Kalendarium wydarzeń
01 cze sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
Kolosowe spotkania w Dworku / Azja na rowerze
01 cze sob, 17:00
Kolosowe spotkania w Dworku / Azja na rowerze
02 cze nd, 16:00
FESTIWAL MATEMATYKI: RAZ, DWA, TRZY LICZ I TY!!!
02 cze nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
03 cze pon, 18:00
Anna Łakomy / Scena dla młodych
03 cze pon, 18:00
SABAS - Spod przymkniętych powiek
Sława Przybylska / Sentymentalny Świat
06 cze czw, 18:00
Sława Przybylska / Sentymentalny Świat
08 cze sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
08 cze sob, 10:00
Bezpieczne wakacje / Akademia Barbakusa
08 cze sob, 17:00
Dni Dzielnicy IV
Przez siedem mórz i oceanów / Dzień Dziecka
09 cze nd, 15:00
Przez siedem mórz i oceanów / Dzień Dziecka
11 cze wt, 19:00
Akademia Mózgu // Demencja – trening poznawczy
13 cze czw, 18:00
Odmowa rodzica, odmowa dziecka / Jak mówić żeby dzieci nas słuchały?
Musica Graziosa // Muzyczne Czwartki
13 cze czw, 18:00
Musica Graziosa // Muzyczne Czwartki
To jest rewelacyjna dziura  //  Galeria Baszta
14 cze pt, 19:00
To jest rewelacyjna dziura // Galeria Baszta
15 cze sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
SKŁODOWSKA. RADIUM GIRL // NOC TEATRÓW 2019
15 cze sob, 21:00
SKŁODOWSKA. RADIUM GIRL // NOC TEATRÓW 2019
16 cze nd, 15:00
Noc Tańca 2019
16 cze nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
17 cze pon, 18:00
SABAS // Nowohucka telenowela
18 cze wt, 18:00
Wszystko o miłości // Spotkanie z psychologiem
Telefon lub miłość we troje
20 cze czw, 19:00
Telefon lub miłość we troje
22 cze sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
23 cze nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
Tyś Widzioł / Odkrywka
28 cze pt, 19:00
Tyś Widzioł / Odkrywka
29 cze sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
Zdrowie na talerzu
29 cze sob, 17.00
Zdrowie na talerzu
29 cze sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
Piknik krakowskich mam
30 cze nd, 11:00
Piknik krakowskich mam
30 cze nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
05 lip pt, 20.00
FestGranie: CHILL-E-MOTION
06 lip sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
13 lip sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
13 lip sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
20 lip sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
20 lip sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Brak

XVI Krakowski Konkurs Recytatorski - wyniki eliminacji rejonowych

Eliminacje rejonowe XVI Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom! Bez względu na finalne wyniki, brawa należą się każdemu dziecku, które podjęło wyzwanie i poświęciło swój czas pracy nad interpretacją tekstu.

Poniżej prezentujemy protokół końcowy.
PROTOKÓŁ ELIMINACJI REJONOWYCH
XVI KRAKOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
w Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" z dn. 18 i 19 lutego 2019r.

Jury eliminacji rejonowych XVI Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego w składzie:
Alicja Miękina
Weronika Dulowska-Stępień
Katarzyna Stępniak-Gil
po wysłuchaniu w eliminacjach finałowych 51 recytatorów przyznało następujące nagrody:

W kategorii Szkół Podstawowych
w klasach od I do III:

I MIEJSCE

Uczennica klasy I - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Joanny Beretty Molli ul. Stelmachów 137
R. Witek „Maja na tropie jaja”
J. Brzechwa „Leń”

II MIEJSCE

Uczennica klasy III - Szkoła Podstawowa nr 109, ul. Mackiewicza 15
J. Brzechwa „Pchła Szachrajka”
M. Krajewska „Mój młodszy brat”

III MIEJSCE

Uczennica klasy I - Szkoła Podstawowa nr 109, ul. Mackiewicza 15
W. Chotomska „Kurczę blade”
J. Bednarek „Nowe przygody skarpetek”

WYRÓŻNIENIE:

Uczeń klasy III - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej, ul. Łokietka 60
A.Mickiewicz „Panicz i dziewczyna”
A de Saint-Exupery „Mały książę”

w klasach od IV do VI:

I MIEJSCE EX AEQUO:

Uczennica z klasy IV - Szkoła Podstawowa nr 95, ul. Wileńska 9
J. Kulmowa „Mieszkałam daleko od miasta”
T. Pratchett „Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury”

Uczennica z klasy VI - Szkoła Podstawowa nr 95, ul. Wileńska 9
L.J. Korn „O rodzicach”
L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”


II MIEJSCE

Uczeń z klasy VI -Szkoła Podstawowa nr 95, ul. Wileńska 9
L. Kołakowski „Piękna twarz”
K.I. Gałczyński „Dyrektor i pomnik”

