0320sentymentalnySentymentalny świat - 20 marca (wtorek), godzina 18. Polska piosenka od XX- lecia międzywojennego do współczesności w wykonaniu Marty Wilk i Mariusz Jaśko. Prowadzenie: Łukasz Lech

0319sabaszarembiankaJuż w poniedziałek - 19 marca o godzinie 19, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu - Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon SABAS. Tym razem będzie to spotkanie z twórczością Zofii Zarembianki. Wiersze z 7 tomów poetyckich przeczyta Stanisław Michno. Wieczór uświetnią wiolonczeliści Stanisława Komońska oraz Andrzej Bosak.

0317minizdrowieW sobotę - 17 marca o godzinie 17 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Zdrowie Holistyczne - WIOSENNA ODNOWA. Czy wiosenne oczyszczanie organizmu jest wskazane? Jak przeprowadzić je bezpiecznie? Jak naturalne uzupełnić witaminy i minerały? Które tłuszcze są zdrowe? Czy wiosną jest niezbędna suplementacja witaminą D3? O tym będziemy rozmawiać na kolejnym spotkaniu w cyklu Zdrowie holistyczne.

0317minifizykaJuż w najbliższą sobotę 17 marca o godzinie 11 zapraszamy do Sali Teatralnej na niesamowity pokaz eksperymentów fizycznych przygotowany przez Piotra Koniecznego. Ekspetymenty fizyczne to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata.

0310miniokoCo to jest luminescencja? Które reakcje chemiczne dają światło? Dlaczego niektóre organizmy świecą? Na świetlisty pokaz eksperymentalny zaprasza Szkiełko i Oko w sobotę 10 marca o godz. 14.00 (Zajazd).

0315miniczwartekCzwartkowy wieczór zabrzmi na gitarę i klawesyn. Niespotykane połączenie dźwięków w klasycznym repertuarze zaproponują Julia Żarnowska (gitara klasyczna) i Bogumiła Gizbert-Studnicka (klawesyn). Muzyczne Czwartki, 15 marca o godz.18.00 (sala Kominkowa, wstęp wolny. Zapraszamy!

0316minispaleniakZapraszamy na wyjątkowy koncert Daniela Spaleniaka, artysty muzyka, którego będzie można wkrótce usłyszeć w Dworku. Jego utwory wzbudziły zainteresowanie na rynku amerykańskim, co jest wyjątkowym sukcesem dla tak młodego muzyka, a koncerty to eteryczna fuzja bluesa i folku. Piątek, 16 marca, godz. 20.00 (sala Kominkowa).

0318miniwegryKolejna odsłona Sunday Funday to podróż na Węgry! Zapraszamy do odkrywania tego niezwykle integrującego i społecznego tańca pod okiem naszych gości z Węgier. Zapraszamy 18 marca (niedziela) o godz. 15.00 (sala Wielofunkcyjna, wstęp wolny).

00311minipolkaRadosne chwile związane z Dniem Kobiet warto przedłużyć choćby do niedzieli - będzie zabawnie, zaskakująco i bardzo ciekawie! Wyjątkowy wieczór zapewni kameralny spektakl muzyczny "Pół żartem pół serio". Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Niedziela, 11 marca, godz. 18.00 (sala Teatralna)

0313minimozgPrawdopodobnie większość z nas wie, że muzyka, podobnie jak, czytanie książek, ma potężny wpływ na nasz osobisty rozwój. Nasze najbliższe spotkanie "Akademii mózgu" dotyczyć będzie problemów natury emocjonalnej i umysłowej a dokładniej terapii muzyką w zaburzeniach snu, zasypiania, depresji czy napadach niepokoju. Zapraszamy 13 marca (piątek) o godz. 18.00 (sala Kominkowa).

0312minipanieMarcowy koncert z cyklu "Spotkanie z operą i nie tylko..." jak co roku dedykujemy Paniom z okazji ich święta. W koncercie panowie grają i śpiewają dla Pań przeboje operetki, musicalu, pieśni oraz najpiękniejsze szlagiery muzyki skrzypcowej. Zapraszamy 12 marca o godz. 18.00 (sala Kominkowa).

baNawet jeśli jeszcze nie wiecie czym jest graffiti, na pewno widzieliście bardzo kolorowe, często komiksowe malowidła na murach i ścianach miasta. Jaką pełnią rolę? Czy malowanie murów jest dozwolone? Czy komponują się z architekturą miasta? Smok Barbakus opowie Wam o tym w sobotę 10 marca o godz. 10.00 (Zajazd)

0308minipodTrzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W grudniu 2017r. grupa śmiałków przejechała blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. "Kobiety, które nie zamiorzły" spotkamy w dworku 8 marca, o godz. 19.00 (wstęp wolny, sala Teatralna).

