Kalendarium wydarzeń
Gipsowe kompozycje kwiatowe | WARSZTATY
01 sie nd, 16.00
Gipsowe kompozycje kwiatowe | WARSZTATY
Letni Ogród Kultury | Funkasanki
01 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Funkasanki
Jakub Gucik / Łukasz Czekała – KONSTELACJE VOL. 4
03 sie wt, 20:00
Jakub Gucik / Łukasz Czekała – KONSTELACJE VOL. 4
Karrot Białoprądnicki: PAPRIKA KORPS
06 sie pt, 19:00
Karrot Białoprądnicki: PAPRIKA KORPS
NATURAlnie KINO
07 sie sob, 21:30
NATURAlnie KINO
Letni Ogród Kultury | Namena Lala & Matusik & Ghostman
08 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Namena Lala & Matusik & Ghostman
Karrot Białoprądnicki: KIRSZENBAUM
13 sie pt, 19:00
Karrot Białoprądnicki: KIRSZENBAUM
NATURAlnie KINO
14 sie sob, 21:30
NATURAlnie KINO
Koncert Czereśni pod chmurką? Czemu nie!
15 sie nd, 15:00
Koncert Czereśni pod chmurką? Czemu nie!
Letni Ogród Kultury | Above the ground + Antoni Krupa i przyjaciele
15 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Above the ground + Antoni Krupa i przyjaciele
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
17 sie wt, 09:30
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
Karrot Białoprądnicki: ŻYWIOŁAK
20 sie pt, 19:00
Karrot Białoprądnicki: ŻYWIOŁAK
NATURAlnie KINO
21 sie sob, 21:30
NATURAlnie KINO
Letni Ogród Kultury | Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime
22 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
24 sie wt, 09:30
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
Koncert mis i gongów tybetańskich
25 sie śr, 20:00
Koncert mis i gongów tybetańskich
Warsztaty malowania jeansów
26 sie czw, 18:00
Warsztaty malowania jeansów
Karrot Białoprądnicki: ŚWIETLIKI
27 sie pt, 19:00
Karrot Białoprądnicki: ŚWIETLIKI
NATURAlnie KINO
28 sie sob, 21:30
NATURAlnie KINO
Letni Ogród Kultury | Cheap Tobacco
29 sie nd, 19:00
Letni Ogród Kultury | Cheap Tobacco
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
31 sie wt, 09:30
Wakacyjna Strefa Rodzica – Fit mama
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Jazz Club Dworek.tv JazzKultura
Wstęp wolny
Na szczytach Korony Ziemi
09 marca 2016
Na szczytach Korony ZiemiSkoro Korona Ziemi to najwyższe szczyty wszystkich kontynentów, to dlaczego niektórzy wspinacze zdobywają nie 7, a 9 szczytów? Naszym gościem będzie Monika Witkowska, która wróciła niedawno z wyprawy na najwyższą górę Antarktydy - Mt Vinson. Na jej szczycie stanęła 30 grudnia 2015 r., zamykając w ten sposób swoją Koronę Ziemi.
Wstęp wolny
Rozwiązać konflikt?
08 marca 2016
Rozwiązać konflikt?Miłośników spotkań z psycholog Magdaleną Sękowską zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek (14 marca) o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.
Wstęp wolny
Schowaj kciuki!
