101212minibajkaZapisy zakończone. Brak wolnych miejsc! Gdzie mieszka Dziadek Mróz? Jak elfy pakują świąteczne prezenty? Gdzie rozciąga się kraina Królowej Śniegu? W niedzielę 10 grudnia o godz. 16.00 zapraszamy na rodzinne warsztaty „Opowieści bajarki”, podczas których poznamy zimowe opowieści i tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

0912minimorkTo będzie wybuchowa mieszanka soulu, funka i popu w wykonaniu węgierskiej formacji Mōrk. Zespół wystąpi u nas 9 grudnia o godz. 20.00 (Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

0712kineminiKolejna odsłona cyklu KineDok. Lato/Jesień - wzruszający, na długo zapadający w pamięć film. pt. "Księżycowy spacer z dziadkiem". 7 grudnia, godz. 19.00, Sala Teatralna (Oficyna Wschodnia).

Posłuchaj wierszyWiersze są dobre na wszystko. Warto „podładować akumulatory”  i zaszyć się w grudniowy  wieczór – zapraszamy Was na Salon Poetycki Beaty Anny Symołon (SABAS)4 grudnia, Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

0712miniwarsztatyWraz ze Stowarzyszeniem Artystycznym Face of Music zapraszamy nauczycieli gry na fortepianie i uczniów na WARSZTATY PIANISTYCZNE, które poprowadzi znakomity pedagog  mgr Izabela Grzybek (Kraków). Warsztaty odbędą się  7 grudnia  w Sali Kominkowej w godzinach 09.30 - 18.00.

0212szkielkominiDlaczego owady potrafią chodzić po wodzie? Czemu szyby czasem są zaparowane? Zanurz się z nami w płynne eksperymenty i przekonaj się sam. Na warsztaty przyrodnicze "Woda - płynne eksperymenty" cyklu Szkiełko i Oko zapraszamy w  sobotę 2 grudnia o godz. 14.00.

Zapomniani kompozytorzyW najbliższą niedzielę  (3 grudnia, godz. 17.00) w naszych wnętrzach zabrzmi zapierająca dech muzyka zapomnianych kompozytorów. Utwory mistrzów z Anglii, Brazylii, Finlandii i Kuby wykona utalentowany pianista - Paweł Albiński. Całość widowiska zakończy pierwsze w Polsce publiczne wykonanie "Valsas de Esquina" - fortepianowych dzieł autorstwa Brazylijskiego kompozytora Francisco Mignone.

bobas_mini

Strefa Rodzica zaprasza na nowe zajęcia dla dzieci do 12 miesiąca życia - Bystry Bobas. Przed nami dwa spotkania pokazowe w grudniu. Uruchomienie cyklu planowane jest na styczeń 2018r. Obowiązują zapisy!

Zdrowie holistyczne„Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” – stosowanie tej zasady naprawdę jest możliwe i udowodnimy to naukowo! Podczas najbliższego spotkania z cyklu „Zdrowie Holistyczne” weźmiemy pod lupę leki natury ukryte w tradycyjnych,  polskich i koreańskich potrawach. Zapraszamy 2 grudnia (sobota), godz. 17.00, Sala Teatralna. Wstęp wolny.

Atystyczny mlynWszystkie ciekawe świata przedstawicielki płci pięknej zapraszamy na „Artystyczny młyn kobiet.” Będą to spotkania odkrywające zasady Leonarda da Vinci, pozwalające czerpać z życia pełnymi garściami. Podczas pierwszego z nich 7 grudnia -  poznamy pierwszą z zasad jaką jest „curiosita” (godz. 18.00, Zajazd Kościuszkowski). Wstęp wolny.

Mikołaj w Dworku

Spotkaliście kiedyś osobiście Świętego Mikołaja? Jeżeli nie, to jest niepowtarzalna okazja! W środę (6 grudnia) zapraszamy na spektakl mikołajkowy oraz spotkanie z brodatym świętym, który rozda prezenty wszystkim grzecznym dzieciom.

Wielka wyprawaWielka Wyprawa wkracza na Czarny Ląd! Przymierzymy afrykańskie stroje Tuaregów, Berberów i Masajów i poznamy zabawy mieszkających tam dzieci. Zapraszamy w sobotę 2 grudnia. Zapisy zakończone. Brak wolnych miejsc!

ODWOŁANESpotkanie "Akademia mózgu" zaplanowane w dniu 27 listopada - nie odbędzie się. Za zmiany serdecznie przepraszamy. W ramach naszego cyklu zapraszamy 19 grudnia. Gościem będzie dr hab. Małgorzata Abassy z UJ. Będziemy rozmawiać o "Zarządzaniu czasem z poziomu nieświadomego umysłu: Od zamiaru do realizacji celu".

