Jak mówić...Od października rozpoczynamy nowy cykl spotkań dla rodziców „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały”. Na pierwsze spotkanie zatytułowane „Ciesz się rodzicielstwem” zapraszamy 11 października o godz. 18:00 na salę teatralną. Wykłady poprowadzi trener parentingowy Joanna Hudy.

Opera - listopadKoncert z cyklu Spotkanie z opera i nie tylko… już 8 października o godz. 18:00. Muzyczny wieczór upłynie w niepodległościowej atmosferze sprzed 100 lat.

poradyprawneUwaga! Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych Punkt Porad Prawnych w najbliższy piątek tj. 28 września będzie nieczynny. Przepraszamy i zapraszamy w kolejnym tygodniu.

Akademia BarbakusaZa tydzień rusza Akademia Barbakusa. Straż Miejska Miasta Krakowa zaprasza na warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I - III. Wspaniała zabawa w towarzystwie Smoka Barbakusa w sobotę 29 września o godz. 10.00.

HerbertiadaHerbertiada to multimedialne widowisko z wykorzystaniem dźwięku, obrazu, słowa i ruchu. Jej współtwórcami są tancerze, muzycy i aktorzy, a także czytelnicy poezji Herberta – osoby, których udział, za pomocą multimediów, kształtować będzie przestrzeń performatywną dla widowiska. Noc Poezji w Dworku już 6 października o godzinie 19.00.

WulkanZobacz na własne oczy symulację erupcji wulkanu! Będą lawa, dym i iskry! Zapraszamy w sobotę (29 września) o godz. 14:00 na warsztaty edukacyjne ze Szkiełkiem i Okiem.

Piknik z książkąA gdyby tak zatracić się w lekturze na łonie natury? Niezwykłe historie, ciekawa fabuła - chwila zapomnienia, na wyciągnięcie ręki… Wystarczy w dniach 15-16 września odwiedzić Rodzinny Piknik z Książką, odbywający się w Parku Jordana. Impreza plenerowa, przygotowana przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Targi w Krakowie to świetna propozycja dla miłośników literatury, a zarazem amatorów spędzania wolnego czasu na powietrzu, z rodziną.

Fot. Krzysztof BabirackiW tym roku mija 5 lat od przedwczesnej śmierci Jarka Śmietany, wybitnego muzyka jazzowego. Dworek Białoprądnicki postanowił uczcić tę rocznicę wyjątkowym koncertem.Wypełnią go najpopularniejsze kompozycje legendarnego gitarzysty, które wykona zespół FRIENDS, złożony z jego przyjaciół i muzycznych partnerów. Koncert 12 października jest połączony z promocją płyty "Friends", której pomysłodawcą i producentem jest wieloletni przyjaciel i współpracownik Jarka Śmietany, znakomity perkusista Adam Czerwiński.

Rekordy w świecie zwierzątKto wypija 600 l mleka dziennie? Kim jest kapibara? Jaki rekord pobił bezogonek ryjkowaty? Szkiełko i oko zaprasza na pierwsze po wakacjach warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Już 15 września w sobotę o godzinie 14:00 w Dworku Biłoprądnickim.

Kundel bury i kocury 2018Już po raz czwarty wspólnie z Magda Hejdą i Julką Slobodzian zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego, wszystkich którzy kochają zwierzaki tych, którzy mogą przygarnąć psa albo kota i tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o zwierzętach domowych i dzikich. Zapraszamy z dziećmi i grzecznymi psiakami. Dla dzieciaków warsztaty, spotkania, konkursy edukacyjne.

Urodziny BrzechwyW niedzielę 16 września o g. 15.00 zapraszamy na wielki finał projektu "Urodziny Pana Brzechwy" i prezentację pokonkursowej książeczki "Być jak Brzechwa". Po rozdaniu nagród laureatom konkursu, wspólnie będziemy się bawić na urodzinowym przyjęciu bajkopisarza!

Dożynki WitkowickieRada i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały zaprasza na DOŻYNKI WITKOWICKIE - DZIEŃ SENIORA - ŚWIĘTO MIODU. Wydarzenie odbędzie się 16 września i obfitować będzie w wiele atrakcji związanych z obrzędami dożynkowymi, produktami pszczelimi i nie tylko.

