2610minibreslau21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zaakcentujemy spotkaniem z Magdaleną Zarębską - autorką książki dla dzieci i młodzieży pt. "Projekt Breslau". Zapraszamy 26 października (czwartek), godz. 9.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

Wędrówki roślinCzy rośliny podróżują? Czy krzewy biegają? Czego nie cierpi niecierpek? Kto sadzi palmy na bezludnych wyspach? Na wszystkie te pytania odpowiedź znają prowadzący warsztaty przyrodnicze dla dzieci ze Szkiełka i oka.

Elżbieta OrzechowskaPo przerwie wraca również Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. Zapraszamy w poniedziałek (8 października) o godzinie 18:00. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się w piwnicach dworku. Wstęp wolny.

M. Nowotarska i A. PilitowskaDziałający w Toronto Salon Poezji, Muzyki i Teatru po raz kolejny przywiezie do Krakowa sztukę dotyczącą życia konkretnej kobiety. We wcześniejszych latach w wykonaniu tej grupy mogliśmy podziwiać spektakle o Helenie Modrzejewskiej, Marii Skłodowskiej-Curie i Poli Negri. W tym roku aktorki zaprezentują krakowskiej publiczności opowieść o Tamarze Łempickiej, polskiej malarce, prekursorce stylu art deco.

Maria Mazurek, Jerzy VetulaniZapraszamy na pierwsze w tym sezonie spotkanie w ramach cyklu "Akademia Mózgu". Naszym gościem będzie dziennikarka młodego pokolenia Maria Mazurek - współautorka książek popularnonaukowych napisanych m.in. ze śp. prof. Jerzym Vetulanim „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg”, „A w konopiach strach” , czy wydanej w tym roku publikacji „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko”.

BukiCzy wchodząc do Dworku, zwróciliście uwagę na dwa potężne drzewa strzegące bramy? To buki – piękne pomniki przyrody. Teraz szukamy dla nich imion! Na zgłoszenia czekamy do 8 października.

Sztuka w interakcji/Laboratorium z mistrzemCzy tworzyliście kiedyś dzieło sztuki razem z mistrzem? Niebawem będziecie mieli do tego okazję! Wspólnie z Fundacją Laboratorium Sztuki zapraszamy w sobotę 13 października do Dworku na działania artystyczne z Rafałem Borczem.

1011miniknyziakZdjęcie obok to zwiastun nastroju, jaki tworzą niezwykłe obrazy i grafiki Pauliny Knyziak – Niezgodzkiej. Wystawę można oglądać do 9 grudnia. Wstęp wolny.

koPieśni i duety Władysława Żeleńskiego - koncert z okazji 180-lecia urodzin kompozytora, promocja płyty Władysław Żeleński - Songs, Duets. Na koncert zapraszamy w czwartek, 9 listopada o godz. 18.00 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

0911minipociagJurty, drapacze chmur i ludzie, którzy nienawidzą Borata... Witajcie w Kazachstanie! W czwartek 9 listopada o 19.00 kolejne slajdowisko w cyklu "Pociąg do podróży" w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

0411miniowoceSkąd się biorą owoce? Czy z każdego kwiatu powstanie owoc? Czy pomidor to owoc? czyli wszystko co się dzieje między kwiatem a owocem rozwikłamy na sobotnich zajęciach edukacyjnych dla dzieci z cyklu Szkiełko i Oko. Zapraszamy 4 listopada o godz. 14.00.

0611minipsychologCzłowiek zadowolony ze swojego życia, czyli kto? Jak myśli i pracuje, jak żyje, kogo kocha, o czym marzy? Wykład na temat definicji spełnionego człowieka poprowadzi psycholog Magdalena Sękowska. Zapraszamy 6 listopada o godz. 18.00 (Sala Kominkowa). Wstęp wolny.

Wielka wyprawaBRAK WOLNYCH MIEJSC! Czy macie ochotę zajrzeć do malgaskiej wioski i obejrzeć malgaskie domki w buszu? Tym razem Wielka Wyprawa trafi na czerwoną wyspę… czyli Madagaskar! Zapraszamy 4 listopada. Obowiązują zapisy.

3010minipsycholNikt nie zaprasza trudnych momentów i sytuacji do swojego życia. Każda strata, choroba czy przerastające trudności rujnują nasze plany, powodują bezsilność i paraliżujący strach. Jak sobie z tym poradzić? Jak spojrzeć z dystansu i sobie pomóc? Zapraszamy na wykład psychologa Magdaleny Sękowskiej w poniedziałek 30 października o godz. 18.00 (Sala Kominkowa). Wstęp wolny.