1dietaCzy problemy z odżywianiem to efekt stresu w jakim żyjemy? Wykład „Zaburzenia odżywiania – czy to problem XXI wieku” poprowadzi psycholog Magdalena Sękowska. Zapraszamy we wtorek, 28 listopada o godz. 18.00 (Sala Kominkowa). Wstęp wolny.

1911miniawaryjneZapraszamy na rodzinne warsztaty tropem bajek, legend oraz mitów, które tworzą baśniowy klimat Bałkanów! Zajęcia odbędą się w niedzielę, 19 listopada, o godz. 16.00. Obowiązują zapisy.

0412minicandlesA gdyby tak na chwilę wrócić do początku, wyłączyć prąd i zapalić prawdziwy ogień ciesząc się jego ciepłem i światłem? Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty  tworzenia pachnących, kolorowych i niepowtarzalnych świec: 8 grudnia, godz. 17.30. 

2411minifraktalW kolejnej Odkrywce usłyszymy koncert zespołu Fraktale - znakomita porcja jesiennej "przestrzeni muzycznej" zagranej w piątek, 24 listopada o godz. 19.00 w Piwnicach. Wstęp wolny.

Fit mamaPrzyszłe mamy, ćwiczcie z nami! Ogłaszamy nabór dodatkowy na zajęcia „Fit mama” dla kobiet w ciąży. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 10.00 w Strefie Rodzica.

2311minikinojpgKineDok.Lato-Jesień, pokaz filmu „Kino, moja miłość” oraz spotkanie ze scenarzystką filmu Iliną Micu. Zapraszamy w czwartek 23 listopada o godz. 19:00, Piwnice. Wstęp wolny.

000minitemidaogolna„Podajmy sobie ręce na zgodę” - temat zawsze aktualny i potrzebny - umiejętność rozwiązywania konfliktów i wyrażania odmiennych opinii w dobrym tonie.  Spotkanie poświęcone zostanie rozwojowi alternatywnych metod rozwiązywania sporów w Europie. Zapraszamy w środę 22 listopada o godz. 18.00 do Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

181zkielkominiCo to jest eksperyment? Czy związany jest tylko z chemią? Czy jest tajemniczy a może niebezpieczny? Przyjdź i się przekonaj się o tym na warsztatach Szkiełka i Oka 18 listopada o godz. 14.00 (Lektorium). Obwiązują zapisy.

1911bajkowaminiDobra zabawa dla wszystkich dzieci: klasyka gatunku czyli interaktywne przestawienie teatralne "Jaś i Małgosia" w wykonaniu teatru Balbina. Czekamy na Was w Zajeździe w niedzielę 19 listopada o godz. 15.00.

2011minispotkaniezopW cyklu "Spotkania z operą i nie tylko..."  zabrzmią u nas pieśni, poezja i proza niepodległościowa. Na koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy 20 listopada o godz. 18.00 do Sali Kominkowej.

sabas_malyBarbara Czarnowieska jest między innymi autorką zbioru wierszy „Modlitwa na odjazd z Krakowa”, wydanych w 2002 roku. Zbiór przejmujących wierszy powstał po zdiagnozowaniu u niej śmiertelnej choroby. W  kolejnym wieczorze literackim Sabas, prowadzonym przez Beatę Annę Symołon będziemy mogli ponownie zanurzyć się w subtelną melancholię jej poezji. Zapraszamy 20 listopada o godz. 18.00. Piwnice, wstęp wolny.

1811minikolESOtwarcie okolicznościowego festiwalu Dekada Kolosów w Dworku już w sobotę, 25 listopada 2017 r. w Krakowie. Przed nami dwa dni opowieści o wybranych, najciekawszych wydarzeniach, nie tylko ostatniego roku, ale także ostatniego półwiecza. Będą młodzi, wciąż młodzi i wiecznie młodzi. Wśród gości m.in. Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, Andrzej Ciszewski i Krzysztof Starnawski. Wstęp wolny.

171100minitu"Otwórz uszy. Tu i teraz" - ten intrygujący temat zapowiada pierwszy wykład z cyklu prezentacji twórczości wybitnych kompozytorów XX w., poświęcony twórczości Georga Trumba. Zapraszamy 17 listopada o godz. 18:00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

1611minikainCykl filmowy "Kine.Dok.Lato-Jesień" zaprasza na kolejny film "Dzieci Kaina" w reżyserii Marcelli Gero. Zapraszamy do Piwnic 16 listopada o godz. 19.00. Wstęp wolny.

1411minilucyanKlimat jazzowy z orientalnymi kompozycjami brzmiącymi magicznym instrumentem sitar to najnowsza propozycja koncertu w ramach cyklu "Współbrzmienia". We wtorek 14 listopada o godz. 19.00 wystąpi zespół "The Lucyan Group". Zapraszamy! piwnice, wstęp wolny.