Kundel bury W progu mieszkania nie wita Cię merdający ogon?  Brakuje Ci spaceru z psem i wilgotnego psiego nochala, który jest lekiem na całe zło tego świata?  W niedzielę, 8 października koniecznie nas odwiedź. Zapraszamy na  wydarzenie plenerowe pn. „Kundel Bury i Kocury w Dworku”,  podczas którego czeka mnóstwo atrakcji dla wszystkich zwierzolubów!

Maraton komiksowy Mamy fantastyczną wiadomość dla wielbicieli komiksów: od 7 do 8 października odbędzie u nas 24 – godzinny maraton komiksowy. Sprawa jest prosta: przez 24 godziny będziecie mieć za zadanie narysować 24 strony komiksu na podany temat. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych rysowników. Po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym opublikowane zostaną skończone komiksy uczestników.

Zajęcia Gadu - granie prowadzone przez Centrum Muzyki i Muzykoterapii Gaia rozpoczną się we wtorek, 17 października o godz. 10.00.

Zapisy:

tel. 535 869 933

e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej informacji: www.CentrumGaia.pl

 

 

Wielka wyprawaBRAK WOLNYCH MIEJSC!!! Już od października powracają uwielbiane przez dzieci (i rodziców) spotkania podróżnicze Wielka Wyprawa. Wyruszymy tam, gdzie jeszcze nas nie było – na wyspy, gdzie nadal żyją smoki. Obowiązują zapisy.

strefa nastolatka Strefa Nastolatka to miejsce dla tych, którzy pogubili się, mają trudną sytuację w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami.
W szczególności adresowana jest do nastolatków, którzy doświadczają przemocy fizycznej lub psychicznej lub borykają się z chorobą alkoholową rodziców czy opiekunów. 

Sabas

Gościem najbliższego Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon SABAS będzie poeta Józef Janczewski. Zapraszamy w poniedziałek 2 października o godz. 18.00 do Piwnic Dworku. Wstęp wolny.

sztuka - terapia - życieRuszyła II edycja projektu pn. „SZTUKA – TERAPIA - ŻYCIE - wsparcie rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem”. Inicjatywa polega na wsparciu w codziennym trudzie wychowawczym rodziców  i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Celem projektu jest poprawa jakości życia obu tych grup poprzez zajęcia artystyczne, terapeutyczne i rewalidacyjne. 

24091minijesien2Rada i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały zaprasza seniorów na Zdrowe Powitanie Jesieni. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 września, od godz. 12.00, ul. Papiernicza 2.

3009minirutUWAGA! KONCERT ODWOŁANY! WKRÓTCE PODAMY NOWY TERMIN.
W sobotę, 30 września
obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Usłyszycie pieśni Mieczysława Karłowicza, mazurki i polonezy Fryderyka Chopina oraz najpiękniejszą polską piosenką z lat dwudziestych i trzydziestych.
Na wyjątkowe koncerty zapraszamy do Zajazdu Kościuszkowskiego o godz. 19.00. (ul. Białoprądnicka 3).

KineDokŚwietne, poruszające kino w nastrojowej scenerii - ruszamy z nowym cyklem KineDok. Lato/Jesień. Dzięki wyjątkowym, dokumentalnym produkcjom filmowym z Europy Środkowo-Wschodniej przez najbliższe trzy miesiące będziemy spotykać się z przejmującymi historiami. Pierwszy seans pt. "5 października" odbędzie się ... 5 października  (czwartek) o godz. 18.00 w Piwnicach Dworku, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

2809mindawajSpotkanie ze Stanisławem M. Jankowskim - autorem książki poświęconej końcu II Wojny Światowej i początkom okrutnej okupacji Armii Czerwonej w Polsce, pt. "Dawaj czasy!Czyli wyzwolenie po sowiecku". Zapraszamy 28 września o godz. 18.00 (Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3).

1809minismogDbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem. Wernisaż wystawy pokonkursowej organizowanej przez Prywatną Szkołę Podstawową nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie. Zapraszamy 18 września (poniedziałek) o godz. 11.00 do Zajazdu.

