Ognisko Artystyczne Muminek
 

Zajęcia całodzienne dla dzieci od 3 roku życia o profilu artystycznym. W programie m.in.: rytmika, plastyka, origami, muzyka przy pianinie, zajęcia ceramiczne, warsztaty kulinarne, język angielski, zabawy na świeżym powietrzu – posiadamy własny ogródek.

Informacja telefoniczna o wolnych miejscach od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–12.00 pod numerami telefonów 12 420 49 59 lub 513 891 821

Więcej informacji na stronie: muminek.dworek.eu 

 

0306minibardunMarcowe "Współbrzmienia" to spotkanie z jazzem. Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Roman Bardun Trio kierowanego przez ukraińskiego pianistę jazzowego Romana Barduna. Zapraszamy 6  marca o godz. 19.00 (Sala Kominkowa),

 Salon Literacki Sabas zaprasza na spotkanie z Bronką Nowicką - laureatką Nagrody Literackiej "Nike" 2016. Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Poniedziałek, 5 marca, godz. 18.00 (Piwnice, wstęp wolny).

0224miniwodaWoda to eliksir życia, najpowszechniejsza substancja na Ziemi. Choć znamy jej skład atomowy i rozkład elektronów, to tak naprawdę bardzo niewiele wiemy na jej temat. Spotkanie w ramach „Zdrowie Holistyczne”:  24 lutego (sobota) o godz. 17.00 (Sala Teatralna). Zapraszamy!

0304minigrecjaW naszych wędrówkach mitologicznymi szlakami nie może zabraknąć wizyty w starożytnej Grecji, w której snuć będziemy niezwykłe historie o bogach i herosach, którzy zawładnęli wyobraźnią niejednego poety czy pisarza. Zapraszamy 4 marca o godz. 16.00 (zapisy od 26 lutego!). BRAK WOLNYCH MIEJSC!

0218minikoziolW niedzielę, 4 marca o godz. 15.00 najmłodsi będą mogli spotkać słynnego już ulubieńca dzieci Koziołka Matołka. Sympatycznego Koziołka i jego przygody zaprezentuje Teatr TAK, który wykorzystuje w swoich przedstawieniach angielskie słowa i w ten sposób dzieci poznają podstawy języka angielskiego. Zapraszamy!

0301minikinoZapraszamy na projekcję polskiego filmu "Polonez" w reżyserii Agnieszki Elbanowskiej z angielskimi napisami, czyli dla międzynarodowej społeczności Karkowa. Na seans zapraszamy w czwartek 1 marca o godz. 19.00 (sala Teatralna).

0000pracaDołącz do naszego zespołu! Szukamy Instruktora ds. promocji oraz kierownika naszej nowej filii - Klubu Kultury "Łokietek". 

03031miniindia3 marca wyruszcie z nami do Ameryki Południowej i Środkowej, by odkryć zadziwiający świat plemion indiańskich! Poznacie barwne stroje, muzykę i instrumenty, a nawet zrobicie indiański tatuaż! Obowiązują zapisy od 26 lutego. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

0212minikiepuraSentymentalny świat tym razem gościć będzie zakochanych Martę Eggerth i Jana Kiepurę. Zapraszamy na widowisko muzyczne „Uśmiechnij się z Kiepurą” - najpiękniejsze arie piosenki i zabawne anegdoty - poniedziałek, 12 lutego o godz. 18.00 (Sala Kominkowa).

0214minikydrynskiZ radością zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Marcinem Kydryńskim podróżnikiem, fotografem, dziennikarzem muzycznym, organizatorem koncertów i festiwali, reporterem, autorem książek „Lizbona” oraz „Biel. Notatki z Afryki” – zapisu jego licznych podróży do Afryki, które, odbył w ciągu 25 lat. Środa, 14 lutego o godz. 18.30. Spotkanie poprowadzi Andrzej Kurdziel.

0213minikarnawalikTłusty wtorek i francuski karnawalik dla dzieci - przyjdź i świętuj tłusty wtorek z naszą wolontariuszką Roxane Girin! Nauczycie się jak upiec ‘les bugnes’ – tradycyjne, pyszne pączki z Lyonu. Warsztaty połączone będą z przebieraną zabawą dla dzieci. Nie zapomnijcie swoich kostiumów! Wtorek, 13 lutego, godz. 17:00 (sala teatralna - Zajazd).

02 PiłaTego jeszcze nie słyszeliście! Zaskakujący i wizjonerski program na piłę sopranową i harfę pełen subtelnego humoru, pulsujący emocjami. Wykonanie: Jolanta Sosnowska (piła sopranowa) i Małgorzata Komorowska (harfa). Zapraszamy w niedzielę 18 lutego o godz. 17.00 (sala Kominkowa).