2810piorniceminiZapraszamy na wieczór literacki Nieformalnej Grupy Literackiej PIÓRNICE. Najbliższe spotkanie pod hasłem „Jesienna wróżba” odbędzie się w sobotę, 28 października o godz. 19.00. Muzyka na żywo i niepowtarzalny klimat dworkowych Piwnic gwarantowany.

2710minisweetNa kolejnym koncercie młodych talentów z cyklu "Odkrywka" usłyszymy Sweet Molly. Zapraszamy do Piwnic, 27 października (piątek), g. 19.00, Wstęp wolny.

nashachataPo przerwie do Dworku Białoprądnickiego powracają slajdowiska "Pociąg do podróży"! Na najbliższym spotkaniu, w czwartek 26 października o 19.00, zapraszamy na relację z rejsu po antarktycznych wodach.

bajczychaBRAK WOLNYCH MIEJSC! Zjawy, szeptuchy, bajczychy… Na nowych warsztatach rodzinnych przeniesiemy się do świata Słowian. Poznamy ludowe wierzenia, posłuchamy przekazywanych z pokolenia na pokolenie mądrości i poszeptamy tajemnicze zaklęcia.

1806minipianisciZapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa.  W piątek, 20 października  o godz. 19.00, utwory słynnych kompozytorów zagra Michel Bourdoncle z Francji. Wstęp wolny.

2410miniakadJak ewoluowało myślenie? Na kolejnym spotkaniu z cyklu Akademia Mózgu poznamy historię naturalną ludzkiego rozumu przedstawioną przez adiunkta w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Marcina Urbaniaka. Zapraszamy 24 października o godz. 18.00 (Sala Kominkowa).

1910kinezwyczajny"Zwyczajny oddech" to kolejny film cyklu KineDok, na który zapraszamy do dworkowych Piwnic 19 października (czwartek) o godz. 18.00. Wstęp wolny.

1610finalekZapraszamy uczniów, przedszkolaków i wszystkich zainteresowanych do udziału w wielkim finale projektu „Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii”. W poniedziałek, 16 października, o godz. 11.00 w plenerze Dworku Białoprądnickiego.

Sabas - StecZapraszamy do obejrzenia fascynującego malarstwa Grzegorza Steca. Wystawę artysty można oglądać do połowy listopada w Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

1510bajkaW pierwszym, powakacyjnym seansie Bajkowej Niedzieli zobaczymy spektakl w wykonaniu Teatru Duet "Sówka mądra główka". Zapraszamy w niedzielę, 15 października o godz. 15.00.

1010maribundaminiNowy sezon cyklu "Współbrzmienia" zaczynamy koncertem krakowskiej formacji Moribunda. Subtelne brzmienia gitar akustycznych, wyjątkowe harmonie i wirtuozerskie popisy solowe to z pewnością doskonała propozycja dla wymagających słuchaczy. Zapraszamy 10 października o godz. 19.00 (Piwnice).

Koncert uczestników Studia Wokalnego Blanki Dembosz zaplanowany na 6 października na godz. 18.00 nie odbędzie się. Przepraszamy za zmiany programu.

koKoncert nie odbędzie się. Przepraszamy za zamiany programu.

"Pieśni i duety Stanisława Żeleńskiego" - koncert z cyklu Muzyczne Czwartki. 12 października, godz. 18.00.

0710miniwegielJak powstał węgiel? Czy węgiel jest starszy od dinozaurów? Skąd się wziął i dlaczego jest pod ziemią? Dlaczego węgiel jest ważny? O tym wszystkim dowiecie się w najbliższą sobotę 7 października o godz. 14.00.

1410minidoba14 października po wakacyjnej przerwie, wznawiamy Kolosowe Spotkania w Dworku. Naszym pierwszym gościem, będzie sam Aleksander Doba, najwszechstronniejszy polski kajakarz.

Spotkanie autorskieTrwają 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Ponieważ kochamy  książki, podzieliliśmy się tą pasją z najmłodszymi. W ramach Targów odbyło się u nas autorskie spotkanie z Tomaszem Szwedem i Joanną Wachowiak.

Zapraszamy na pasjonujące odkrywanie tajemnic bieli i czerni : wystawę prezentującą kilkadziesiąt grafik autorstwa Ewy Maleńczuk. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się 3 listopada o godz. 20.00 w Sali Złotej. Wstęp wolny. Mile widziane czarno – białe stroje!

