000708miniorkOd walca do czardasza. T o wyjątkowy koncert nawiązujący do znakomitej tradycji Poranków ze Straussem. W czasie wieczoru usłyszymy w porywającym wykonaniu Salonowej Orkiestry pod kier. Mieczysław Smydy najsłynniejsze melodie świata. Nie braknie zabawnych historii anegdot i ciekowostek z życia kompozytorów, które opowiadać będzie Łukasz Lech. Muzyczna Altana: 8 lipca godz. 18.00. Plener (wstęp wolny).

000709minichurekW poniedziałek 9 lipca o godz. 19.00 przeniesiemy się zmysłami do mistycznego świata Akademickiego Chóru Kameralnego „Winnica” - koncert muzyki sakralnej w wykonaniu utytułowanego chóru z ukraińskiej Winnicy pod dyrekcją profesora Witalija Gazińskiego. Repertuar chóru obejmuje ponad 700 utworów od renesansu aż po współczesność. Wstęp wolny

000713AminidinoZ powodu złych warunków pogodowych koncert został odwołany. Wkrótce poinformujemy o nowym terminie.

Dinosaurs are Dead to czterosobowy zespół z Krakowa oscylujący wokół rocka i muzyki popularnej. Laureaci Przeglądu Kapel Juwenalia UEK 2017, finaliści Emergenza Festival, laureaci nagrody publiczności na MAM Festiwal. Jako pierwsi otwierają cykl letnich koncertów Fest Granie. Zapraszamy w piątek, 13 lipca  o godz. 20.00. Wstęp wolny.

00717miniserbki17 lipca (wtorek), o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich melomanów na  koncert muzyki kameralnej w wykonaniu serbskiego duetu Marko Miletic (wiolonczela) i Mihajlo Zurkovic (fortepian). W programie: R. Schumann, C. Debussy, M. Bruch, D. Popper i M. Milojevic. wstęp wolny, sala Kominkowa.

00072122miniharcikHEARTH Festival to inicjatywa łącząca street art i muzykę. Nazwa HEARTH jest kombinacją słów heart (serce), art (sztuka) i Earth (Ziemia). HEART Festival to warsztaty, pokazy, instalacje, koncerty i otwarta przestrzeń dla artystów street artu. Zapraszamy 21 i 22 lipca (sobota i niedziela) od godz. 13.00. Wstęp wolny.

0007baletyminiowkaStudio Baletowe Motyl zaprasza na wakacyjne warsztaty baletowe dzieci w wieku 5-12 lat. Zajęcia będą się odbywały na terenie Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w dniach 30 lipca- 3 sierpnia. Dzieci podzielone będą na grupy wiekowe.

000629minibrokiCzerwiec zakończymy rasowym brzemieniem Broken Songs! Ich koncerty mają trochę inne wymagania - potrzeba im odpowiedniej dawki "kopa", stąd akustyczne piosenki ustąpiły miejsca cięższym, nisko strojonym i szybszym tworom, o rozbudowanych formach, granych dodatkowo w odpowiednio połamanych podziałach. Odkrywka zaprasza na energetyczny koncert w piątek, 29 czerwca o godz. 19.00!

000625minisabas25 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00, w kolejnym Salonie Artystycznym zaprezentujemy twórczość poetycką Pawła Kękusia i jego tomu "Moje Morze Czerwone". Interpretacja wierszy Jakub Kosiniak, oprawa muzyczna zespół "Po Burzy". Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Wstęp wolny.

000630minifrescoKoncert Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare pod dyrekcją dr Moniki Bachowskiej z okazji Jubileuszu 20-lecia istnienia orkiestry, połączony z promocją nowej płyty. Zapraszamy w sobotę 30 czerwca o godz. 19.00. Plener, wstęp wolny.

000701minipiknik1 lipca w niedzielę Lato w Dworku rozpoczniemy z jazzowym przytupem! Piknik Jazzowy – na góralską nutę Jazz Motion, Polka Dots, Pikofram oraz Les Deboucherus – różne muzyczne temperamenty,  odmienne źródła inspiracji artystycznych ale w Dworku połączy ich jedno – góralska nuta. Zapraszamy od godz. 18.00.

0007miniogolnaLato dworku kończymy bardzo energetycznie! Piątek 31 sierpnia - Flue czyli brudny funk, jazz, hip hop, disco – mieszanka wybuchowa zawieszona pomiędzy oldschoolową stylistyką lat 70. i 80. a nowoczesnością.

000622minipiorkaCzerwcowe spotkanie z twórczością Grażyny Wojcieszko pod hasłem  „Porozmawiajmy o miłości wierszem”. Zapraszamy 22 czerwca 2018 (piątek)  o godz. 19.00 do Piwnic Dworku Białoprądnickiego. Prowadzenie: Marlena Pecyna. Oprawa muzyczna: Adam Prucnal - piano, skrzypce elektryczne. W programie niespodzianki świętojańskie.

000617minikonkursOgłaszamy konkurs na napisanie i zilustrowanie bajki! Któż nie zna „Kaczki-dziwaczki”, wiersza o wyspach, których nie ma, czy przygód niezwykłego profesora, Pana Kleksa? W tym roku przypada 120 rocznica urodzin bajkopisarza, Jana Brzechwy. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie literacko-ilustracyjnym „Być jak Brzechwa”.

000622minirusinRozmównica - czyli wszystko o co chcielibyście zapytać.... 22 czerwca (piątek) o godz. 19.00 gościem spotkania będzie Michał Rusinek - literaturoznawca, tłumacz oraz pisarz. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Z Michałem Rusinkiem porozmawiamy o tym czy zawsze język giętki powinien powiedzieć to co pomyśli głowa, dlaczego „dzień dzisiejszy „jest plagą współczesnego języka i czy w niektórych przypadkach dzieci też mogą przeklinać.

000akademiapominiAkademia PoPoTam zaprasza najmłodszych do udziału w letnich warsztatach edukacyjnych aż w czterech terminach! Będzie można poczuć się jak aktor w teatrze, nauczyć czarodziejskich sztuczek, zostać superbohaterem oraz polecieć w kosmos!" Warsztaty organizowane będą w Zajeździe Kościuszkowskim podczas wakacji!