 Ruszył nabór do Akademii Lisiej Kitki w Dworku Białoprądnickim – krainy dziecięcych zabaw, mądrej nauki i kreatywnego spędzania czasu. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu i będą trwały do końca czerwca.

 Do 30 czerwca w Dworku działa Strefa Nastolatka - przyjazne miejsce, w którym młodzi ludzie mogą anonimowo uzyskać życzliwą i fachową pomoc w trudnych sytuacjach.  Punkt jest otwarty w każdą środę w godz. 17.00 - 19.00.

Muzyka miniTym razem w ramach Muzyki Świata będziecie mogli posłuchać zespołu Nivel – kwartetu instrumentalnego, specjalizującego się we własnych interpretacjach opartych o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński i amerykański, w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Zapraszamy 5 kwietnia o godz. 18.00 – Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

Złość piękności szkodzi? Niekoniecznie, a wręcz przeciwnie! Jest emocją - prezentem, która pozwala zatroszczyć się o siebie. Jeśli często masz takie chwile, że już nie dajesz rady. Jeśli masz ochotę wszystkim rzucić i wyjechać daleko, daleko. Jeśli często czujesz bezradność, bezsilność i niemoc...Nie bądź z tym sama! Przyjdź do nas w najbliższy piątek 7 kwietnia o godz. 18.00 (Sala Kominkowa). Zaprasza coach i trener kobiet - Marzena Kopta. Wstęp wolny.

 "Poezja, Songi, Pejzaże" - w ramach Salonu Artystycznego Sabas 3 kwietnia o godz. 18.00 (Piwnice) zapraszamy na spotkanie z twórczością artysty o bardzo szerokim wachlarzu możliwości twórczych, Roberta Marcinkowskiego. Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Wstęp wolny.

baSympatyczny smok w mundurze Strażnika Miejskiego tym razem zaprasza najmłodszych do dworkowego teatru. Wasze pociechy obejrzą spektakl pt. „Królestwo zakręconego czasu – czyli bajka o mądrych dzieciach”.  Przedstawienie odbędzie się 8 kwietnia (sobota), godz. 10.00, Sala Teatralna (Oficyna Wschodnia, ul. Papiernicza 2). Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

 Hu! hu! Witajcie w krainie sów i poznajcie ich tajemnice! Dlaczego pióra tych ptaków są wyjątkowe? Czy to prawda, że sowy są mądre? Czy sowa lata jak inne ptaki? Po co jej szlara? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas najbliższych  warsztatów przyrodniczych  „Szkiełko i Oko”
8 kwietnia (sobota),  godz. 14:00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3.

islandia_miniKolejny „Pociąg do podróży” zabierze was w podróż do dalekiej, północnej Islandii – na małą wyspę Hrisey. Tam, gdzie nie docierają tysiące turystów I toczy się zwykłe codzienne życie Islandczyków. Zapraszamy w czwartek, 6 kwietnia, o godz. 18.00.

 Szymon Kuczyński - młody, ale bardzo doświadczony żeglarz, nieco ponad dwa lata temu wyruszył  z Wysp Kanaryjskich w samotną wyprawę dookoła świata. Podróżował maleńkim, zaledwie 6,5-metrowym jachtem Maxus 22 „Atlantic Puffin”. O tej pasjonującej żegludze opowie podczas najbliższych Kolosowych Spotkań w Dworku. W tę niezwykłą podróż wyruszymy 8 kwietnia (sobota) o godz. 17.00, Sala Teatralna w Oficynie Wschodniej
(ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

 Dla fanów muzyki jazzowej szykuje się niezła gratka. W ramach cyklu „Współbrzmienia” zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu PIOTR DOMAGAŁA TRIO. Jego lider od ponad dekady tworzy oryginalne i wyjątkowe projekty muzyczne łącząc jazzową wirtuozerię gitarową z inspiracjami folklorem słowiańskim oraz muzyką współczesną. W Dworku Białoprądnickim wystąpi z muzykami Adamem Kawończykiem oraz Sławkiem Bernym. Podczas koncertu usłyszmy utwory z wspólnie nagranych płyt m.in. „Pnącza” oraz „Slavonic Tales”. Koncert odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia o godz. 19.00. Wstęp wolny!

 Zmiana Trasy to zespół "o wielu twarzach". W ch brzmieniu można usłyszeć bluesa prosto z Missisipi, balladową lirykę jak i rocka "z wielkiej pustyni Ameryki". Ich muzyka dotrze do każdego wrażliwego ucha, a temperament sceniczny porwie do zabawy nie jedną osobę. Zapraszamy 31 marca, godz. 19.00 (Piwnice). Wstęp wolny.

