0526miniziola26 maja to data kolejnego spotkania z cyklu Zdrowie Holistyczne tym razem odkryjemy bogactwo natury jakie ukryte jest z ziołach. Zapraszamy na wykłady: „Dary Natury – Świat Ziół” Doroty Adamczyk (biolog) oraz „Cudze chwalicie, swego nie znacie – 7 słowiańskich cudownych ziół” Mariusza Niezgody (specjalista ziołolecznictwa).

W związku z wchodzącymi w życie 25 maja 2018 r. nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE tzw. RODO) informujemy, że przekazane przez Państwa dane osobowe będziemy przetwarzać zgodnie z przepisami w/w aktu prawnego i ustalonej Polityki Ochrony Danych Osobowych w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Więcej:

00608minigmiter8 czerwca zapraszamy na wernisaż upamiętniający twórczość artystki i pedagog Barbary Gmiter. Wieczór uświetni występ uczestników Studia Wokalnego Blanki Dembosz w składzie: Magdalena Ganew, Izabela Wasylik, Monika Początek, Katarzyna Możejko.

0609minidzieciswiataW sobotę 9 czerwca zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach Wielkiej Wyprawy!  Tym razem poznamy małych mieszkańców różnych zakątków Ziemi. Obowiązują zapisy od 4 czerwca.

0609minidinoW sobotę, 9 czerwca czeka nas wyjątkowa podróż do odległej przeszłości, w której na Ziemi panowały dinozaury. Przez ten fascynujący świat poprowadzi nas prawdziwy paleontolog! Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą poznać i dowiedzieć się jak żyły dinozaury!

0610minitotemW niedzielę 10 czerwca o godz. 16.00 posłuchacie indiańskich opowieści i wyruszcie śladami indiańskiego plemienia Czarnych Stóp, by odnaleźć drogę do skradzionego totemu. Zamienimy czapki na pióropusze, przygotujemy amulety z darów natury i poczujemy jak żyli pierwotni mieszkańcy Ameryki Północnej. Zapisy od 4 czerwca.

0526miniziola26 maja to data kolejnego spotkania z cyklu Zdrowie Holistyczne tym razem odkryjemy bogactwo natury jakie ukryte jest z ziołach. Zapraszamy na wykłady: „Dary Natury – Świat Ziół” Doroty Adamczyk (biolog) oraz „Cudze chwalicie, swego nie znacie – 7 słowiańskich cudownych ziół” Mariusza Niezgody (specjalista ziołolecznictwa).

Blanka DemboszZapraszamy na „Piosenki z dobrym tekstem”! Spotkajmy się 6 czerwca (środa) o godzinie 19.00 w Sali Kominkowej na koncercie uczestników Studia Wokalnego Blanki Dembosz. Będą to piosenki z dobrym tekstem, skłaniającym do refleksji i piękną muzyką. Koncert pięknych melodii w rytmie walca, tanga a także ballady i piosenki o miłości.

0226minimozg5 czerwca o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie z prof. dr. hab. n. med. Iwoną Wybrańską, biologiem molekularnym, profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Biochemii Klinicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem tematem przewodnim Akademii Mózgu będzie Nutrigenomika jako wyzwanie współczesności.

DD_BrzechwaW niedzielę 3 czerwca w Dworku Białoprądnickim spotkacie Kota w butach, Kaczkę Dziwaczkę, Samochwałę i Pana Kleksa, rozdającego piegi. Będzie słoń z trąbami dwiema i popłyniemy na wyspy, których nie ma. Wszyscy, i duzi i mali, przeniesiemy się do Bajkowego Świata Pana Brzechwy. Czy macie na to ochotę? Zatem cała naprzód ku nowej przygodzie!

0527miniroch„Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści” – pierwsze w Krakowie spotkanie autorskie z artystą malarzem młodego pokolenia Rochem Urbaniakiem. Zapraszamy 27 maja (niedziela) o godzinie 16.00. Promocja książki "Papiernik" połączona będzie z plenerową wystawą ilustracji książkowych oraz warsztatami dla dzieci. Spotkanie z autorem poprowadzi dziennikarz parentingowy i bloger Adam Wieczorek.

0526miniziola26 maja o godzinie 17.00 zapraszamy spotkanie z cyklu Zdrowie Holistyczne, tym razem odkryjemy bogactwo natury jakie ukryte jest z ziołach. Zapraszamy na wykłady: Doroty Adamczyk (biolog)  „Dary Natury – Świat Ziół”  oraz Mariusza Niezgody (specjalista ziołolecznictwa) „Cudze chwalicie, swego nie znacie – 7 słowiańskich cudownych ziół”.

0718akcjalatomini2Do końca roku szkolnego został ponad miesiąc. To doskonały czas, aby zaplanować letni wypoczynek dla swojego dziecka. Przygotowaliśmy różne zajęcia i atrakcje, w tym zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne nie zabraknie wycieczek, gier i zabaw na świeżym powietrzu. Zapisy na zajęcia ruszają 21 maja w kasie Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w godzinach 8.00 - 16.00! Podczas zapisów decyduje kolejność zgłoszeń.

0530minipaniZapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Rozmówica - czyli wszystko o co chcielibyście zapytać. Tym razem dzennikarka Natalia Vince porozmawia z Ola Budzynska, która poradzi nam jak zarządzać sobą w czasie i nie zwariować. Pomyśl, jakie korzyści możesz mieć z zorganizowania swojego dnia i już dzisiaj zaplanuj z nami czas 30 maja o godzinie 18!

sabas_maly

W poniedziałek - 21 maja o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejny Salon Artystyczny SABAS. Tym razem zaprezentujemy teksty Mateusza Zygadło - "Przyszłościomyśl", "Brzeszczółka" i inne. W spotkaniu  udział wezmą autor, Grzegorz Jarząbek - główny bohater, Jaro Gawlik i Krzysztof Janik.