000619minielinbrgElinborg - jej niezwykły, krystaliczny głos pozwoli nam wsłuchać się w Wyspy Owcze. We wtorek 19 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na kolejny z cyklu World Stage koncert Elinborg. Artystka pisze utwory, które są bardzo osobiste i opisują różne doświadczenia artystki. Ona sama określa swój styl jako  „folk – pop".

000620minipoczatekStudio Wokalne Blanki Dembosz zaprasza na recital Moniki Początek „Kobiece kadry” Zapraszamy 20 czerwca, godz. 19.00, Sala Kominkowa (wstęp wolny). Monika Początek w ciągu godziny przedstawi bogactwo uczuć i nastrojów poprzez poezję: Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego.

000622minisliwaOpen your eyes! To projekt Olgi Śliwy który wykorzystuje unikalną przetrzeń galerii - nie tylko baszty widocznej od wejścia, ale również przestrzeni schowanej za nią. Na wydarzenie o charakterze performatywnym zapraszamy 22 czerwca o godz. 20.00

000603filaryW podzięce za wsparcie naszej działalności wręczyliśmy Filary Dworku będące symbolem naszej wdzięczności za pomoc w ciągłym rozwoju. Doskonałą okazją do tego by nagrodzić osoby które wspierają naszą działalność było duże wydarzenie - piknik rodzinny organizowany w ramach Dni Dzielnicy IV.

000614miniblankaWielkie nieprzemijające przeboje rozbrzmiewać będą w Dworku Białoprądnickim w czwartek - 14 czerwca o godzinie 19.00. „W magicznym domu piosenki” to koncert który składał się będzie z piosenek do tekstów poezji Agnieszki Osieckiej, Michała Zabłockiego oraz Jeremiego Przybory, muzykę zaś tworzyli  tacy kompozytorzy jak Janusz Strobel,  Jan Ptaszyn Wróblewski,  Krzysztof Komeda, Jerzy Wasowski, Grzegorz Turnau czy Jerzy Satanowski.

000616aamininocW nocy z soboty na niedzielę 16/17 czerwca 2018 r. odbędzie się XII edycja wydarzenia, którego nie możemy się doczekać – Krakowska Noc Teatrów w Dworku! Zapraszamy na spektakle w wykonaniu dwóch małżeństw, które zaprezentują dwie sztuki o dzieciach i dla dzieci.

000616aaamininovteatrowPrzetańczmy wspólnie tą noc! Noc Tańca 17 czerwca od godz. 16.00 do północy to idealna okazja na finał sezonu Sunday Funday. Z tej okazji zapraszamy prowadzących Sunday Funday, którzy pojawili się w Dworku do tej pory, aby po pierwsze poprowadzili warsztaty, a po drugie zaprezentowali pokaz tańców tradycyjnych. Podobnie jak cały cykl Sunday Funday, finał podczas Nocy Tańca kierowany jest do wszystkich bez względu na wiek czy doświadczenie taneczne.

00017minirobotmotylTeatr Figurki zdradzi najmłodszym opowieści o tajnym życiu gwiazd w przedstawieniu pt. „Robot i motyl”.  O czym marzą? Czy sukces zawsze daje szczęście? Jak radzą sobie z niepowodzeniem? Niedziela, 17 czerwca o godz. 15.00 w Sali Teatralnej w Oficynie Wschodniej (ul. Papiernicza 2).

000617cminiakademiaW niedzielę, 17 czerwca o godz. 16.00, zapraszamy Was do Akademii Pana Brzechwy! Przed nami niezwykłe warsztaty rodzinne z globusologii, zwierzakologii, wierszologii i nie tylko. Wstęp wolny.

000618minikomunikJak się komunikować na różnych etapach związku? Etapy związku trzeba podzielić na ogół działań naszej codzienności, kwestii dojrzałości emocjonalnej, wpływu otoczenia, przyjścia na świat dzieci. Wszystko się zmienia – chcemy tego czy nie, nasz związek partnerski (małżeński) też. „O komunikacji na różnych etapach związku” – spotkanie z psychologiem Magdaleną Sękowską. Zapraszamy 18 czerwca o godz. 18.00 (Piwnice, wstęp wolny).

000609miniaczoli9 czerwca o godzinie 17.00 w Sali Teatralnej spotkamy się na kolejnym Kolosowym spotkaniu w Dworku. Odwiedzi nas reporter, autor świetnych zdjęć i laureat nagrody Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego za najlepszą popularno-naukową książkę roku 2017 – Krzysztof Błażyca. Dziesięć lat po okrutnej i zapomnianej przez świat wojnie wrócił do północnej Ugandy, by zapytać o nią jej świadków i uczestników.

SABASW poniedziałek, 11 czerwca godz.18.00 zasmakujemy podróży w literackim stylu "Voyage, voyage". Spotkanie w ramach Salonu Artystycznego Sabas poprowadzi Beata Anna Symołon.

0barbakusZapraszamy na uroczyste zakończenie półrocznych zajęć pod okiem Smoka Barbakusa i Straży Miejskiej. Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu najmłodsi dowiedzą się jak bezpiecznie odpoczywać. Zajęcia odbędą się w sobotę, 16 czerwca o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

000dyscyplinaRodzicielstwo w duchu pozytywnej dyscypliny - wykład prowadzi Regina Wnęk – trener, coach, Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny. Środa, 13 czerwca, o godz. 10.00. Obowiązują zapisy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

000613minilazukaZ powodu choroby artysty jesteśmy zmuszeni odwołać koncert zaplanowany na najbliższą środę! Bohdan Łazuka, aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, prezenter radiowy i telewizyjny, kabareciarz, można powiedzieć "człowiek orkiestra" wystąpi w środę - 13 czerwca o godzinie 18.00 w Dworku Białoprądnickim. Będzie to niecodzienne spotkanie mające charakter recitalu połączonego z kabaretem. Zapraszamy!