1311minibeliadaNiebanalna wielowątkowość, metafizyka, pomieszanie, dwutorowa narracja, traktat filozoficzny i rodzaj reportażu - tak w wielkim skrócie można określić prozę Krystyny Lenkowskiej "Babeliada". Promocja książki w Salonie Artystycznym Sabas prowadzonym przez Beatę Annę Symołon 13 listopada o godz. 18.00 (Piwnice). Wstęp wolny.

1211minibosakAutoportrety, Akrobacje, Rewiry to wybrane serie drzeworytów, mające różne strukturalne i formalne brzmienia, ale wspólną przestrzeń oddziaływań bieli i czerni. Prezentujmy prace artysty Jana Bosaka, powstałe w ubiegłym roku jako efekt eksplorowania technik druku wypukłego. Wystawa czynna do 11 grudnia, Sala Złota. Wstęp wolny.

121100minisyndaySunday Funday czyli warsztaty tańca folkowego - na wielonarodowe, taneczne szaleństwo zapraszamy w niedzielę 12 listopada: godz. 15:00, Zajazd Kościuszkowski. Wstęp wolny.

1011miniawaryjnieRola aktywnego impulsu artystycznego w wychowaniu dziecka oraz dalszym rozwoju człowieka - wykład Christiana Hitscha już w piątek, 10 listopada o godz. 18.00. Zapraszamy do Sali Kominkowej, wstęp wolny.

szycie_prezenMy Was nauczymy – a Wy sami uszyjecie: pluszaki, rękawiczki, zabawki, czapki, kominy, rękawiczki, poduchy i to, co podpowie Wam wyobraźnia.Zaskoczcie bliskich własnoręcznie uszytymi prezentami. Zajęcia odbędą się pod okiem niezwykle utalentowanej, dyplomowanej technolog i projektantki ubioru odzieży -  Basi Faron. Pierwsze warsztaty 9 grudnia.

Akademia BarbakusaCzy Wasze pociechy znają już Barbakusa? Jeśli nie, koniecznie muszą to nadrobić. Ten sympatyczny smok w mundurze strażnika miejskiego uczy dzieci w Dworku zasad bezpieczeństwa przydatnych w codziennym życiu: w przedszkolu, w szkole, na wakacjach, w drodze do domu.  Akademia Barbakusa odbywa się u nas raz w miesiącu – najbliższe spotkanie już 3 grudnia. Smok będzie uczył jak bezpiecznie cieszyć się zimą i bawić się na śniegu. Obowiązują zapisy.

psycholog_DZISIAJ!!!! W ramach spotkań z psychologiem rozmawialiśmy już o kobietach i relacjach damsko – męskich. Najwyższy  czas na mężczyznę - już dzisiaj (5 grudnia) psycholog Magdalena Sękowska podyskutuje z Wami  o NIM: w roli syna, męża, szefa. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą poznać męski punkt widzenia.

marketCo to jest asertywność mentalna i dlaczego uczenie się jej może nie przynosić pożądanych rezultatów, a nawet doprowadzić do pogorszenia relacji interpersonalnych? Jakie są  warunki jej pozytywnego wykorzystania w biznesie oraz w życiu prywatnym. Tego wszystkiego dowiecie się podczas grudniowego, pasjonującego wykładu z Marketingu Niekonwencjonalnego który poprowadzi ekspertka – Małgorzata Stawarz.

Ptasie sekretyDlaczego remiz buduje kilka gniazd? Czy szpaki potrafią zrobić dziuplę?
Jak odróżnić sikorkę modraszkę od bogatki? Czy kruki żyją w miastach? Na te i wiele innych pytań dotyczących ptasich tajemnic odpowie najmłodszym zespół Szkiełka i Oka. Zajęcia odbędą się w sobotę, 3 grudnia w Zajeździe Kościuszkowskim.

transsib_740DZISIAJ!!! Jak to jest jechać przez 4 dni pociągiem? Czy Rosjanie lubią Polaków? Czy Bajkał naprawdę jest taki piękny, a w Moskwie znajduje się tajne metro? Czy w transsibie wszyscy są pijani? Jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania? Kolejny "Pociąg do podróży" zabierze was do Rosji 8 grudnia!

sabas_malyDZISIAJ!!!! Wieczorem (5 grudnia) dostarczymy Wam dużo dobrej energii, potrzebnej każdemu w zimowy poniedziałek. Proponujemy romans… z poezją w ramach Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon – SABAS. Zapewniamy, że spotkanie przyniesie Wam wielu wzruszeń, pozwoli się zamyślić i oderwać od prozy życia.Zajrzyjcie do Piwnic Dworku o godz. 18.00 - wstęp wolny.