0215miniloveMiłość ci wszystko wybaczy! - koncert przebojów operowych, operetkowych  oraz najpiękniejszych polskich piosenek  o miłości w wykonaniu Blanki Dembosz (sopran) i Marii Rutkowskiej (fortepian). Zapraszamy 15 lutego o godz. 18.00 (Sala Kominkowa).

0318minijajoTradycyjnie, tydzień przed niedzielą palmową  - w niedzielę 25 marca - zapraszamy na wielki Kiermasz Wielkanocny. Będą czekać na Was Kramy, a w nich cuda i cudeńka: niezwykłe rękodzieło, regionalne przysmaki, mazurki, palmy, zające, baranki, pisanki i wiele innych unikatowych wielkanocnych ozdób i smakołyków - w tym produkty ekologiczne - dla osób w każdym wieku, także dla dzieci. 

0217minikolosikNa kolejnych, Kolosowych spotkaniach w Dworku poznamy Piotra Strzeżysza - laureata Kolosa 2014 - najlepiej piszącego podróżującego rowerzystę. Spotkanie poprowadzi: Janusz Janowski. Sobota, 17 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny (sala Teatralna).

W najbliższą niedzielę Teatr TAK zagra dla najmłodszych smaczną opowieść pt. "Bajka do zjedzenia" -  o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukrytych jest wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób aktorzy przekonają dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch. Akcja dzieje się we śnie. Niedziela, 18 lutego, o godz.15.00 (Sala Teatralna).

0218minitangoSunday Funday zaprasza na specjalną, taneczną edycję walentynkową – tango argentyńskie! W tym szczególnym dniu wszystkie zakochane pary mają okazję odkryć sekrety tanga w cudownej atmosferze z naszym gościem z Argentyny – Falcundo. Zapraszamy 18 lutego (niedziela) o godz. 15:00 (sala wielofunkcyjna Zajazd).

0125miniakinoW ramach pierwszego pokazu z cyklu „Kino po angielsku” dedykowanego anglojęzycznej społeczności Krakowa, zapraszamy na film: „My, Myself and my Mum”.  Zapraszamy 15 lutego o godz. 19.00 na film pt.  (sala Teatralna). Film wyświetlany będzie z angielskimi napisami. 

0218minisanasW poniedziałek, 19 lutego o godz. 18.00 w następnym Salonie Artystycznym SABAS spotkamy się z Dariuszem Fijałkowskim, autorem  tomu poetyckiego  "Kalendarz straconych dni". Prowadzenie Beata Anna Symołon.

0222minipennineW czwartek 22 lutego o godz. 19.00 w „Pociągu do podróży” usłyszycie o pieszej wędrówce przez najstarszy szlak długodystansowy w Anglii - Pennine Way (430 km). Paulina Kubaj opowie o pokonywaniu takich przeszkód na szlaku jak byk albo krowa, o najwyżej położonym pubie w całym UK (nie bagatela ponad 500 m n.p.m.!) i pokaże pełne fioletu wrzosowiska. Zapraszamy!

0222minihenryTo jedni z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej w Polsce. Grają w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver. Henry David’s Gun zagra u nas już 22 lutego o godz. 20.00 (Piwnice).

0224miniszkielkoJak człowiek udomowił rośliny? Skąd pochodzą rośliny, które zjadamy? Czy istnieje dzika kukurydza? Dlaczego orzeszki ziemne są ziemne? Szczegółowe odpowiedzi na te pytania usłyszymy na warsztatach przyrodniczych Szkiełko i Oko już 24 lutego (sobota), o godz. 14.00 (Zajazd).

0223minisoloW lutowej "Odkrywce" usłyszymy niecodzienny koncert kwartetu wokalnego Solosters.  Grupę tworzą profesjonaliści i pasjonaci, a to gwarantuje artystyczną odsłonę skali głosu i jakości dźwięku Zapraszamy do Piwnic, 23 lutego (piątek) o godz. 19.00. Wstęp wolny.

0226minimozgLudzki mózg składa się z 86 miliardów komórek nerwowych, a na każdej z nich powstaje około 7 000 połączeń nerwowych. Jak w tym niezwykle złożonym organie powstaje świadomość? Dlaczego znika, gdy śpimy lub otrzymujemy narkozę? Zapraszamy na wykład dr Marka Bindera p.t. "Świadomość utracona i odzyskana" - poniedziałek, 26 lutego, godz. 18.00. Wstęp wolny (sala Kominkowa).