0000610aMINIZYCIEPomaganie mamy we krwi! Zapraszamy 10 czerwca (niedziela) w godz. 11.00-18.00 na „Dzień dla życia”– plenerową akcję propagującą honorowe krwiodawstwo. Czy wiecie, że oddając krew, rejestrując się w bazie dawców szpiku lub podpisując oświadczenie woli o zgodzie na przeszczep narządów po śmierci możecie uratować komuś życie?

0507miniW środę 5 lipca usłyszycie kaskadę mocnych dźwięków - zagra u nas sześćdziesięcioosobowa orkiestra dęta New Horizons Band, która przyjechała prosto z Kanady. Zapraszamy o godz. 19.00. Wstęp wolny.

2706fotomamamminiOd kilku lat pod okiem Joanny Kucharskiej odbywają się u nas warsztaty fotograficzne dla mam – FOTOMAMA. Tegoroczny kurs wieńczy dzisiejsza (27 czerwca) wystawa prac ich uczestniczek.

0307miniaturaW najbliższy poniedziałek, 3 lipca o godzinie 19:00 zagra u nas Reprezentacyjna Orkiestra Policyjna Holandii. „Koncert przyjaźni” zakończy się spotkaniem integracyjnym polskiej i holenderskiej policji. Wstęp wolny, ul. Papiernicza 2.

241Kochasz podróże, ale od kiedy pojawiło się dziecko masz obawy - jak się przegotować, co zabrać, jaki kierunek wybrać na rodzinną wyprawę? A może po prostu lubisz słuchać podróżniczych relacji z różnych zakątków świata? Zapraszamy na rodzinne slajdowiska w Strefie Rodzica!

0000altanaminiJuż jutro w ostatniej „Niedzielnej Altanie" wystąpi Leszek Żądło European  Art Ensemble. Usłyszycie nowoczesny jazz akustyczny w najlepszym wydaniu. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp wolny.

W przypadku niepogody koncert odbędzie się w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3).

0000festgranieNasz wakacyjny cykl piątkowych koncertów "Fest Granie" zakończy energetyczny rock'n'roll! 25 sierpnia na Scenie Plenerowej zagra Bunga Band oraz gościnnie Michał Wójcik (Cinemon) oraz Joanna Markowska (Madame Jean Pierre). Dobra energia zapewniona! Wstęp wolny.

W przypadku niepogody, koncert odbędzie się w Zajeździe Kościuszkowskim.

0000kiniminiaturaDziś wieczorem komediowym akcentem zakończymy wakacyjny cykl dla miłośników dobrego kina: obejrzycie film z 1935 roku pt. „Dwie Joasie”. Wstęp wolny.

W przypadku niepogody seans odbędzie się w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3).

latoWeekendowy letni cykl wydarzeń powoli dobiega końca. Krótkie przypomnienie tego, co działo się na naszej scenie plenerowej w lipcowe i sierpniowe piątki, soboty i niedziele. Dziękujemy że byliście z nami! Zapraszamy na ostatnią Niedzielną Altanę o godz. 18.00. Wstęp wolny.

miniatura30 czerwca Studio Nagrań Dworku Białoprądnickiego otrzyma imię wybitnego saksofonisty i kompozytora jazzowego Janusza Muniaka. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert pt. Rozjazzowanie. Na program złożą się utwory z płyty Jazzthetics nagranej w Studio oraz kompozycje Janusza Muniaka w wykonaniu znakomitych krakowskich jazzmanów. Wieczór poprowadzi Antoni Krupa. Początek wydarzenia - godz. 19.00. Wstęp wolny.

 Utalentowani artyści, poruszająca muzyka i charyzmatyczni dyrygenci-25 czerwca wystąpią u nas Chór Insieme oraz Orkiestra Kameralna Fresco Sonare pod batutą Moniki Bachowskiej i Pawła Riessa.Towarzyszyć im będą Jadwiga Kirschanek, Paulina Łuciuk oraz Blanka Dembosz i uczestnicy jej Studia Wokalnego. Sala Kominkowa, godz.17.00, wstęp wolny.

 Czy każdy kangur ma torbę? Jak długo śpi koala? Czy jest misiem? Jak kłują kolce kolczatki? Wielka Wyprawa powoli dociera do mety. Na ostatnim spotkaniu, 24 czerwca o godz. 10.00, odkryjemy Australię.

2306intominiDziś wieczorem zagra u nas krakowski zespół IntoDay. Scena Plenerowa w Dworku, godz. 19.00, wstęp wolny. Bądźcie z nami!

 Czerwcowy Salon Artystyczny Sabas zaprasza na wieczór poetycki – promocję tomu poezji „Serca Ogrody” autorstwa Teresy Włodarczyk. Zapraszamy 19 czerwca o godz.18:00 do Piwnic. Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Wstęp wolny.

2406minibargielskiJuż za tydzień, 24 czerwca o godzinie 20:00 odbędzie się u nas  jubileuszowy koncert prof. Zbigniewa Bargielskiego pt. Ptak ze snu. W programie wydarzenia kameralne utwory kompozytora zagrają wybitni krakowscy muzycy. Wszystko to w ramach Nocy Muzyki.

nowickiGościem najbliższego Spotkania z Temidą będzie Jan Nowicki - w towarzystwie znanego aktora będziemy rozmawiać o indywidualnej twórczości artystycznej i jej wartości. Zapraszamy 30 czerwca o godz. 18.00, Sala Wielofunkcyjna, Zajazd Kościuszkowski). Wstęp wolny.

bZapraszamy na uroczyste zakończenie półrocznych zajęć pod okiem Smoka Barbakusa i Straży Miejskiej. Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu najmłodsi dowiedzą się jak bezpiecznie odpoczywać. Zajęcia odbędą się w sobotę, 17 czerwca o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

Bajkowa NiedzielaWspaniali aktorzy i  kolorowe kostiumy przeniosą dzieci do zaczarowanej, bajkowej krainy. W  dworkowym teatrze 18 czerwca najmłodsi obejrzą spektakl pt. „Bajki rozmaite” w wykonaniu Teatru Wiśniowego.

1706mininocteatrowZbliża się prawdziwa uczta dla teatromaniaków – 10. Noc Teatrów. W Dworku Białoprądnickim 17 czerwca widzowie obejrzą dwa spektakle w wykonaniu znakomitych artystów. Zapraszamy!