Wielka WyprawaNasza Wielka Wyprawa tym razem dociera do Mongolii! Zbudujemy ogromny namiot – jurtę i poznamy panujące w niej zasady, spróbujemy wydoić jaka i pobawimy się mongolskimi zabawkami w najbliższą sobotę 17 grudnia. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

scenaDziś (30 listopada) oddajemy scenę młodym. Franciszek Raczkowski, obiecujący artysta zaskoczy niezwykłym brzmieniem fortepianu. Muzyk zaprezentuje utwór Jana Sebastiana Bacha - Wariacje Goldbergowskie BWV 988.

czary_maryRazem z muzykami Centrum Muzyki i Muzykoterapii „Gaia” przelejemy wosk przez klucze wiolinowe  i basowe, zapytamy Pani Muzyki co nas czeka wiosną i latem, a w kryształowej kuli poszukamy melodii i rytmów. To będzie wspaniała, muzyczna zabawa dla najmłodszych. Zapraszamy was 27 listopada o godz. 11.00 do Zajazdu Kościuszkowskiego (ul. Białoprądnicka 3).

filipiny_740Są decyzje, które podejmuje się z namysłem. Są też takie, które bez wahania podejmuje się spontanicznie - wyjście do kina, zakup kolorowej sukienki czy… biletów lotniczych na Filipiny! W najbliższym "Pociągu do podróży" naszym gościem będzie Karolina Moll.

psycholog_malePodobno mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus. Nawet jeśli to nieprawda, warto poznać zasady wzajemnej komunikacji by po prostu lepiej się porozumiewać.  Opowie o nich psycholog Magdalena Sękowska. Zapraszamy na spotkanie  w najbliższy poniedziałek, 21 listopada o godz. 18.00, Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2, wstęp wolny.

odkrywka_fotoW najbliższej Odkrywce zagra Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn! Bądźcie z nami w najbliższy piątek, 25 listopada o godz. 19.00 – Piwnice Dworku. Wstęp wolny.

dra_minW ramach cyklu „Muzyka Świata” zapraszamy na koncert  pt. „Akordeon na Drabinie - melodie niezapożyczone” w wykonaniu Tomasza Drabiny. Usłyszymy muzykę etniczną oraz kompozycje własne artysty. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek,22 listopada o godz. 18.00. Sala Kominkowa, wstęp wolny.

min_wielki_konkurCzy lataliście kiedyś pościelotem? Nie?! W sobotę, 17 grudnia zabierzemy Was w podróż tym niezwykłym środkiem lokomocji, a potem zaprosimy na zimowy, rozgrzewający piknik rodzinny połączony z ubieraniem drzew. Przy okazji rozstrzygniemy wielki konkurs pod hasłem „Zaczytani, zasłuchani”. Zapraszamy o godz. 16.00 – Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2), wstęp wolny.

temida_malePowszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi. W cyklu „Spotkania z Temidą” podpowiadamy jak uniknąć pułapek związanych z poruszaniem się w meandrach przepisów. W najbliższy piątek, 25 listopada przybliżymy zagadnienia prawne związane z testamentami i spadkami w polskim prawie. Sala Kominkowa, godz. 17.00.  Wstęp wolny.

mikolaj_malyPamiętacie, że dzisiaj (6 grudnia) Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci? Oczywiście zaglądnie także do Dworku. Zapraszamy na spektakl mikołajkowy oraz spotkanie z Świętym Mikołajem, który rozda prezenty.

majer740W ramach Kolosowych Spotkań w Dworku będziemy gościć Janusza Majera - polskiego alpinistę, himalaistę i podróżnika. Opowie on o złotej erze polskiego himalaizmu. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 17.00, w Sali Teatralnej (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

szkielko_maleWiemy, że chętnie zaglądają do nas mali odkrywcy. Zapraszamy ich na kolejne spotkanie w ramach „Szkiełka i Oka” – tym razem zgłębią tajemnice fascynującego świata podwodnych ssaków, 19  listopada (sobota), godz. 14.00, Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

knyzik_minPoezja jest dobra na wszystko, a już na pewno pomaga przetrwać pochmurne, jesienne dni. Nie wierzycie? Odwiedźcie Salon Poetycki Beaty Anny Symołon SABAS. 21 listopada poezję i pokaz multimedialny pt. ”W Platońskiej jaskini cieni" zaprezentuje Paulina Knyziak-Niezgodzka. Wstęp wolny.

akwarele_maleŻycie jest w kolorze jaki ma twoja wyobraźnia – te słowa Marka Aureliusza stały się mottem przygotowanej wystawy, której wernisaż odbędzie się 18 listopada, o godzinie 18.00 w Galerii Zajazd. Złożą się na nią prace wykonane w technice akwareli autorstwa Kingi Łapot-Dzierwy. 