0525minimajewskaKoncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza w Dworku! Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się ten żagiel bieli, Być kobietą - nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza zachwycają do dziś melodyjnością, lekkością, pełnym pasji wykonaniem. 25 maja (piątek) o godzinie 18 usłyszymy je na żywo w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego.

koW ramach cyklu Muzyczne Czwartki, wszystkich melomanów zapraszamy do Sali Kominkowej, gdzie odbędzie się koncert muzyki klasycznej. W repertuarze usłyszymy utwory Bacha, Cacciniego, Sartiego, czy Mozarta. Zapraszamy 24 maja o godz.18.00. Wstęp wolny

0521minizdradkaO tym, jak ważna jest stabilna, pełna miłości i poczucia bezpieczeństwa rodzina nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego zdradzamy? Dlaczego jesteśmy zazdrośni? Kiedy zazdrość cementuje a kiedy jest chorobliwa? Porozmawiamy o tym z psycholog Magdaleną Sękowską 21 maja o godz. 18.00 (sala Kominkowa, wstęp wolny).

0519miniptakiJak rozpoznawać i jak narysować ptaki? Czy rysowanie ptaków to zajęcie łatwe? Jak narysować ptaka, tak by łatwo rozpoznać gatunek? Czy trzeba rysować realistycznie? Szkiełko i Oko zaprasza na kolejne warsztaty przyrodnicze w sobotę 19 maja o godz. 14.00 (Lektorium).

05a24miniaanimacjeW czwartek 24 maja od godz. 18.00 zobaczymy pokazy animacji z francuskiej szkoły rysunku artystycznego The Emile Cohl School we Francji. Organizatorem pokazu jest nasza wolontariuszka z Francji Roxanne Girin (sala Teatralna, wstęp wolny).

 Detektywistyczne szarady, łamanie kodów, szyfrowanie wiadomości i  inne tajemnice kryptologii: 11 czerwca zapraszamy na warsztaty w ramach cyklu Rodzinna Fabryka Pomysłów. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy ruszają 5 czerwca.

 Z POWODÓW NIEZALEŻNYCH OD NAS, DZISIEJSZE SPOTKANIE JEST ODWOŁANE!  
Czy na pewno wiemy czym miłość? Czy miłość to cały wachlarz uczuć? Jakie są definicje miłości? Jak rozpoznać miłość? Podczas godzinnego wykładu psycholog -  Magdalena Sękowska opowie o najbardziej pożądanym z uczuć - miłości. Zapraszamy 12 czerwca (poniedziałek)  o godz. 18.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny.

0806pociagminiPodczas ostatniego przed wakacjami "Pociągu do podróży" poznamy Norwegię od strony wody, poszukamy trolli i  razem z Kasią Pustelny-Szewczyk i Markiem Szewczykiem odkryjemy białe miasteczka Riwiery Sørlandet. Zapraszamy 8 czerwca (czwartek) o godz. 18.00.

 Już dziś zapraszamy na kolejną Akademię Mózgu. Podczas spotkania rozprawimy się ze stresem! Sala Kominkowa, godz. 18.00, wstęp wolny.

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonW najbliższym Salonie Artystycznym Sabas przedstawimy twórczość malarki, poetki  autorki tekstów piosenek Anny L. Zięby.  Na ten wyjątkowy wieczór do Piwnic Dworku zapraszamy 5 czerwca (poniedziałek) o godz.18:00. Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Wstęp wolny.

koW cyklu Muzyczne Czwartki zaprezentujemy recital fortepianowy młodego artysty Roberta Maciejowskiego. W świat wyrafinowanych dźwięków przeniesiemy się 8 czerwca (czwartek), o godz. 18.00. Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

3105minijazzCzy wiecie, że w latach 70 – tych i 80 – tych Dworek Białoprądnicki był jednym z niewielu miejsc w Krakowie, gdzie można było posłuchać prawdziwego jazzu? Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii oddających atmosferę tamtych lat  -  31 maja, godz. 19.00, Sala Złota. Wstęp wolny. Uwaga! Pierwszych dwudziestu gości odwiedzających wystawę otrzyma pięknie wydaną książkę autorstwa Antoniego Krupy pt. „Miasto błękitnych nut, czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko”.

1106minidzienPomaganie mamy we krwi! Zapraszamy na „Dzień dla życia”– plenerową akcję propagującą honorowe dawstwo. Bądźcie z nami  w niedzielę, 11 czerwca w godz. 11.00-16.00, Papiernicza 2. Wstęp wolny.

2905migalaOpery, operetki i pieśni w wykonaniu młodych artystów Opery Krakowskiej. To wszystko u nas 29 maja o godz. 18.00. Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2.

 Gościem kolejnych Spotkań z Temidą jest aktor znany z takich kreacji jak Bronek Talar w serialu "Dom" czy Bruno Walicki z "Na dobre i na złe - Krzysztof Pieczyński. Porozmawiamy o konstytucyjnym prawie wolności sumienia i wyznania. Zapraszamy 30 maja (wtorek) o godz. 18.00, Piwnice Dworku.

wakacjeZapraszamy do udziału w wakacyjnych warsztatach artystycznych dla dzieci. Kurs małego witrażu, tajniki powstawania średniowiecznych manuskryptów, kurs fotografii artystycznej, technika filmu poklatkowego, kreatywna garkuchnia, papierowe cuda, pracownia odlewnicza i kurs ceramiki warsztatowej czekają na Wasze pociechy. Zajęcia w dniach 3 – 7 lipca oraz od 10 – 14 lipca, w godz. 9.00-12.30 i od 12.30-15.30.