1006zywalekcjamuzykiCentrum Kultury Dworek Białoprądnicki - filia Klub Kultury Przegorzały - organizuje „Żywą Lekcję Muzyki”. To muzyczny projekt adresowany do dzieci - dzięki niemu najmłodsi poznają z bliska przeróżne instrumenty, nauczą się wydobywać się z nich dźwięki oraz wezmą udział w tworzeniu piosenek z krakowskimi zespołami SAYES i MEEOW. Wszystko po to by potem wspólnie wyśpiewać je w trakcie kameralnego koncertu.

1306minimagdabozykZapraszamy na ostatni przed wakacjami koncert w ramach cyklu "Współbrzmienia", który będziemy mogli usłyszeć 13 czerwca o godz. 19.00 w Piwnicach. Wystąpi niezwykle wrażliwa, eteryczna ale zarazem ekspresyjna Magda Bożyk. Wraz z całym zespołem zaprezentuje zarówno melancholijne jak i energetyczne autorskie utwory, gdzie przenikają się style tj. jazz, rock, funky i blues. Wstęp wolny.

1806minipianisciMłodzi, zdolni, utwory  słynnych kompozytorów i wspaniałe brzmienie fortepianu.  Wszystko to podczas najbliższej Sceny dla młodych – 18 czerwca (niedziela), godz.17.00,Sala Kominkowa, wstęp wolny.

 Lato w pełni – pora, kiedy więcej czasu spędzamy na łonie natury. Niestety spacery w lesie czy relaks na trawie  zwiększają ryzyko ukąszenia przez kleszcza, a co za tym idzie -  zachorowania na boreliozę. Jak się przed tym chronić, na co zwrócić uwagę gdy dojdzie do ukąszenia i  jaki rodzaj leczenia mamy do dyspozycji w razie wystąpienia objawów choroby – o tym porozmawiamy podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu Zdrowie Holistyczne. Zapraszamy 10 czerwca o godz. 17.00, Sala Teatralna, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

Niedzielna Altana 2016Przed nami ostatni letni koncert w ramach cyklu Niedzielna Altana. Zapraszamy w nadchodzącą niedzielę o godzinie 18:00 w plener Dworku Białoprądnickiego. W razie niepogody koncert odbędzie się w Budynku Głównym. Wstęp wolny.

FestGranie2016Przed nami jeszcze tylko jeden koncert trzeciej edycji Fest Grania - cyklu w którym usłyszeć możemy muzyczne indywidualności, o których na pewno będzie głośno. Zapraszamy w piątek o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

Budżet ObywatelskiRuszyło głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą do 6 lipca wybierać - spośród 152 zadań - najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie. 

Budżet - głosowanieOd 18 czerwca do 1 lipca można głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy pn. "Protestanci pod Wawelem. 500 lat obecności ewangelików w KRK" zakładającej szereg działań przybliżających bogactwo kultury ewangelickiej.  

Strefa Relaksu 2016

Plener Dworku to idealne miejsce do tego by odpocząć, dlatego w sierpniowe soboty od godz. 17.00 zapraszamy do Strefy Relaksu przy Papierniczej 2. Na wszystkich będą czekały leżaki, poduszki, gry planszowe, a także gorące rytmy zumby, salsy a dla gibkości ciała – pilates. Wstęp wolny.

ClubbingZnana z nowatorskich pomysłów orkiestra Sinfonietta Cracovia raz jeszcze zaskoczy Was niecodziennym projektem, promującym muzykę klasyczną… we współczesny sposób. Zapraszamy do Dworku na Clubbing Kameralny– Muzyka Narodów. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 lipca o godz. 17.00. Wstęp wolny.

WATCH DOCSPrzed nami jeszcze tylko jeden z filmów, które zobaczyć można w Dworku podczas plenerowego kina z Watch Docs. Z blisko siedemdziesięciu filmów prezentowanych podczas słynnego Festiwalu Watch DOCS u nas prezentowanych było siedem. Festiwal jest jedną z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Zapraszamy w sierpniowe czwartki o godz. 21.00. Wstęp wolny.

Memy Marty FrejJeszcze tylko do końca sierpnia w plenerze Dworku Białoprądnickiego można zobaczyć wystawę Marty Frej. Memy zdobyły olbrzymią popularność w sieci (ponad 100 tysięcy polubień na Facebooku!), a więc jeśli  ktoś z Was ich jeszcze nie widział, koniecznie musi to nadrobić.  

Piosnki dziecinneW najbliższą niedzielę (26 czerwca, godz. 12.00) zapraszamy na  koncert uczestniczek dworkowego studium wokalnego Blanki Dembosz. Muzyczny akompaniament zapewni orkiestra kameralna Fresco Sonare pod batutą Moniki Bachowskiej. Początek o godz. 12.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny. 

Inauguracja Ogrodu Społecznego25 czerwca w sobotę na Skwerze im. Insurekcji Kościuszkowskiej odbędzie się uroczyste otwarcie Ogrodu Społecznego Prądnika Białego. Serdecznie zapraszamy na rodziny piknik na luzie z leżakami, grami i konkursami. Całość zakończy koncert zespołu ETHNO GARDEN. Rozpoczęcie godz. 17.00. Wstęp wolny.

Gramy dla Ani

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na koncert charytatywny „Gramy dla Ani”. Podczas imprezy będzie można wesprzeć leczenie sześcioletniej Ani Starosolskiej, cierpiącej na bardzo rzadką, groźną dla życia chorobę - Zespół Cockayne'a. Wydarzenie odbędzie się już jutro (15 czerwca, środa) o godz. 18.00 w plenerze Dworku – ul. Papiernicza 2. Podczas koncertu odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych przez znanych alpinistów, sportowców i artystów. Wstęp wolny. 

Wesołe miasteczkoRozpocznijmy to lato zabawą w Wesołym Miasteczku! Wspólnie zakręćmy się na karuzeli dźwięków i poznajmy niezwykłych mieszkańców miasta. Na koncert zapraszamy w sobotę, 25 czerwca, o godz. 10.00. Wstęp wolny.

