0802minipolonusW najbliższym „Pociągu do podróży”, 8 lutego, godz. 19.00,  zapraszamy na prezentację książki Tomasza/Sajmona Sosina. To zapis bezprecedensowej w historii światowego żeglarstwa akcji przywrócenia do "życia" i sprowadzenia do cywilizacji jachtu żaglowego „Polonus”, który rozbił się na skalistej mieliźnie u wybrzeży antarktycznej Wyspy Króla Jerzego.

0204minibajaraBRAK WOLNYCH MIEJSC!

Opowieści Bajarki - o drzewie życia - Yggdrasilu: nasza kolejna mitologiczna podróż zaprowadzi nas do krainy elfów, krasnoludów i lodowych olbrzymów. Nasze spotkanie zakończymy wizytą przy studni mądrości, by zaczerpnąć z niej wiedzy i inspiracji. Zapraszamy w niedzielę, 4 lutego o godz. 16.00 (zapisy od 29 stycznia).

inBRAK WOLNYCH MIEJSC!

Z morzem zwykle kojarzy się lato, ale my w sobotę 3 lutego zabierzemy was do morskich głębin już w lutym! Dotkniemy koralowców, rozgwiazd, gąbek i skorupek żółwi morskich. Obowiązują zapisy: od 29 stycznia.

0202mininalesnikBRAK WOLNYCH MIEJSC: Nasza wolontariuszka z Francji zaprasza dzieciaki do wspólnego celebrowania la Chandeleur: pysznej francuskiej tradycji znanej także jako Dzień naleśnika! Przygotujcie swoje własne słodkie lub słone naleśniki! 2 lutego (piątek), g. 17:00, Galeria “Zajazd”

0302miniabraW środku zimy przeniesiemy Was do słonecznej Brazylii! Zapraszamy na szalony, kolorowy, smaczny i pełen tańca Dzień Kultury Brazylijskiej. Podczas wieczoru poznacie tradycję, kulturę, ciekawostki oraz kuchnię Brazylii. Rozpoczynamy o godz. 17.00 w sobotę, 3 lutego głośno i z rozmachem! Wstęp wolny.

013minimlynZapraszamy panie na kolejne spotkanie z zasadami Leonarda Da Vinci - "Artystyczny Młyn Kobiet". Tym razem skupimy naszą uwagę na "Sensazione" czyli nieustannym wyostrzaniu zmysłów. 31 stycznia, g. 18.00, Galeria "Zajazd" (ul. Białoprądnicka 3). Wstęp wolny.

0206minikalaMuzycy zespołu Kałe Bała wraz z poetką i pieśniarką Teresą Mirgą przywołują najstarsze i zapomniane melodie Cyganów karpackich, węgierskich i bałkańskich. Ich koncert to zmysłowa esencja świata z jego pasjami, radościami, smutkami i nostalgią. Zapraszamy 6 lutego o godz. 19.00 (Piwnice).

0127miniwodaUWAGA: WARSZTATY ODWOŁANE!

Jaki jest obieg wody w przyrodzie? Czy możemy wyprodukować wodę? Co się dzieje z deszczem, kiedy spadnie na ziemię? Jak powstają chmury? Mali odkrywcy poznają wszystkie tajemice wody. Szkiełko i Oko zaprasza  27 stycznia (sobota) o godz. 14.00.

 Czy jesteśmy skazani na geny? Porozmawiamy o higienie genów i odpowiemy na pytania: co nam daje wiedza o naszym indywidualnym genomie i czy nutrigenetyka i nutrigenomika pozwolą odnaleźć eliksir młodości. Zapraszamy 30 stycznia (wtorek), godz. 18.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

0127aminizdrowieSuplementy diety mogą dodawać sił i pomóc w uzupełnieniu niedoborów mikro i makroelementów. Nie zastąpią jednak zdrowej diety i zdrowego stylu życia. Ich nierozważne stosowanie może wręcz przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Jak je stosować i co trzeba o ich wiedzieć ? O tym wszystkim opowiedzą eksperci podczas spotkania z cyklu Zdrowie Holistyczne: 27 stycznia, godz. 17.00, wstęp wolny.