 Zespół tworzą studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Swoją działalność artystyczną prowadzą od 2015 roku pod kierownictwem prof. Grażyny Bożek-Woty. Mają na koncie liczne koncerty reprezentujące wrocławską akademię muzyczną. W swoim repertuarze posiadają głównie współczesną literaturę muzyczną. "Trio dei Sogni" koncertuje u nas 26 marca o godz. 18.00 (Sala Kominkowa). Zapraszamy, wstęp wolny.

gaZapraszamy najmłodszych w szaloną, muzyczną podroż za ocean. O je je! Ameryki dwie witają, a każda na swój sposób i swoją muzyką. Pojedziemy z kowbojami przez prerie, odwiedzimy namioty Indian, ale też zatańczymy sambę, a nawet bossanovę, żeby na koniec spotkać się pod tęczą Hollywood. Będą gitary, skrzypce i saksofony. Ubierzcie kapelusze kowbojskie albo sombrero i przybywajcie na koncert. Wszystko to w niedzielę,
26 marca o godz. 19.00 w Zajeździe Kościuszkowskim.

 Tym razem w ramach Spotkania z Temidą porozmawiamy o prawnych aspektach rodzicielstwa. Gościem specjalnym będzie aktorka – Justyna Sznajder, znana m.in. z serialu „Na dobre i na złe” „Na Wspólnej” czy „Plebania”. Partnerem projektu jest Kancelaria Prawna Egilex. Zapraszamy w sobotę, 25 marca o godz. 18.30, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

baZapraszamy najmłodszych do zaczarowanego, dworkowego teatru. W ramach najbliższej Bajkowej Niedzieli Teatr o – rety przedstawi „Bajkę o gajowym Chrobotku”. Czeka Was mnóstwo zabawy, śmiechu i pozytywnej energii. Zapraszamy 19 marca o godz. 15.00 do Sali Teatralnej (ul. Papiernicza 2).

koW tym roku przypada 200. rocznica pożegnania Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji nie mogło u nas – w miejscu związanym z jego postacią -  zabraknąć wydarzeń upamiętniających Naczelnika. Już za tydzień – w piątek, 24 marca -  otworzymy pierwszą w Polsce ekspozycję podążającą amerykańskim tropem Kościuszki pt. „Nazwę Cię Kościuszko – bitewnym szlakiem Naczelnika w Ameryce”. Wernisaż – widowisko słowno muzyczne z udziałem autorki wystawy – Barbary Wachowicz oraz uczniów z IV LO im. Tadeusza Kościuszki rozpocznie się o godz. 18.00, Zajazd Kościuszkowski (Białoprądnicka 3). Ekspozycję będzie można oglądać do 17 kwietnia. Wydarzenie jest organizowane przy współpracy z Śródmiejskim Ośrodkiem Kultury i z IV LO im. Tadeusza Kościuszki.

 Kolejny "Pociąg do podróży" to opowieść o samotnej wyprawie rowerowej Zdzicha Rabendy przez południowe stany Meksyku oraz Gwatemalę i Belize. W ciągu niespełna trzech miesięcy przemierzył kilka tysięcy kilometrów bezdroży pomiędzy Pacyfikiem i wybrzeżem Morza Karaibskiego. Relacja na gorąco 23 marca o godz. 18.00.

 Mieszanka kulturowa, jaką tworzą muzycy KlezzJezz, a także różnorodne zainteresowania muzyczne umożliwiły stworzenie unikalnego stylu, stanowiącego połączenie muzyki klezmerskiej, etnicznej oraz jazzu. Repertuar KlezzJezz obejmuje kompozycje autorskie, a także znane i lubiane utwory we własnych opracowaniach. Na koncert zapraszamy 23 marca o godz. 19.00 (Sala Kominkowa). Wstęp wolny.

sabas_malyZapraszamy na wieczór poetycki oraz wernisaż malarstwa pt. „Aspekty miasta” Grażyny Giny Jusięgi, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 20 marca o godz. 18.00 w Sali Kominkowej i Złotej  (ul. Papiernicza 2). Spotkanie poprowadzi Beata Anna Symołon. Wstęp wolny.