0406dzienminiW co bawiły się dzieci w XVIII wieku? Jakie noszono wtedy ubrania? Czy Tadeusz Kościuszko był przyjacielem Indian? Co wspólnego miał ze współczesnymi snajperami? Dowiedzcie się tego już 4 czerwca w Dworku Białoprądnickim w czasie rodzinnego pikniku z okazji Dnia Dziecka!

0406malaCzy w każdej rzece płynie tyle samo wody? Dlaczego torfowisko jest jak gąbka? Co ma wspólnego bóbr i ryba? Wszystkiego o wodnych i nadwodnych światach dowiecie się podczas warsztatów edukacyjnych Szkiełko i Oko, na które zapraszamy do Zajazdu 3 czerwca (sobota) o godz. 14.00. 

 Zapraszamy do wysłuchania niesamowitych historii, nieznanych faktów i poznania dokumentów o 259 dniach z życia Świętej Faustyny. Dniach ściśle związanych z historią Prądnika. Opowiedzą o tym Marzena i Marek Florkowscy - autorzy książki pt. „Święci nie zarażają. Siostra Faustyna -  ostatnie lata życia”.  Spotkanie odbędzie się w środę, 17 maja o godz. 18.00, Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

sikoraCzeka Was kawał świetnej muzyki fortepianowej w wykonaniu młodych – zdolnych.  W czwartek,  18 maja o godz. 18.00 wystąpi u nas Sikora Piano Duo i zaprezentuje arcydzieła muzyki kameralnej Mozarta, Mendelssohna oraz Ravela. Wstęp wolny.

 vvv


19 maja na całym świecie obchodzony jest World IBD Day - Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit. W Dworku będziemy go świętować w niedzielę, 21 maja  w godzinach 15.00 - 18.00. Zapraszamy na wykłady oraz piknik rodzinny pod przewrotną nazwą “Kupa śmiechu”. Wstęp wolny.

 Nasza Wielka Wyprawa dociera w coraz odleglejsze krainy! Przed nami podróż do bajkowej Tajlandii, gdzie żyją słonie i tygrysy, kwitną piękne orchidee i mieszka plemię „Długich Szyi”. Obowiązują zapisy od 15 maja.

szkiCzy drzewa dają tylko tlen i drewno? Czy warto chronić lasy? Czy poradzimy sobie bez lasów? Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnych warsztatów z cyklu "Szkiełko i Oko". Zapraszamy w sobotę 20 maja o godz. 14:00 do Zajazdu Kościuszkowskiego (ul. Białoprądnicka 3).

supKolejnym gościem Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim będzie znany piechur z wybitnym talentem do opowiadania, Łukasz Supergan. Zimą i wiosną tego roku zdecydował się przejść Izraelski Szlak Narodowy, szedł dłużej niż 40 dni. Tym, co przeżył, podzieli się 20 maja (sobota). Prezentacja w Krakowie będzie jego pierwszą po powrocie z Bliskiego Wschodu.

2taCudowna wiosna, balet, hip – hop, dancehall, zumba i inne  tańce  – tak będzie wyglądała u nas najbliższa niedziela. Dzieci i młodzież, ucząca się na co dzień w Dworku różnych technik tańca, zaprezentuje efekty swojej całorocznej pracy. Pokaz rozpocznie się o godz. 11.00 na naszej plenerowej scenie – ul. Papiernicza 2.

bajminiTym razem w ramach Bajkowej Niedzieli najmłodsi obejrzą pełną humoru i scenicznych gagów historię poruszającą problem nietolerancji. Nie przegapcie tego spektaklu – 21 maja, godz. 15.00, Sala Teatralna, ul. Papiernicza 2.

ckSpotkania firmowe, konferencje, szkolenia, a może oficjalny bankiet lub gala? Dworek to nie tylko uroczy plener, ale przede wszystkim stylowe i komfortowo wyposażone sale, z duszą i charakterem. Zapraszamy do kontaktu!

0525maltaminiCzy Malta to raj wyłącznie dla plażowiczów? Jakie atrakcje skrywa poza głównym szlakiem turystycznym? Jak smakuje maltańska kuchnia? Na te i wiele innych pytań odpowie Iwona Kukla, należąca do ostatnich szczęściarzy, którzy mogli zobaczyć słynne Azure Window - niezwykłe dzieło natury. Zapraszamy na "Pociąg do podróży" 25 maja (czwartek) o godz. 18.00.

0barbakusDobrze znany Wam sympatyczny smok w mundurze Strażnika Miejskiego opowie tym razem o spotkaniach ze zwierzętami i pouczy, jak należy się wobec nich zachowywać. Smok zaprasza dzieci 27 maja (sobota) o godz. 10.00 do Zajazdu Kościuszkowskiego. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

0522miniCzeka Was niezapomniany wieczór z wierszem i piosenką. Gościem najbliższego Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon SABAS będzie Hubert Jezierski. Zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 22 maja o godz. 18.00, Piwnice Dworku, ul. Papiernicza 2.

0524japanW ramach cyklu „Muzyka Świata”  Kostiumowa Agencja Artystyczna „Gejsza-art” wprowadzi Was w klimat Kraju Kwitnącej Wiśni. Serdecznie zapraszamy 24 maja o godz. 19.00, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2).