0129minifedorowiczW ramach Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon - SABAS zapraszamy na wieczór z niezwykłym człowiekiem - polskim satyrykiem i aktorem - Jackiem Fedorowiczem. Poniedziałek, 29 stycznia, godz. 18.00. Wstęp wolny.

1711minituierazZapraszamy wszystkich melomanów na koncert młodych talentów: Dziś (23 stycznia)  wystąpią u nas studenci Akademii Muzycznej w Krakowie z klasy kameralistyki dr hab. Pawła Soleckiego. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w  Sali Kominkowej.

0126minicorn

Cykl Odkrywka koncertowo zakończy tydzień: w piątek, 26 stycznia (piątek), o godz. 19.00 zagra dla Was CornField. Są młodzi i fenomenalni! Zapraszamy do Piwnic, wstęp wolny.

0125minikinoZapraszamy a wyjątkowe projekcje filmowe dla międzynarodowej społeczności Krakowa oraz dla osób, chcących szlifować swój angielski. Podczas pokazów zaprezentujemy alternatywne kino polskie, ale także europejskie i światowe z napisami angielskimi. Pierwszy seans: 25 stycznia (czwartek), g. 19:00, Sala Teatralna. Wstęp wolny.

0121minivoicesChoć bożonarodzeniowy czas już za nami, wciąż czujemy świąteczną atmosferę - dlatego zapraszamy na energetyczny koncert kolęd Soul'n'Voices w niedzielę 21 stycznia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

0128ASUNDAYMINIMamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkową odsłonę Sunday Funday – warsztaty tańca perskiego prowadzone przez Afrouz. Elastyczny, ale jednocześnie rytmiczny taniec perski jest formą bardzo rzadką w naszych stronach - nie przegapcie tej okazji! Zapraszamy 28 stycznia, godz. 15:00

0127aminimoziZapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji 262. rocznicy urodzin W.A.Mozarta. Wystąpią: znakomita pianistka Maria Ludwika Gabryś oraz Orkiestra Kameralna Fresco Sonare pod Dyrekcją Moniki Bachowskiej. Sala Kominkowa, 27 stycznia (sobota), godz. 19.00.

0barbakusUlubieniec dzieci w mundurze Strażnika Miejskiego - Smok Barbakus - tym razem podpowie jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Sobota, 27 stycznia, godz. 10.00 (Zajazd).

00125minifotoZapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie z najbardziej przyjazną środowisku fotografią czyli anthotypią. Nazwa techniki pochodzi od greckiego słowa „Anthos” oznaczającego kwiat. Podczas warsztatów będziemy tworzyć magiczne obrazy fotograficzne za pomocą roślin. Czwartek, 25 stycznia, godz. 18.00.

0000zdejcieminiJa, Medea? to niezwykły monodram w wykonaniu Zofii Kalińskiej oparty na osobistych wyznaniach aktorki, której prywatne życie przypomina losy bohaterek znanych dramatów – Medei, Salome, Heloizy. Spektakl zdobył uznanie na festiwalu w Edynburgu, Londynie, Kolonii i Hong Kongu, gdzie był wykonywany w języku angielskim. Zapraszamy 22 stycznia o godz. 18.00 (Piwnice).

1911bajkowaminiPodczas najbliższej Bajkowej Niedzieli krakowski Teatr Za Jeden Uśmiech zabierze najmłodszych w szaloną morską przygodę "Pirat Alonzo i skarb Krolowej Mórz". Spektakl odbędzie się 21 stycznia o godz. 15.00 w Sali Teatralnej, ul. Papiernicza 2.

02 Ferie - baner mały WOLNE MIEJSCA NA DRUGI TYDZIEŃ! Akademia PoPoTam zaprasza najmłodszych do udziału w warsztatach edukacyjnych "Ferie na tropie" oraz "Podróż dookoła świata", które będą organizowane w Zajeździe Kościuszkowskim podczas ferii zimowych!