0224miniporaSPOTKANIE JEST ODWOŁANE! W nowym sezonie otwieramy nową odsłonę Piórnic o nazwie "Pióra Piórnic" - czyli  przedstawiamy siebie i naszą twórczość. W lutym poznamy twórczość Grażyny Wojcieszko pod lirycznym hasłem  „Porozmawiajmy o miłości wierszem”. 24 lutego, godz. 18.00 (Piwnice) - nieaktualny.

0220minipsychol„Kiedy dzieci powinny się usamodzielnić, czyli o separacyjnych dylematach dzieci i rodziców” - to temat najbliższego Spotkania z psychologiem. Wszystkich rodziców i ich dorosłe dzieci zapraszamy we wtorek, 20 lutego o godz. 18.00 (Sala Kominkowa, wstęp wolny).

0210minizywnoscCzy żywność może być toksyczna? Jak dawniej ludzie konserwowali jedzenie? Co dzisiaj dodajemy do żywności? Czy w jogurcie jest cukier? Dowiecie się tego na warsztatach "Szkiełka i Oka" w sobotę, 10 lutego o godz. 14.00.

0209minikarnaOstatnie dni karnawału zakończymy śpiewająco! Zapraszamy na koncert uczestników Studia Wokalnego Blanki Dębosz. W programie m.in. kompozycje Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Jeremiego Przybory oraz Grzegorza Turnaua. Piątek, 9 lutego godz. 19.00. Sala Kominkowa, wstęp wolny.

koncertChcecie usłyszeć najpiękniejsze melodie od baroku do współczesności? Nie przegapcie tej okazji: 8 marca o godz.19.00 odbędzie się u nas koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare, Łukasza Laxy, Blanki Dembosz oraz uczestniczek prowadzonego przez nią Studia Wokalnego. Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

fiJeśli jesteś w wieku 60 + zapraszamy na spotkania, podczas których dowiesz się jak dzięki ćwiczeniom i odżywianiu ustrzec się dolegliwości bólowych, poprawić kondycję i nastrój. Tym razem oprócz gimnastyki omówimy temat zdrowego odżywiania. Zapraszamy 6 kwietnia o godz. 11.00 (Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3). Wstęp bezpłatny.

wieWietnam to kraj pełen kontrastów. Mocno zaludnione delty i pas wzdłuż wybrzeża kontrastuje z obszarami górskimi, gdzie można poczuć się jak na odludziu. W czwartek, 9 marca, przemierzymy go z północy na południe podczas kolejnego „Pociągu do podróży”. Sala Teatralna, godz. 18.00. Wstęp wolny.

elaNasz cykl "Współbrzmienia" nabiera tempa. W klimatycznych piwnicach Dworku spotykamy się już po raz piąty by zapewnić Wam ogromną porcję dobrej muzyki. Tym razem zespołowi Grass Band Kraków będzie towarzyszyć krakowska wokalistka jazzowa Ela "Mea" Kulpa. Zapowiada się wspaniały wieczór. Zabierzcie swoich znajomych oraz przyjaciół i spotkajmy się razem 7 marca (wtorek) o godz. 19.00 w Piwnicach. Wstęp wolny.

bizneSplotyRywalizacja czy współpraca? Wróg czy partner? Wojna czy pokój?  Pewnie i Wy – Biznesmamy -  czasem zadajcie sobie te pytania. Podczas najbliższych BizneSplotów  porozmawiamy o tym, jak wypracować w sobie zdrowe podejście do firm, które mają podobne portfolio usług.   9 marca, godz. 17.30, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

jaJuż w NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ, 2 kwietnia odbędzie się u nas wielki Kiermasz Wielkanocny. Podczas niego czekać będą na Was Kramy, a w nich cuda i cudeńka: niezwykłe rękodzieło, regionalne przysmaki, mazurki, palmy, zające, baranki, pisanki i wiele innych unikatowych wielkanocnych ozdób i smakołyków, w tym produkty ekologiczne. Przygotowaliśmy atrakcje dla osób w każdym wieku, także dla dzieci.

opeJeśli jeszcze nie macie pomysłu  jak świętować dzień kobiet - zapraszamy na spotkanie z Operą. Wystąpi śpiewająca rodzina Kutników: Gabrysia, Piotrek, Kristina i Michał. Koncert odbędzie się w poniedziałek, 6 marca o godz.18.00, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2).