KubaterraZapraszamy  na koncert z okazji premiery nowej płyty zespołu Kubaterra pt. "If You Don't Mind It Doesn't Matter" który odbędzie się w piątek (24 czerwca) o godzinie 19:00 w plenerze Dworku Białoprądnickiego. Jako suport w ramach cyklu Odkrywka, zagra zespół When Whispers Explode. Wstęp wolny. 

Drapieżne roślinyZapraszamy małych odkrywców na fascynującą przygodę z przyrodą. W ramach „Szkiełka i Oka”  tym razem – tuż przed wakacjami  odbędą się zajęcia na temat roślin mięsożernych. Warsztaty zaplanowano na 18 czerwca (sobota), w godz. 15.00 – 16.00 oraz 16.30 - 17.30 (Oficyna Zachodnia, Lektorium). 

BiserkaZapraszamy na niezapomniane spotkanie z poezją czyli Salon Poetycki Beaty Anny Symołon SABAS. Najbliższy SABAS – 13 czerwca o godz. 18.00 przybliży książkę Łukasza Mańczyka pt. „Biserka”. Wstęp wolny. Spotkanie odbędzie się w Piwnicach Dworku. 

Akademia BarbakusaNadchodzą wakacje. Smok Barbakus i Strażnicy miejscy podpowiedzą dzieciom i ich rodzicom co zrobić, by wypoczynek był pełen zabawy i radości, bez przykrych niespodzianek. Zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach Akademii Barbakusa  - 18 czerwca, godz. 10.00, Zajazd Kościuszkowski. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. 

EtiopiaNa ostatnim przed wakacyjną przerwą slajdowisku Pociąg do podróży wybierzemy się do gorącej Afryki. Przyjdź posłuchać opowieści o biczowaniu kobiet, o tym co robi się z dziećmi, gdy zęby rosną im od góry oraz co kosztuje 36 krów i kałasznikow... 

...

W zdrowym skrzacie, zdrowy duchNiedzielny teatr dla najmłodszych tym razem przedstawi spektakl pt. „W zdrowym skrzacie, zdrowy duch”. Bilety w cenie 10 złotych można kupić w kasie Dworku lub tuż przed spektaklem. Przedstawienie odbędzie się 12 czerwca o godz. 15.00 w Sali Teatralnej. 

andrzej_ciszewskiGościem kolosowego cyklu w Dworku Białoprądnickim będzie człowiek pod każdym względem wyjątkowy. Laureat Super Kolosa 2009, jeden z najwybitniejszych polskich i światowych grotołazów - Andrzej Ciszewski. W sobotę, 11 czerwca, o godz. 17.00 opowie o eksploracji jaskiń na końcu świata.

Fotomama - wernisażZobaczcie zdjęcia zrobione przez uczestniczki kursu „Fotomama” odbywającego się w Dworku pod okiem niezwykle utalentowanej profesjonalistki - Joanny Kucharskiej. Zapraszamy na wernisaż wystawy : 15 czerwca, godzina 18:00, Sala Złota. Wstęp wolny. 

Muzyka ulic HiszpaniiLato to świetny czas na gorące, hiszpańskie rytmy. W ramach cyklu „Muzyka Świata” zapraszamy na koncert  pt. ”Muzyka ulic Hiszpanii”.  Wydarzenie odbędzie się 21 czerwca (wtorek), o godz.19:00 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

hisztin_740Zapraszamy do Galerii Zajazd na wernisaż prac Andrzeja Hisztina. Będzie można obejrzeć kilkadziesiąt rysunków nieżyjącego już artysty, rysowanych głównie ołówkiem, w mniejszości kredką. To rysunki pełne niepokoju, emocji, świata wewnętrznych przeżyć, inspirowane pewną platoniczną miłością. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca (sobota) o godz. 18.00 w Zajeździe Kościuszkowskim. 

scena_dla_młodych_740

W ramach cyklu „Scena dla młodych” usłyszymy niezwykłe brzmienia instrumentalne: obój, rożek angielski,  flet, klarnet, fagot, fortepian  i waltornię. Warto to usłyszeć ze względu na bogactwo dźwięków i niezwykle zdolnych wykonawców. Zapraszamy we wtorek, 7 czerwca o godz. 19:00.

Sycenie nieznanymZapraszamy na kolejne, nastrojowe spotkanie z poezją czyli Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon SABAS. Tym razem zaprezentujemy twórczość Kazimierza Burnata -  tom poetycki pt. „Sycenie nieznanym”.  Spotkanie odbędzie się 20 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 w Piwnicach Dworku. Wstęp wolny.

Klown FeliksZapraszamy najmłodszych do dworkowego teatru. W ramach uwielbianej przez dzieci „Bajkowej niedzieli”, 19 czerwca o godz. 15.00 odbędzie się spektakl pt. ”Ale cyrki”. W roli klauna wspaniały artysta kabaretowy, laureat GRAND Prix Paka – Andrzej Talkowski. Bilety w cenie 10 złotych można kupić w kasie Dworku lub tuż przed spektaklem. 

noc_poezji_740Podczas VI Nocy Poezji w Dworku Białoprądnickim zobaczymy spektakl autorski Jacka Wojciechowskiego pt. „Dżungla ludzkości”, oparty na twórczości Edwarda Stachury. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca (sobota) o godz. 22.00 w sali teatralnej. 

Zdrowie HolistyczneKolejne, ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu „Zdrowie Holistyczne” dotyczyć będzie odporności. Lekarz medycyny Maria Kraczka podpowie co zrobić gdy odporność szwankuje i jak ją wzmocnić naturalnymi metodami. Zapraszamy 18 czerwca (sobota) o godz. 18.00, Sala Teatralna. Wstęp wolny.

Magdalena SękowskaZapraszamy na wykład psycholog Magdaleny Sękowskiej pt. „O neurotykach i narcyzach wśród nas”. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca (środa) o godz. 18.00 w Sali Teatralnej. Wstęp wolny. 