Ewa MaleńczukZapraszamy na pasjonujące odkrywanie tajemnic bieli i czerni: wystawę prezentującą kilkadziesiąt grafik autorstwa Ewy Maleńczuk. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się 3 listopada o godz. 20.00 w Sali Złotej. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Mile widziane czarno – białe stroje!

Marketing NiekonwencjonalnyCzy wiecie, że są rodzaje fałszywych bogactw, które podstępnie burzą równowagę życiową i utrudniają podejmowanie korzystnych decyzji, a także rozwój i powodzenie? Co sprawia, że stoimy w miejscu i nie mamy sił, aby ruszyć do przodu? Jak sobie pomóc w odzyskaniu równowagi? Na te i wiele innych pytań dotyczących sztuki życia i bogacenia się odpowie Magdalena Stawarz, podczas autorskiego cyklu spotkań dotyczących Marketingu Niekonwencjonalnego. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę, 29 października o godz. 18.30 w Sali Teatralnej. Wstęp wolny.

1+1=3Dworek Białoprądnicki chętnie wspiera i patronuje nowym inicjatywom. Fundacja „Będziemy Rodzicami” należy do jednej z nich. To jedyne w Polsce „miejsce”, w którym do rodzicielstwa podchodzi się holistycznie. 28 października o godz. 16.00 zapraszamy na uroczystą inaugurację działalności organizacji, połączoną z warsztatami dla rodziców.

Zapomniani kompozytorzyZapraszamy do „odkurzenia” wzruszających i ponadczasowych brzmień fortepianowych. Utwory zapomnianych kompozytorów pochodzących z Serbii, Szwecji, Rosji, Brazylii i Węgier wykona Paweł Albiński. Recital odbędzie się w sobotę, 29 października o godz. 17.00 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

MisturapuraJeśli śledzicie oryginalne, nowe trendy na rynku muzycznym, zapraszamy na pierwszą powakacyjną, ale już jesienną „Odkrywkę”. Wystąpi zespół MISTURAPURA - w wolnym tłumaczeniu to „czysta mieszanka” brazylijskiej samby i alternatywnego rocka: 28 października, godz. 19.00, Piwnice Dworku. Wstęp wolny.

Sama w krainie MajówAnita Demianowicz po pięciu latach pracy w korporacji postanowiła zmienić swoje życie. Kupiła bilet, spakowała plecak, zostawiła w domu męża i wyjechała na pięć miesięcy do Ameryki Środkowej. Na kolejny „Pociąg do Podróży” zapraszamy w czwartek, 27 października o godz. 18.00.

Magdalena SękowskaMy – kobiety występujemy w roli córki, żony, szefa. Jak sobie komfortowo radzić na wszystkich tych polach i przede wszystkim.. dalej czuć się kobieco? O tym opowie psycholog Magdalena Sękowska. Zapraszamy na spotkanie 7 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

Wędrówki po CzarnogórzeZapraszamy Was na rodzinne warsztaty, podczas których odkrywać będziemy maleńką Czarnogórę. Stworzymy wielkoformatową mapę z górskimi szczytami, pluskającą wodą i morskim piaskiem! Warsztaty odbędą się 6 listopada, obowiązują zapisy.

Wielka WyprawaKto chętny na Wielką Wyprawę? Zabieramy w kolejną podróż dzieci które tym razem chciałyby odwiedzić Izrael. Zapisy ruszają 31 października do wyczerpania miejsc! Przygoda pod hasłem „Szalom Izrael” rozpocznie się 5 listopada (sobota) o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim. Wstęp wolny.

MotyleWiemy, że chętnie zaglądają do nas mali odkrywcy. Zapraszamy ich na kolejne spotkanie w ramach „Szkiełka i Oka” – tym razem zgłębią tajemnice fascynującego, pełnego kolorów świata motyli: 5 listopada (sobota), godz. 14.00, Zajazd Kościuszkowski. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Teatr CieniW najbliższą niedzielę, 30 października, serdecznie zapraszamy najmłodszych na niezwykły spektakl w wykonaniu Teatru Figur. Będzie to magiczna i czarująca opowieść teatru cieni o tym, jak nagły wiosenny wiatr porwał kartki rękopisu pana Andersena, gdy ten zmierzał do wydawcy. Nagle spotykają się bohaterowie z różnych baśni: w kwiatuszku zamiast Calineczki siedzi obrzydliwa wilgotna ropucha albo dzielny cynowy żołnierzyk.
Do myszy i Calineczki zamiast kreta przychodzą w gości „stare trolle pierwszej klasy z ogonami”. Przedstawienie odbędzie się o godz. 15.00 w Sali Teatralnej. Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja!