2505miniodkrywkaKoncerty w ramach Odkrywki to wiele znakomitych, świeżych brzmień na muzycznej scenie klimatycznych Piwnic. Na kolejnym koncercie usłyszycie Just Kidding Band -  grupę młodych muzyków z Krakowa, zainspirowanych takimi zespołami jak Red Hot Chili Peppers, The Black Keys, Rage Against The Machine czy Myslovitz. Grają szeroko pojętego rocka, a ich repertuar zawiera zarówno autorskie piosenki jak i covery. Do zobaczenia w najbliższy piątek o godz. 19.00, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

 Prace plastyczne wykonane przez dzieci są autentyczne i bajecznie kolorowe. Reprezentują pełen uroku i prostoty świat. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krakowie, wykonały pod okiem nauczyciela – artysty Joanny Skarbek, m.in. rzeźby, formy przestrzenne, obrazy na płótnach. Na wernisaż tej niecodziennej wystawy zapraszamy 11 maja (czwartek), godz. 18.00, Zajazd. Wstęp wolny.

 Fortepian, kontrabas, gitara oraz akordeon. Inspiracje jazzem, muzyką argentyńską i słowiańską nostalgią. Wszystko to „doprawione” szczyptą muzyki świata. Tak najkrócej można przedstawić zespół Paradigmat, który wystąpi u nas 11 maja o godz. 18.00. Sala Kominkowa, wstęp wolny.

bizneSplotyInformujemy, że z przyczyn niezależnych od nas warsztaty nie odbędą się.
"B
izneSploty" zapraszają na wyjątkowy warsztat autoprezentacji, pozwalający przełamać strach przed wystąpieniem publicznym i uczący swobodnego wypowiadania się w szerszym gronie. Prowadzenie: Wojciech Terechowicz - śpiewak, aktor, reżyser, retor, nauczyciel sztuki aktorskiej, instruktor dramy stosowanej. Zapraszamy 11 maja (czwartek), o godz. 17.30, do Piwnic Dworku. Wstęp wolny.

Mamy dla Was informację w sprawie wtorkowego koncertu "Współbrzmienia": muzyk z zespołu  Hard Times Trio poważnie się rozchorował. W zastępstwie wystąpi znany i lubiany zespół Grass Band  z muzyczną niespodzianką na wokalu. Zapraszamy 9 maja o godzinie 19.00. Piwnice, wstęp wolny. P.S. "Wiśni" życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!

 A gdyby tak samodzielnie uszyć sobie modne ubrania i dodatki? Na warsztaty konstrukcji i szycia, których ukończenie pozwoli nabyć umiejętność poprawnego szycia garderoby i dodatków zaprasza Pracownia Faron. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 17.00-20.00 w Zajeździe.

 Podczas majowego SABASU zaprezentujemy tom poetycki Henryka Majcherka pt. „Ziarnka ślepej kury”. W tle zabrzmi gitara klasyczna w wykonaniu Eryka Jaworskiego. Spotkanie poprowadzi Beata Anna Symołon. Zapraszamy 8 maja (poniedziałek)  o godz. 18.00, Piwnice. Wstęp wolny.

 Zdrada partnera burzy nasz świat, powoduje cierpienie,  poczucie krzywdy i niezrozumienia. Czy możemy być jeszcze szczęśliwi po zdradzie? Psycholog -  Magdalena Sękowska - opowie o zdradzie z trochę innej perspektywy: czym jest w związku i jakim jest komunikatem o tej relacji? Zapraszamy 9 maja (wtorek)  o godz. 18.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny.

muzyczny_czwartekCzwartkowe popołudnie, 2 czerwca, będzie można spędzić w Dworku m. in. z Mozartem. Wszystko za sprawą zespołu „Mozarteum”, który zaprezentuje utwory najsłynniejszych kompozytorów. Zapraszamy o godz. 18.00 do Sali Kominkowej.

szkiełkoZapraszamy dzieci i młodzież na fascynujące zajęcia edukacyjne. Podczas warsztatów w ramach „Szkiełka i Oka” najmłodsi poznają najciekawsze gatunki zwierząt żyjące w mieście. Zajęcia odbędą się już 4 czerwca (sobota) o godzinie 15:00 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3).

odżywianieDowiedz się, gdzie szukać skutecznej pomocy, gdy Twoi bliscy cierpią z powodu zaburzeń odżywiania. Zapraszamy na konferencję pod hasłem  „Po drugiej stronie stołu, czyli gdy Twoi bliscy tracą kontrolę nad emocjami”, która odbędzie się w Dworku Białoprądnickim 10 czerwca o godz. 17.00. 

Bajkowa NiedzielaJuż 8 maja zapraszamy wszystkie dzieci do 10 roku życia na spektakl teatralny w ramach cyklu Bajkowa Niedziela. Przedstawienie zatytułowane „Żabi książę” w wykonaniu Teatru Urwis rozpocznie się o godzinie 15:00 w Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego. 

Electric DogW kolejny majowy długi weekend zapraszamy na koncert zespołu Electric Dog. W piątek (27 maja) o godzinie 19:00, będziecie mieli okazję odkryć mieszankę brzmień stworzoną przez czworo artystów z różnych stron Europy.

ProfilaktikusZapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami  do udziału w niezwykłym konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników będzie stworzenie rysunków do bajki pt. ”Opowieści Czarodzieja Profilaktikusa”. Nagrodzone prace umieścimy w bajce, która ukaże się wrześniu. Termin nadsyłania prac upływa 10 czerwca.

Muzyka sercaZapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Zdrowie Holistyczne”. Tym razem uczestnicy dowiedzą się dlaczego warto  wsłuchać się w bicie swojego serca. Wydarzenie odbędzie się 14 maja (sobota) o godz. 18.00 w Sali Teatralnej Dworku. Wstęp wolny.

bizneSplotyJeśli jesteś mamą i prowadzisz biznes lub zamierzasz założyć firmę – musisz tu być. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Biznes Inspiracje pod hasłem „Przytul Biznes”:  9 czerwca (czwartek) o godz. 17.30 (Sala Złota). 

