foto1Mamy dla Was małe wspomnienie z wyjątkowego kolędowania, które odbyło się w Dworku 20 grudnia. Wydarzenie było symbolicznym zwieńczeniem prac zrealizowanych u nas w tym roku przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Dzięki nim w Dworku jest ciepło, oszczędnie, ekologicznie i jeszcze piękniej!  W kolędowaniu wzięła udział Dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich – Janina Pokrywa.

00002018miniW nadchodzącym Nowym Roku życzymy Wam 365 dobrych dni. Uśmiechajcie się do życia z wzajemnością 😊

U nas znajdziecie  dużo powodów do radości!

 

 

05011MINIINSTYTUTNasza wolontariuszka  z Francji Roxane Girin zaprasza wszystkie dzieciaki na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Króla. Nauczycie się jak upiec przepyszną Galettę i poznacie francuskie kreskówki. Zapraszamy 6 stycznia (sobota), g. 10:00 (Zajazd Kościuszkowski).

0801minizdradaZ PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD NAS SPOTKANIE JEST ODWOŁANE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA!!!

Jak budować małżeństwo by uniknąć zdrady partnera? Czy zdradę można wybaczyć i  zapomnieć? Jakie są szanse uratować małżeństwo po zdradzie i na nowo zaufać? Na spotkanie z psychologiem - Magdaleną Sękowską - zapraszamy w poniedziałek 8 stycznia o godz. 18.00. Sala Kominkowa, wstęp wolny.

0101minisoroptymistPomagając innym, pomagamy sobie - pod takim hasłem zabrzmi i nas noworoczne kolędowanie z udziałem Soroptymistek z Krakowskiego Klubu "Soroptimist International". Niedziela, 7 stycznia, godz. 17.00 (Zajazd). Wstęp wolny.

0701miniduetTanaka & Dziurbiel Piano Duo - laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych - Chiemi Tanaka (Japonia) i Krzysztof Dziurbiel (Polska) rozpoczęli wspólne koncertowanie w 2016 roku. Ich koncert usłyszymy u nas 7 stycznia (niedziela) o godz. 17.00 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

0501minivoyageW styczniu będziemy mogli rozgrzać podczas wernisażu fotografii z tropikalnej podróży Aurélien Guery.  Podczas wernisażu Aurélien Guery opowie o swojej wyprawie i o przygodach kryjących się za zdjęciami. Zapraszamy w piątek, 5 stycznia o godz. 19.00. Galeria w Zajeździe Kościuszkowskim. Wstęp wolny.

1601minikonkursZapraszamy do udziału w eliminacjach rejonowych XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.  Zgłoszenia szkół przyjmujemy do 16 stycznia.

01217minichristmasZnajdźcie czas dla siebie, przytulcie bliskich, uśmiechnijcie się do sąsiada, cieszcie się chwilą, poczujcie się wyjątkowo!


Życzymy Wam

Cudownych Świąt!

 

Zespół Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

1812minitonyW poświąteczny czwartek, 28 grudnia o godz. 19:00, przygotowaliśmy ostatni seans z cyklu KineDok.Lato-Jesień. Obejrzymy film pt. "Wujek Tony, trzej głupcy i służba bezpieczeństwa". Reżyseria: Mina Mileva, Vesela Kazakowa. Zapraszamy!

2112miniturystykaJeszcze przed świątecznym zamieszaniem będziemy mogli przenieść się na chwilę do słonecznej Chorwacji. W cyklu KineDok Lato.Jesień obejrzymy chorwacki film dokumentalny w reżyserii Tonći Gaćina pt. "Turytyka!". 21 grudnia (czwartek), godz. 19:00 (Sala Teatralna).

2112minicichanocPrzedświąteczną atmosferę dopełni koncert kolęd na chór i kameralną orkiestrę smyczkową w opracowaniu Macieja Małeckiego. Wykonanie: Orkiestra Kameralna Fresco Sonare i Chór Insieme pod dyrekcją Moniki Bachowskiej. Zapraszamy 21 grudnia o godz. 18.00. Wstęp wolny (Sala Kominkowa).