0118minikunickaInauguracją nowego cyklu pt. "Sentymentalny świat" będzie szczególne spotkanie z wyjątkowym Gościem! W czwartek, 18 stycznia o godz.18.00 zobaczymy i usłyszymy Halinę Kunicką prezentująca swoje największe przeboje i książkę "Świat nie jest zły". Serdecznie zapraszamy.

1801minipodrozSzlak Appalachów to jeden z najpopularniejszych i najdłuższych pieszych szlaków w Stanach Zjednoczonych. Przebyli go Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński, którzy opowiedzą nam o swojej wyprawie. Na spotkanie z podróżnikami zapraszamy 18 stycznia o godz. 19.00, Sala Teatralna.

opeW koncercie noworocznym usłyszymy całą śpiewającą i grającą rodzinę Państwa Kutników - Kristinę ,Michała ,Gabrysię i Piotrka. Na rodzinny koncert zapraszamy 15 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.00, Sala Kominkowa.

1301minikolosikTrzech Polaków: Maciej Tarasin, Michał Dzikowski, Dominik Szczepański i Irlandczyk Shane Young dotarło do Sanktuarium Jaguara - malowideł pokrywających ściany tepui w kolumbijskiej dżungli. By je zobaczyć, dokonali pierwszego spłynięcia Rio Ajaju. Chiribiquete jest jednym z ostatnich niezbadanych zakątków Ziemi. Na spotkanie z Maciejem Tarasinem zapraszamy 13 stycznia o godz. 17.00.

1201miniislndiaSpotkanie, spokój i synergia - te trzy słowa stanowią prolog do wystawy fotograficznej dwu autorek: Agnieszki Jaworskiej i Agnieszki Matusiak. Obie, zupełnie niezależnie od siebie, odwiedziły Islandię. W ich kadrach zobaczycie niezwykłe piękno i możliwości nordyckiej wyspy. Wystawę można oglądać do 30 stycznia.

0113miniserceSerce – sługa, czy nie sługa? Jak naprawdę wygląda serce? Jak zadbać o to, by serce biło długo? Jak zbudowane jest serce, czy jest duże? Wszystkie wątpliwości wyjaśnimy podczas warsztatów "Szkiełko i Oko" w sobotę 13 stycznia o godz. 14.00.

1401minichinaBRAK WOLNYCH MIEJSC! Podczas naszej kolejnej mitycznej podróży przejdziemy przez bramę smoków na górę Kunlun, gdzie mieści się niezwykła kraina czarów. Może spotkamy tam Fucanglong strzegącego skarbów, Dilonga, strażnika ziemi lub Shenlonga, smoka deszczu? Zapisy od 8 stycznia.

1301minipustyniaBRAK WOLNYCH MIEJSC! Czy pustynia może tętnić życiem? Jak powstają wydmy? Czym jest burza piaskowa? Na kolejnych warsztatach podróżniczych (13 stycznia) dzieci poznają różne pustynne ciekawostki, nie tylko z Sahary. Zapisy od 8 stycznia.

0901minihardGrają piękne piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło ale i porywające do tańca. Zapraszamy gorąco na noworoczny koncert HARD TIMES, który tworzą krakowscy muzycy - Łukasz "Wiśnia: Wiśniewski, Piotr Grząślewicz i Marcin Hilarowicz.

arJak wygląda żegluga wśród dryfujących lodów? Jak żyją Czukczy, Inuici i Eskimosi? Jak się bronić przed atakiem niedźwiedzi polarnych? Kolejnym gościem „Pociągu do podróży” będzie znana podróżniczka, Monika Witkowska, która opowie o swoim arktycznym rejsie. Na spotkanie zapraszamy 9 lutego o godz. 18.00.