saaaWarto – jak dziecko – obserwować życie i się nim zachwycać. Warto marzyć, bo nigdy nie wiadomo kiedy świat i ludzie pomogą im się urzeczywistnić. Przekona Was o tym Katarzyna Miarczyńska - gość najbliższego Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon – SABAS.  Zaglądnijcie do Piwnic Dworku w poniedziałek 6 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

koRenesansowe madrygały oraz przeboje współczesnej muzyki rozrywkowej i nie tylko… Wszystko to będzie można usłyszeć u nas podczas koncertu Zespołu Wokalnego  Minimus oraz Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata”. Wydarzenie odbędzie się 4 marca o godz. 18:00, Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

bbbSztuka to ich hobby więc wolny czas spędzają na malowaniu i rysowaniu. A ponieważ robią to wspaniale, chcemy się nimi pochwalić i pokazać Wam, że warto odkrywać drzemiące w każdym z nas talenty i pasje. Może spróbujecie? Zapraszamy na wernisaż prac uczestników Klubu Plastycznego Klubu Kultury Mydlniki pt. „Nasze światy”.  Prace można oglądać do 16 marca Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

baSympatyczny smok w mundurze strażnika miejskiego uczy dzieci w Dworku zasad bezpieczeństwa przydatnych w codziennym życiu: w przedszkolu, w szkole, na wakacjach, w drodze do domu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu – najbliższe już 11 marca o godz. 10.00.  Smok podpowie najmłodszym jak mieszkać w czystym mieście. Obowiązują zapisy.

waChcecie wiedzieć co się dzieje, kiedy banda kowbojów z dzikiego wschodu odkłada colty i bierze do rąk gitary? Przyjdźcie na koncert zespołu Wąsy - zagrają u nas w ramach Odkrywki:
24 lutego, godz. 19.00, Piwnice Dworku. Wstęp wolny.

azWarto odkryć twórczość zapomnianych kompozytorów. Paweł Albiński zagra nieznane kompozycje pochodzące z Finlandii, Włoch, Serbii czy Rosji - m.in. Ernsta Mielcka i Vasilija Mokraniaca.  Zapraszamy 26 lutego o godz. 17:00, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

saMożna zarazić się optymizmem. Przekonacie się o tym podczas najbliższego wieczoru poetyckiego SABAS-u zaprezentujemy poezję Małgorzaty Stawarz. Ciepło i serdeczność ukryte w wierszach będą doskonałym antidotum na smutki i - wciąż jeszcze zimową - szarugę. Bądźcie z nami w poniedziałek, 20 lutego – godz. 18.00, Piwnice Dworku (ul. Papiernicza 2).  Wstęp wolny.

baZabawna biedronka, poważny leśniczy i tytułowy Doktor Dzięcioł. Będzie można ich spotkać u nas w  niedzielę, 19 lutego podczas spektaklu  dla dzieci w wykonaniu Teatru Duet. Najmłodsi uwielbiają dworkowe przedstawienia!

peCzy na pustyni są rzeki? Czy wyspy mogą pływać? Czy może padać śnieg na równiku? Peru może przynieść zaskakujące odpowiedzi. Zapraszamy na kolejne slajdowisko „Pociąg do podróży” – czwartek, 23 lutego, godz. 18.00.

moPamiętajcie: zdrowie jest w głowie. By zachować lub odzyskać dobre samopoczucie warto w pierwszej kolejności zadbać o prawidłowe funkcjonowanie umysłu. Podczas najbliższej Akademii Mózgu eksperci podpowiedzą Wam jak wspomóc siłę umysłu poprzez aktywność fizyczną, dietę i odpowiednią relaksację. Zapraszamy 25 lutego (sobota), godz. 10.00 (Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2).

zdWspółczesna cywilizacja to wiele udogodnień ale i zagrożeń. Jak korzystać z jej dobrodziejstw, przy pełnym poszanowaniu praw natury i chronić się przed pułapkami współczesności? Czy i jak można „powrócić do natury” przy obecnym tempie życia? Okazuje się, że naszym sprzymierzeńcem są m.in. pracowite mikroorganizmy. Opowiedzą o tym eksperci podczas najbliższego spotkania z cyklu „Zdrowie Holistyczne”. Zapraszamy w sobotę, 25 lutego o godz. 17.00 – Sala Teatralna, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

bsSympatyczny smok w mundurze strażnika miejskiego uczy dzieci w Dworku zasad bezpieczeństwa przydatnych w codziennym życiu: w przedszkolu, w szkole, na wakacjach, w drodze do domu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu – najbliższe już 25 lutego o godz. 10.00.  Smok podpowie najmłodszym jak unikać zagrożeń w kontaktach z obcymi. Obowiązują zapisy.