Akademia BarbakusaZapraszamy na kolejną Akademię Barbakusa. Tym razem pod okiem strażników miejskich i Smoka Barbakusa dzieci będą uczyć się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia odbędą się w sobotę, 19 listopada o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

seniorzy_małeWe współpracy z klubem miłośników aktywnego wypoczynku Soul Fitness rozpoczynamy nowe zajęcia dla osób po 60 roku życia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 14 listopada o godz. 11.00 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3).  Wstęp wolny.

puzzle_740Jesteś przedsiębiorcą lub działasz w organizacji pozarządowej? Razem złóżmy układankę, której efektem będzie sukces obu branż. Bądź z nami 12 listopada na spotkaniu Puzzle Sukcesu. 

Maria GabryśTo będzie poruszająca, muzyczna opowieść o Fryderyku Chopinie w wykonaniu utalentowanej pianistki Marii Gabryś. Na koncert zapraszamy w sobotę, 19 listopada, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Temida to kobieta

Punkt bezpłatnych porad prawnych w najbliższy piątek (25 listopada) będzie nieczynny. Zapraszamy w kolejny piątek, 2 grudnia, w godz. 12.00 - 16.00.

Kajakiem przez PolskęPrzeżyj 1200 kilometrów rzecznej przygody! Tym razem w "Pociągu do podróży" zagości Zdzich Rabenda i fantastyczna wyprawa dmuchanym kajakiem przez Polskę. Zapraszamy 17 listopada (czwartek), o godz. 18.00. do sali teatralnej.

lorienTo będzie niezwykły koncert na  flet, altówkę i harfę – trzech instrumentów o tajemniczej, delikatnej barwie dźwięku, dających magiczny efekt. Lorien Trio w składzie: Alicja Lizer - Molitorys, Aleksandra Batog, Agnieszka Kaczmarek-Bialic wystąpią na koncercie w ramach Muzycznego Czwartku, 17 listopada o godz. 18.00 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

bizneSplotyWspólnie z Fundacją Biznes Mama zapraszamy na kolejne BizneSploty. Tym razem porozmawiamy o architekturze eventów czyli jak tworzyć projekty promocyjne. 17 listopada (czwartek) o godz. 17.30 w Piwnicach Dworku.

Bajkowa Niedziela20 listopada, o godzinie 15.00 zapraszamy na szaloną przygodę z Pippi. Scenariusz spektaklu inspirowany jest tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”.

pluszakiRodzinna Fabryka Pomysłów to kreatywne warsztaty nie tylko dla dzieci. Na najbliższym spotkaniu zostaniemy projektantami przytulanek. Przyjdźcie, zaprojektujcie i „uszyjcie” swojego oryginalnego pluszaka – i to bez użycia igły!

WspółbrzmieniaRozpoczynamy nowy, niepowtarzalny muzyczny projekt pod nazwą „Współbrzmienia”. Koncerty formacji Grass Band Kraków i Przyjaciele przeniosą Was w klimaty bluesa, rocka, flamenco, jazzu i reagge. Zapraszamy dzisiaj, 8 listopada o godz. 18.00 do Piwnic Dworku. Jako pierwszy zagra zespół Que Passa!

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonZapraszamy na jesienny, nastrojowy wieczór z poezją. Tym razem Salon Poetycki Beaty Anny Symołon zaprezentuje poezję i malarstwo Jagny Safińskiej pt. „W przestrzeni poezji”. Bądźcie z nami w najbliższy poniedziałek, 7 listopada w Piwnicach Dworku, godz. 18.00. Wstęp wolny.

Złoty PociągOd kilku miesięcy media podają dużo informacji z okolic Wałbrzycha, dotyczących tzw. „złotego pociągu”. W tym natłoku trudno jest już odróżnić fakty od fikcji. We wtorek, 8 grudnia, o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Michałem Banasiem, który opowie o legendzie pociągu.

Tercet EgocentrycznyOstatni koncert w tym roku z cyklu Piątkowe Fanaberie już 11 grudnia. Na scenie piwnic Dworku Białoprądnickiego zaprezentuje się zespół, którego koncerty określane są spektaklami muzycznymi. Tercet Egocentryczny tworzy na żywo utwory, które brzmią jakby towarzyszyło im jeszcze kilkoro muzyków.

Bajkowa ZimowoW Mikołajkowe popołudnie zachęcamy wszystkie dzieci do wspólnego świętowania. W cyklu Bajkowa Niedziela zobaczymy spektakl w wykonaniu Teatru Muzycznego AJ Projekt zatytułowany „W pogoni za śniegiem”. Zapraszamy w niedzielę (6 grudnia) o godzinie 15:00 do Sali Teatralnej. 

Swinigin'BlueKolejny w tym roku koncert z cyklu Piątkowe Fanaberie już 4 grudnia. Na scenie usłyszymy zespół Swingin’Blue, wykonujący tradycyjny jazz. Restauracja w Dworku Białoprądnickim zaprasza do piwnic na godzinę 19:00. Wstęp wolny.