08 marca 2016
Schowaj kciuki!Ruszył projekt „Schowaj kciuki” adresowany do dzieci i rodziców. Jego celem jest zachęcenie do zabawy bez smartfonów, laptopów i innych elektronicznych wynalazków współczesnego świata. Projektowi towarzyszy konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną adresowany do dzieci w wieku 3-12 lat – zdjęcia prac można przesyłać do 23 marca. Dworek Białoprądnicki jest partnerem akcji.W ostatnich latach dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed ekranami tabletów, smartfonów i laptopów. Z pewnością powodem tego jest fakt, że dla rodziców łatwiejszym rozwiązaniem jest zaproponowanie podopiecznym gry elektronicznej niż poświęcenie im uwagi i wymyślanie kreatywnych zabaw. Choć używanie nowoczesnej technologii ma swoje dobre strony, nadmiar może prowadzić u dzieci do zaburzeń zdrowotnych i utrudnionych kontaktów z otoczeniem.Narzędziem projektu jest strona internetowa www.schowajkciuki.pl i skierowana za jej pośrednictwem reklama społeczna adresowana do rodziców i ich dzieci. Propozycje zawarte na stronie zachęcają do odkrywania jak dobrze bawić się bez elektroniki. Opisy zabaw oraz krótkie filmy instruktażowe pomogą samodzielne stworzyć proste zabawki. Dla rodziców jest to wspaniała okazja do przypomnienia sobie pięknych czasów dzieciństwa. Uczestników akcji czekają także konkursy na prace plastyczne, w których można wygrać zabawki polskich producentów. Aktualnie trwa konkurs na przygotowanie pisanek wielkanocnych wykonanych dowolną techniką – płaskich lub przestrzennych. Na zdjęcia prac organizatorzy czekają do 21 marca pod adresem: schowaj.kciuki7@gmail.com . Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku pod artykułem.Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, kierowanej do studentów i uczniów szkól ponadgimnazjalnych, której celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.
Wstęp wolny
Kontrast
08 marca 2016
Kontrast Materia, abstrakcja, industrializm. Od 15 marca w Dworku Białoprądnickim będzie można oglądać wystawę reprezentantów Grupy X – formacji artystycznej stworzonej przez absolwentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zapraszamy na wernisaż wystawy o godzinie 18:00 do Sali Złotej. Wstęp wolny.Zobaczymy obrazy malarstwa Miłosza Horodyskiego, Magdaleny Stano i Sylwii Lis-Persony. Trójka artystów związanych tworząc ekspozycję "Kontrast" postanowiła zaprezentować malarstwo, którego inspiracją jest industrializm, malarstwo materii i abstrakcjonizm. Twórcy sięgają po szeroką paletę środków wyrazu artystycznego, by pokazać różnorodność i nieoczywistość otaczającego nas świata. Miłosz Horodyski - absolwent i wykładowca krakowskiej ASP związany z Katedrą Obszarów Sztuki Mediów Wydziału Intermediów, twórca filmowy, dziennikarz telewizyjnyMagdalena Stano - absolwentka krakowskiej ASP i Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, architekt, ilustratorSylwia Lis-Persona - absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie i ASP w Krakowie. Wystawa potrwa do 15 kwietnia.
Wstęp wolny
Szamański koncert
08 marca 2016
Szamański koncertW cyklu Muzyka Świata tym razem „Szamański koncert z opowieścią”. Usłyszymy flety indiańskie, duduk, flet egipski, dudy, bęben obręczowy, shakuhachi, suling, ney, kaval, gong fen. Całość uzupełni śpiew i narracja w wykonaniu Tomasza Czyby. Zapraszamy 17 marca o godz.18.00, Piwnice. Wstęp wolny.Tomasz Czyba – HAREVIS to multiinstrumentalista - podróżnik. Jego występ oscyluje między koncertem a performancem, inspiracjami sięgając tradycyjnych kultur świata.Muzyk wykorzystuje szereg etnicznych instrumentów, m.in. flety indiańskie, duduk, flet egipski, dudy, bęben obręczowy, Całość uzupełnia śpiew i narracja. Muzyka, którą prezentuje w jednej chwili jest enigmatyczna i kojąca, w innej radosna czy skłaniająca do refleksji. Przed słuchaczami krok po kroku powstają nastrojowe utwory, a dzięki wykorzystaniu efektu zapętlenia dźwięku (looping) muzyk sprawia wrażenie, jakby grał z całym zespołem. HAREVIS w zmysłowy sposób przybliża mądrość i kulturę pierwotnych ludów Ziemi. Szamańska opowieść przypomina nam o szacunku dla Ziemi i przodków, znaczeniu natury, o sile spokojnego serca. Sięgając do pradawnych wierzeń, muzyk korzysta z wiedzy zdobytej bezpośrednio od przedstawicieli tradycji obu Ameryk, jednocześnie przekazując cenne rady w obliczu wątpliwej kondycji współczesnego świata. Więcej na stronie: http://harevis.com/aktualnosci/
Wstęp wolny
Zdrowie i woda
03 marca 2016
Zdrowie i wodaCzłowiek to istota wodna, to z wody właśnie w 70 % składa się nasz organizm. Może pomóc i .. zaszkodzić. Warto wiedzieć jak z niej mądrze korzystać by zachować, a nawet odzyskać zdrowie. Zapraszamy na spotkanie z ekspertami w ramach cyklu „Zdrowie Holistyczne”, pod hasłem „Woda – wielka tajemnica, część II”: 12 marca, Sala Teatralna, godz. 18.00. W programie spotkania:- Człowiek istota wodna - Dorota Adamczyk- Unikalna technologia otrzymywania Żywej Wody - Bogdan Głowacki- Woda w naszym ciele - zalety i wady - Ludmiła Petrenko- Woda – co to za numer? Barbara Orłowska Sala TeatralnaWstęp wolnyCykl „Zdrowie holistyczne” to seria spotkań z ekspertami od zdrowia, urody, harmonii ciała i umysłu. Podpowiadają oni jak w pędzie globalnego świata, w zgodzie z naturą iść z energią przez życie.