  Jak co roku krótko po zakończeniu Kolosów zapraszamy do Krakowa na pofestiwalowy deser. W sobotę, 25 marca o 17.00 (sala Teatralna) zapraszamy pokaz zapisanych w Gdyni prelekcji laureatów i wyróżnionych za dokonania roku 2016, m.in. Małgorzaty Wojtaczki oraz Małgorzaty Jarmułowicz i Zygmunta Leśniaka. Wstęp wolny.

roCzy wiecie, że człowiek składa się  w prawie 70% z wody? Myślicie, że to dużo? To pewnie zdziwicie się słysząc, że żyją na świecie organizmy, w których składzie woda stanowi aż 97%! Chcecie poznać więcej ciekawostek?  Zapraszamy w niedzielę 12 marca do Rodzinnej Fabryki Pomysłów na wodne warsztaty.

skiKiedy pomagać zwierzętom i jak to robić w bezpieczny sposób? Co zrobić z rannym zwierzakiem? Tego dowiecie się podczas najbliższych warsztatów przyrodniczych "Szkiełko i Oko" - 25 marca, godz. 14.00 (Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3).

holiPodczas kolejnego spotkania z cyklu „Zdrowie Holistyczne” będziemy kontynuować temat pułapek współczesnej cywilizacji.  Porozmawiamy  m.in. o boreliozie i ekologicznej medycynie.  Gościem spotkania będzie lekarz, dr Józef Krop, znakomity specjalista od 30 lat praktykujący w Kanadzie medycynę ekologiczną.   Zapraszamy w sobotę, 11 marca o  godz. 17.00, Sala Teatralna (Oficyna Wschodnia). Wstęp wolny.

szIle mamy nietoperzy w Polsce? Czy mogą być naszymi sąsiadami i czy się przydają? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas najbliższych  warsztatów przyrodniczych  „Szkiełko i Oko”: sobota, 11 marca, godz. 14:00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3.

Magdalena SękowskaKiedy nagle umiera bliska osoba, cały świat wywraca się do góry nogami. Znika człowiek, a my żyjemy dalej. Jak sobie radzić w sytuacji nagłej śmierci bliskiej osoby? Na kolejne „Spotkanie z psychologiem” zapraszamy 13 marca, o godz. 18.00 (Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

 Spotkania ze specjalistami, rodzinne warsztaty, fitness dla mam, a w Dzień Kobiet – warsztaty stylu! Warto zajrzeć do Strefy Rodzica w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

 W najbliższą niedzielę, 12 marca, serdecznie zapraszamy najmłodszych na niezwykły spektakl w wykonaniu Teatru Figur pt. „Kartki Pana Andersena”. Będzie to magiczna i czarująca opowieść teatru cieni o tym, jak nagły wiosenny wiatr porwał kartki rękopisu pana Andersena, gdy ten zmierzał do wydawcy. Nagle spotykają się bohaterowie z różnych baśni: w kwiatuszku zamiast Calineczki siedzi obrzydliwa wilgotna ropucha albo dzielny cynowy żołnierzyk. Do myszy i Calineczki zamiast kreta przychodzą w gości „stare trolle pierwszej klasy z ogonami”. Przedstawienie odbędzie się o godz. 15.00 w Sali Teatralnej. Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja!

 BRAK WOLNYCH MIEJSC!
Jak wygląda życie nad Gangesem? Czym bawią się hinduskie dzieci? Jak modlą się mieszkańcy Indii? Kto to jest fakir? Odpowiedzi na te pytania poznają mali podróżnicy podczas kolejnego etapu Wielkiej Wyprawy, w sobotę 18 marca.  

koJeśli fascynuje Was muzyka dawna – nie przegapcie tego koncertu. W czwartek, 16 marca wystąpi u nas CORNU COPIAE - jedna z najmłodszych polskich orkiestr barokowych. W programie wydarzenia znajdą się sonaty, koncerty i fantazje barokowych kompozytorów z Francji, Włoch, Niemiec i Anglii. Będzie można usłyszeć niezwykłe instrumenty - od barokowych skrzypiec ze strunami jelitowymi, po klawesyn, arcylutnię czy teorbę. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny.

 Podczas najbliższej Akademii Mózgu porozmawiamy na temat pułapek umysłu. Gościem spotkania będzie dr Lech Górniak z Katedry Psychologii i Dydaktyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zapraszamy we wtorek, 14 marca o godz. 18.00, Sala Kominkowa i Złota, ul. Papiernicza 2.

 

Pchła SzachrajkaW pierwszą niedzielę kwietnia, zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na przedstawienie w ramach cyklu Bajkowa Niedziela. Tym razem gościć będziemy Teatr Tak w spektaklu inspirowanym tekstem Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”.

Chrzest PolskiW 2016 roku przypada 1050 - lecie chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy  do obejrzenia niezwykłej ekspozycji plenerowej, która z tej okazji  prezentowana będzie w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki od 4 kwietnia do 4 maja.  

