000805minibone Niezwykłą jakość artystyczną muzyki w niedzielne popołudnie zaprezentuje kwintet jazzowy New Bone. Ogromna siła aranżacji, perfekcyjne wykonanie, mistrzowskie łączenie ‘starego’ z ‘nowym’. Ich koncertu posłuchamy w kolejne niedzielne popołudnie "Muzycznej Altany". 5 sierpnia, godz. 18.00, plener.

0008minifestW podróż do królestwa blues-rocka z domieszką reaggae i soul'u zabierze nas Diapositive. Jako support wystąpi formacja Hurrockaine. Fest Granie - piątek, 10 sierpnia, godz. 20.00!

0007miniwyspa"Złap swojego Wyspiańskiego" to 2 dniowy plener malarski organizowany w ramach Hearth Festival 2018 dla amatorów i zawodowców, oparty na twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Wykłady otwierające poprowadzi Artur Wabik. Zapraszamy 21, 22 lipca 2018 w godz. 13.00-16.00.

002907minibandMuzyczna Altana w niedzielę 29 lipca o godz. 18.00 zaprasza na koncert Soul Finger i Wayne'a Makusa.  R’n’B z lat 60., Texas Blues oraz Delta Blues to muzyczne fascynacje Krzysztofa Bodzonia (bass, vokal), Grzegorza Grybosia (gitara) i Atmy Anura (perkusja). Gościem specjalnym będzie Wayne Markus – amerykański wokalista i harmonijkarz.

000802MINIPIKNIK

Jesteś Mamą z Krakowa lub okolic? Przyjdź na piknik organizowany w czwartek, 2 sierpnia, przez Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki i Portal MyMamy! W godz. 11.00-15.00 organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje dla mam i maluchów.

000803miniriffW piątek 3 sierpnia o godzinie 20.00 na plenerowej scenie Dworku wystąpi rodzinny duet Riffertone, wywodzący się ze Śląska Cieszyńskiego. Zespół zaprezentuje melodyjne kompozycje powstałe pod producencką opieką Kuby Badacha.

000804minidoktorW najbliższą sobotę 4 sierpnia o godz. 21.00, zapraszamy na drugą edycję wspólnego wieczornego seansu na świeżym powietrzu. Obejrzymy film z dawnych lat, tym razem będzie to dramat obyczajowy z 1939 roku "Doktór Murek".

000727minitransPo wielu latach działalności na scenie world music (Sokół Orkestar) oraz współpracy z czołowymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej (Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk), Przemek Sokół wraca do jazzowych korzeni prezentując nowy autorski projekt TransFusion. Zagrają 27 lipca o godz. 20.00 w ramach cyklu wakacyjnego Fest Granie.

000728miniabcGdy świat pędzi za szybko a dni mijają w gąszczu miliona spraw, daj się zaprosić do czarującego, czarno-białego świata przedwojennych filmów. Zabawna fabuła i jakże inna od współczesnych realizacji filmowych atmosfera oczaruje niejednego kinomana. Kino Letnie zaprasza na komedię obyczajową z 1935 roku pt. "ABC Miłości". Sobota, 28 lipca, godz. 21.00.

000robtyczkaminiAkademia Astronautów zaprasza na wakacyjną misję kosmiczną na planetę ŁAŁ. Kosmiczne warsztaty będą u  nas od 20 do 24 sierpnia! Podczas misji kosmicznej nie może zabraknąć konstruowania i programowania. Dzieci będą m.in. projektować i budować roboty, które są używane w codziennej pracy astronauty.

pomocmaleBRAK WOLNYCH MIEJSC!

Jak ważna jest umiejętność szybkiego udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba, W ramach Strefy Rodzica zapraszamy na szkolenie ukierunkowane na pomoc niemowlętom i małym dzieciom.

0708miniplywanieSpędzasz lato w mieście? Nie umiesz jeszcze pływać? Masz okazję się nauczyć! Na bezpłatną, rodzinną naukę pływania zapraszają: OSiR Kolna, Com Com Zone Kraków Prokocim, Com Com Zone Kraków Nowa Huta, OSR Kurdwanów Nowy, MBP Kraków Śródmieście. Zajęcia odbywają się od 31 lipca do 31 sierpnia.

2207seniorminiRok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki, w związku z przypadającą w tym roku 200-setną rocznicą jego śmierci. Kim był? Czy jego ślady w Krakowie odnajdziemy tylko na Rynku i Wawelu? Ruszcie z nami śladami Tadeusza Kościuszki po Krakowie!  Pierwszy spacer odbył się 22 lipca, zapraszamy na kolejny spacer z przewodnikiem w sobotę 19 sierpnia!

2001minikiepura"Uśmiechnij się z Kiepurą"  - spotkanie z Mistrzem Janem i jego małżonką, słynną Martą Eggerth. Na widowisko muzyczne zapraszamy 20 lipca o godz. 19.00, Scena Plenerowa.

1907miniwojcickiObdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie Jacek Wójcicki wystąpi w Altanie w Dworku w środę 19 lipca o godz. 19.00. Zapraszamy na wyjątkowy, kameralny koncert autorski. Wstęp wolny.