Dworkowe kolędowanie

To będzie magiczny wieczór. Dla Was i z Wami. Zapraszamy do wspólnego kolędowania z zespołem na żywo i wigilijny poczęstunek. Środa, 20 grudnia o godz. 19.00, wstęp wolny (Sala Kominkowa).

1812minisabasW poniedziałkowy wieczór, 18 grudnia o godz. 18.00, w ramach cyklu Sabas, wysłuchamy koncertu gitarowego Krzysztofa Nieboraka połączonego z promocją płyty "I znowu jesień". Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Wstęp wolny (Piwnice).

000mamawracaJesteś mamą, myślisz o końcu swojego urlopu z dzieckiem i masz wątpliwości „co dalej”? To spotkanie jest dla ciebie! Zapraszamy do Strefy Rodzica na warsztaty przygotowujące do efektywnego poszukiwania pracy. Liczba miejsc ograniczona!

1912minimozgJeśli brakuje Ci czasu na to co ważne, jeśli nie masz chwil dla siebie, jeśli musisz wybierać między pracą, a życiem osobistym, to przyjdź posłuchać interaktywnego wykładu: "Zarządzanie czasem z poziomu nieświadomego umysłu - od zamiaru do realizacji celu" w ramach cyklu „Akademia Mózgu”. Zapraszamy 19 grudnia, godz. 19.00. Wstęp wolny.

1712minibajkaDobra wiadomość dla wszystkich dzieci - u nas wciąż jest Mikołaj - choć może właśnie zniknął "po angielsku"? Zapraszamy na spektakl teatralno-interaktywny „Co się stało z Mikołajem” w wykonaniu Teatru TAK.  Niedziela, 17 grudnia godz. 15.00!

1612jaszuryCzy wszystkie jaszczurki mają nogi? Czy jaszczurka może mieć trzy metry długości? Zapraszamy na kolejne spotkanie z przyrodą z cyklu "Szkiełko i Oko"! Tym razem poznamy tajemniczy świat jaszczurek  - 16 grudnia (sobota), godz. 14.00.

1212minirelacjaCzym jest bliskość? Czy intymność jest tylko w związkach damsko-męskich? A może bliskość i intymność to specjalna relacja między bliskimi sobie przyjaciółmi lub rodzeństwem? O tym porozmawiamy z psychologiem Magdaleną Sękowską. Zapraszamy we wtorek 12 grudnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

00012foteleTa wiadomość ucieszy wszystkich, którzy chcieliby stworzyć własną widownię - ruszył przetarg na sprzedaż 67 foteli, tapicerowanych teatralnych: klimatycznych wygodnych, jedynych w swoim rodzaju. Będą służyć jeszcze długie lata!

171200miniflaWytańcz swoją drogę do Hiszpanii! Zapraszamy na drugą odsłonę Sunday Funday! Kolejne spotkanie poświęcone będzie FLAMENCO. Zapraszamy w niedzielę 17 grudnia o godz. 15.00.

1412minipacyfZapraszamy na kolejne interesujące spotkanie podróżnicze w ramach cyklu "Pociąg do podróży". W czwartek, 14 grudnia, o godz. 19.00 podczas opowieści o rejsie przez Pacyfik, zatrzymamy się dokładnie na jego środku!

0912kolosyNaszym kolejnym kolosowym gościem, będzie Piotr Opacian, kajakarz, podróżnik, pasjonat przyrody i fotografii. Od lat przemierza różne kontynenty w poszukiwaniu przygód i nieskażonej, dzikiej przyrody. Jako środek lokomocji wybrał sobie wszystko co pływa, pod warunkiem, że jest napędzane wiosłem. Zapraszamy 9 grudnia o godz. 17.00.