Prima AprilisLubicie żarty i dobrą zabawę? Zapraszamy dzieci i rodziców na niedzielę pełną radosnych figli, psot i psikusów w krainie baśni. 

MinerałyZ minerałów zbudowane są wszystkie skały na świecie! Co jest minerałem, a co nim nie jest? Czy kryształ i minerał to to samo? Przekonaj się na własne oczy jak wiele kolorów i kształtów mogą przyjąć minerały na warsztatach przyrodniczo – naukowych w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 15:00.

Krąg Opowieści PorodowychPoród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko poruszyć i transformować. 1 kwietnia również w Dworku stworzymy przestrzeń do podzielenia się swoimi historiami porodowymi.

NGORada Dzielnicy IV Prądnik Biały i Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” serdecznie zapraszają na „Wieczór z organizacjami pozarządowymi” – wyzwania i perspektywy”, który odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2016 r. o godz. 18:00 w Sali Kominkowej Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

 

Niech zbliżające się  Święta Wielkanocne będą kolorowe, smaczne, wiosenne i radosne:

po prostu z jajem!

Życzymy niezapomnianych, świątecznych chwil.

 

 

 

Blanka DemboszGłos i elektronika, czyli nowa muzyka dla każdego! Zapraszamy na dwudniowy kurs wokalny pt. „Głos i elektronika czyli nowa muzyka dla każdego”. Zajęcia odbędą się 1 i 2 kwietnia (piątek - sobota). Dla uczestników nagranie w profesjonalnym Studiu i wiele innych atrakcji!

Renata PrzemykSzczytny cel i wspaniała muzyka. Zapraszamy na wieczór literacko – muzyczny z udziałem Renaty Przemyk Akustik Trio. Dochód z imprezy pomoże zebrać fundusze na leczenie w klinice zagranicznej Iwony Watały chorującej od czterech lat na nowotwór złośliwy. Wydarzenie połączone z aukcją charytatywną odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19.30 w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Akademia BarbakusaNajbliższe spotkanie w ramach „Akademii Barbakusa” odbędzie się pod hasłem "Graffiti + Ekologia". Straż Miejska podpowie najmłodszym i ich rodzicom m. in. jak dbać o środowisko. 

bizneSplotyWspólnie z Fundacją Biznes Mama zapraszamy na trzecie spotkanie dla mam z cyklu Biznes Inspiracje: 7 kwietnia (czwartek) o godz. 17.30. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „Zdrowy biznes”.

InsiemeW niedzielę, 20 marca, o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert wielkopostny a cappella. Wystąpi chór kameralny Insieme pod batutą Moniki Bachowskiej.

Scena dla młodychPrawdziwa gratka dla miłośników młodego, świeżego spojrzenia na muzykę klasyczną i nie tylko. W ramach „Sceny dla młodych” 5 kwietnia (wtorek) o godz. 18:30 usłyszymy utwory Lallieta, Eissa i Hochheimera na obój, fagot i fortepian. Wstęp wolny, Sala Kominkowa.

Bogusław NowalińskiZapraszamy na kolejny Salon Poetycki Beaty Anny Symołon. 21 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Bogusław Nowaliński. Wstęp wolny, Piwnice Dworku.

Monika WitkowskaSkoro Korona Ziemi to najwyższe szczyty wszystkich kontynentów, to dlaczego niektórzy wspinacze zdobywają nie 7, a 9 szczytów? Naszym gościem będzie Monika Witkowska, która wróciła niedawno z wyprawy na najwyższą górę Antarktydy - Mt Vinson. Na jej szczycie stanęła 30 grudnia 2015 r., zamykając w ten sposób swoją Koronę Ziemi.

Akademia Barbakusa

„Czy pies musi ugryźć?” – pod takim hasłem odbędzie się najbliższe spotkanie dla najmłodszych w ramach „Akademii Barbakusa”. Strażnicy Miejscy i smok Barbakus podpowiedzą dzieciom i ich rodzicom jak zachowywać się w kontaktach z psem by spotkania te niosły radość, a nie strach i zagrożenie. W spotkaniu wezmą udział czworonożni asystenci strażników. Zapraszamy 16 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 do Zajazdu Kościuszkowskiego. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Królik BaksW niedzielę (20 marca) o godzinie 15:00, zapraszamy najmłodszych na spektakl teatralny w ramach cyklu Bajkowa Niedziela. Autorskie przedstawienie zatytułowane „Królik Baks” zaprezentuje Teatr Urwis.