szCzy pszczoły zawsze mieszkają w ulu? Dlaczego zapylanie jest ważne? Podczas najbliższego „Szkiełka i Oka” mali odkrywcy poznają kulisy życia wielkich pszczelich społeczności,  a także tajemnice samotników.  Zbudują również domy dla pszczół! Warsztaty odbędą się  w sobotę, 25 lutego, godz. 14.00.

gŚwiat się kręci, a u nas 26 lutego zakręci się karnawałowa karuzela dla dzieci.  Wsiadajcie i zabierzcie się z nami w taneczną podróż dookoła świata. Pojedziemy do Brazylii i do Chin, do Irlandii i do Rosji. Nie zabraknie gorących rytmów afrykańskich i paryskiego walczyka. A wszystko na akordeon, skrzypce, perkusję i... buty. Ubierzcie się karnawałowo -  to ostatnia okazja! Koncert rozpocznie się o godz. 11.00 – Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3.

sDwie kobiety i mężczyzna, którego kochają.  Stereotypy, emocje i proza życia. Jak zrozumieć relacje pomiędzy synową i teściową? Podczas najbliższego spotkania z psychologiem opowie o tym Magdalena Sękowska. 27 lutego, g. 18.00, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

jotOjciec i Syn. Soul, rhythm, blues and folk. Trochę akustycznie, trochę elektroniczne. Jedno jest pewne: w najlepszym wydaniu. Tak w telegraficznym skrócie zapowiada się koncert, który odbędzie się u nas 14 lutego. Wystąpią Jorgos Skolias i Antonis Skolias – duet "Kolos". Zapraszamy do Piwnic - godz. 19.00, wstęp wolny.

 

hiKolejny etap naszej podróży zaprowadzi nas na „dach świata”, czyli do Tybetu! Dowiemy się jak wygląda życie w Himalajach i zastanowimy się czy legendarny Yeti istnieje naprawdę. Zapraszamy w sobotę, 18 lutego. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

muKoncert akustyczny Janusza Kasprowicza, lidera zespołu Projekt Volodia z udziałem multiinstrumentalisty Stanisława Mariczenko odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Akordeon, buzuki, gitara basowa, pianino, mandolina i gitary zmienianie podczas koncertu oraz męska, chropowata barwa głosu wokalisty tworzy wyjątkowe klimaty muzyczne.  Piwnice, 10 lutego (piątek), godz. 18.00. Wstęp wolny.

loSzarżują i cofają się, potrafią płynąć z gór do morza. Nie są żywe, ale można usłyszeć ich głos. Niektóre nawet się cielą… To lodowce! Ciekawostki przyrodnicze w ramach warsztatów edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-13 lat, Szkiełko i Oko: 11 lutego (sobota) godz. 14.00.

koCzy koty faktycznie kochają mleko, mają dziewięć żyć i zawsze spadają na cztery łapy? Rodzinna Fabryka Pomysłów tym razem zaprasza Was do Kociej Krainy. Spotkamy się w niedzielę w Zajeździe, 12 lutego, o godz. 16.00. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

koKoncert w wykonaniu Wiktorii Bisztygi (sopran), Michała Patyka (tenor), Pawła Pierzchały (fortepian). W programie utwory: F. Chopina, S. Moniuszki, W.A. Mozarta, F. Lehara, N. Roty, G. Pucciniego, G. Cacciniego. Sala Kominkowa, 16 lutego, godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

werNiezwykłe pastele, akryle i obrazy olejne. Zapraszamy  do oglądania wystawy Mirosława Orzechowskiego pt. „Próba opisu” od 17 lutego do  17 marca. Galeria Zajazd. Wstęp wolny.
       

koloRower, samotność, góry, pustka, znacznie więcej wilków niż ludzi, niedźwiedzie, prawdziwa zima i drogi skute lodem. Możecie to poczuć na własnej skórze podczas najbliższego Kolosowego Spotkania w Dworku. Gościem wydarzenia będzie Kamila Kielar – młoda, odważna i pełna pasji podróżniczka, która samodzielnie odbyła rowerową wyprawę przez Północne terytoria Kanady. Jeśli chcecie oderwać się od codzienności i wybrać się w szaloną  i fascynującą podróż, śmiać się i płakać – odwiedźcie nas  w sobotę, 18 lutego. Sala Teatralna, godz. 17.00, wstęp wolny.

Zostań ilustratorem bajkiRuszył konkurs adresowany do przedszkolaków na stworzenie ilustracji do fragmentu bajki „Opowieści Czarodzieja Profilaktikusa”.  Wystarczą wyobraźnia, kredki i kartka papieru. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca.