0812minilightupW  piątek 8 grudnia, Dworek zabłyśnie jeszcze bardziej! Zapraszamy Was na wyjątkowy happening zorganizowany przez wolontariuszkę  z Francji Roxane Girin. Celem wydarzenia jest podzielenie się wyjątkową tradycją z korzeniami w francuskim Lyonie. Całość zakończy się niezwykłym pokazem ogniowym w wykonaniu znakomitej Marty Łogasz!

foto_obrazZapraszamy na wernisaż malarstwa grafiki i kolażu „Grupy X”. Artyści w swojej twórczości poszukują niewiadomej poprzez sztukę. Wyjątkowe prace inspirowane różnymi aspektami życia współczesnego człowieka będzie można oglądać od 12 stycznia w Sali Złotej (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

teatr-figurPan Piórko i jego magiczna szafa zapraszają do zimowej krainy. Teatr Figur zabierze najmłodszych w niezwykłą podróż do świata wyobraźni.  Spektakl odbędzie się  w najbliższą sobotę 7 stycznia o godz. 15.00 (Sala Teatralna, ul. Papiernicza 2). Wspólnie z bohaterami odkryjemy m.in. w co należy się ubrać, kiedy jest nam zimno, w co można bawić się na śniegu, jakie sporty można uprawiać w zimie i jak wyleczyć się z zimowego przeziębienia. W spektaklu wykorzystano różne formy teatralne: animację przedmiotu, pantomimę, teatr cieni.

Czekając na Trzech KróliPrzyjdźcie do Dworku na noworoczne kolędowanie z udziałem Soroptymistek z krakowskiego klubu „Soroptimist International”. Ten wyjątkowy koncert o nazwie „Czekając na Trzech Króli” odbędzie się 8 stycznia (niedziela) o godz. 17.00 w Sali Kominkowej (ul. Papiernicza 2). Niezwykłe kobiety zarażą Was radością życia, dobrą energią i chęcią do działania. Soroptymistkom  będzie towarzyszył zespół „Promyki Krakowa”. Wstęp wolny.

ferie2017UWAGA ARCHIWUM: oferta z poprzedniego sezonu!

Jeśli Twoja pociecha spędza ferie w mieście – zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego, tutaj na pewno nie będzie się nudzić. Zabierzemy ją w długą podróż do krainy marzeń, magii i fantazji. Odwiedzimy m.in. podmorskie królestwo i las pełen dźwięków. To wszystko na własnoręcznie wykonanych pościelotach.

senior miniMamy dobrą wiadomość dla seniorów:  Dworek Białoprądnicki organizuje zajęcia podczas których osoby 60+ dowiedzą się jak dzięki ćwiczeniom i odżywianiu, ustrzec się dolegliwości bólowych, poprawić kondycję i nastrój oraz stać się sprawniejszym na co dzień. Prowadzi je Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku - Soul Fitness.  Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 5 stycznia. Wstęp bezpłatny.

sabas_malyNowy rok zaczniemy poetycko – wszystko za sprawą SABASU, którego gościem  będzie Jan Stalony Dobrzański. Zapraszamy do Piwnic Dworku w poniedziałek 9 stycznia o godz. 18.00. Prowadzenie Anna Beata Symołon. Wstęp wolny.

barbakus Wasze pociechy koniecznie muszą poznać Barbakusa. Ten sympatyczny smok w mundurze strażnika miejskiego uczy w Dworku zasad bezpieczeństwa przydatnych w codziennym życiu: w przedszkolu, w szkole, na wakacjach, w drodze do domu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu – najbliższe już 7 stycznia o godz. 10.00.  Smok będzie uczył jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Obowiązują zapisy.