III MIEJSCE

Uczennica z klasy IV -Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Joanny Beretty Molli, ul. Stelmachów 137
J. Olech „Pompon z Rodziny Fisiów”
L.J. Korn „Kości”

WYRÓŻNIENIA

Uczennica z klasy IV -Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej, ul. Łokietka 60
W. Chotomska „Kaczka tłumaczka”
A. Lindgren „Ach ten Emil”

Uczeń z klasy IV -Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej, ul. Łokietka 60
J. Brzechwa „Żyrafa”
J. Przybora „List z muzeum”

Uczennica z klasy V -Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 ul. Porzeczkowa 3
W. Drabik „Wiejski cyrk”
F. Simal „Koszmarny Karolek i demon szkolnej stołówki”

Uczennica z klasy V -Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów, ul. Dzielskiego 1
W. Szymborska „Kot w pustym mieszkaniu”
R. Sempre.J.J. „Mikołajek Gościnny”

Uczennica z klasy VI- Szkoła Podstawowa z oddziałami sportowymi nr 5, al. Kijowska 8
D. Wawiłow „Wędrówka”
L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”

Uczeń z klasy VI -Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Batalionu Skała Ak 12
J. Brzechwa „Kwoka”
R. Dahl „Matylda”

w klasach VII-VIII:

I MIEJSCE

Uczennica z klasy VII - Szkoła Podstawowa nr 67, ul. Kaczorówka 4
Z. Herbert „Pan Cogito”
ks J. Twardowski „Zeszyt w kratkę”


II MIEJSCE

Uczennica z klasy VIII - Szkoła Podstawowa nr 109, ul. Mackiewicza 15
J. Twardowski „Niewidoma dziewczynka”
E. Nowak „Yellow Bahama w prążki”


III MIEJSCE

Uczennica z klasy VIII - Szkoła Podstawowa nr 109, ul. Mackiewicza 15
J. Kulmowa „Z metafizyki prowincjonalnej”
H. Lee „Zabić drozda”


WYRÓŻNIENIA

Uczennica z klasy VII - Szkoła Podstawowa nr 67, ul. Kaczorówka 4
J. Słowacki „Hymn o zachodzie słońca”
R.E. Carter „Czarny mag”

Uczennica z klasy VII - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej, ul. Łokietka 60
K. Przerwa-Tetmajer „Melodia mgieł nocnych”
M. Musierowicz „Kłamczucha”

w kategorii gimnazjum:

I MIEJSCE
- nie przyznano

II MIEJSCE
- nie przyznano

III MIEJSCE
- nie przyznano

w kategorii szkoły średnie:

I MIEJSCE

Uczennica z klasy I - IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Czapińskiego 5
W. Szymborska „Nienawiść”
S. Żeromski „Syzyfowe prace”

II MIEJSCE

Uczennica z klasy II - IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Czapińskiego 5
A. Mickiewicz „Niepewność”
J. Chmielewska „Lesio”


III MIEJSCE EX AEQUO:

Uczennica z klasy I - IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Czapińskiego 5
S. Wyspiański „I ciągle widzę ich twarze”
N.H. Kleinbaum „Stowarzyszenie umarłych poetów”

Uczennica z klasy III - VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące, ul. Karmelicka 45
W. Szymborska „Monolog Kasandry”
Ch. Bukowski „Fragmenty winem poplamionego notatnika”

Gratulujemy i dziękujemy wszystkich uczestnikom XVI Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego.

Jednocześnie informujemy, że do Przesłuchań Finałowych kwalifikują się uczestnicy, którzy podczas Eliminacji Rejonowych zajęli miejsca od I-III.

Przesłuchania Finałowe odbędą się w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, 31-027 Kraków:

25 lutego 2019r.- dla szkół podstawowych
26 lutego 2019r. – dla gimnazjów i szkół średnich

Informacje dotyczące kolejności występu uczestników będą dostępne na stronie internetowej www.krakowskieforum.pl

Uwaga!
Na Przesłuchania Finałowe prosimy dostarczyć DEKLARACJE UCZESTNIKA oraz DEKLARACJE NAUCZYCIELA.

Czytaj pozostałe aktualności

Akademia Lisiej Kitki - REKRUTACJA
Akademia Lisiej Kitki - REKRUTACJA
Trwa projekt Tak Brzmi Miasto: Inkubator
Trwa projekt Tak Brzmi Miasto: Inkubator
Wakacje z kulturą
Wakacje z kulturą
Od gór do morza // Wystawa estońskiej ilustracji
Od gór do morza // Wystawa estońskiej ilustracji
FestGranie 2019
FestGranie 2019
Muzyczny Ogród
Muzyczny Ogród
Newsletter