1707grecjaminiJuż od najbliższego piątku w Galerii Zajazd będzie można oglądać wyjątkową wystawę zdjęć, które ukazują piękno Grecji i jej wysp w nietuzinkowy sposób. Autorem zdjęć jest grecki fotograf Nikolas Mavrikakis, z którym obecni na wernisażu będą mogli porozmawiać przez komunikator Skype. Podczas wernisażu będzie można skosztować oryginalnych greckich przysmaków. Zapraszamy 14 lipca, godz. 18.00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3.  Wstęp wolny.

1707kosciuszkomagdyJesteś fanem komiksu? Rysujesz? Stowarzyszenie na Rzecz Dworku Białoprądnickiego zaprasza młodzież i dorosłych na kolejne warsztaty w ramach projektu „Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii” – tym razem z zakresu tworzenia komiksu. Bezpłatne zajęcia odbędą się w terminie 17 – 21 lipca, godz. 18.00. Trwają zapisy.

kosciuszkoBrak wolnych miejsc. Dokonujemy zapisów na listy rezerwowe. Czy chcecie by Wasza pociecha spędziła wakacje, bawiąc się historią, fotografując, tworząc scenografię i kostiumy, a finalnie – produkując film! W ramach projektu „Tadeusz Kościuszko - Narodowa Lekcja Historii” zapraszamy dzieci na warsztaty animacji poklatkowej!

07 missisipiW poniedziałek 10 lipca zapraszamy na kolejny koncert - tym razem w wykonaniu amerykańskiej orkiestry Mississippi River Brass Band. Scena plenerowa, godz. 19.00. Wstęp wolny.

ProfilaktikusW dniu 26 czerwca 2016 roku w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Pokaż mi bajkę”. Na laureatów konkursu czekała niezwykła niespodzianka, spotkanie z głównym bohaterem bajki „Opowieści Czarodzieja Profilaktikusa”, samym Czarodziejem Profilaktikusem.

Cracovia SacraZbliża się niezwykła noc Cracovia Sacra 2016. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia w Dworku Białoprądnickim Teatr Polski w Toronto (Salon Poezji, Muzyki i Teatru) przedstawi spektakl poetycko muzyczny pt. "Nie bój się kochać" oparty na poezji ks. Jana Twardowskiego. Zapraszamy 24 lipca o godz. 20.00, wstęp wolny.

Popołudnie z FoggiemPrzed nami niedzielne popołudnie z Foggiem - powspominamy, pośpiewamy, zatańczymy. Prawnuk artysty opowie znane i nieznane historie z życia legendy polskiej piosenki. Po spotkaniu rozpocznie się potańcówka w rytmie przedwojennych szlagierów. Zapraszamy 17 lipca, o godz. 16.00 do sali kominkowej. Wstęp wolny.

Hof Big BandW ostatni dzień lipca, będą mieli Państwo okazję usłyszeć w Dworku Białoprądnickim, znakomitą duńską orkiestrę z ponad 40-letnią historią. Na koncert Hof Big Band zapraszamy w piątek, 31 lipca, o godz. 14.00. Wstęp wolny.

Westwinds OrchestraJuż w sobotę (18 lipca) o godzinie 19:00 na dworkowej scenie, wystąpi Westwinds Orchestra. To kanadyjska grupa, która odbywa obecnie europejską trasę. Poza Polską odwiedzą tez Czechy oraz Węgry. Zapraszamy na koncert! Wstęp wolny.

Rodzinne PływanieGmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „ Kraków stawia na rodzinę ”. Honorowy patronat nad kampanią tradycyjnie objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Lody dla ochłody!Lato, słońce, wakacje, upały. Jak się ochłodzić? Jak się robi lody? A jak się robi suchy lód? Szkiełko i Oko zaprasza na wakacyjny pokaz eksperymentów chemicznych połączony z warsztatami. UWAGA - ZAJĘCIA ODWOŁANE!

Arie AndaluzTradycyjnie już w każdą wakacyjną niedzielę zapraszamy Państwa na plenerowy koncert w Dworku. Tym razem w Niedzielnej Altanie wystąpi zespół Aire Andaluz - zespół, który wykonuje flamenco, hiszpańskojęzyczną poezję i gra muzykę latynoamerykańską. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Kraków Street BandJuż w tą sobotę (2 sierpnia) o godzinie 18:00 w FestGraniu wystąpi długo wyczekiwany Kraków Street Band.Jeżeli należysz do fanów programu „Must be the music”, to wiesz na co stać tę grupę! Powoli stają się muzyczną wizytówką Krakowa, więc jeśli nie wiesz o kim mowa – trzeba to nadrobić. Wstęp wolny!

Annie HallJuż dzisiaj (29 lipca) o godzinie 21:00 ostatnia w lipcu projekcja w naszym plenerowym kinie - klasyka komedii "Annie Hall". Ale to nie koniec! Zobaczcie co przygotowaliśmy dla Was w sierpniu.