Marketing NiekonwencjonalnyZapraszamy na kolejne odkrywanie tajników Marketingu Niekonwencjonalnego. Wykład prowadzony przez Małgorzata Stawarz odbędzie się 5 listopada (sobota) o godz. 17.00 w Sali Teatralnej. Wstęp wolny. Tym razem o tym jak rozpoznawać w sobie i ożywiać zablokowane bogactwa.

batumi_740Batumi - herbaciane pola z piosenki Filipinek, czy nowoczesne budynki i tętniące życiem uliczki? A może jedno i drugie? Iśka Marchwica w Batumi spędziła intensywne chwile - intensywne jak smaki, zapachy i kolory całej Adżarii. Na podróż po tym regionie Gruzji zapraszamy w czwartek 13 października, o godz. 18.00.

Akademia BarbakusaZapraszamy przedszkolaków oraz uczniów klas I - III szkół podstawowych na kolejne spotkanie w ramach Akademii Barbakusa. Podczas wspaniałej zabawy pod okiem Straży Miejskiej i Smoka Barbakusa najmłodsi dowiedzą się jak unikać zagrożeń w kontaktach z obcymi. Zajęcia odbędą się 12 grudnia o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim. Liczba miejsc ograniczona.

Ubierz drzewoPoczątek zimy nie musi kojarzyć się ze smutnymi, łysymi konarami drzew. By ożywić szaro – burą przestrzeń i ułatwić oczekiwanie wiosny wystarczy otulić uśpioną przyrodę w kolorowe wdzianka. Barwne drzewa w kropki, paski i inne wzory na pewno umilą zimowe spacery. 

DinozauryWyjątkowa podróż do odległej przeszłości, w której na Ziemi panowały dinozaury. Szkiełko i Oko zaprasza na warsztaty już w sobotę (7 listopada) o godzinie 15:00.

Silver&GoldCoś dla miłośników sztuki użytkowej. Zapraszamy na otwarcie wystawy „Silver &Gold” czyli ekspozycji rysunków i plakatów Krystyny Oniszczuk – Dylik. Wernisaż odbędzie się w piątek (6 listopada) o godz. 18:00 w Galerii Zajazdu Kościuszkowskiego.

Kobiety na ośmiotysięcznikach„Pociąg do podróży” tym razem powiedzie nas na himalajskie szczyty. Gościem kolejnego slajdowiska będzie Ola Dzik – jedna z naszych najlepszych alpinistek młodego pokolenia. Zapraszamy w czwartek, 5 listopada, o godz. 18.00.

ViolationPo wakacyjnej przerwie wraca cykl Odkrywka. W każdy ostatni piątek miesiąca, w piwnicach Dworku, będzie można usłyszeć nowe, świeże brzmienia z Krakowa i okolic. 30 października rozpoczniemy mocnym, energetycznym akcentem prosto z Bochni.

Design ThinkingZnamy innowacyjny sposób na tworzenie odnoszących sukces projektów kulturalnych, skrojonych na miarę potrzeb odbiorców. To metoda DESIGN THINKING pozwalająca uwalniać twórcze pomysły i dająca instytucji kultury nowe możliwości rozwoju. Jak ją poznać? Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i  środowisk lokalnych na warsztaty DESIGN THINKING pod hasłem „Zaprojektuj Kulturę”. Warsztaty odbędą się w dniach 23-24 listopada w godz. 9.00 – 19.00, w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Janek TraczykMuzyczne Czwartki już 5 listopada o godzinie 18:00. Zapraszamy na koncert młodego, utalentowanego wokalisty, kompozytora, aktora i autora tekstów – Janka Traczyka. 

Bajkowa NiedzielaTym razem w Bajkowej Niedzieli muzyczny spektakl komediowy zatytułowany „Kierunek Afryka”. Zabierz swoja pociechę i przyjdź do nas w niedzielę (18 października) o godzinie 15:00.

WymiankaW Strefie Rodzica pora na wymiankę! A będzie nam towarzyszył Mamaton Klub Mam, z którym w maju organizowaliśmy pierwszą taką akcję. Zapraszamy w sobotę, 17 października w godzinach od 10:00 do 12:00. Wstęp wolny.

Tak Brzmi Miasto!W naszym STUDIU nagrywamy najlepsze dźwięki – przekonaj się o tym odwiedzając stoisko Dworku Białoprądnickiego podczas konferencji TAK BRZMI MIASTO, która odbędzie się w Forum Przestrzenie (ul. Marii Konopnickiej 28) w dniach 24-25 października.