Kolosy 2015Jakie były największe osiągnięcia eksploracyjne minionego roku? Kto odbył najciekawszą, a może i najbardziej szaloną podróż? Odpowiedzi poznamy na najbliższych Kolosowych spotkaniach w Dworku – w sobotę, 19 marca, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

IndochinyW marcu zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Bogusz. Prace powstały z inspiracji fotografią podróżniczą Piotra Olszewskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek (18 marca) w Zajeździe Kościuszkowskim o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

MisyOdpręż swój umysł i ciało. Zapraszamy na trening relaksacyjny w terapeutycznych dźwiękach mis i gongów. Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Poprowadzi je Monika Doroszkiewicz – certyfikowana, doświadczona dźwiękoterapeutka. Zapisz się już dzisiaj!

Bieg na orientacjęRuch to zdrowie! Zapraszamy do udziału w biegu na orientację – Kraków City Race. Zawody odbędą się w piątek, 18 marca, początek o godz. 17.30 w  Zespole Szkół nr 5  przy ul. Mackiewicza 15. 

Tomasz Czyba - HAREVISW cyklu Muzyka Świata tym razem „Szamański koncert z opowieścią”. Usłyszymy flety indiańskie, duduk, flet egipski, dudy, bęben obręczowy, shakuhachi, suling, ney, kaval, gong fen. Całość uzupełni śpiew i narracja w wykonaniu Tomasza Czyby. Zapraszamy 17 marca o godz.18.00, Piwnice. Wstęp wolny.

KontrastMateria, abstrakcja, industrializm. Od 15 marca w Dworku Białoprądnickim będzie można oglądać wystawę reprezentantów Grupy X – formacji artystycznej stworzonej przez absolwentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zapraszamy na wernisaż wystawy o godzinie 18:00 do Sali Złotej. Wstęp wolny.

Jan PawlickiZapraszamy na klimatyczny, przepełniony poezją wieczór, czyli Salon Poetycki Beaty Anny Symołon. 14 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Jan Stalony Dobrzański. 

Magdalena SękowskaMiłośników spotkań z psycholog Magdaleną Sękowską zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek (14 marca) o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Schowaj kciuki!Ruszył projekt „Schowaj kciuki” adresowany do dzieci i rodziców. Jego celem jest zachęcenie do zabawy bez smartfonów, laptopów i innych elektronicznych wynalazków współczesnego świata. Projektowi towarzyszy konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną adresowany do dzieci w wieku 3-12 lat – zdjęcia prac można przesyłać do 23 marca. Dworek Białoprądnicki jest partnerem akcji.

Zdrowie HolistyczneCzłowiek to istota wodna, to z wody właśnie w 70 % składa się nasz organizm. Może pomóc i .. zaszkodzić. Warto wiedzieć jak z niej mądrze korzystać by zachować, a nawet odzyskać zdrowie. Zapraszamy na spotkanie z ekspertami w ramach cyklu „Zdrowie Holistyczne”, pod hasłem „Woda – wielka tajemnica, część II”: 12 marca, Sala Teatralna, godz.  18.00. 

Memorfozy_500_282Chcesz rozkwitnąć razem z wiosną? Poczuć się piękna, poznać tajniki dobrego makijażu i zaczerpnąć stylizacyjnych wskazówek? W środę, 15 kwietnia, od godz. 17.00 do 20.00 zapraszamy na niezwykłe spotkanie kobiet - Metamorfozy.

everest_500W sobotę, 11 kwietnia, o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne Kolosowe spotkanie w Dworku. Naszymi gośćmi będą dwie wielkie osobistości świata wspinaczkowego – Leszek Cichy i Piotr „Szalony” Korczak.

Magdalena SękowskaNa kolejne spotkanie z psycholog Magdaleną Sękowską zapraszamy w poniedziałek (13 kwietnia) o godzinie 18:00. Wstęp 5zł/os.

Święci KrakowaStanisław Kazimierczyk i Adam Chmielowski. O dwóch świętych, którzy zapisali się na kartach historii Krakowa, opowie Iwona Milejska. Poznajemy Polskę w środę (8 kwietnia) o godzinie 18:00. Zapraszamy.

Kolosy 2014

Kto zdążył już zatęsknić za Kolosami? Wszystkich, którzy cierpią na "syndrom odstawienia" zapraszamy w najbliższą sobotę (28 marca) o 17:00 do Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Pokażemy, aż pięć prelekcji zarejestrowanych w Gdyni przed niespełna dwoma tygodniami (w jakości 1:1). Wstęp wolny.

Off the mapPrzyjaźń + chęć grania = Off the map. Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Odkrywka. Już we wtorek (24 marca) o godzinie 19:00 w piwnicach Dworku. Wstęp wolny.

LondynBig Ben, Trafalgar Squere, Piccadilly Circus, Tower Brige, a co w okolicach? O tym opowie Izabella Frąckowiak już w środę (25 marca) o godzinie 18:00.