0510miniobscuraZapraszamy na wystawę fotografii grupy Polish Obscura pt. "Światłoczuli", którą można oglądać do 5 listopada. (Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3). KAŻDY może nauczyć się takich fascynujących technik fotograficznych podczas warsztatów fotografii eksperymentalnej w Dworku - trwają zapisy na zajęcia, liczba miejsc ograniczona.

1809rozwodCo myśleć o rozwodzie i jak przygotować do tego dziecko? Już dziś (18 września, poniedziałek) opowie o tym Magdalena Sękowska - psycholog, terapeuta, coach, konsultant - mówiąca zrozumiałym językiem
o skomplikowanych sprawach. Godz. 18.00, Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2, wstęp wolny.

2009overminiKoncert krakowskiej formacji Oversaturate to uczta dla koneserów progresywnego rocka. Zapraszamy 29 września (piątek) o godz.19.00.

1709miniakrupaDzięki formacji The New Lessers niedzielny wieczór spędzimy w rytmie bluesa. Na koncert zapraszamy o godz. 19.00 do klimatycznych Piwnic Dworku.

Akademia Barbakusa

Sympatyczny smok w mundurze Strażnika Miejskiego wraca do Dworku! Rusza nowa edycja Akademii Barbakusa, a podczas niej wszystko na temat bezpieczeństwa w konwencji wspaniałej zabawy. Trwają zapisy – spieszcie się, bo miejsc ubywa! Pierwsze zajęcia już 30 września o godz. 10.00.

Odyseja kosciuszkowskaUWAGA, ZMIANA TERMINU i GODZINY! Kościuszko jakiego nie znacie! Zapraszamy na wyjątkowe, zapierające dech w piersiach, PLENEROWE WIDOWISKO MULTIMEDIALNE, przedstawiające historię życia wielkiego bohatera polskich i amerykańskich walk o niepodległość, wybitnego stratega i fortyfikatora, prekursora idei równouprawnienia. 
26 września (WTOREK), godzina 19.30, wstęp wolny (ul. Papiernicza 2).

Strefa RodzicaW Dworku działa Strefa Rodzica – projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Wspólnie się bawimy, rozmawiamy i wymieniamy doświadczeniami. W naszej Strefie czekają również interesujące spotkania ze specjalistami, rodzinne warsztaty oraz fitness dla mam.

mini kopia2Wspólnie z Radą Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Witkowic serdecznie zapraszamy na "Dożynki Witkowickie 2017", które odbędą się 6 września w Dworku.

Malarskie marzeniaZapraszamy na wernisaż prac uczestników pracowni malarstwa dla dorosłych działającej w Dworku Białoprądnickim pod okiem Elżbiety Jaros - Wasilewskiej. Wydarzenie odbędzie się 16 września (piątek), godz. 18.00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3. Wstęp wolny.

dzien_senioraJesień zbliża się wielkimi krokami. Rada i Zarząd Dzielnicy IV zapraszają na Pożegnanie Lata, które tradycyjnie świętujemy jako Dzień Seniora. W programie muzyczna uczta: recital Joanny Lewandowskiej pt. „Zamień mi żal na bal”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 września , o godz. 16.00 w plenerze Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Wena_740

Już 1 października na mapie Krakowa pojawi się nowe miejsce, gdzie będzie można rozwijać talenty, zainteresowania, wrażliwość, po prostu: dobrze i twórczo spędzać czas! Dzięki inicjatywie Radnego Miasta Krakowa, Grzegorza Stawowego na osiedlu Gotyk, przy ul. ks. Meiera 11, rusza Klub Kultury „Wena” - filia Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Zapraszamy na uroczyste otwarcie klubu, rozpoczynające się radosnym korowodem ulicami Osiedla Gotyk: 1 października, godz. 15.30.

Mglisty BillyCykl ośmiu spotkań warsztatowych z teatru cieni w miesiącu październiku – dla całych rodzin - które zakończą się niezwykłym pokazem w oknach Dworku Białoprądnickiego. 