konkurs miniZakończył się XIV Konkurs Recytatorski, a ponieważ jego poziom był wysokich lotów na finał zaprosiliśmy skrzydlatych przyjaciół i bawiliśmy się w ptasie radio. Wrażeń była moc!  Dziękujemy wszystkim uczestnikom - byliście wspaniali! Życzymy dalszych sukcesów i radości płynącej z czytania. Dziękujemy także wszystkim, którzy wsparli wydarzenie, w szczególności sponsorom nagród: Wydawnictwo Znak, Drukarnia Trójka, Ada Jastrzębska Konsylium Inwestycyjne. Z dumą przedstawiamy listę zwycięzców i wyróżnionych w finale, a w załączniku także w etapie rejonowym.

szycie_prezenMy Was nauczymy – a Wy sami uszyjecie: pluszaki, rękawiczki, zabawki, czapki, kominy, rękawiczki, poduchy i to, co podpowie Wam wyobraźnia. Zaskoczcie bliskich własnoręcznie uszytymi prezentami. Zajęcia odbędą się pod okiem niezwykle utalentowanej, dyplomowanej technolog i projektantki ubioru odzieży -  Basi Faron. Niedziela, 18 grudnia, 13.00 - 16.00

sabas_malyGościem najbliższego SABASU czyli Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon będzie Małgorzata Pfisterer. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 19 grudnia w klimatycznych Piwnicach Dworku,  godz. 18.00, wstęp wolny.

min_szabasGwiazdy Teatru Żydowskiego w Warszawie Henryk Rajfer i Marek Węglarski zapraszają na koncert piosenek żydowskich – doskonałe antidotum na smutek czy szarugę za oknem. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia o godz. 18.00 – Sala Kominkowa, wstęp wolny.

nowaminibombkiTuż przed świętami eksplodują u nas muzyczne bombki: zaskoczą Was i Wasze pociechy bogactwem melodii, kolorów i rytmów. Przyjdźcie do nas z dziećmi w najbliższą
niedzielę, 18 grudnia rozbroić z naszymi muzykami arsenał dźwięków. Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3), godzina 11.00.

wantaGóralskie brzmienia w nowoczesnych aranżacjach to nasza nowa propozycja koncertowa na jeden z grudniowych wieczorów. W najbliższy czwartek 15 grudnia w kameralnym składzie wystąpią u nas muzycy z zespołu WANTA: Adam Drzewiecki, Marcin Knutelski, Michał Jajeśnica.

Notka ptasieDlaczego remiz buduje kilka gniazd? Czy szpaki potrafią zrobić dziuplę?
Jak odróżnić sikorkę modraszkę od bogatki? Czy kruki żyją w miastach? Na te i wiele innych pytań dotyczących ptasich tajemnic odpowie najmłodszym zespół Szkiełka i Oka.
Zajęcia odbędą się w sobotę, 17 grudnia w Zajeździe Kościuszkowskim.
 

logotyp_seniorzyDworek to miejsce przyjazne seniorom – potwierdza to certyfikat przyznany przez Gminę Miejską Kraków oraz Województwo Małopolskie. Jury doceniło naszą ofertę programową oraz dostosowanie otoczenia Dworku do potrzeb osób starszych.

miniarura bajow aniedzielaKurtyna w górę! Zapraszamy najmłodszych do dworkowego teatru.
W ramach najbliższej „Bajkowej Niedzieli” (11 grudnia, godz. 15.00) piękna baśń pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” na podstawie historii Hansa Christiana Andersena. To będzie niezapomniane przeżycie!

notka_miniaturaDlaczego remiz buduje kilka gniazd? Czy szpaki potrafią zrobić dziuplę?
Jak odróżnić sikorkę modraszkę od bogatki? Czy kruki żyją w miastach?
Na te i wiele innych pytań dotyczących ptasich tajemnic odpowie najmłodszym zespół Szkiełka i Oka. Zajęcia odbędą się w sobotę, 17 grudnia w Zajeździe Kościuszkowskim.
 