Stowarzyszenie Most KobietWiosna rozkwita, a wraz z nią... kobiety. Dlatego podczas kolejnego spotkania w ramach projektu "Ogrody Kobiet" porozmawiamy o wiosennych trendach w modzie, urodzie, dietetyce, a nawet domowej zieleni. Zapraszamy w sobotę, 18 kwietnia, o godz. 16.00.

Gabriela JarosPodczas koncertu z cyklu Scena dla Młodych wystąpią Gabriela Jaros oraz Grzegorz Wiczkowski. Akompaniować im będzie profesor Maria Kwaśniewska. Zapraszamy we wtorek (24 marca) o godzinie 18:00 do Sali Kominkowej.

Szczypka/Kaletka QuintetAbsolwenci i studenci najsłynniejszego w kraju Wydziału Jazzu z Katowic, zagrają w Dworku już w poniedziałek (23 marca) o godzinie 19:00. Zapraszamy do piwnic. Wstęp wolny.

SpiszW cyklu Poznajemy Polskę, poznawać będziemy polską część niewielkiego regionu geograficznego i etnograficznego jakim jest Spisz. Zapraszamy w środę (18 marca) o godzinie 18:00 do Sali Teatralnej.

Po drugiej stronie LeteW mitologii greckiej Lete to źródło zapomnienia, jedna z rzek krainy zmarłych. Przybywające do Hadesu dusze musiały wymazać to, co ziemskie, te zaś, które miały powrócić do świata żywych również wypijały ze źródła zapomnienia, by całkowicie „czyste” rozpocząć ziemską wędrówkę. Zapraszamy na koncert na sopran, kontrabas i elektronikę w wykonaniu Blanki Dembosz i Mateusza Loski w czwartek (19 marca) o godzinie 18:00.

Magdalena SękowskaWe wtorek (17 marca) o godzinie 18:00, na Sali Kominkowej, odbędzie cię comiesięczne spotkanie z psycholog Magdaleną Sękowską. Wstęp: 5zł/os.

chrzanowskaMuzyczna opowieść o kobiecie, jej emocjach i relacjach z mężczyznami. Zapraszamy w niedzielę, 8 marca, o godz. 17.00 na koncert Agnieszki Chrzanowskiej. 

sabasZapraszamy na poniedziałkowy (16 marca) Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. O godzinie 18:00, gościem prowadzącej będzie Andrzej Dąbrowski.

muszkieterzyTajna organizacja wywiadowcza o nazwie "Muszkieterzy" przez długie lata pozostawała jednym z najbardziej tajemniczych epizodów polskiej historii z czasów II wojny światowej. Brakowało książek i publikacji na temat kontrowersyjnych działań polskich szpiegów. Lukę tę wypełniła dopiero książka Jerzego Rostkowskiego - "Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń".

Kurs: Zostań DJemZapraszamy młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych na kurs didżejski do Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę (21 marca) o godzinie 16.00 w Sali Kominkowej. Pierwsze, organizacyjne spotkanie, będzie bezpłatne.

Agnieszka GrochowiczRecital „Dowody Istnienia” to unikalne międzypokoleniowe spotkanie krakowskich twórców piosenki -  wybitnego kompozytora, głównego obok Zygmunta Koniecznego związanego od lat z kultowym ośrodkiem kulturalnym Piwnica pod Baranami i jednej z najciekawszych postaci współczesnego krakowskiego środowiska piosenki literackiej - autorki tekstów, aktorki i wokalistki Agnieszki Grochowicz. Zapraszamy w niedzielę (15 marca) o godzinie 18:00 do Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

Grzechy NiepopełnioneW poniedziałek (9 marca) o godzinie 18:00, zapraszamy do piwnic Dworku na Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. Gościem gospodyni Salonu, będą autorzy almanachu poetyckiego pt. "Grzechy niepopełnione", m. in. Aleksandra Maliniak, Coobus, Michał Gashoo Gasz, Jakub Juruś, Paweł Kękuś, Janusz Kliś.

OjejCentrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza w niedzielę (15 marca) o godzinie 15:00, do Sali Teatralnej na interakcyjny musical dla dzieci pt. „Ojej”. Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie lub przed spektaklem.

Bogumiła Gizbert StudnickaZapraszamy na koncert zatytułowany „Wokół pór roku” podczas, którego muzycy oraz tancerze zaprezentują najpiękniejsze utwory inspirowane wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Już w sobotę (14 marca) o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Bilety w cenie 15zł do nabycia w kasie lub przed koncertem.