Barwy Polski według Karola Szymanowskiego - fot. Tomasz KorczyńskiGdzie tkwią korzenie mazura, jednego z najsłynniejszych na świecie tańców polskich? Jakie dokumenty opisujące ten taniec przetrwały do naszych czasów? Czy inne tańce polskie dorównują w popularności mazurowi? Dlaczego dziś podczas uroczystości zamiast mazura tańczymy poloneza? A może oberek to najbardziej charakterystyczny taniec polski? To tylko kilka pytań, na które poznamy odpowiedź na spotkaniu w ramach  cyklu Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. Zapraszamy już dzisiaj (23 lipca) o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

AlbińskiSukces projektu Zapomniani kompozytorzy owocuje kolejnymi koncertami. Paweł Albiński, utalentowany pianista młodego pokolenia, powraca do Dworku Białoprądnickiego z unikalnymi utworami ze świata hiszpańskojęzycznego oraz Europy kontynentalnej. Zamysłem całego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie szerokiej publiczności nieodkrytych i niegranych dotąd w Polsce kompozycji.

Bajkowa NiedzielaZapraszamy wszystkie dzieci, na spektakl teatralny z cyklu "Bajkowa Niedziela". O godzinie 15:00 w Sali Teatralnej Dworku, będzie można zobaczyć przedstawienie pt. " W krainie bajek...". Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie Dworku oraz przed spektaklem.

Niedzielna AltanaW Niedzielnej Altanie koncert charyzmatycznego wokalisty, saksofonisty, gitarzysty i kompozytora z Australii. Billy Neal wraz z zespołem, wystąpi w nadchodzącą niedzielę (20 lipca) o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

Bartek Przytuła QuartetPo zachwycającym koncercie zespołu Qferau oraz rock'n'rollowym Zgredybillies, nadszedł czas na posłuchanie przyprawiającego o dreszcze bluesowego wokalu. W sobotnie popołudnie w Altanie Dworku Białoprądnickiego wystąpi Bartek Przytuła Quartet. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią bawić się muzyką na godzinę 18:00. Wstęp wolny!

Zanim woda stanie się legendąGdzie podziała się krakowska woda? Weź udział w grze miejskiej i uratuj Kraków zanim woda stanie się legendą! W grze możesz wziąć udział w dowolnym czasie w okresie wakacji, czyli od 1. Lipca do 31. sierpnia. Sam decydujesz, kiedy dołączyć do gry i jaki czas chcesz  poświęcić na rozwiązanie zagadki znikającej wody.

Tańce WywijańceUwielbiasz tańczyć i nie opuszczasz żadnej tanecznej imprezy w mieście? A może zawsze chciałeś się nauczyć, ale brakowało czasu? Przyjdź dzisiaj (22 sierpnia) na ostatnie Tańce Wywijańce w te wakacje.

Old Metropolitan BandNasz wakacyjny cykl pt."Niedzielna Altana" rozpocznie legendarna, krakowska grupa jazzowa Old Metropolitan Band. Od 1968 roku, grupa nieustannie rozszerza repertuar oraz włącza nowe techniki. Niejeden dwudziestolatek mógłby pozazdrościć zespołowi energii i radości życia. Zapraszamy w najbliższą niedzielę (6 lipca) o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

Akademia Tańca Polskiego - fot. Tomasz Korczyński

Na finałowy pokaz Akademii Tańca Polskiego i Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, zatytułowany "A la Polonaise...", zapraszamy już dzisiaj (25 lipca) o godzinie 19:00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny i otwarty dla publiczności nie biorącej udziału w warsztatach.

QuferauRozpoczynamy FestGranie! Jako pierwszy w Dworku zagra zespół Quferau. Zapraszamy już w sobotę (5 lipca) o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

LigasOd dixilandowych klimatów przechodzimy do tradycyjnej muzyki Żydów aszkenazyjskich. W najbliższą niedzielę w cyklu Niedzielna Altana, wystąpi bowiem Jascha Lieberman Trio. Zapraszamy o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

ZgredybilliesJuż w sobotę w kolejnej odsłonie festiwalu FestGranie wystąpi zespół Zgredybillies. Wszystkich fanów rock'n'rolla zapraszamy do Altany Dworku Białoprądnickiego na godzinę 18:00. Wstęp wolny!

Genowefa i Wiktor NowiccyPrzed dwudziestoma laty żadne z nich nie miało nic wspólnego z tkaninami. Ona – Pani budowlaniec, on – Pan geolog. Kierowani zainteresowaniami oraz uznaniem rodziny, znaleźli swoją własną drogę twórczą i dzisiaj mają za sobą 37 indywidualnych wystaw. Zapraszamy na wernisaż wystawy tkanin w czwartek (10 lipca) o godzinie 18:00 w Galerii „Zajazd”.

Letnie ProjekcjeZapraszamy na Letnie Projekcje w Dworku, również w sierpniu. W każdy wakacyjny wtorek o godz. 21:00, Taras Północny zamienia się w plenerowe kino, gdzie każdy może się zrelaksować i odpocząć przy dobrym filmie. Wstęp wolny!

Rodzinne Pływanie 2014Gmina Miejska Kraków i Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA” zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „ Kraków stawia na rodzinę ”. Honorowy patronat nad kampanią tradycyjnie objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090