Na zajęciach porozmawiamy o ciekawych sposobach budowy gniazd, niezwykłym życiu jerzyka i innych wybranych gatunków ptaków w mieście, zaprezentujemy ptasie budki lęgowe oraz nauczymy jak prawidłowo je wieszać.

Miejsce:
Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3

Termin: 

17 grudnia 2016 (sobota)
godz. 14:00-15:00
 
Rezerwacja miejsc:
tel. 733 377 309
e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cena: 25zł/os.*
 
Szkiełko i „Oko” to cieszące się olbrzymim zainteresowaniem warsztaty edukacyjne z przyrody, botaniki dla dzieci w wieku 6-12 lat. Rozbudzają pasję poznawania otaczającego świata i ciekawość przyrodniczą.
Prowadzi je zespół ludzi z pasją, którą dzielą się z najmłodszymi. W atrakcyjny sposób przekazują wiedzę o tym, co ich samych fascynuje od najmłodszych lat. Zawsze szukają ciekawych tematów, które rozbudzają w dzieciach zainteresowanie otaczającym je światem. Nadrzędna zasada „Szkiełka i Oka” brzmi:  każde zagadnienie, nawet to, które wydaje się mało interesujące można przedstawić w taki sposób, żeby w dziecku obudził się odkrywca. W ten właśnie sposób poszerzają dziecięce horyzonty, wykraczają poza utartą szkolną ścieżkę. Pokazują w jaki sposób zrozumieć przyrodę, która nas otacza i rozbudzają ciekawość świata.
 
 
[*Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, sugerowana grupa wiekowa to 6-12 lat. Rodzice, którzy chcą zostać na sali w trakcie zajęć, również ponoszą opłatę za zajęcia.]

HIND 02 Bandaka_miniatura1Jeśli kochasz góry, tego spotkania nie możesz przegapić - zabierzemy was na fascynującą wspinaczkę. Już 10 grudnia w ramach „Kolosowych spotkań w Dworku” odwiedzi nas Marian Bała – krakowski alpinista i taternik. Wspinał się również w Alpach, na Kaukazie, w Pamirze, w Andach i Himalajach.

koledy_maleDZISIAJ!!!! Coraz bliżej święta, a jeśli święta to… kolędy. 8 grudnia zabrzmią u nas przepiękne kolędy – zarówno polskie melodie jak i utwory innych narodów wywodzące się z tradycji kościołów chrześcijańskich: katolickie, prawosławne i protestanckie.

anioł_740Rodzinna Fabryka Pomysłów tym razem przypominać będzie podbiegunowy warsztat Św. Mikołaja. Wspólnie stworzymy piękne świąteczne ozdoby – aniołki i bombki, którymi później udekorujemy nasze domy. Zapraszamy 11 grudnia o godz. 16.00.

Opera_kolędyStare, zapomniane kolędy, ludyczne pastorałki a także bożonarodzeniowe pieśni z Francji  będzie można usłyszeć na specjalnym świątecznym "Spotkaniu z operą".  Już w poniedziałek 12 grudnia o godz. 18.00, artyści Opery Krakowskiej zapraszają miłośników kolęd na świąteczną podróż z muzyką w tle.

WspółbrzmieniaLubicie dobrą muzykę? Przeniesiemy Was w klimaty bluesa, rocka, flamenco, jazzu i reagge. Wszystko to dzięki formacji Grass Band Kraków i Przyjaciele której koncert odbędzie się  u nas 13 grudnia o godz. 18. Piwnice Dworku, wstęp wolny.

WspółbrzmieniaLubicie dobrą muzykę? Przeniesiemy Was w klimaty bluesa, rocka, flamenco, jazzu i reagge. Wszystko to za sprawą formacji Grass Band Kraków i Przyjaciele której koncert odbędzie się  u nas 13 grudnia o godz. 18. Piwnice Dworku, wstęp wolny.
W ciągu najbliższych miesięcy w ramach cyklu  „Współbrzmienia” poznacie twórczość zespołu Grass Band Kraków i zaprzyjaźnionych z nim artystów.