Laboratorium Teatru Cieni, fot. Andrzej PietyraW Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki dzięki rozpoczętej współpracy z Teatrem Figur Kraków, realizujemy projekt edukacyjno-artystyczny LABORATORIUM TEATRU CIENI, składający się z modułów „Dzieci i Ryby” oraz „Zaduszki Cieniowe”. W pierwszym z nich już w poniedziałek 28 września wzięli udział uczniowie klas podstawowych, którzy uczestniczyli w warsztatach kontekstowych oraz zobaczyli spektakl w technice teatru cieni pt. „Król Maciuś I”. O drugim module czytaj TUTAJ

serce_ulicki_740Kraków i jego okolice to piękne miejsca, nasze miejsca. Od 11 września w plenerze Dworku Białoprądnickiego możemy zobaczyć te wyjątkowe zakątki i widoki uchwycone obiektywem Jana Ulickiego.

trabka_370x209Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w królestwie, którego nazwy nikt już nie pamięta, żyły tajemnicze stwory i straszne potwory... Znane i nieznane postaci z bajkowych opowieści spotkamy w Dworku na wystawie estońskiej ilustracji książkowej - „W krainie baśni i legend”.

Mały CzarodziejW pierwszą październikową niedzielę (4 października) o godzinie 15:00 zapraszamy  wszystkie dzieci na autorski spektakl Teatru Urwis zatytułowany Mały Czarodziej. 

dj

Uwielbiasz muzykę, a jeszcze bardziej bawić się nią? Interesujesz się sprzętem, jego możliwościami, budową i tematami akustycznymi? Przyjdź na kurs i dowiedz się jak muzyką porwać tłumy!

W krainie pięknych melodiiZ okazji Światowego Dnia Muzyki zapraszamy na pierwszy po letniej przerwie cykl Muzyczne Czwartki. Koncert odbędzie się 1 października o godzinie 19:00 w Sali Kominkowej. Wystąpią Blanka Dembosz wraz z Łukaszem Laxy.

W stronę światła„W stronę światła” to tytuł wystawy, którą razem z artystą Grzegorzem Giermkiem otworzyliśmy 8 października o godzinie 18.00 w Sali Złotej Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Ten wszechstronnie utalentowany artysta maluje, pisze wiersze i ikony, projektuje, rysuje. Spośród wielu elementów przekazu artystycznego najważniejsze w swojej twórczości uczynił światło.

Kundel bury i kocuryZ okazji Światowego Dnia Zwierząt Magda Hejda, Centrum Kultury Dworek Białoprądncki  i wolontariusze zapraszają ludzi dobrej woli gotowych przygarnąć psa lub kota oraz  wszystkich, którzy kochają towarzystwo czworonogów. Zapraszamy w niedzielę (4 października). Startujemy o 14:00. Bezdomne psy i koty czekają – Przyjdź! Przygarnij!  Pokochaj!

Pożegnanie Lata

Jak co roku, wspólnie z Radą Dzielnicy IV Prądnik Biały, zapraszamy wszystkich seniorów z Dzielnicy IV, aby wspólnie w Dworku Białoprądnickim pożegnali lato. Tegoroczny Dzień Seniora odbędzie się w niedzielę (27 września) o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy!

kmiecik_pejzaż_740Urodził się bez rąk, ale ich brak w niczym mu nie przeszkadza. Nogami i ustami maluje piękne obrazy - pejzaże, kompozycje, rzadziej ludzi. Stanisław Kmiecik to artysta niezwykły. Do końca września w Dworku Białoprądnickim można oglądać wystawę jego prac. Natomiast w poniedziałek, 5 października, o godz. 18.00 zapraszamy na uroczysty finisaż.

mityng_sportowyPrądnik Biały doczekał się pierwszej sportowej inwestycji w dzielnicy - ścieżek biegowej i Nordic Walking. Będzie można na nich korzystać z rad zawodowych trenerów. Uroczyste otwarcie nastąpi 5 października w Dworku Białoprądnickim, a dokona go Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Kogiel i MogielPrzed nami kolejna Bajkowa Niedziela, a w niej dużo mądrych rad. Co wolno robić w lesie? Jak zachować się, gdy wybuchnie pożar? Czy wszystkie śmieci można wrzucać do jednego worka? 5 października o godz. 15.00 zapraszamy dzieci na spektakl "Kogiel i Mogiel ratują las".