Muzyka hiszpańska i węgierska na Dzień Kobiet7 marca (poniedziałek) zapraszamy na energetyczne, operowe klimaty. W koncercie dedykowanym Paniom z okazji Dnia Kobiet usłyszymy muzykę hiszpańską i węgierską w znakomitym wykonaniu. Początek o godz. 18.00 w Sali Kominkowej.

Dworek z jajem 2016Kramy, gwar i barwne rękodzieło. Pyszne regionalne smakołyki i warsztaty dla najmłodszych. Lepienie baranków i strojenie mazurków... To jedynie część atrakcji zaplanowanych na niedzielę 13 marca  podczas trzeciego wielkanocnego kiermaszu odbywającego się w Dworku Białoprądnickim.

Tomza PiotrPoczuj podróżniczy dreszcz emocji. W ramach Kolosowych Spotkań w Dworku zapraszamy na wyprawę do Pakistanu - opowie o niej Piotr Tomza, uczestnik polskiej wyprawy Nanga Dream Justice for All 15/16.. Zapraszamy w sobotę (20 lutego) o godzinie 17.00. Sala Teatralna, wstęp wolny.

5 żywiołówZapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Pięć żywiołów”: 5 marca o godz. 18.00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Ideą spotkań jest  zobrazowanie w jaki sposób podlegamy prawom przyrody, jak bardzo człowiek jest z nią zintegrowany i w jaki sposób możemy korzystać z jej zasobów. 

Nerki10 marca przypada Światowy Dzień Nerek. Tegoroczne obchody skupiają się na promowaniu wczesnej diagnostyki przewlekłej choroby nerek (PChN). W Krakowie na uczestników czekają m.in. bezpłatne badania pod kątem oceny funkcji nerek, wykład dotyczący zagrożeń PChN oraz koncert w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Akademia BarbakusaPułapki czyhają na dzieci nie tylko na ulicy, ale też w sieci. Na najbliższym spotkaniu w ramach „Akademii Barbakusa” Straż Miejska podpowie najmłodszym i ich rodzicom jak bezpiecznie korzystać z internetu. Zajęcia odbędą się 20 lutego o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Bajkowa NiedzielaDo urokliwej krainy baśni, której mieszkańcami są Elfy, Nimfy oraz Skrzaty, zapraszamy w niedzielę, 6 marca. Tradycyjnie już spektakl z cyklu Bajkowa Niedziela, odbędzie się w Sali Teatralnej o godzinie 15:00.

SpitsbergenZapraszamy na arktyczne opowieści Marcina Kaczora o rejsie wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Spitsbergenu. Miejsca, gdzie niedźwiedzi polarnych jest więcej niż ludzi i gdzie przez kilka miesięcy słońce nie zachodzi. Kolejne spotkanie z cyklu "Pociąg do podróży" w czwartek, 25 lutego o godzinie 18:00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego.

KwintetW ramach kolejnej Sceny dla Młodych wystąpi Kwintet Dęty z Krakowa. Zapowiada się wspaniały repertuar od epoki klasycyzmu przez muzykę współczesną po aranżacje rozrywkowych przebojów. Zapraszamy 23 lutego o godz.18.00,  Sala Kominkowa, wstęp wolny.

PająkiNa fascynujące spotkanie z żywymi pająkami zaprasza Szkiełko i Oko. Podczas warsztatów poznamy najciekawsze gatunki pająków, a kilka z nich będziemy mogli zobaczyć na żywo. Zajęcia odbędą się już 5 marca (sobota) o godzinie 15:00 w Zajeździe Kościuskowskim.

Tolerancja na warsztatZobacz jak wygląda tolerancja. Zapraszamy na finał konkursu  pn. ”Tolerancja na warsztat” i towarzyszący mu wernisaż wystawy prac.  Wydarzenie odbędzie się 26 lutego (piątek) o godz. 17.00 w Zajeździe Kościuszkowskim.

KanadaZ czym Wam się kojarzy Kanada? Z syropem klonowym? Łosiami biegającymi po szosie? Pachnącą żywicą? Ta podróż była totalnym zaskoczeniem! Fantastyczne kolory, tysiące wysp, miliony jezior i krajobrazy jak w Norwegii... albo jakby żywcem przeniesione z Francji. Kasia i Marek mają o czym opowiadać.

Jaś i MałgosiaPrzed nami Bajkowa Niedziela. Już 21 lutego o godzinie 15:00, zapraszamy wszystkie dzieci na kolejny spektakl teatralny. Tym razem, będziemy gościć w dworku Teatr Lalek Bajka. 