Piątkowe FanaberieJuż dzisiaj koncert w piwnicach dworku. Wspólnie z restauracją Dworek Białoprądnicki, zapraszamy na Piątkowe Fanaberie. Przyjdź i rozpocznij weekend miłym wieczorem z zespołem Brazissimo. Zapraszamy o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Lucyna Ordon - KlimczakDobra wiadomość dla miłośników Anny German: 26 października (poniedziałek) usłyszymy utwory artystki w wykonaniu Lucyny Ordon Klimczak. Akompaniował jej będzie na fortepianie Grzegorz Klimczak. Zapraszamy do Sali Kominkowej. Koncert zatytułowany „Oczarowanie światem” rozpocznie się o godzinie 18.00.

Akademia Barbakusa17 października w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki ruszył organizowany przez Straż Miejską cykl edukacyjnych spotkań dla dzieci pod nazwą Akademia Barbakusa. 

Lody dla ochłody!Mimo jesienno – zimowej aury w Dworku Białoprądnickim trwa sezon na lody. Szkiełko i Oko zaprasza dzieci na pokaz eksperymentów chemicznych zakończony przyrządzaniem pysznych, lodowych smakołyków.  Warsztaty odbędą się w sobotę (24 października) o godz. 15.00 w Zajeździe Kościuszkowskim.

KolosyPo wakacyjnej przerwie Kolosy wracają do Dworku. I od razu - z przytupem i chrzęstem opon. Naszym gościem będzie Piotr Strzeżysz - laureat Kolosa 2014, najbardziej oryginalny i najlepiej piszący polski rowerzysta-podróżnik ostatniej dekady, autor "Powidoków", "Makaronu w sakwach" i "Campy w sakwach", wreszcie - niezrównany prelegent. Zapraszamy w sobotę, 17 października, o 17.00.

Carles Lama i Sofia CabrujaMiłośników fortepianowego brzmienia już wkrótce czeka nie lada gratka: 18 października o godzinie 19.00 koncertem niezwykłego duetu rozpocznie się VII Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa organizowany przez Stowarzyszenie Piano Classic. Zapraszamy do Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonPierwsze po wakacyjnej przerwie, spotkanie z Beatą Anną Symołon. Poznamy twórczość Danuty Capliez – Delcroix – Bylińskiej. Do Salonu Artystycznego, zapraszamy w poniedziałek (12 października) o godzinie 18:00.

Michał PaterCzujecie pociąg do podróży? Chcecie autostopem dotrzeć na koniec świata? Przemierzyć dziką Syberię? Szansa na to już 22 października w Dworku Białoprądnickim, gdzie gościem podróżniczego slajdowiska będzie Michał Pater!

Piątkowe FanaberieWspólnie z restauracją Dworek Białoprądnicki, zapraszamy na piątkowe koncerty w piwnicach. Najbliższy już w piątek (9 października) o godzinie 19:00.

Fajna ferajnaSerdecznie zapraszamy na spotkanie z Moniką Kowaleczko – Szumowską - autorką książki „Fajna Ferajna”- wzruszającej historii osób, których dzieciństwo przypadło w czasie Powstania Warszawskiego. Wojnę oczami dziecka będzie można zobaczyć w Dworku w czwartek, 22 października o godz. 10:00.

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonW drugim już październikowym Salonie Artystycznym, prowadząca będzie gościć Elżbietę Śnieżkowską – Bielak. Zapraszamy jak zwykle w poniedziałek (19 października) o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

IslandiaElfy, wróżki, trolle i krasnale… Czy w XXI wieku można wierzyć w baśniowe istoty? Tak! Zapraszamy na slajdowisko-filmowisko „Legendy i Baśnie Islandii”! Przyjdźcie, poznajcie nasz nowy cykl podróżniczy i poczujcie pociąg do podróży! Już w czwartek, 15 października o godzinie 18:00.

Kolej na rytm9 listopada (niedziela) o godz. 11.00, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Centrum Muzyki i Muzykoterapii „Gaia” zapraszają rodziców i dzieci w wieku 0-5 lat, na kolejny koncert z cyklu „Dzieci-dzieciom”, zatytułowany „Kolej na rytm”. 

Panieneczka z pudełeczkaW najbliższą niedzielę o godzinie 12:00, zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spektakl Teatru Lalki i Aktora Parawan. Na scenie zobaczymy adaptację "fantastycznego poemaciku" dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, pod tytułem "Panieneczka z pudełeczka".

fijałkowska_500Od soboty w Dworku będzie można oglądać wystawę obrazów Grażyny Fijałkowskiej, zatytułowaną „Mój ogród”. To cykl niezwykle barwnych obrazów, wykonanych techniką pasteli, które cechuje duża wrażliwość artystyczna autorki. Patrząc na nie, trudno nie przywołać w myślach dzieł Stanisława Wyspiańskiego.