Kultura na widokuFilmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku - ogólnopolskiej kampanii społecznej fundacji Legalna Kultura. Już 3 lipca, prosto z Open'er Festival przyjadą do nas multimedialne regały, które staną w przestrzeni Dworku Białoprądnickiego. 

Blanka DemboszZapraszamy na profesjonalny kurs z emisji głosu połączony z interpretacją sceniczną i elementami aktorstwa – GŁOS MA GŁOS! Już za tydzień rozpoczynamy pierwszy z dwóch kursów wokalnych, które odbędą się w lipcu w Dworku Białoprądnickim. Każdy z kursów zakończy się koncertem uczestników.

Strefa RelaksuStrefa Relaksu w Dworku Białoprądnickim będzie działała w każdą letnią sobotę od godz. 16.00. Odpoczynek, ruch, spotkania z interesującymi ludźmi - plener Dworku jest do tego idealny! 

Nothing SeriousNothing Serious to akustyczny duet, który usłyszymy w czerwcowej odsłonie cyklu Odkrywka. Na koncert zapraszamy we wtorek (30 czerwca) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

The Forest TunerW ostatniej przed wakacjami odsłonie cyklu JAZZujemy usłyszymy szczere, radosne i świeże spojrzenie na świat muzyki jazzowej. Zespół The Forest Tuner zagrają w poniedziałek (29 czerwca) o godzinie 19:00.

Dziwny jest ten światSpotkania z dwojgiem niezależnych dziennikarzy Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem, którzy podróżując omijają największe atrakcje turystyczne, aby spotkać się ze zwykłymi ludźmi i opowiedzieć o ich codzienności, problemach i przemyśleniach. Zapraszamy na nowy wakacyjny cykl podróżniczy w Dworku Białprądnickim.

PiórniceZapraszamy na Wieczór Literacki „Jak kura pazurem” Nieformalnej Grupy Literackiej Piórnice, który odbędzie się w piątek (26 czerwca) o godzinie 19:00. 

FotomamaOd października poznawały tajniki fotografii pod okiem Joanny Kucharskiej. Teraz chcą pochwalić się efektami swojej pracy. Fotomamy zapraszają na wernisaż wystawy swoich prac.

Nad Foz do IquacuNa ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Pocztówki ze świata", zapraszamy w najbliższą środę (24 czerwca) o godzinie 18:00.

Legend of KazimierzW czerwcowej odsłonie cyklu Muzyka Świata usłyszymy dźwięki muzyki żydowskej oraz bałkańskiej. Na dworkowej scenie wystąpi zespół Legend Of Kazimierz. Zapraszamy w poniedziałek (22 czerwca) o godzinie 19:00. 

Niedzielna AltanaTradycyjnie już każdą letnią niedzielę w Dworku Białoprądnickim wypełnia muzyka kompozytorów wiedeńskich, arie operowe oraz operetkowe, standardy jazzowe, flamenco, muzyka rozrywkowa i wiele innych nowoczesnych aranżacji. Nie inaczej będzie w tym roku. „Niedzielna Altana” to mieszanka brzmień, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. 

FestGranie 2015Rock, alternatywa, jazz, world music, rock’n’roll… 3 lipca ruszyła druga edycja festiwalu FestGranie. Podczas plenerowych koncertów w Dworku Białoprądnickim usłyszymy wielogatunkową fuzję świeżego spojrzenia na muzykę. W tym roku partnerem FestGrania została Krakowska Scena Muzyczna.

Koncert w kratkęDudy to jeden z najbardziej charakterystycznych szkockich instrumentów. A może nawet jedyny, z którym w ogóle łączymy ten piękny zielony kraj? Podczas „Koncertu w Kratkę” w niedzielę (21 czerwca) o godzinie 11:00, poznamy Szkocję i inne "kratkowane" kraje. Muzycznie przewędrujemy przez wzgórza Zielonych Wysp w rytm najpiękniejszych melodii ze Szkocji... i nie tylko! 

KopciuszekKlasyka literatury dziecięcej w Bajkowej Niedzieli. Spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Urwis już w niedzielę (21 czerwca) o godzinie 15:00.

Niezwykła lekcja chemii, czyli zróbmy sobie srebro…Szkiełko i Oko zaprasza na niezwykłą lekcję chemii! W sobotę (20 czerwca) o godzinie 15:00, dowiemy się czy miedź jest żarłoczna, jak gorący może być wolfram oraz który metal jest najpiękniejszy.

Jacek WojciechowskiW cyklu Muzyczne Czwartki usłyszymy Jacka Wojciechowskiego w swoim autorskim spektaklu zatytułowanym Nie Brookliński Most. Akompaniować mu będą Michał Kluzowicz oraz Wiesław Murzański. Zapraszamy w czwartek (18 czerwca) o godzinie 19:00 do Sali Kominkowej.

SABASW poniedziałek (15 czerwca) o godzinie 18:00, zapraszamy Państwa do Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon. Spotkanie odbędzie się w piwnicach Dworku. Wstęp wolny.

Góra św. AnnyNa ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Poznajemy Polskę, zatytułowane "Sanktuarium na wulkanie", zapraszamy w środę (17 czerwca) o godzinie 18:00. 

mamaton_370_209Zapraszamy do Dworku na kolejne spotkanie Klubu Mam Mamaton. Porozmawiamy o tym, jak ważna jest muzyka w rozwoju dziecka. Naszym gościem będzie Anna Weber, kompozytorka, autorka bloga Familovedrum oraz propagatorka pionierskiego programu Music Together. Powtórzymy również naszą akcję wymiankową. 

Keep CalmW tym roku Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” obchodzi jubileusz 40-lecia swojej działalności. Z tej okazji zapraszamy na pierwszą odsłonę wydarzeń, kryjących się pod hasłem „Keep Calm & Celebrate 40”. W sobotę, 27 czerwca, o godz. 21.00 odbędzie się plenerowy koncert, podczas którego wystąpią Sinfonietta Cracovia i Wataha Drums. 

Produkty Prawdziwe"Prawdziwe Produkty" to inicjatywa zajmująca się promowaniem i sprzedażą produktów wiadomego pochodzenia, najwyższej jakości o naturalnym składzie, dostarczanych głównie przez miejscowych wytwórców i rolników. Targi zdrowej żywności w Dworku Białoprądnickim, będą odbywać się cyklicznie przez kolejne niedziele w sezonie w godzinach od 10:00 do 17:00.