KoronkiCuda i cudeńka z koronki oraz hafty wykonane w ramach warsztatów rękodzieła artystycznego „Czar nici”, będzie można podziwiać od 4 grudnia w Dworku Białoprądnickim. Zapraszamy na wernisaż wystawy w piątek o godzinie 18:00 do Galerii „Zajazd” w Zajeździe Kościuszkowskim. Wstęp wolny.

pociąg_saga_370Podczas kolejnego slajdowiska z cyklu "Pociąg do podróży", przemierzymy Danię, Szwecję i Norwegię. Prelegenci powiodą nas śladami Sagi o Ludziach Lodu. Zapraszamy w czwartek, 10 grudnia, o godz. 18.00.

cmentarz_370Cmentarz Łyczakowski to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa i jedna z najstarszych istniejących do dziś w Europie. Spoczęło na nim wielu wybitnych Polaków, zasłużonych dla kultury, nauki i polityki. W środę, 2 grudnia, o godz. 18.00 zapraszamy na wykład, poświęcony tym znanym i zapomnianym postaciom.

Panel dyskusyjnyZakończyły się dwudniowe warsztaty Design Thinking „Zaprojektuj kulturę” organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego. Twórcza, pełna pomysłów praca zaowocowała projektami, które można wdrożyć w praktyce. Podsumowaniem tego spotkania będzie PANEL DYSKUSYJNY - zapraszamy 3 grudnia o godz. 10.00, Sala Kominkowa Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Wstęp wolny.

bizneSplotyJeśli zaliczasz się do grona przedsiębiorczych Mam ta informacja jest dla Ciebie.  3 grudnia w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” rusza nowa odsłona projektu „Biznes Mama”. Cykl spotkań pt. „bizneSploty” będzie okazją do rozmów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim do nawiązania nowych kontaktów.  W tej edycji zapraszamy przede wszystkim Biznes Mamy, które oferują klientom własnoręcznie robione przedmioty lub usługi.

Lech FlaczyńskiSprawdzony duet, ojciec i syn, laureaci Kolosa 2007 za „Wyczyn roku"”, tym razem w starciu z ośmiotysięcznikami. W sobotę, 28 listopada, gościem Kolosowych Spotkań w Dworku będzie alpinista Lech Flaczyński. Opowie o trzech ostatnich wyprawach w Himalaje. Będzie dramatycznie i pięknie. Zapraszamy o godz. 17.00. 

NumerologiaLiczby nie kłamią. Jak je wykorzystać w życiu? Poznaj swój potencjał zawarty w liczbach daty urodzenia. Zapraszamy na seminarium z numerologią: 27 listopada (piątek), godz. 11.00, Piwnice Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny. 

Indie dla odważnychPieszo, autostopem i pociągiem, od tropikalnej dżungli po himalajskie szczyty. Imprezy na Goa, tropienie tygrysa w dżunglach Kerali, samotna wspinaczka w Himalajach, podróż autostopem przez Kaszmir… To wszystko podczas kolejnego „Pociągu do podróży”. W czwartek, 26 listopada, o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie ze Zdzichem Rabendą , autorem bloga „Takie tam z tripa”. 

Bieńczycki/SobiechowskiW najbliższej odsłonie projektu „Odkrywka” usłyszymy duet Bieńczycki/Sobiechowski. Połączenie skrzypiec i fortepianu zabrzmi w Piwnicach Dworku 27 listopada o godz. 19.00. Będzie czego posłuchać! Wstęp wolny.

Wieczór recitali21 listopada  rusza Korowód – znany i lubiany w Krakowie festiwal prezentujący dorobek artystyczny wybitnych polskich twórców: pieśniarzy, kompozytorów, poetów i autorów tekstów. W Dworku Białoprądnickim odbędzie się wieczór recitali: 23 listopada (godz. 19:00) usłyszymy Gabę Janusz i Tomasza Steńczyka – laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia".

Swinigin'BlueKolejny koncert z cyklu Piątkowe Fanaberie już jutro (20 listopada). Na scenie usłyszymy zespół Swingin’Blue wykonujący tradycyjny jazz. Zapraszamy do piwnic Dworku na godzinę 19:00. Wstęp wolny.

Rodzinna Fabryka PomysłówJak świetnie się bawić, a przy tym twórczo pracować? Jak kreatywnie spędzać rodzinne chwile? Zapraszamy na cykl niezwykłych warsztatów, podczas których wspólnie tworzyć będziemy niepowtarzalny poradnik - od rodziców dla rodziców, od dzieci dla dzieci. Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę, 29 listopada, o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Metafizyka na talerzuW zdrowym ciele zdrowy duch. Podpowiemy jak osiągnąć jedno i drugie, nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Metafizyka na talerzu”: 22 listopada, godz. 16.00, Dworek Białoprądnicki, Sala Kominkowa. Wstęp wolny. 