Akademia BarbakusaMajowe spotkanie ze smokiem Barbakusem, będzie wyjątkowe. Tym razem, wszystkie dzieci zobaczą spektakl teatralny pt. "Królestwo zakręconego czasu, czyli Bajka o Mądrych Dzieciach". Zapraszamy w sobotę (21 maja) o godzinie 10:00 do Sali Teatralnej w Zajeździe Kościuszkowskim. Obowiązują zapisy – ilość miejsc ograniczona.

Cukiernia - jubileusz

Od 13 lat uwielbiane przez publiczność „Spotkania z operą i nie tylko” wspiera Cukiernia Wojciech Doliński. Z okazji jubileuszu 70 – lecia cukierni najbliższy koncert będzie dedykowany właśnie tej firmie. 16 maja o godz. 18.00 (Sala Kominkowa) zapraszamy na prawdziwą muzyczną (i nie tylko!) ucztę: wystąpi zespół muzyki dawnej Salsamentum prezentujący muzykę dworską oraz kwartet smyczkowy grający utwory klasyczne, filmowe i jazzowe.

Magdalena LechowskaMuzyka Świata, 19 maja upłynie pod hasłem ognistego tanga. Wystąpi Magdalena Lechowska i „Tanguedia” za sprawą którego usłyszymy niezwykłe połączenie lirycznej gry na skrzypcach, rytmicznego akordeonu oraz temperamentnego śpiewu. Zapraszamy o godz. 19.00 do Sali Kominkowej Dworku. Wstęp wolny. 

Dżungla zabawUwaga! Brak wolnych miejsc! Informujemy, że wszystkie karnety na Akcję Lato zostały już sprzedane.

kotlet_na_wynosKotlet pewnego dnia postanowił skręcić w innym kierunku. Spakował się na wynos, wystawił kciuk do góry i wyruszył w drogę. 9 czerwca gościem slajdowisk "Pociąg do podróży" będzie Kotlet, czyli Mateusz Kotlarski. Zapraszamy na autostopową podróż po Azji!

Dzień dla ŻyciaCzy wiesz, że nosisz w sobie moc? Oddając krew, rejestrując się w bazie dawców szpiku lub podpisując oświadczenie woli możesz uratować komuś życie. Zapraszamy na „Dzień dla życia” w Dworku Białoprądnickim  – plenerową akcję propagującą honorowe dawstwo. Na uczestników czeka wiele atrakcji, loteria z nagrodami od sponsorów, a na koniec muzyczna uczta: koncert zespołu LOR. Wszystko to 12 czerwca w godz. 11.00 – 16.00. Do akcji włączyli się Grażyna Brodzińska – śpiewaczka operowa, Anna Treter – solistka i pianistka, Dominika Wójciak – zwyciężczyni III polskiej edycji programu MasterChef, Przemysław Firek – śpiewak operowy, Michał Kościuszko – kierowca rajdowy, Rafał Sonik – kierowca rajdowy,  Jacek Wójcicki – śpiewak i aktor. 

Bez pośpiechuZwolnij i zatrzymaj się w Dworku Białoprądnickim. Zapraszamy na wystawę malarstwa „Bez pośpiechu” autorstwa Bożeny Formas - Mądry. Wernisaż odbędzie się 10 maja (wtorek) o godz. 18.00 w Zajeździe Kościuszkowskim. Wstęp wolny. 

Papierowe historieZarząd i Rada Dzielnicy IV – Prądnik Biały oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zapraszają na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 5 czerwca, w godz. 15.00 - 19.00 pod hasłem "Papierowe historie". Papierowa olimpiada, gazetowy tor przeszkód, papierowy slalom, bieg w pudłach, rzut kulą w płot, niezwykły pokaz baniek mydlanych i tańca akrobatycznego to tylko niektóre z czekających atrakcji. Wydarzenie, będzie zakończeniem Dni Dzielnicy IV. Wstęp wolny.

Tanie podróżowanieZbliżają się upragnione wakacje. Wszyscy zastanawiamy się jak je spędzić. Wybrać wygodny, ale nie tani pakiet all-inclusive w popularnym biurze podróży i razem z 245 osobami na pokładzie polecieć do kilkugwiazdkowego resortu w jednej z trzech najmodniejszych destynacji w 2016 roku? A może tym razem odważyć się, wybrać wymarzony kierunek, kupić okazyjnie przelot i po raz pierwszy zorganizować coś samemu? Przyjdź na kolejne slajdowisko Pociąg do podróży, a Zdzich Rabenda przekona cię, że samodzielnie zorganizowany wyjazd przynosi satysfakcję, wiele radości oraz oszczędności.

Mensa - Why so serious?Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Mensa zaprasza”. Tym razem poznamy kulisy projektowania gier poważnych  – m.in. edukacyjnych i  biznesowych.  Zapraszamy 18 maja (środa), o godz. 18.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny. 

Księga jednego wierszaZapraszamy na niezapomniane spotkanie z poezją, czyli Salon Poetycki Beaty Anny Symołon. Najbliższy – 16 maja o godz. 18.00, przybliży tom poetycki Marty Mollendo Pilszczek pt. „Księga jednego wiersza”. Wstęp wolny.

Agnieszka GrochowiczNajnowszy projekt krakowskiej poetki i wokalistki Agnieszki Grochowicz jeszcze w maju w Dworku Białoprądnickim. Zapraszamy do wysłuchania recitalu artystki w czwartek (12 maja) o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej. 