JordaniaBliski Wschód intryguje. To kraina pełna konfliktów, ale i bogactwa kulturowego oraz  przyrodniczego, a my Was tam zabierzemy! Zapraszamy na kolejny "Pociąg do podróży" – 14 stycznia o godz. 18.00 z Radkiem Bielem wyruszymy do Syrii, Libanu i Jordanii. 

AniołyCentrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz Stowarzyszenie Menedżerów i Organizatorów Kultury Smok zapraszają na finisaż wystawy malarstwa Romana Opalińskiego pt. „Ukraińskie Anioły”. Finisaż z udziałem Artysty odbędzie się 13 stycznia (środa) o godz. 18.00 w Sali Złotej. Ekspozycja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem!

Łakomy AnnaPodczas pierwszej po nowym roku odsłony cyklu Scena dla Młodych, usłyszymy recital uczennicy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Krakowie, laureatki konkursów pianistycznych – Anny Łakomy. Zapraszamy we wtorek (12 stycznia) o godzinie 18:00 do Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

Dworek bez barierJesteśmy instytucją przyjazną osobom niepełnosprawnym.  W dowód uznania otrzymaliśmy wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu architektonicznego „Kraków bez barier” 2015.  Za pomoc w realizacji udogodnień dla osób niepełnosprawnych szczególne podziękowania należą się: Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków – Panu Jerzemu Zbiegieniowi, Radnej Miasta Krakowa – Pani Teodozji Maliszewskiej oraz firmie Meblodom Plus.

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonZapraszamy na kolejny wieczór poetycki SABAS. W poniedziałek, 11 stycznia piwnice Dworku wypełnią rosyjskie pieśni przeplatane poezją.  Początek o godz. 18.00, wstęp wolny.

Czekając na Trzech KróliSerdecznie zapraszamy na noworoczne kolędowanie z udziałem Soroptymistek z krakowskiego klubu „Soroptimist International”. Ten wyjątkowy koncert o nazwie „Czekając na Trzech Króli” odbędzie się 6 stycznia (środa) o godz. 17.00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Zajęcza chatkaJak sprytny lis, podstępem zabrał chatkę małemu zajączkowi? I czy uda mu się odzyskać domek? W cyklu bajkowa niedziela, spektakl Studia Teatralna „Art-Re” zatytułowany „Zajęcza chatka”. Zapraszamy w niedzielę (3 stycznia) o godzinie 15:00 do Dworku Białoprądniciego.

Dajcie się porwać magii tych Świąt!
Niech kolęda śpiewana do utraty tchu wniesie radość do Waszych domów,
a Betlejemska Gwiazdka wskaże drogę.

Życzymy Wam – z okazji Świąt Bożego Narodzenia, lecz nie tylko od święta: optymizmu, miłości, zdrowia i wszelkiej pomyślności!

 

 

 

 

 

 

Tolerancja na warsztatWeź tolerancję na warsztat. Jeśli masz od 12 do 19 lat, mieszkasz w Małopolsce, KONKURS „Tolerancja na warsztat!” czeka na Twoją pracę. Termin nadsyłania projektów upływa 10 lutego. Na uczestników czeka wiele atrakcyjnych nagród, m.in. książki o fotografii i  kupony na wykonanie fotoksiążki.

Kod DostępuPrzed nami kolejne spotkanie z poezją w ramach Salonu Artystyczno – Literackiego SABAS. Tym razem Beata Anna Symołon przybliży uczestnikom  wiersze  autorów wywodzących się z Krakowskiego Klubu Literackiego, którego założycielem i mentorem był Jerzy Harasymowicz. Zapraszamy 21 grudnia (poniedziałek) o godz. 18.00 – Piwnice Dworku.

WyobraźniaUWAGA ARCHIWUM: oferta z 2016 roku!