Scena dla młodychKto z Was słyszał jak brzmi rożek i obój angielski? Będzie można przekonać się 19 listopada o godz. 18:00 w sali kominkowej Dworku Białoprądnickiego. W ramach „Sceny dla Młodych” wystąpią u nas studenci  Akademii Muzycznej w Krakowie. Wstęp wolny.

AnkietaSzanowni Państwo na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa prowadzone jest badanie sektora kultury, realizowane przez firmę Agrotec Polska.

MikołajRozpoczęło się już wielkie wyczekiwanie Świętego Mikołaja. Brodaty Święty  zapowiedział się z wizytą w Dworku Białoprądnickim – odwiedzi grzeczne dzieci 4 grudnia. Rozdawanie prezentów poprzedzi spektakl teatralny pt. ”O babci, krasnalu i kolorowych kulkach”. 

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonW poniedziałek (16 listopada) o godzinie 18:00 zapraszamy do Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon. Spotkanie odbędzie się w piwnicach Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Tak ja to widzęZobacz świat oczami dziecka z autyzmem. Z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu, wspólnie z Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych, zapraszamy na niezwykłą wystawę prac plastycznych pt. „Tak ja to widzę”. Wernisaż odbędzie się 16 listopada o godz. 18.00 w Sali Złotej Dworku Białoprądnickiego. Ekspozycję będzie można oglądać do 10 grudnia. Wstęp wolny.

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonW poniedziałek (9 listopada) zapraszamy Państwa do Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon na promocję tomiku poetyckiego Szczęsnego Wrónskiego „Czas rozpocząć”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w piwnicach Dworku. Wstęp wolny.

Bajkowa NiedzielaPierwszy listopadowy spektakl z cyklu Bajkowa Niedziela upłynie nam na spełnianiu najskrytszych marzeń. Krakowski teatr dziecięcy Skrzat przedstawi spektakl pt. „ Jak Marysia mała słonko złapać chciała”. Zapraszamy wszystkie dzieci 8 listopada o godzinie 15:00.

Szymon Mika TrioListopadowe Piątkowe Fanaberie rozpoczniemy koncertem Szymon Mika Trio. Członkowie zespołu to nagradzani na wielu konkursach artyści. Zapraszamy w piątek (6 listopada) o godzinie 19:00 do piwnic Dworku. Rozpocznijcie z nami weekend przy dźwiękach dobrej muzyki.

Most KobietW sobotę, 29 listopada, o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu "Ogrody Kobiet", które poświęcone zostanie przeciwdziałaniu przemocy i uświadomieniu, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jej ofiary.

EkolokacjaJak segregować odpady? Czy można zrobić z nich ubrania? Jak efektownie i ekologicznie zapakować prezenty, albo wyczarować plastik z mleka? Te i inne tajemnice będziemy odkrywać poprzez zabawę i bezpłatne warsztaty w Dworku i naszych Klubach. Projekt „EKOLOKACJA" rozpocznie się 1 grudnia, a zakończy 25 stycznia 2015 wielką ekologiczną galą.

Bajkowa NiedzielaZapraszamy wszystkie dzieci na niedzielny spektakl. Tym razem w Bajkowej Niedzieli wystąpi Teatr Duet z przedstawieniem zatytułowanym "Foszek Czyścioszek". Zaczynamy o 15:00 w Sali Teatralnej!

Aleksander Doba - 2013 - Lizbona - Floryda - 2014Najpierw pokonał trasę z Afryki do Ameryki Południowej, wykorzystując wyłącznie siłę własnych mięśni. Później uznał, że to za mało i wyznaczył kolejną trasę - z Lizbony na Florydę, powtarzając swój fenomenalny wyczyn. Olek Doba, pierwszy człowiek, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, będzie 13 grudnia gościem Kolosowych spotkań w Dworku.

Shiraz, CytadelaZapraszamy Państwa na drugą część spotkań poświęconych wyprawie Władysława Grodeckiego - IRAN 2014. Wykład odbędzie się już jutro (26 listopada) o godzinie 18:00.

Paweł AlbińskiSynteza dźwięku, obrazu i historii. To zapowiedź recitalu fortepianowego Pawła Albińskiego z cyklu „Zapomniani kompozytorzy”. „Muzyczne slajdy” są jedynym w swoim rodzaju przedstawieniem, w którym prezentowane kompozycje zsynchronizowane zostały z projekcją fotograficzno-animacyjną. Koncert odbędzie się w Dworku Białoprądnickim w czwartek (27 listopada), o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

S.T.O.R.M.W listopadowej Odkrywce wystąpi krakowski zespół S.T.O.R.M. Zapraszamy już w we wtorek (25 listopada) o godzinie 19:00 do dworkowych Piwnic. Wstęp wolny!