Pogubieni w stosach serduszekZapraszamy na majowy, nastrojowy wieczór z poezją miłosną. Tym razem w Salonie Poetyckim Beaty Anny Symołon zostanie zaprezentowana antologia pt. „Pogubieni w stosach serduszek” z udziałem autorów, m.in. Elizy Segiet, Tamary M. Tarasek: 9 maja, godz. 18.00, Piwnice  Dworku. Wstęp wolny.

Wigilia wśród łowców głów W majowych Kolosowych Spotkaniach  zobaczymy Witolda Palaka i Dorotę Wójcikowską, którzy podczas tegorocznych Kolosów zostali uhonorowani wyróżnieniem w kategorii „Podróże” za motocyklową wyprawę przez Indie. Do zobaczenia w sobotę, 21 maja, o godzinie 17:00 w Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickego.

Bajkowa NiedzielaBajkowa Niedziela już 22 maja. Zapraszamy na przedstawienie dla dzieci pt. „Gargamel i Smurfy” w wykonaniu Teatru Wiśniowego. Tradycyjnie o godzinie 15:00 w Sali Teatralnej. Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie Dworku Białoprądnickiego lub przed spektaklem.

Kupa ŚmiechuJak w zabawny i przystępny sposób mówić o tematach trudnych? Towarzystwo J-elita i Dworek Białoprądnicki znalazły na to sposób – piknik rodzinny „Kupa Śmiechu”.  W niedzielę 31 maja, po raz drugi obchodzić będziemy w Krakowie Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit.

Piknik RodzinnyJuż w niedzielę (31 maja) w Dworku Białoprądnickim wielkie święto dzieci i coroczny Piknik Rodzinny! Na najmłodszych będą czekali skorzy do zabaw i psot bohaterowie książek – Mikołajek, Madeline i piraci. A na zakończenie odbędą się dwa koncerty - Sinfonietty Cracovii i Balkan Sevdah.


Bajkowa niedzielaNowe Przygody Koziołka Matołka już w niedzielę w Dworku. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę (24 maja) o godzinie 15:00.

Chill-e-motionDaj się ponieść magii nastrojowych dźwięków zespołu Chill-e-motion . Przyjdź na koncert do Dworku we wtorek (29 maja) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

4 Święto Rodziny KrakowskiejJuż w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian już po raz czwarty  czekają atrakcje i dobra zabawa.

Urszula Dereń - KokoszkaNa recital fortepianowy Urszuli Dereń – Kokoszki, zatytułowany „Arcydzieła literatury fortepianowej”, zapraszamy w czwartek (28 maja). Cykl Muzyczne Czwartki zawsze o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej.

IndieNa kolejne spotkanie z Władysławem Grodeckim, zapraszamy w najbliższą środę (27 maja) o godzinie 18:00. Tym razem podróżnik opowiadał, będzie o najpiękniejszych świątyniach w północnych Indiach.

Ahoj! Kapitanie!Te wakacje będą zupełnie inne! Wyruszymy na odległe morza i oceany, gdzie przeżyjemy niezapomniane przygody! Odwiedzimy wyspę, na której odbywają się słynne wyścigi żółwi morskich, poszukamy skarbów i stoczymy bitwę na kule armatnie! Trwa Akcja Lato 2015!


Bitwa pod GorlicamiPoznajemy Polskę już w środę (20 maja) o godzinie 18:00. Tematem spotkania, będzie najważniejsza bitwa I wojny światowej - bitwa pod Gorlicami.

MamatonW czwartek 28 maja o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Mam MAMATON, nowo powstałego klubu mam z Prądnika Białego. Przyjdź, porozmawiaj, poznaj mamy takie jak Ty!

Soul FingerBlues w Dworku. Na koncert zespołu Soul Finger zapraszamy w poniedziałek (1 czerwca) o godzinie 19:00. Gościem specjalnym koncertu, będzie Dave Molus. Jeżeli pogoda dopisze, spotkamy się w plenerze. Wstęp wolny.

Rośliny DziwakiPrzed nami fascynująca wędrówka przez wszystkie kontynenty w poszukiwaniu niezwykłych roślin. Warsztaty ze Szkiełkiem i Okiem w sobotę (23 maja) o godzinie 13:30 lub 15:00. 

Kraków Marshallmallow JamDworek Białoprądnicki na trzy dni stał się miejscem, w którym powstaną nowe, innowacyjne usługi dla sektora publicznego. Od 9 czerwca trwa Global Government Jam, wydarzenie, w trakcie którego kilkadziesiąt miast na świecie zbiera się równocześnie, żeby stworzyć nowe, innowacyjne rozwiązania dla sektora publicznego w oparciu o metodykę Design Thinking. To już szósta edycja w Krakowie, tym razem pod nazwą Krakow Marshallmallow Jam.


FrancjaO rowerowej wyprawie myślała od dawna. Na początku nieśmiało i z brakiem wiary we własne siły, potem przyszedł moment przełamania. Kierunek był oczywisty – Francja. We wtorek (19 maja) o godzinie 18:00, zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Alicji Rożnowskiej-Szpot.

Koncert WiosennyZapraszamy Państwa na „Koncert wiosenny” już we wtorek (2 czerwca) o godzinie 18:00. Utwory na klawesyn, flet traverso oraz sopran zaprezentują Bogumiła Gizbert – Studnicka, Paulina Tkaczyk oraz Joanna Radziszewska. Wstęp: 15zł.

W kolorze pomarańczyBeata Anna Symołon zaprasza na promocję tomu poetyckiego Danuty Perier-Berskiej „W kolorze pomarańczy”. Salon Artystyczny w poniedziałek (18 maja) o godzinie 18:00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Metamorfozy PlusPo sukcesie pierwszej edycji Metamorfoz w Dworku, zapraszamy na kolejną. Chcesz poczuć się piękna, poznać tajniki dobrego makijażu i zaczerpnąć stylizacyjnych wskazówek? Zapisz się i przyjdź w piątek (29 maja) o godzinie 17.00 na niezwykłe spotkanie kobiet.