Accor DuoMarcowe "Spotkania z operą... i nie tylko" dedykujemy wszystkim kobietom z okazji ich święta. Na koncert zapraszamy już w poniedziałek (9 marca) o godzinie 18:00 do Sali Kominkowej. Gośćmi Jana Migały będą tenor gliwickiej operetki - Witold Wrona, Kristina Kutnik oraz wspaniały duet akordeonowy AccorDuo Silesia. 

WężeOko w oko z bestią? Czyli zajęcia dla odważnych. Przerażają, ale też fascynują,  są tępione, ale też czczone… Mowa o wężach! Zapraszamy na zajęcia z herpetologiem, podczas których na własne oczy zobaczycie legendarnego boa dusiciela i inne węże. 

RequiemW piątek (4 kwietnia) o godz. 20:00, zapraszamy na wyjątkowy koncert w murach Kościoła Św. Katarzyny w wykonaniu młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare oraz Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie pod dyrekcją Moniki Bachowskiej. W roli solistów usłyszymy Jolantę Kowalską (sopran) oraz Marcina Wolaka (bas). 

krakowZapraszamy Państwa na drugą część wykładu pt. "Nieznany Kraków w widłach Wisły, Prądnika i Rudawy – dawne przedmieścia Krakowa", który odbędzie się w środę (2 kwietnia) o godzinie 18:00 w Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego. Spotkanie poprowadzi przewodnik miejski Joanna Chrostek.

recitalDiwa polskiej estrady. Największą popularnością cieszyła się w latach 60. i 70., ale i teraz nie narzeka na brak propozycji. W jej repertuarze są zarówno przeboje, takie jak "Niech no tylko zakwitną jabłonie", czy "Orkiestry dęte", jak i romanse oraz piosenki poetyckie. Nagrała kilkanaście płyt i koncertowała na całym świecie. W niedzielę (29 marca) o godz. 18:00, Halina Kunicka wystąpi w Dworku Białoprądnickim.

LewitacjaWe wtorek (25 marca) o godzinie 19:00 w piwnicach Dworku Białoprądnickiego zagra zespół Lewitacja. W naszym cyklu Odkrywka, zaprezentują muzykę z pogranicza rocka, folku i popu. 

taichiJuż 24 marca o godzinie 14:00, rozpoczynamy kolejny cykl zajęć Tai Chi dla seniorów. Zapraszamy Państwa w każdy poniedziałek do Sali Wielofunkcyjnej w Zajeździe Kościuszkowskim. Spotkania są bezpłatne i potrwają do końca czerwca.

szewczykW sobotę (5 kwietnia) o godzinie 17:00, rozpocznie się uroczysta premiera spektaklu Teatru Lalki i Aktora Parawan pt." O tym jak Szewczyk Skuba smoka pokonał". Zaproszonych gości zapraszamy do Sali Teatralnej Zajazdu Kościuszkowskiego. Pierwszy otwarty pokaz odbędzie się w niedzielę (6 kwietnia) o godzinie 12:00.

krolewiczW niedzielę (30 marca) o godz. 12:00 kolejne spotkanie z Teatrem Lalki i Aktora Parawan. Zapraszamy małych i dużych na spektakl edukacyjno – artystyczny pt.”O królewiczu co tkał dywany”.

pozW niedzielę (30 marca) o godz. 16:00  kolejne spotkanie w cyklu Porozmawiajmy o zdrowiu! Jego gościem będzie Joanna Szczepkowska - aktorka, pisarka i felietonistka, która opowie o swojej najnowszej książce: „Kto ty jesteś? Początek sagi rodzinnej”. 

steposz_besterW kolejnej odsłonie cyklu Scena dla Młodych, usłyszymy koncert kameralny Natalii Stęposz i Aleksandry Bester. Zapraszamy w czwartek (27 marca) o godzinie 18:00, Wstęp wolny.

warsztatyCzy podróżowaliście kiedyś za pomocą czarodziejskiego dywanu? A może udało Wam się dotrzeć do domu na grzbiecie wilka? Powiecie pewnie, że takie możliwości są tylko w bajkach, ale czasem wystarczy tylko zamknąć oczy i uruchomić wyobraźnię, a niewyobrażalne stanie się możliwe.

Dworek z jajemKramy, gwar i barwne rękodzieło. Pyszne regionalne smakołyki i warsztaty dla najmłodszych. Lepienie baranków, strojenie mazurków oraz wiele innych atrakcji. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Radna Miasta Krakowa Teodozja Maliszewska serdecznie zapraszają na kiermasz wielkanocny "Dworek z jajem" który odbędzie się 6 kwietnia w godzinach od 11:00 do 18:00.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
26
31

Newsletter

Ekobilet