Faktorki wzrostuJeśli jesteś kobietą wychowującą dzieci, nie boisz się podejmować ryzyka, prowadzisz własną działalność, biznes rodzinny, szukasz inspiracji w działaniu ta konferencja jest dla Ciebie. Już 7 listopada w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbędzie się konferencja „Faktorki wzrostu”.

RioPodczas naszych spotkań podróżniczych przeniesiemy się do gorącej Ameryki Południowej. W środę, 22 października, o godz. 18.00 zapraszamy na relację z podróży do Rio de Janeiro.

sabas_eurydykaArtyści, dzisiejszego SABAS-owego wieczoru - Leszek Kaszkur i Łukasz Sokół, pochodzą z rodzin o bogatych tradycjach artystycznych (literacko-teatralnych i muzycznych). Dlatego pisanie, granie czy komponowanie jest wpisane niejako w ich życie. I przed tym przeznaczeniem nie uciekają… Zapraszamy o godz. 18.00

PiórniceW piątek, 24 października, zapraszamy na wieczór Nieformalnej Grupy Literackiej „Piórnice” pod hasłem "Babie lato". Muzyczno-literackie wydarzenie rozpoczniemy o godz. 19.00 w piwnicach.

JazzujemyW Dworku pojawia się nowy cykl koncertów - JAZZujemy! Pierwszy z nich odbędzie się w poniedziałek, 27 października, o godz. 19.00. Usłyszymy koncert w wykonaniu Leszka Szczerby (saksofon) i Grzegorz Grybosia (gitara).

d'AZALEEPop, soul i jazz z eksperymentalnymi wpływami etnicznymi. Tak brzmi zespół D’azalee, który zagra w październikowej Odkrywce. Na koncert zapraszamy we wtorek, 28 października, o godz. 19.00.

szkiełko_fizykaZapraszamy dużych i małych na niepowtarzalny pokaz doświadczeń fizycznych z naukowym komentarzem "Z fizyką za pan brat". Odbędzie się on w sobotę, 25 października, o godz. 15.00.

studio_wokalneStudio wokalne Blanki Dembosz to propozycja nie tylko dla osób śpiewających, które chcą udoskonalić swój warsztat i poszerzyć go o elementy aktorstwa, czy interpretacji scenicznej. To również propozycja dla wszystkich tych, którzy śpiewają w ukryciu i nie wierzą w swoje umiejętności. Głos ma głos, Śpiewoluby, czy Kobiecy Głos? Sprawdź, która z propozycji jest właśnie dla Ciebie!

Magdalena LechowskaW czwartek (6 listopada) o 18:00 zapraszamy na spotkanie w Klubie Włóczykija. Swoją nietuzinkową historię opowie Magdalena Lechowska – krakowianka, która 12 lat spędziła w Kolumbii, skąd jej fascynacja flamenco, tangiem, muzyką latynoską, kulturą hiszpańskojęzyczną oraz tłumaczeniami.

Opowieści_z_morskich_głębinGdybyśmy zajrzeli w słone wody to co byśmy zobaczyli? Jakie tajemnice skrywa morze? Czy z jego dna można wyciągnąć wielki korek? Skąd się wzięła ryba w czerwonych bucikach i dlaczego pingwin wyruszył w rejs statkiem? Odpowiedzi znajdziemy na Międzynarodowej Wystawie Ilustracji Książkowej „Opowieści z morskich głębin”.

Soul FingerBlues w najlepszym wydaniu wraca do Dworku. Zespół ma za sobą koncerty zarówno w kraju jak i za granicą, w klubach i na festiwalach. Soul Finger współpracował m.in. ze znanym kalifornijskim wokalistą i harmonijkarzem Kennym Shoppmeyerem oraz z przedstawicielem muzyki Cajun i Zidaco z Luizjany D’Jalmą Garnierem. Zapraszamy do klimatycznych piwnic Dworku w poniedziałek (3 listopada) o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

pianinoPo raz kolejny Dworek Białoprądnicki ma okazję gościć u siebie jednych z najlepszych pianistów polskich i zagranicznych. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa to pierwsze wydarzenie kulturalne w Krakowie, w całości poświęcone muzyce fortepianowej. Zapraszamy Państwa na koncerty 15 i 16 października. Wstęp wolny.