Jadwiga MalinaKto z Was lubi poezję i nie był jeszcze na SABASIE, koniecznie musi to nadrobić. 15 lutego zapraszamy na kolejny wieczór poetycki Beaty Anny Symołon. Tym razem gościem spotkania będzie Jadwiga Malina – autorka tomu poetyckiego „Tu”.  Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w Piwnicach Dworku. Wstęp wolny. 

Zdrowie HolistyczneCzy wiesz, że w 70% Twój organizm składa się z wody? Nie będzie więc przesady jeśli stwierdzimy, że woda rządzi naszym życiem. Co warto o niej wiedzieć i jak ją wykorzystać, by stała się sprzymierzeńcem w zachowaniu zdrowia i urody? Zapraszamy na spotkanie z cyklu Zdrowie Holistyczne w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00, Sala Teatralna.  Wstęp wolny.

Black JobTym razem w ramach Odkrywki wystąpi zespół Black Job. W klimatycznych Piwnicach zabrzmi rock, blues i funky. Zapraszamy 26 lutego o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Inspiracje BachaW ramach Muzycznych Czwartków 18 lutego usłyszymy utwory Vivaldiego, Bacha, Veraciniego. Wszystko w mistrzowskim wykonaniu, a główną rolę odegrają skrzypce, wiolonczela i klawesyn. 

Kameleon ProjektPoczuj wyjątkowe, muzyczne klimaty Bliskiego Wschodu. W ramach cyklu Muzyka Świata zapraszamy na koncert grupy Projekt Kameleon – zespołu grającego  muzykę etniczną, głównie ze wschodnich rejonów świata. Formacja ma niecodzienny skład: artyści pochodzą z Polski,  Syrii i Turcji. Wydarzenie odbędzie się 14 lutego (niedziela) o godz.18.00 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny. 

Przytul BiznesDrugie spotkanie z cyklu Biznes Inspiracje zatytułowane Przytul Biznes już 12 lutego (piątek) o godzinie 17:30 w Dworku Białoprądnickim. Zaprasza Fundacja Biznes Mama.

SudanW pustynnym Sudanie nie mieszka się łatwo. Bez Nilu życie nie miałoby tutaj prawa bytu. Jak radzą sobie mieszkańcy? Czy Sudan to bezpieczny kraj? Zapraszamy na „Pociąg do podróży”. Podczas spotkania z podróżnikiem, będziemy poznawać ten afrykański kraj.

teatr_500Jako dzieci uwielbialiście szkolne przedstawienia? Marzyliście o graniu na prawdziwej scenie teatralnej?  A może nawet byliście członkami amatorskiej trupy? Teraz macie szansę na zrealizowanie marzeń!

Paweł AlbińskiSynteza dźwięku, obrazu i historii. Zapraszamy na recital fortepianowy Pawła Albińskiego, w którym prezentowane kompozycje zsynchronizowane zostaną z projekcją fotograficzno-animacyjną. Koncert odbędzie się w czwartek (5 marca), o godzinie 18.00. 

Magdalena SękowskaZapraszamy na kolejne spotkanie z psycholog, psychoterapeutą, trenerem i doradcą rodzinnym Towarzystwa Rozwoju Rodziny - Magdaleną Sękowską we wtorek (17 lutego) o godzinie 18:00.

stymulator_500Jednego dnia w jednym miejscu będzie można spotkać projektantów i niezależne marki z całej Małopolski. Udowodnimy, że zwiększenie wzrostu gospodarczego w Krakowie jest możliwe dzięki kooperacji firm, NGO’sów i instytucji kultury. Zapraszamy 5 marca do Dworku na spotkanie i warsztaty dla firm, organizacji pozarządowych oraz designerów. 

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonZapraszamy na kolejny wieczór z Beatą Anną Symołon w poniedziałek (16 lutego) o godzinie 18:00. Tym razem prowadząca zaprosiła na spotkanie poetkę Martę Mollendo-Pilszczek.

Sonic WaveMłodzi ludzie, energia i melodyjne rockowe brzmienie. W cyklu Odkrywka, 24 lutego (wtorek) o 19:00, zabrzmi zespół Sonic Wave. Zapraszamy do Piwnic. Wstęp wolny.

grandTo, jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie, które co roku odwiedzają miliony turystów, pragnących na własne oczy obejrzeć cud natury. Stojąc na krawędzi Wielkiego Kanionu, podziwiają rozciągającą się u ich stóp olbrzymią rozpadlinę, mając możliwość poczucia potęgi natury. Zapraszamy na wystawę, która  powstała po wyprawie członków Akademickiego Kluby Turystyki Kajakowej Bystrze AGH z Krakowa. Była to pierwsza niekomercyjna wyprawa kajakowa „Grand Canyon Colorado”. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 11 lutego, o godz. 18.00 w Sali Kominkowej. 

kapadocjaPodczas kolejnej odsłony cyklu "Poznajemy Polskę", Władysław Grodecki opowie o niezwykłych rejonach Turcji - Pamukkale i Kapadocji.  Na spotkanie zapraszamy w środę, 25 lutego, o godz. 18.00 do sali teatralnej. 