Jeśli twoja pociecha spędza ferie w mieście – zapraszamy do Dworku Białoprądnickego, tutaj na pewno nie będzie się nudzić. W dniach 18 – 29 stycznia przygotowaliśmy bogaty program zimowego odpoczynku dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Zapisy od 15 grudnia.

Kolory,ogień,metal!Szkiełko i Oko przedstawia nowy pokaz eksperymentów chemicznych. Będzie kolorowo i wybuchowo! Na wydarzenie zapraszamy w sobotę (19 grudnia) o godzinie 15:00 lub 16:30 do Zajazdu Kościuszkowskiego.

TarasekW poniedziałek (14 grudnia) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon. Tym razem gościem spotkania będzie poetka -  Mariolę Tarasek. Prezentowany tomik wierszy pt. „Pocałunki słońca” zabierze uczestników w wyjątkową podróż. Wstęp wolny – Piwnice Dworku. 

Kędyż go szukać

Zapraszamy na wyjątkowe, świąteczne widowisko muzyczne pt. „Kędyż Go szukać?”. Magiczne, radosne dźwięki kolęd i pastorałek w mistrzowskim wykonaniu zabrzmią u nas 4 stycznia (godz. 18.00,Sala Kominkowa). Koncert będzie okazją do wsparcia organizacji działającej na rzecz dzieci i dorosłych z autyzmem. Wstęp wolny. 

Dworek bez barierCentrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” otrzymało wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu architektonicznego „Kraków bez barier” 2015. Jury doceniło miejską instytucję kultury za przystosowanie obiektów i otoczenia kompleksu „Dworku” do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Robot i MotylO czym marzą gwiazdy? Czy zawsze są najlepsze? Co się dzieje z gwiazdami, których już nikt nie chce? Co się dzieje z gwiazdami, kiedy przestają świecić? Na te pytania odpowie Teatr Figur Kraków podczas kolejnej Bajkowej Niedzieli. Na spektakl „Robot i motyl” zapraszamy 13 grudnia o godzinie 15:00.

Hej kolęda, kolęda...Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia, wszystkich miłośników Spotkań z operą… i nie tylko, zapraszamy na koncert zatytułowany „Hej kolęda, kolęda…”. W świąteczny nastrój wprowadzimy Państwa już 14 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18:00.

Naturalnie po zdrowieW zdrowym ciele zdrowy duch. Podpowiemy jak osiągnąć jedno i drugie, nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku. Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach cyklu „Zdrowie holistyczne”: 13 grudnia (niedziela) o godzinie 16:00 w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Sala Kominkowa.  Tym razem spotykamy się pod hasłem „Naturalnie po zdrowie”.  Wstęp wolny. 

Seminarium z numerologiąPoznaj swój potencjał zawarty w liczbach daty urodzenia. Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach seminarium z numerologią: 11 grudnia (piątek), godz. 11.00, Piwnice Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny. 

Great Trango TowerMarcin Tomaszewski, laureat Kolosa za rok 2003 i 2013, aktualnie jeden z najlepszych polskich wspinaczy, będzie gościem Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim w sobotę (12 grudnia) o godzinie 17:00. Opowie o wytyczeniu nowej drogi na niemal pionowej, legendarnej ścianie w Karakorum.

Ubierz drzewoMarzniesz? Czekasz na wiosnę? Niepotrzebnie. Wiemy jak pokochać zimę! 12 grudnia hucznie powitamy ją na terenie Dworku Białoprądnickiego.  Zapraszamy na rozgrzewający, sąsiedzki piknik, podczas którego wspólnie  ubierzemy drzewa w uszyte na miarę, wielobarwne wdzianka. Zaplanowaliśmy też mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ubieranie drzew rozpocznie się o godz. 15.00 przed budynkiem głównym Dworku.

sinfoniettaKto powiedział, że koncerty noworoczne są tylko dla dorosłych? W sobotę, 10 stycznia, Sinfonietta Cracovia zagra u nas pierwszy koncert z nowego cyklu dla dzieci SINFONIETKA pt. „Wesołe drewienko w Nowym Jorku". Udział w nim weźmie światowej sławy francuski klarnecista Michel Lethiec.