sabas_felińskaSalon Artystyczny Beaty Anny Symołon tym razem gościć będzie poetkę Zdzisławę Felińską. Rozmawiać będziemy o jej najnowszym tomie „Z losem pod wiatr. Wiersze wybrane, poprawiane”. Na spotkanie zapraszamy dziś, 13 października, o godz. 18.00.

bajkowaW "Bajkowej Niedzieli" czeka nas niezwykła podróż! Za sprawą magicznego zegara przeniesiemy w przeszłość i zobaczymy jak żyli ludzie w różnych epokach.  Zapraszamy do Dworku w niedzielę, 19 października, o godz. 15.00.

nowickiCykl "Porozmawiajmy o zdrowiu" już w sobotę, 18 października, ponownie zagości w Dworku. Gościem specjalnym będzie pierwszy w historii tych spotkań mężczyzna - znany i lubiany aktor, Jan Nowicki. Zapraszamy o godz. 15.30.

dzień_papieskiW sobotę, 11 października, w Dworku Białoprądnickim obchodzić będziemy XIV Dzień Papieski. Na tę okazję został przygotowany specjalny koncert „Szukałem Was Bracia”, który wzbogacony zostanie o recytację wierszy. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą inf. Bronisław Fidelus oraz Stanisław Dziedzic.

SkubaPewnego dnia smok Bestyja zamieszkał w jamie pod wawelskim wzgórzem. Wraz z Teatrem "Parawan" przenieście się w dawne czasy i poznajcie pomysłowego szewczyka Skubę. Na spektakl zapraszamy w niedzielę, 12 października, o godz. 12.00.

recital_fortepianowy"Muzyczne Czwartki" tym razem rozbrzmią kompozycjami Debussy'ego, Tanaki, Liszta i Prokofieva. 9 października o godz. 18.00 zapraszamy na recital japońskiej pianistki Naomi Yamamoto.

PODRÓŻEKolosowe spotkania wracają do Dworku! Powakacyjny cykl podróżniczych relacji otworzy niezwykła historia ojca i syna, Roberta i Joachima Czerniaków. Zapraszamy w sobotę, 11 października, o godz. 17.00.

Magdalena SękowskaPaździernikowe "Spotkanie z psychologiem" poświęcimy stylom tworzenia naszych relacji z innymi ludźmi. Wykład Magdaleny Sękowskiej odbędzie się w poniedziałek, 6 października, o godz. 18.00.

Akademia BarbakusaPo wakacyjnej przerwie powraca uwielbiana przez najmłodszych Akademia Barbakusa. Pod okiem strażników miejskich i Smoka Barbakusa dzieci będą uczyć się zasad bezpieczeństwa, a przy tym wspaniale się bawić. Pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższą sobotę, 8 października o godz. 10.00 w Zajeździe Koścuszkowskim. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

Weekend z bajką„Opowieści Czarodzieja Profilaktikusa” autorstwa Pawła Zaborskiego i Anny Machacz to bajka, która niesie ze sobą wiele ważnych lekcji, które i młodsi i starsi czytelnicy powinni zachować w sercu i kierować się nimi w codziennym życiu. W sobotę i niedzielę zapraszamy na warsztaty teatralne i literacko-plastyczne oparte na tej książeczce.

III Krakowski Festiwal AkordeonowyPoszukiwaczy ciekawych i rzadko na co dzień słyszanych brzmień zapraszamy na koncert w ramach III Festiwalu Akordeonowego: 12 października (środa), godz. 18.00, Sala Kominkowa.

Dominika SzlazyngerCzwartek to dobry dzień na muzyczną odskocznię od prozy życia. W ramach cyklu pn. „Muzyczne czwartki” zapraszamy na recital fortepianowy Dominiki Szlezynger. W programie utwory W.A. Mozarta, F. Chopina, I. J. Paderewskkiego. Wydarzenie odbędzie się 13 października o godz. 18.00 w Sali Kominkowej.

O Madagaskarze i FilipinachPoczuj podróżniczy dreszcz emocji nie wyruszając nawet za miasto. Zapraszamy na Kolosowe spotkania w Dworku, podczas których słynni globtroterzy opowiadają o swoich wyprawach i przedstawiają naprawdę fascynujące historie! Tym razem gościem Kolosów będzie Tomasz Owsiany – laureat Nagrody Dziennikarzy „Kolosów 2015” za wyprawę „Pod ciemną skórą Filipin”. Wyruszamy 15 października (sobota): g. 17.00, Sala Teatralna. Prowadzenie: Janusz Janowski.