Rachus QuartetDo Dworku Białoprądnickiego powraca po wakacyjnej przerwie projekt Odkrywka. We wtorek, 30 września, o godz. 19.00 na piwnicznej scenie zagra Rachus Quartet - czwórka zapaleńców, podróżujących przez bezkres muzyki okołojazzowej. 

Kolorowe KredkiJuż we wtorek (16 września) o godzinie 16:30 weź swoje rozśpiewane dziecko i przyjdź do Dworku. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać w naszym chórze Kolorowe Kredki i doskonale się bawić. Czekamy w Oficynie Zachdniej - Studio Fitness (pwinice)

ParawanPo wakacyjnej przerwie powraca Teatr Lalki i Aktora "Parawan" ze swoimi najlepszymi spektaklami. W niedzielę, 28 września, o godz. 12.00 na scenie pojawią się osioł, pies, kot i kogut, by dać widzom popis swoich nieprzeciętnych umiejętności muzycznych.

Pożegnanie lataJuż od 29 września (poniedziałek) wznawiamy zajęcia dla seniorów z naszej dzielnicy. Do końca roku, będzie można skorzystać z bezpłatnych lekcji Tai Chi oraz Jogi. Zapraszamy w poniedziałki o godzinie 14:00 oraz środy o godzinie 13:30. Ilość miejsc ograniczona!

Szkiełko i OkoPrzed nami pierwsze warsztaty z cyklu Szkiełko i Oko. Zapraszamy do świata przyrody wszystkie dzieci w wieku 7 - 13 lat. Wspólnie odkrywać będziemy tajemnice, które kryją przed nami rośliny i zwierzęta, dowiemy się jak chronić środowisko, poznamy przyrodnicze ciekawostki z Polski i świata. Wszystko to na interaktywnych warsztatach, podczas których będziemy się bawić i eksperymentować. Pierwsze zajęcia już 20 września (sobota) o godzinie 15:00.

MosznaPo wakacyjnej przerwie - w cyklu "Poznajemy Polskę" - Joanna Chrostek opowiadać będzie o najsłynniejszym na ziemi opolskiej pałacu w Mosznej. Zapraszamy już w środę (24 września) o godzinie 18:00. Wstęp: 5zł.

Kaczmarski InaczejInteraktywne wydarzenie, nowoczesne aranżacje i towarzyszące im wizualizacje. W 10. rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego jego muzyka zostanie przeniesiona na współczesny grunt i zabrzmi w zaskakujących aranżacjach, przygotowanych przez krakowskich artystów. Głównym pomysłodawcą tego nietypowego przedsięwzięcia jest Marcin Bzyk Nohucki. 19 września w Dworku Białoprądnickim usłyszymy koncert „Kaczmarski inaczej”.

Spotkania z operą...W pierwszej po wakacyjnej przerwie odsłonie cyklu "Spotkania z operą..." wystąpi śpiewające małżeństwo Monika Korybalska - mezzosopran i Krzysztof Kozarek - tenor oraz Wioletta Fluda na fortepianie. Zapraszamy w poniedziałek (22 września) o godzinie 18:00.

Gra miejskaOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Kinem Paradox i Wrocławską Fundacją Filmową zapraszają na pokaz filmu „Lost Rivers”. Pokaz jest otwarty i nieodpłatny.

Pożegnanie lata Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Wspólnie z Radą Dzielnicy IV Prądnik Biały, zapraszamy do Dworku  Białoprądnickiego na „Słodkie pożegnanie lata”, które tradycyjnie jest u nas również Dniem Seniora. W niedzielę, 21  września, będzie czekało na Państwa mnóstwo atrakcji. Tym bardziej, że nasze wydarzenie połączymy z Krowoderskim  Dniem Miodu. Przez cały dzień będzie można próbować i kupować miody oraz inne produkty pszczelarskie.

Koziołek PacanołekDworek Białoprądnicki oraz Teatr Duet zapraszają na przedstawienie teatralne dla dzieci pt."Koziołek Pacanołek". Spektakl odbędzie się w niedzielę (21 września) o godzinie 15:00 w Sali Teatralnej. Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie Dworku oraz przed spektaklem. 