Maciej TarasinTym razem w Dworku Białoprądnickim opowieść o wyprawie w głąb kolumbijskiej dżungli, z nurtem nieeksplorowanej wcześniej rzeki San Jorge - do „Kaplicy Sykstyńskiej Amazonii”. W sobotę (13 czerwca) o godzinie 17:00, gościem Kolosowych Spotkań będzie kajakarz i poszukiwacz przygód, Maciej Tarasin. 

Małgorzata BoguszZapraszamy Państwa na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Bogusz, zatytułowany "Uroda kwiatów, odkrywana w pasteli i akwareli", który odbędzie się w najbliższy piątek (12 czerwca) o godzinie 18:00 w Galerii "Zajazd". Wstęp wolny.

IranNa spotkanie z podróżnikiem Władysławem Grodeckim, zatytułowane "Pociągiem, autobusem i taksówką dookoła Iranu", zapraszamy w środę (10 czerwca) o godzinie 18:00. 

SABASSalon Artystyczny Beaty Anny Symołon już w najbliższy poniedziałek (8 czerwca) o godzinie 18:00. Zapraszamy do piwnic Dworku. Wstęp wolny.

KrzeszowiceW środowym (3 czerwca) cyklu Poznajemy Polskę, spotkanie z Grażyną Krokowską, która opowiadać będzie o urokach ziemi krzeszowickiej. Zapraszamy na godzinę 18:00 do Sali Teatralnej.

CalineczkaW cyklu Bajkowa Niedziela, najmłodsi goście Dworku, będą mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny pt."Calineczka". Zapraszamy, 7 czerwca o godzinie 15:00 do Sali Teatralnej.

pohjan_500Pohjan Miehet, tradycyjny chór męski z Finlandii, zaprezentuje w Dworku fińską muzykę chóralną, skomponowaną przez Jeana Sibeliusa, Toivo Kuulę i Leeviego Madetoję. Na koncert zapraszamy w piątek, 12 czerwca, o godz. 18.00.

Adam_Pustelnik_370Wytyczenie drogi klasycznej „Corner Kick” na ścianie Vågakallen znajdującej się na jednej z wysp archipelagu Lofotów Kapituła Kolosów uznała za najważniejsze polskie osiągnięcie alpinistyczne 2014 roku. Jego autor, Adam Pustelnik, na festiwalu w Gdyni był nieobecny. Statuetkę odbierze 6 czerwca w Dworku Białoprądnickim. I opowie o tym, jak wyglądała jego droga do góry.

Magdalena SękowskaWe wtorek (2 czerwca) zapraszamy na wykład Magdaleny Sękowskiej - psycholog, psychoterapeutką, trenerem i doradcą rodzinnym Towarzystwa Rozwoju Rodziny. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w piwnicach Dworku. Wstęp: 5zł.

Katarzyna ZapothW lipcu w Dworku Białoprądnickim można oglądać interesującą wystawę Katarzyny Zopoth, zawodowej tancerki z niezwykłą malarską pasją i radością tworzenia. Prezentowane jest malarstwo olejne oraz rysunki pastelami i węglem, przedstawiające urzekające pejzaże oraz martwą naturę. To pierwsza wystawa indywidualna artystki.

Warsztaty plastyczneW niedzielne popołudnie (29 czerwca), dla dzieci, które przyjdą z rodzicami na akcję dla psiaków ze schroniska, przygotowaliśmy warsztaty o zabarwieniu plastycznym pt. "Na skrzydłach bajkowego smoka". Zapraszamy Was o godzinie 16:00, na niezwykłą podróż do wnętrza książki. Wędrując po jej stronicach dotrzemy do baśniowych krain, spotkamy ciekawych bohaterów, przeżyjemy niezwykłe przygody, które na długo pozostaną w naszej pamięci. 

JogaWszystkich seniorów zapraszamy serdecznie na ostatnie przed wakacjami zajęcia w Dworku Białoprądnickim. Przyjdź na Tai Chi, Jogę, Nordic Walking, czy Plastykę, a może po wakacjach postanowisz do nas wrócić.

Niedzielna AltanaTradycyjnie już każdą letnią niedzielę w Dworku Białoprądnickim wypełnia muzyka kompozytorów wiedeńskich, arie i pieśni operowe oraz operetkowe, standardy jazzowe, flamenco, muzyka klezmerska, bałkańska i wiele innych nowoczesnych i odważnych aranżacji. Nie inaczej będzie w tym roku. „Niedzielna Altana” to mieszanka brzmień, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. Zapraszamy w każdą niedzielę lipca oraz sierpnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Table For TwoO godzinie 18:00, zapraszamy Państwa na koncert krakowskiego projektu tworzonego przez Elę Łuszczakiewicz i Damiana Skórę - Table For Two oraz gitarzysty fingerstyle’owego -  Dominika Plebanka. Wstęp wolny!

FestGranieTego lata Dworek Białoprądnicki proponuje coś nowego – sobotnie wieczory (godz. 18:00) należeć będą do młodych. FestGranie to festiwal, na którym usłyszymy zespoły, które jeszcze nie raz obiją się nam o uszy. A może już nie są anonimowe, bo dostrzegliście je wcześniej na szklanym ekranie? Wiele z nich dało się już poznać dzięki świetnym występom w popularnych obecnie programach tj. „Must be the music”, „Mam talent”, czy „X-Factor”. Każdy zespół to muzyczna indywidualność z doskonałym repertuarem. Póki nie wypłynęli na szeroki wody, łapcie w Dworku ich koncerty za darmo!

PelaJeśli na twojej półce leżą książki które już przeczytałeś, możesz pomóc przekazując je w ramach wielkiej zbiórki prowadzonej przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Zgromadzone tytuły będą sprzedawane w niedzielę, 29 czerwca, podczas plenerowej imprezy na terenie Dworku. Całkowity dochód ze sprzedaży książek trafi do Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

SMMAKOdkrywka! We wtorek (24 czerwca) w kolejnej odsłonie naszego cyklu wystąpi zespół SMMAK. Zapraszamy do Dworku na godzinę 19:00. Wstęp wolny.