Kogiel i Mogiel na faliPrawdziwa scena z kurtyną, wygodne fotele i fantastyczni aktorzy przenoszą w Dworku najmłodszych w zaczarowany świat bajkowego teatru! W ramach „Bajkowej Niedzieli” 16 października o godz. 15.00 dzieci obejrzą spektakl pt. „Kogiel i mogiel na fali”.

Magdalena SękowskaZamiast sięgać po kolejną tabletkę warto poznać… psychologiczne znaczenie bólu. Zwłaszcza, że podobno zdrowie jest.. w głowie! Zapraszamy na spotkanie z psycholog Magdaleną Sękowską, która pomoże zrozumieć i choć trochę oswoić ból. Wydarzenie odbędzie się 17 października (poniedziałek), godz. 18.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

Danuta StaniewiczZapraszamy na recital znanej i uwielbianej przez publiczność piosenkarki - Danuty Stankiewicz. Dochód z imprezy zasili Krakowski Komitet Zwalczania Raka. Charytatywny koncert odbędzie się 16 października o godz. 17.00, Sala Kominkowa. Bilety – cegiełki już w sprzedaży!

JesieńNie dajcie się jesiennej chandrze. Mamy na to doskonałe remedium: Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon SABAS. Tym razem zaprezentujemy poezję Renaty Batko i Małgorzaty Kulisiewicz. Zapraszamy 17 października o godz. 18.00 do Piwnic Dworku. Wstęp wolny.

Konkurs CzarnogóraDo 4 listopada można przesyłać prace w konkursie "Czarnogóra na plakat", w którym do wygrania jest bon o wartości 700 złotych!  Czarnogóra to niezwykle interesujący kraj o bogatej historii i dziedzictwie kulturowym oraz miejsce spotkania Wschodu i Zachodu. Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza wszystkich młodych artystów z Małopolski do udziału w konkursie, którego celem jest pokazanie czarnogórskiego piękna. Patronem Konkursu oraz fundatorem nagrody głównej jest Konsul Honorowy Czarnogóry, Marcin Ruta.

Tatiana TokarczukW pozornie zwykłej codzienności kryją się rzeczy niezwykłe. Przekona Was o tym Tatiana Tokarczuk – malarka, której wystawa pt. „H₂O i wyjątkowość zwyczajności” zagości u nas od 21 października. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się o godz. 18.00 w Galerii Zajazd. Wstęp wolny.

Wielka WyprawaWe wrześniu w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” rozpoczęliśmy nowe interesujące warsztaty edukacyjne dla najmłodszych. Podczas „Wielkiej Wyprawy” dzieci będą miały okazję poznać kraje ze wschodniej półkuli naszego globu. Odwiedzą Izrael, Mongolię, Chiny, Tybet i Himalaje, Indie, Japonię, Tajlandię i Australię. Już 22 października pierwszy przystanek naszej podróży – Turcja.

Festiwal PianistycznyZapraszamy na koncert pt. „Mistrz i uczeń” w wykonaniu Flavio Peconio i Perluigi Camicia – artyści zagrają utwory słynnych kompozytorów. Wydarzenie odbędzie się 19 października o godz. 18.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny. Koncert jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa, który potrwa od 16 – 22 października.

Roślinna chemiaZapraszamy na zajęcia, które obudzą w najmłodszych ducha prawdziwego odkrywcy przyrody. W ramach „Szkiełka i Oka” tym razem wszystko na temat roślin. Trwają zapisy na warsztaty, które odbędą się 22 października (sobota) o godz. 14.00 w Zajeździe Kościuszkowskim. Liczba miejsc ograniczona!

Zdrowie HolistyczneZapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Zdrowie Holistyczne”. Tym razem wszystko o stresie i jego wpływie na nasze zdrowie : 22 października, godz. 17.00, Sala Teatralna. Wstęp wolny.

Kolory jesieniZapraszamy najmłodszych na koncert organizowany przez Centrum Kultury Dworek Biłoprądnicki oraz Centrum Muzyki i Muzykoterapii „Gaia” pt. „Kolory jesieni”. Na spacer po parku, sadzie, lesie dzieci wybiorą się w towarzystwie fletu, fortepianu i saksofonu. Poszukają też jeża w liściach, kasztanów, policzą kolory na drzewach i pod nogami, założą kalosze żeby spokojnie chodzić po kałużach. To będzie wspaniała, radosna zabawa – ubierzcie swoje pociechy kolorowo i bądźcie z nami 23 października (niedziela), godz. 11.00, Zajazd Kościuszkowski. Wstęp wolny.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090