Ognisko Artystyczne MuminekMamy dwa wolne miejsca w Ognisku Artystycznym Muminek! Zapraszamy chłopców w wieku 3 - 5 lat na całodzienne zajęcia. W programie mamy między innymi muzykę, plastykę, rytmikę czy język angielski.

Nowe media w służbie NGOSzukasz pieniędzy dla swojej firmy? Chcesz pozyskać nowe źródła dochodu? Ekspert agencji Gnyszka Fundraising Advisors - Maichał Osiej - przekaże Ci wiedzę i pokaże instrumenty, które pomogą Ci przestać martwić się o budżet swojej firmy. Zapraszamy na szkolenie, już 23 września w Dworku Białoprądnickim. 

Zapomniane dzieciZapraszamy Państwa na wernisaż niezwykłej wystawy fotografii, poświęconej dramatycznym losom polskich dzieci, które w 1942 r. wraz z Armią gen. Władysława Andersa opuściły Rosję Sowiecką i przez wiele lat tułały się po świecie.

Leszek Żądło European Art EnsembleWakacyjne cykle koncertów dobiegły końca. Nowy sezon rozpoczniemy koncertem znakomitego muzyka jazzowego, saksofonisty, flecisty oraz kompozytora – Leszka Żądło wraz z zespołem cenionych muzyków. Na koncert do klimatycznych piwnic Dworku, zapraszamy w piątek (5 września) o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

Temida to kobietaOd września w Dworku Białoprądnickim rusza projekt „Temida to kobieta!”. W ramach niego działać będzie punkt bezpłatnych porad prawnych. Oprócz tego raz w miesiącu zaplanowaliśmy otwarte dla mieszkańców spotkania dotyczące zagadnień prawnych. Pierwsze z nich odbędzie się 16 września (piątek) o godz. 17.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny.

SeniorzyPo wakacyjnej przerwie wznawiamy zajęcia dla seniorów z Dzielnicy IV – Prądnik Biały. Wszystkich, którzy do tej pory uczestniczyli w jodze oraz tai chi zapraszamy do udziału w zajęciach. Nowych uczestników, będziemy przyjmować w ramach wolnych miejsc.

Noc Teatrów 2016Zbliża się 10. Noc Teatrów 2016. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia w Dworku Białoprądnickim Teatr Figur przedstawi spektakl pt. „Robot i Motyl”. Zapraszamy 17 września (sobota) o godz. 17.00, Sala Teatralna.

Punkt porad prawnychZapraszamy do punktu bezpłatnych porad prawnych. W każdy w piątek, w godz. 12 - 16 dyżurują w nim prawnicy, oferując mieszkańcom pomoc w zakresie prawa cywilnego, karnego i administracyjnego. Partnerem projektu jest Kancelaria Prawna „EGILEX”.

Magdalena SękowskaZdrowie jest w głowie! Warto poznać i oswoić zasady rządzące naszym umysłem, by żyć łatwiej, pogodniej i w zgodzie z samym sobą. Zapraszamy na spotkanie z psycholog Magdaleną Sękowską pod hasłem „Poczucie własnej wartości, a efektywność naszych działań”: 19 września (poniedziałek), godz. 18.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

Bajkowa NiedzielaZapraszamy najmłodszych do dworkowego teatru. W ramach pierwszej, powakacyjnej „Bajkowej Niedzieli” (25 września, godz. 15.00) piękna, rosyjska bajka o przyjaźni i chęci niesienia pomocy pt. „Zajęcza chatka”. To będzie niezapomniane przeżycie!

szkiełko_inteligencja_u_zwierzatKażdy wie, że szczury są inteligentne. W Chinach są nawet symbolem mądrości, ale nie każdy wie, że są też inne zwierzęta, które radzą sobie z różnymi, czasem bardzo skomplikowanymi zadaniami. Podczas kolejnego spotkania ze Szkiełkiem i Okiem będzie okazja by je poznać! Zapraszamy w sobotę, 24 września, o godz. 14.00.

fresco_sonareMnóstwo pozytywnej energii i muzyka na mistrzowskim poziomie! To wszystko już w najbliższą niedzielę (25 września) o godz. 16.00 na plenerowej scenie Dworku. Zapraszamy na koncert Fresco Sonare – Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej pod batutą charyzmatycznej dyrygentki - Moniki Bachowskiej. Wstęp wolny. 

scena_mlodziW najbliższy wtorek, 27 września scena w Dworku należeć będzie do młodych - zdolnych. Zagrają oni utwory znakomitych, słynnych kompozytorów, m.in. F. Chopina i W. A. Mozarta. Zapraszamy o godz. 18.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny.