Chór norewskiW sobotę (21 czerwca) o godzinie 12:00, rozpocznie się koncert dwóch chórów: Lutni Krakowskiej oraz norweskiego Skiens Mannssangforening. W programie usłyszymy utwory zarówno polskie, jak i norweskie.

Herb KrakowaW środę (18 czerwca) o godzinie 18:00, w Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy Polskę". Śladami krakowskich świętych poprowadzi nas Iwona Milejska.

Jadwiga Fillman - ZwierskaJuż dzisiaj (16 czerwca) o godzinie 18:00 zapraszamy Państwa na kolejny Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. Gościem prowadzącej, będzie Jadwiga Fillman - Zawierska. Prezentować, będziemy wiersze i aforyzmy pt."Tomik niejednej nocy".

Giełda płytZapraszamy na giełdę płyt winylowych. Już w niedzielę (15 czerwca) o godzinie 11:00 w Sali Złotej, będzie można kupić, wymienić lub poprostu posłuchać, starych trzeszczących płyt analogowych.

Akcja Lato 2014W poniedziałek, 30 czerwca ruszyła Akcja Lato w Dworku Białoprądnickim. Jeżeli chcesz zapisać dziecko na trzeci tydzień - przyjdź do Zajazdu Kościuszkowskiego. Tematem tegorocznych spotkań jest świat zwierząt – leśnych, egzotycznych, udomowionych. Cykl zajęć skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, pozostających w mieście  na wakacje. 

Bajkowa NiedzielaDaj się ponieść cyrkowej iluzji i zanurz się w niezwykły świat artystycznych wrażeń. Nadchodzi "Bajkowa Niedziela", a w niej barwne, interaktywne, przedstawienie pt." Niezwykłe przypadki Foczki Akrobatki". Zapraszamy w niedzielę (15 czerwca) o godzinie 15:00 do Sali Teatralnej.

Morskie opowieściCentrum Muzyki i Muzykoterapii „Gaia” przedstawia kolejny koncert z cyklu „Dzieci-dzieciom”, zatytułowany „Morskie opowieści”. Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi w wieku od 0 do 5 lat, na ostatnie przed wakacjami spotkanie z muzyką, już w niedzielę (15 czerwca) o godzinie 11:00.

Szkiełko i OkoSpecjalnie dla wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału, bądź nie zmieścili się na ostatnich warsztatach przyrodniczych ze Szkiełkiem i Okiem powtarzamy zajęcia. Jeśli chcesz poznać świat mięsożernych roślin zarezerwuj sobie miejsce i przyjdź w sobotę (14 czerwca) o godzinie 16:00 do Zajazdu Kościuszkowskiego.

Krakowska Noc TeatrówTeatr Lalki i Aktora Parawan, zaprasza na wydarzenie, w którym udział weźmie 31 teatrów z Krakowa, dzięki którym będzie można zobaczyć ponad 70 różnych przedsięwzięć związanych z teatrem. W Dworku Białoprądnickim zobaczymy dwa spektakle "Bajkę o rybaku i złotej rybce" oraz "O tym jak szewczyk Skuba smoka pokonał". Wszystkie przedstawienia, odbywające się na terenie całego Krakowa, będzie można zobaczyć w nocy z 14 na 15 czerwca. Zapraszamy serdecznie!

Tomek „Czapa” MackiewiczDo Dworku powraca Tomek „Czapa” Mackiewicz. Był u nas tuż przed rozpoczęciem zimowej wyprawy na niezdobyty jeszcze tą porą roku ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Teraz opowie o tym jak przebiegła i co dalej z projektem „Nanga Dream”. Na to niezwykłe spotkanie zapraszamy już w sobotę (14 czerwca) o godzinie 17:00.

PiórniceW naszych piwnicach ponownie zagości Nieformalna Grupa Literacka „Piórnice”. Wieczór poświęcony zostanie najnowszej książce „Mężczyzna w zielonych spodniach”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa „Czerwona Papuga”. Zapraszamy w piątek (13 czerwca) o godzinie 19:00.

Kwartet smyczkowyPodczas koncertu z cyklu "Muzyczne Czwartki", usłyszymy utwory w wykonaniu kwartetu smyczkowego w składzie: Paweł Wójtowicz, Barbara Łobaczewska - Kuźnia, Teresa Rusek - Stępień, Barbara Drobniak - Jakóbik oraz Bożeny Zawiślak - Dolny i Anny Wójtowicz. Zapraszamy w czwartek o godzinie 18:00 do Sali Kominkowej.

Piramida w Palencie - MeksykW środę (11 czerwca) o godzinie 18:00, zapraszamy Państwa na spotkanie z cyklu "Pocztówki ze świata". Tym razem Władysłąw Grodecki, opowiadał będzie o piramidach Majów.

Jan OchalskiW poniedziałek (9 czerwca) o godzinie 18:00, zapraszamy Państwa na Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. Sekunda z wieczności to prezentacja fotografii i tekstów poetyckich Jana Ochalskiego, którą będziemy mieli okazję zobaczyć podczas spotkania.

Philosophia Viva!Zapraszamy na spotkanie z cyklu Philosophia Viva!, które odbędzie się w najbliższy wtorek (10 czerwca) o godzinie 18:00. Gościem wieczoru, będzie dr hab. Dariusz Juruś. 

Teatr Lalki i Aktora ParawanTeatr Lalki i Aktora Parawan zaprasza na niedzielny (8 czerwca) spektakl. Przedstawienie "O rybaku i złotej rybce" odbędzie się w Sali Teatralnej Zajazdu Kościuszkowskiego o godzinie 12:00.

sekowskaCo jest podłożem naszego dobrego samopoczucia, kreatywności, humoru? Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, inteligentni, mądrzy? O pozytywnych aspektach psychologii, opowie pani psycholog Magdaleną Sękowską. Zapraszamy we wtorek (10 czerwca) o godzinie 18:00 do Piwnic Dworku Białoprądnickiego.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090