MuminekWolne miejsca w Ognisku Artystycznym Muminek na rok 2015/2016! Zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku 3 - 5 lat na całodzienne warsztaty.

KolosyW sobotę (30 maja) gościem kolejnego z cyklu Kolosowych spotkań w Dworku, będzie Sebastian Kawa, laureat Kolosa (za rok) 2014 w kategorii "Wyczyn roku" i najlepszy obecnie pilot szybowcowy świata. Opowie o bezprecedensowym locie nad Himalajami i przybliży zasady latania na szybowcu. Zapraszamy do Sali Kominkowej o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Balkan SevdahNiedzielny (31 maja) Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zakończy zespół, któremu z powodu złej pogody nie udało się zagrać w zeszłym tygodniu. Balkan Sevdach wystąpią dla Państwa o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Into AmericasJak żyje się na najbardziej zaludnionej wyspie świata w Kolumbii? Jak znaleźć pracę w nielegalnej kopalni złota w Peru? Jak wygląda dzieciństwo u mennonitów w Boliwii? Kim jest ostatni lodziarz z Ekwadoru? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań o Amerykę Południową możecie uzyskać już w najbliższy wtorek (19 maja) o godzinie 18:00.

IstambułŚladami Hurrem ze "Wspaniałego stulecia" podążać będziemy w środę (13 maja) o godzinie 18:00. W podróż do Istambułu zabierze nas Władysław Grodecki.

Justyna TrembeckaW Salonie Artystycznym Beaty Anny Symołon spotkanie z twórczością Justyny Trembeckiej zatytułowane „Jej subtelne oblicze”. Zapraszamy w poniedziałek (11 maja) o godzinie 18:00.

BiedermanZapraszamy na koncert z cyklu Spotkania z operą i nie tylko zatytułowany "Pieśni miłości XX-lecia międzywojennego", który odbędzie się w poniedziałek (11 maja) o godzinie 18:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Dworku lub przed koncertem.

Dziewczyny kontra chłopakiI znów mamy Dzień Dziecka! Jak co roku, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza z tej okazji na wielki Piknik Rodzinny. Głównymi bohaterami imprezy będą ciekawski detektyw Kacper Niewypał i przyjaciółka wróżek - Emilka Piórko. Do Dworku zajrzy również uwielbiany przez dzieci Smok Pompon. Popołudnie upłynie nam pod znakiem rodzinnych  zabaw, konkursów i koncertów. Zapraszamy do Dworku w niedzielę, 8 czerwca. Wstęp wolny!

Giełda płytJuż w niedzielę (18 maja) w godzinach od 11:00 do 13:00, zapraszamy na kolejną edycję giełdy płyt winylowych. W Sali Kominkowej Dworku, będziecie mogli znaleźć zarówno stare jak i nowe trzeszczące, czarne płyty.

Jan Zamoyski w ZamościuW cyklu "Poznajemy Polskę", wielka postać polskiej historii - Jan Zamoyski. Zapraszamy w środę (4 czerwca) o godzinie 18:00 do Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego na spotkanie z Joanna Chrostek.

HiszpaniaW środę (28 maja) o godzinie 18:00, zapraszamy Państwa na spotkanie z cyklu "Pocztówki ze świata".Tym razem, przeniesiemy się na Półwysep Iberyjski, gdzie poznawać będziemy jego hiszpańską część.

Dla Ucha MaluchaJuż w sobotę (17 maja) kolejny koncert z cyklu "Dla Ucha Malucha". Zapraszamy o godzinie 11:00 do Zajazdu Kościuszkowskiego, gdzie wszystkie dzieci, będą mogły poznać perkusję, gitarę elektryczną oraz gitarę basową.

Swing AffaireW nadchodzącej "Odkrywce" usłyszymy quartet Swing Affaire. Ten jazzowo - popowy zespół wystąpi we wtorek (27 maja) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Las we fiolecie - Konrad HamadaKonrad Hamada, krakowski malarz, reżyser i scenarzysta, będzie świętował w Dworku Białoprądnickim jubileusz 15-lecia swojej działalności artystycznej.  Z tej okazji zaprezentowana zostanie wystawa „Zbliżenia natury”. Zapraszamy Państwa na wernisaż, który odbędzie się we wtorek (3 czerwca) o godzinie 18:00.

Światowy Dzień NZJ i Piknik Kupa ŚmiechuJak w zabawny i przystępny sposób mówić o tematach trudnych? Towarzystwo J-elita i Dworek Białoprądnicki znalazły na to sposób – piknik rodzinny „Kupa Śmiechu”.  W niedzielę 18 maja, po raz pierwszy w Krakowie, obchodzić będziemy Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit.

warsztatyZapraszamy na drugą część warsztatów o zabarwieniu plastycznym. Już w niedzielę (25 maja) o godzinie 15:00, wyruszymy w podróż do wnętrza książki.

Teatr Lalki i Aktora ParawanTeatr Lalki i Aktora Parawan zaprasza na niedzielny (25 maja) spektakl. O godzinie 12:00 w Sali Teatralnej Zajazdu Kościuszkowskiego, będzie można zobaczyć spektakl przedstawienie pt."O królewiczu co tkał dywany".

Soul FingerW piwnicach Dworku Białoprądnickiego na stałe już zagościł amerykański blues w najlepszym wydaniu. To w nich, co miesiąc, można wysłuchać koncertów w wykonaniu zespołu Soul Finger, stworzonego przez Bodzonia i Grybosia, oraz zaproszonych gości. Zapraszamy w poniedziałek (2 czerwca) o 19:00.