PióroPiszą wiersze, satyry, bajki, kryminały i co im jeszcze w duszy zagra. Łączy je zamiłowanie do słowa, muzyki oraz Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim, którego są absolwentkami. Zapraszamy na Wieczór Literacki Nieformalnej Grupy Literackiej PIÓRNICE. Najbliższe spotkanie z muzyką na żywo odbędzie się 30 września (piątek) godz. 19.00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego.

Maria GabryśW najbliższą sobotę, 1 października (godz.17.00) zapraszamy na porywający koncert. Wystąpią znakomite artystki - Maria Gabryś (fortepian) i Jolanta Sosnowska (skrzypce), grające hity taneczne Europy oraz Ameryki Łacińskiej. Słowem: to będzie niezapomniany, energetyzujący wieczór. Sala Kominkowa, wstęp wolny. Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Kraków dla pokoleńJak zrównoważyć dostępność Krakowa dla turystów i spokojne, wygodne życie mieszkańców? Co zrobić, aby centra miast się nie wyludniały, jednocześnie nie ograniczając ruchu turystycznego. I wreszcie, kim będzie turysta w 2050? Jaki będzie jego profil? 29 września zapraszamy na jedno ze spotkań z cyklu „Kraków dla Pokoleń”. Tym razem tematem debaty będzie „Kraków dla Gości – miasto przyjazne gościom”.

Ryszard KajaW październiku w Dworku Białoprądnickim będzie można oglądać wystawę plakatów Ryszarda Kaji - znakomitego artysty: plakacisty, malarza, grafika, scenografa. Wernisaż z udziałem autora prac odbędzie się 7 października (piątek) o godz. 18.00 w Sali Złotej (ul. Papiernicza 2, budynek główny Dworku). Wstęp wolny.

Blanka DemboszSerdecznie zapraszamy na niedzielny (1 października) koncert pt. „ Od Haendla do Gershwina”. W wyjątkowy nastrój wprowadzą nas: Blanka Dembosz (sopran) i Maria Rutkowska (fortepian). Wydarzenie odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Spotkanie z operaZapraszamy na kolejne, uwielbiane przez publiczność „Spotkanie z operą i nie tylko”. Tym razem będzie to wieczór z gwiazdą opery i operetki Krystyną Tyburowską. Podczas koncertu usłyszymy arie i duety, będzie też rozmowa z artystką oraz jej unikalne nagrania. Do zobaczenia 3 października, godz. 18.00, Sala Kominkowa Dworku.

Mój zeszytZapraszamy na niezapomniane spotkanie z poezją czyli Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon - SABAS. Podczas najbliższego, poniedziałkowego spotkania - 3 października o godz. 18.00 - przybliżymy twórczość poetycką Marty Dąbkowskiej. Wydarzenie odbędzie się w Piwnicach Dworku, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

bizneSplotyJeśli jesteś mamą i prowadzisz biznes lub zamierzasz założysz firmę – musisz tu być. Zapraszamy na kolejne BizneSploty: 6 października (czwartek) o godz. 17.30.

W świecie zmysłówJak człowiek postrzega świat? Czy liczy się tylko wzrok, a może czasami nas zawodzi? Czy jabłko smakuje inaczej gdy mamy katar? Czy dotyk może zastąpić oczy? To wszystko czeka małych odkrywców, którzy wezmą udział w najbliższych warsztatach „Szkiełka i Oka”: 8 października (sobota), godz. 14.00 lub 15:30, Zajazd Kościuszkowski. Liczba miejsc ograniczona!

Kundel bury i kocuryWażna wiadomość dla wszystkich miłośników czworonogów: 9 października (niedziela) odbędzie się u nas wielki piknik, a podczas niego wspaniałe atrakcje i okazja do pomocy potrzebującym zwierzakom. Wstęp wolny. Grzeczni, psi towarzysze mile widziani!

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
15
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090