Bożonarodzeniowe Targi RóżnościŚwięta Bożego Narodzenia otacza magiczna aura, pełna ciepłych uczuć, barw, świateł i aromatów. By wyczarować ją w swoim własnym domu potrzeba niewiele. Wszystkie inspiracje dekoracyjne i prezentowe odnajdziecie na Bożonarodzeniowych Targach Różności w Dworku Białoprądnickim w niedzielę, 14 grudnia. Dla dzieci organizatorzy przygotowali warsztaty jasełkowe.

Teatr Lalki i Aktora ParawanTeatr Lalki i Aktora Parawan zaprasza na niedzielny (23 listopada) spektakl. Przedstawienie "O rybaku i złotej rybce" odbędzie się w Sali Teatralnej Zajazdu Kościuszkowskiego o godzinie 12:00.

PikseleZapraszamy Państwa na wernisaż wystawy prac wykonanych w technice cyfrowej pt."Piksele", autorstwa Roberta Małoszowskiego. Otwarcie odbędzie się w piątek (21 listopada) o godzinie 18:00 w Galerii "Zajazd" w Zajeździe Kościuszkowskim. Wstęp wolny.

fot.Jacek GancarczykW każdy ostatni poniedziałek miesiąca o godzinie 19:00, Dworek kołysze się w rytm jazzowych improwizacji. Tym razem zapraszamy na koncert dwóch cenionych muzyków - Adama Niedzielina i Grzegorza Piętaka.

Kazimierz DolnyW kolejnej odsłonie cyklu Poznajemy Polskę poznawać będziemy urokliwe miasteczko jakim jest Kazimierz Dolny. Zapraszamy w środę (19 listopada) o godzinie 18:00 do piwnic Dworku.

Mikołaj w DworkuSpotkaliście kiedyś osobiście Świętego Mikołaja? Jeżeli nie, to jest niepowtarzalna okazja! W piątek (5 grudnia) o godzinie 9:00 zapraszamy na spektakl mikołajkowy oraz spotkanie z Świętym Mikołajem, który rozda prezenty wszystkim grzecznym dzieciom.

Anna HanarzW poniedziałek (17 listopada) o godzinie 18:00 w Piwnicach dworku odbędzie się SABAS. Tym razem gospodyni salonu - Beata Anna Symołon - zaprosiła dla Państwa pełną pasji młodą osobę, która poprzez sztukę szuka swojej drogi.

Król zwierzątW królestwie dżungli następują przełomowe zmiany. Dotychczasowy król już nie chce dłużej być władcą. Przyjdź do Dworku w niedzielę (16 listopada) o godzinie 15:00, a dowiesz się kto zostanie nowym królem i uratuje dżunglę.

Stanisław MaczugaW poniedziałek (10 listopada) zapraszamy Państwa na Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. Gościem spotkania, będzie dr Stanisław Maczuga. Wieczór rozpoczniemy o godzinie 18:00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Jestem stąd. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Małopolski Urząd Wojewódzki wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Polsko – Niemieckim oraz Fundacją MIFASH zapraszają na cykl warsztatów: „W jednym domu Mniejszości Narodowe i Etniczne Małopolski”. Zapraszamy uczniów krakowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w terminie 17 – 20 listopada 2014 roku.

Teatr Lalki i Aktora ParawanW niedzielę (9 listopada) Teatr Lalki i Aktora "Parawan" zaprasza na spektakl pt."O rybaku i złotej rybce". Bilety w cenie 10zł/os można nabyć w kasie dworku lub przed przedstawieniem, które odbędzie się w Sali Teatralnej Zajazdu Kościuszkowskiego.

Jestem stąd. Polska, z pozoru bardzo jednolita, kryje w sobie mniejszości narodowe i etniczne. Ich obecność widać wyraźnie w języku, literaturze, sztuce, a nawet w życiu codziennym. Od 17 listopada w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” będzie można oglądać wystawę „Jestem stąd. Polska wielu narodów”, która przybliża nam wszystkie mniejszości.

Monte CasinoJuż dzisiaj (5 listopada) o godzinie 18:00 zapraszamy na cykl Poznajemy Polskę. Tematem spotkania, które odbędzie się w Piwnicach Dworku, będzie "70 rocznica bitwy pod Monte Cassino. Wstęp 5zł/os.

FreedomowniaKażda z nas marzy o tym, żeby wychować mądre i szczęśliwe dziecko. Każda z nas chce w tym wszystkim nie stracić siebie i rozwijać się na wszelakich płaszczyznach, także zawodowo. Każda z nas pragnie spokoju, harmonii, zdrowia i równowagi wewnętrznej. Tylko jak tego dokonać? Jak te wszystkie aspekty połączyć?

Wydarzenia

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090