Prof. ZiejkaProf. Franciszek Ziejka, wybitny historyk literatury i honorowy profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, będzie gościem Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon w Dworku Białoprądnickim. Na spotkanie zapraszamy w poniedziałek (19 maja), o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Biznes MamaZapraszamy na drugą część warsztatów dla przyszłych Biznes Mam. Spotkanie odbędzie się 22 maja (czwartek) o godzinie 17:00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego. 

Bajkowa NiedzielaW nadchodzącą niedzielę (18 maja) w cyklu "Bajkowa Niedziela" zobaczymy przedstawienie Teatru Muzycznego AJ Projekt pt. "Cudowna planeta". Zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców na godzinę 15:00 do Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego.

Panieneczka z pudełeczkaW tradycyjnym niedzielnym (1 czerwca) spotkaniu z Teatrem Lalki i Aktora Parawan, zobaczymy spektakl pt." Panieneczka z pudełeczka". Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na godzinę 12:00, do Sali Teatralnej w Zajeździe Kościuszkowskim.

PrzyjacieleMalarstwo, rzeźba, grafika i object arts artystów z całej Polski. Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza w sobotę (17 maja, godz. 18.00) na wernisaż wystawy „Przyjaciele”. Inicjatorem wydarzenia jest Grzegorz Kępiński, uznany twórca sztuki assemblages, na stałe mieszkający w Nowym Jorku.

Tadeusz KościuszkoJuż w środę (21 maja) w cyklu "Poznajemy Polskę", spotkanie z Joanną Chrostek, która opowiadać będzie o wybitnej postaci w historii Polskiej, ale nie tylko - Tadeuszu Kościuszko. Zapraszamy o godzinie 18:00 do Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego.

Stowarzyszenie Most KobietCentrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Stowarzyszenie Most Kobiet - organizator I Małopolskiego Kongresu Kobiet, serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu "Ogrody Kobiet". Tematem pierwszego z nich, będą kobiety innych kultur.

Cracow SingersW czwartek (22 maja) o godzinie 18:00 zapraszamy Państwa na koncert zespołu Cracow Singers. Obok muzyki klasycznej, w programie usłyszymy również standardy muzyki rozrywkowej, jazzowej, filmowej i musicalowej. Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie Dworku oraz przed koncertem.

Szkiełko i OkoCzy wiesz, że w Polsce żyją rośliny zjadające zwierzęta? Niektóre atakują szybciej niż kobra! Przyjdź do Nas w sobotę (31 maja) o godzinie 17:00 i poznaj mięsożerne rośliny.

Philosophia Viva!Gościem cyklu "Philosophia Viva!", będzie  doktor Tomasz Żuradzki, który opowie o etyce wojny. Spotkanie odbędzie się we wtorek (13 maja) o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej.

Nad NiemnemW cyklu "Pocztówki ze świata" spotkanie z Piotrem Korpantym, który opowie o terenach położonych nad Niemnem. Zapraszamy w środę (14 maja) o godzinie 18:00.

Alicja OktabskaW kolejnej odsłonie cyklu "Scena dla Młodych", usłyszymy recital fortepianowy przygotowany przez Alicję Oktabską - absolwentkę Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. E. Bukojemskiej. W programie m. in. Bach, Schubert, czy Debussy.

Jan Migała"Powspominajmy o miłości" to tytuł kolejnego spotkania z cyklu "Spotkanie z operą". Koncert odbędzie się w poniedziałek (12 maja) o godzinie 18:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Dworku oraz przed wydarzeniem.

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonW poniedziałkowym (12 maja) Salonie Artystycznym Beaty Anny Symołon usłyszymy etiudę słowno - muzyczną "Eurydyka w kuchni", autorstwa Leszka Kaszkura Cadeta (tekst) oraz Łukasza Sokoła (muzyka). Zapraszamy do Piwnic Dworku Białoprądnickiego o godzinie 18:00.

WariacjeTeatr Lalki i Aktora Parawan przedstawia spektakl teatru formy. W Wariacjach, główną rolę gra czarno - biały obraz, muzyka oraz wyobraźnia widzów, zarówno tych małych, jak i dużych. Zapraszamy w niedzielę (11 maja) o godzinie 12:00 do Zajazdu Kościuszkowskiego.

Barbara BursztynowiczNa kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy  o zdrowiu”, zapraszamy  w piątek 9 maja o godz. 18.00 do Sali Kominkowej. Rozmawiać będziemy m. in. o wczesnym wykrywaniu raka jajnika, przygotowaniu skóry do lata, czy polisie "Pomoc na raka". Gościem specjalnym będzie aktorka Barbara Bursztynowicz, która opowie o swojej książce pt."Jak w życiu. Felietony". 

OrawaO malowniczym regionie, którego tylko mała część znajduje się w granicach naszego kraju, będziemy mogli posłuchać w środę (7 maja) o godzinie 18:00. Spotkanie z cyklu Poznajemy Polskę poprowadzi Anna Pikul.

Maciej Tarasin, czyli z wiosłem przez AmazonięTym razem, gościem Kolosowych spotkań w Dworku, będzie wielokrotny prelegent Kolosów, znakomity wioślarz, od lat podejmujący coraz ambitniejsze wyzwania eksploracyjne, przede wszystkim na rzekach Ameryki Południowej - Maciej Tarasin. Zapraszamy w sobotę (10 maja) o godzinie 17:00 do Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

sekowska Na kolejne spotkanie z Panią psycholog Magdaleną Sękowską, zapraszamy już we wtorek (6 maja) o godzinie 18:00 do Sali Kominkowej. Wstęp: 5zł.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090