Wstęp wolny
Salon poezji
02 marca 2016
Salon poezji Zapraszamy na klimatyczny, przepełniony poezją wieczór, czyli Salon Poetycki Beaty Anny Symołon. 14 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Jan Stalony Dobrzański. Jan Stalony Dobrzański (właściwie Jan Pawlicki) nigdy nie spodziewał się, że będzie tworzył poezję – i jak podkreśla – sam jest zaskoczony swoją twórczością. Artyście zawsze bliżej było do obrazowych form wyrazu: architektury, scenografii. Pochodzi co prawda ze starego “profesorskiego” domu, ale jego przodkowie to przede wszystkim mistrzowie pędzla, tuszu i węgla. Sam również stworzył wielkie dzieła sztuk plastycznych – architektury, grafiki książkowej, filmu, czy scenografii, które zaowocowały wieloma orderami i nagrodami ministerialnymi, a nawet prezydenckimi.Na swoim koncie ma już jednak nagrody poetyckie. Organizatorzy konkursów wręcz proszą by - jak żartobliwie mówią - „innym też dać szansę”. Jeżeli mistrz poezji śpiewanej, znamienity bard krakowskiej Piwnicy Pod Baranami Mieczysław Święcicki stawia jego wiersze obok utworów Gałczyńskiego, jeżeli jego tłumaczenia pieśni Bułata Okudżawy uważane są za równe tłumaczeniom Agnieszki Osieckiej to znaczy, że jego poezję po prostu trzeba poznać. Zwłaszcza, że autor prowadząc ogromną liczbę projektów artystycznych nie ma czasu na promocję własnej twórczości poetyckiej, nie występuje publicznie, a jeżeli już pojawia się na scenie, to głównie z okazji promocji znakomitych prac literackich swoich kolegów „po piórze”. Prowadzenie: Beata Anna SymołonPiwniceWstęp wolny
Wstęp płatny
Singing Bowls
01 marca 2016
Singing BowlsOdpręż swój umysł i ciało. Zapraszamy na trening relaksacyjny w terapeutycznych dźwiękach mis i gongów. Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Poprowadzi je Monika Doroszkiewicz – certyfikowana, doświadczona dźwiękoterapeutka. Zapisz się już dzisiaj!Zapisy oraz dodatkowe informacje: monika.doroszkiewicz@hotmail.com , tel. 797 371 656
Wstęp wolny
Zadbaj o nerki
29 lutego 2016
Zadbaj o nerki10 marca przypada Światowy Dzień Nerek. Tegoroczne obchody skupiają się na promowaniu wczesnej diagnostyki przewlekłej choroby nerek (PChN). W Krakowie na uczestników czekają m.in. bezpłatne badania pod kątem oceny funkcji nerek, wykład dotyczący zagrożeń PChN oraz koncert w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.
Wstęp płatny
Operowo dla kobiet
29 lutego 2016
Operowo dla kobiet 7 marca (poniedziałek) zapraszamy na energetyczne, operowe klimaty. W koncercie dedykowanym Paniom z okazji Dnia Kobiet usłyszymy muzykę hiszpańską i węgierską w znakomitym wykonaniu. Początek o godz. 18.00 w Sali Kominkowej.
Newsletter