BoreczkoZapraszamy do Dworku na koncert muzyki filmowej w wykonaniu Ewy Boreczko-Siemieniuk (sopran) oraz Urszuli Dereń-Kokoszki (fortepian). Cykl Muzyczne Czwartki już 19 lutego o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej.

BasraZ przyczyn niezależnych od organizatora, koncert zaplanowany na czwartek, 26 lutego, nie odbędzie się. O nowym terminie koncertu grupy Basra poinformujemy.

Fresco SonareW niedzielę, 8 lutego, o godz. 18.00 zapraszamy na koncert Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare, podczas którego usłyszymy debiuty Młodych Solistów: Marii Korzeniowskiej (gitara), Anny Korczyńskiej (skrzypce), Kacpra Dąbrowskiego (flet). 

KrakówJuż dzisiaj (18 lutego) o godzinie 18:00, w Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy Polskę". Już po raz trzeci śladami krakowskich świętych poprowadzi nas Iwona Milejska.

kot_w_butachPrzed nami kolejna Bajkowa Niedziela, a w niej opowieść niezwykła! 1 marca o godz. 15.00 zapraszamy wszystkie dzieci na interaktywny spektakl z elementami edukacyjnymi, oparty na przygodach Kota w Butach.

NamibiaPaweł Kilen , laureat Kolosa 2011 za niezwykłą, pięcioletnią wyprawę przez cztery kontynenty, opowie w Dworku o podróży w ten zakątek świata, o którym naprawdę mało kto słyszał.  Co powiecie na wspólny marsz przez północny Kaokoloand (pogranicze namibijsko-angolskie) od wodospadów Epupa, aż po granice Parku Narodowego Wybrzeże Szkieletowe? Zapraszamy 14 lutego, o godz. 17.00, do sali teatralnej. Wstęp wolny.

jajaChcecie poczuć  atmosferę świąt? Przyjdźcie do Dworku Białoprądnickiego w niedzielę, 22 marca, na drugą edycję Kiermaszu Wielkanocnego „Dworek z jajem”.

NorwegiaW cyklu "Pocztówki ze świata" podróżnik Władysław Grodecki opowiadał będzie o Norwegii. Zapraszamy w środę (11 lutego) o godzinie 18:00 do Sali Teatralnej. Wstęp: 5zł/os.

Soul FingerBlues w najlepszym wydaniu jak co miesiąc w Dworku! W poniedziałek (2 marca) o godz. 19 zapraszamy na koncert Soul Finger, Usłyszymy to, co najlepsze - RNB z lat 60-tych ze wschodniego wybrzeża, Texas Blues oraz Delta Blues, z czego w rzeczywistości powstał West Coast Blues.

Przemysław WróblewskiZapraszamy na wieczór poetycki zatytułowany "Szukając sensu zdarzeń", który odbędzie się w poniedziałek (9 lutego) o godzinie 18:00 w piwnicach Dworku. Wstęp wolny.

W nadchodzącą sobotę (8 lutego) o godz. 17:00, zapraszamy wszystkich miłośników Kolosów na kolejne spotkanie. Tematem wieczoru będzie „Kolumbia – Serce Świata”. Claudia Cardenas oraz Dominik Bac opowiedzą o wyprawie w góry Sierra Nevada de Santa Marta –najwyższe nadmorskie pasmo górskie na świecie, zamieszkiwane przez Indian Kogi i Arhuacos, którzy określającą siebie mianem Strażników Ziemi, spadkobierców prekolumbijskiej cywilizacji Tayrona, żyją w niedostępnych górach, w niezmieniony od wieków sposób i do minimum ograniczają kontakty z cywilizacją.

Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon zaprasza na spotkanie promocyjne tomu poezji Marii Kantor „Widzę czerwień”. Czytaniu wierszy towarzyszył będzie autorski pokaz fotografii autorki, a na zakończenie poznamy nowe wiersze m. in. utwór pt. Jeszcze nie. 

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców do przeniesienia się w świat teatru i baśni. W niedziele (9 lutego), w samo południe Teatr Lalki i Aktora Parawan zaprezentuje spektakl pt. „O królewiczu, co tkał dywany”.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090