ŁopusznaW pierwszym noworocznym spotkaniu z cyklu Poznajemy Polskę, będziemy mieli okazję poznać drewniane kościółki zlokalizowane wokół Nowego Targu. Zapraszamy w środę (7 stycznia) o godzinie 18:00.

Skrzaty i krasnaleCzy ktoś widział krasnoludka? Czy każdy krasnoludek ma czerwoną czapkę i mieszka pod krzaczkiem jagody? Czy lubi się ze skrzatami? A czy skrzaty potrafią śpiewać? W magiczny świat krasnoludków, skrzatów i dobrych duszków przeniesiemy się w niedzielę (14 grudnia) o godzinie 11:00. Wszystko będzie się skrzyć, migotać i czarować kolorami!

Wierszyki dla Weroniki, czyli jak to pies zapowiadał pogodęGościem Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon, będzie Barbara Szczepańska „Judyta”. Podczas wieczoru odbędzie się promocja książki "Wierszyki dla Weroniki, jak to pies zapowiadał pogodę i inne historie". Zapraszamy do piwnic Dworku w poniedziałek (15 grudnia) o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

ks. Eligiusz DymowskiGościem nadchodzącego Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon, będzie ksiądz dr Eligiusz Dymowski. Podczas spotkania promować będziemy tomik poetycki naszego gościa, zatytułowany Dotyk pamięci. Zapraszamy w poniedziałek (8 grudnia) o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Fresco SonareWszechstronność, młodość, pasja, potencjał, profesjonalizm. Te cechy charakteryzują Młodzieżową Orkiestrę Kameralną Freso Sonare. Już 14 grudnia (niedziela), o godzinie 19:00, będziecie Państwo mieli okazję posłuchać ich w Dworku. 

Jan MigałaW najbliższy poniedziałek (8 grudnia) o godzinie 18:00 w Dworku, znowu zagości opera. Koncert pt." Powitanie kolęd" poprowadzi Jan Migała. Wstęp: 15zł/os.

Bajkowa NiedzielaZapraszamy dzieci na cykl Bajkowa Niedziela. W niedzielę (7 grudnia) o godzinie 15:00 w Sali Teatralnej, będziecie mieli okazję zobaczyć spektakl pt." Jacek i Placek". Wstęp: 10zł/os.

Poznajemy Polskę - grudzieńW cyklu Poznajemy Polskę, przewodnik miejski, terenowy i beskidzki, Pani Joanna Chrostek odpowie wszystkim ciekawskim na pytanie: Jak powstały Aleje Trzech Wieszczów?. Wstęp: 5zł/os.

Kolędy NarodówBoże Narodzenie to czas, który łączy narody wiadomością, że oto narodził się Zbawiciel - Chrystus. Konsekwencje tego wydarzenia chrześcijanie przeżywają na codzień, ale podczas świąt... świętują szczególnie - przez kolędowanie. Jedną z takich okazji może być koncert KOLĘDY NARODÓW w wykonaniu Mate.O i Głyk P.I.K Trio.

Soul FingerZapraszamy na bluesowy wieczór w Dworku Białoprądnickim. O godzinie 19:00 w Piwnicach wystąpi zespół Soul Finger w składzie: Krzysztof Bodzoń, Grzegorz Gryboś, Rafał Zając. Wstęp wolny!

Magdalena SękowskaJak sprostać wyzwaniu jakim jest wychowanie dziecka? Jak wychować autonomiczne dziecko? Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzieli nam Pani psycholog Magdalena Sękowska, z którą spotkamy się już dzisiaj (1 grudnia) o godzinie 18:00.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090