pod względem ukształtowania teren znajdujący się w trzech strefach klimatycznych. Przebiega przez wiele lasów, kilka parków narodowych i krajobrazowych, na trasie można również zwiedzić narodowe zabytki.

Maciej i Grzegorz za przejście Pacific Crest Trail zostali nominowani do nagrody „Traveler” National Geographic oraz Kolosów.

fbDołącz do naszego wydarzenia na facebooku i zaproś na slajdowisko swoich znajomych!

sala teatralna
wstęp wolny

pct_mix

POCIĄG DO PODRÓŻY

Uwielbiasz poznawać świat i odkrywać nowe miejsca? Szukasz wskazówek przydatnych w drodze? A może podróże są Twoim marzeniem, które pozostaje w strefie planów? Zapraszamy na spotkania z ludźmi takimi jak Ty! Samolotem? Autostopem? Pieszo? Nieważne! Byle przed siebie! Tak tworzą się niezwykłe wspomnienia z podróży, którymi dzielą się z nami prelegenci.

Chcecie opowiedzieć o swoich przygodach? Napiszcie! magdalena.ochocka@dworek.eu