bizneSplotyJak tworzyć skuteczne biznesowo teksty informacyjne oraz jak dbać o relacje z otoczeniem? Zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze mamy na kolejne spotkanie z cyklu "BizneSploty". Tym razem, wspólnie poznamy sprawdzone sposoby na skuteczny PR swojej firmy. Spotykamy się 9 lutego (czwartek), godz. 17.30 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

sabas_malyW zimowy wieczór warto schować się przed zimnem i chandrą w Piwnicach Dworku. Będzie do tego niebawem okazja, bo 6 lutego w ramach Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon czekają na Was „Bajgosie i Limerynie przedwalentynkowo”, czyli spotkanie z poezją Małgorzaty Skwarek – Gałęskiej oraz koncert Ryszarda Krauzego. Będą emocje, szybsze bicie serca, wzruszenia i wspomnienia! Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

fiTeatr Figurki zdradzi najmłodszym opowieści o tajnym życiu gwiazd w przedstawieniu pt. „Robot i motyl”.  O czym marzą? Czy sukces zawsze daje szczęście? Jak radzą sobie z niepowodzeniem? Czy zawsze są najlepsze? Spektakl odbędzie się w sobotę, 4 lutego o godz. 15.00 w Sali Teatralnej w Oficynie Wschodniej (ul. Papiernicza 2).

sceMłodość, talent, porywające brzmienie fortepianu i niezapomniane utwory słynnych kompozytorów. To wszystko już w najbliższy czwartek, 2 lutego. Zapraszamy na  recital fortepianowy Mateusza Kawy. Koncert odbędzie się w ramach projektu „Scena dla młodych”. Wstęp wolny – godzina 18.00, Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2.

kedZapraszamy na wyjątkowe, świąteczne widowisko muzyczne pt. „Kędyż Go szukać?”. Magiczne, radosne dźwięki kolęd i pastorałek w mistrzowskim wykonaniu zabrzmią u nas 1 lutego (godz. 19.30, Sala Kominkowa). Wstęp wolny.

kon30 stycznia zapraszamy na karnawałowe „Spotkania z operą i nie tylko”. W koncercie arie i piosenki z operetek i  musicali Kalmana, Lehara, Webbera, pieśni neapolitańskie. Całość uzupełniona występem pary tańca towarzyskiego. Godz. 18.00, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2).  

szKto mieszka w krainie lodu? Kim jest leming? Kto pływa w arktycznych wodach? Czy niedźwiedzie polarne jedzą pingwiny? Zapraszamy małych odkrywców  na kolejne spotkanie w ramach „Szkiełka i Oka” – tym razem zgłębią  tajemnice Arktyki. Sobota, 28 stycznia, godz. 14.00, Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

demPod okiem fachowców u nas rodzą się prawdziwe talenty! Nie wierzycie? Zapraszamy na koncert uczestniczek dworkowego studia wokalnego Blanki Dembosz. Zdolne kursantki zaśpiewają największe przeboje muzyki rozrywkowej. Wydarzenie odbędzie się  w czwartek, 26 stycznia o godz. 19.00 w Sali Kominkowej (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

scenaKochacie utwory Anny German? Mamy znakomitą wiadomość: W środę, 25 stycznia Adrianna Noszczyk zaśpiewa  u nas najpiękniejsze piosenki z repertuaru artystki. Usłyszymy m.in. takie utwory jak „Księżyc i Róża”, „Bal u Posejdona”, „Tańczące Eurydyki”, godz. 18.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny.

flatTrudne dzieciństwo, awanturniczy styl życia,  wielki talent i apetyt na sławę. Tymi słowami można krótko opisać członków zespołu Flatmind, który wystąpi u nas w ramach Odkrywki 27 stycznia. Formacja tworzy razem wybuchową, krakowską mieszankę.  Dzięki nim usłyszycie brzmienia lat 70. w zupełnie nowym wykonaniu i poczujecie dreszcz emocji na własnej skórze. Piwnice Dworku (ul. Papiernicza 2), godz. 19.00, wstęp wolny.

podJak to jest żyć w Antarktyce? Jak biegnie czas w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego? Czy pingwiny i foki to jedyni towarzysze? Dagmara i Piotr Andryszczak przez rok mieszkali na Wyspie Króla Jerzego jako uczestnicy 40 wyprawy antarktycznej – teraz opowiedzą o tym 26 stycznia (czwartek) w Dworku podczas „Pociągu do podróży”.

grochW najbliższa niedzielę, 22 stycznia wystąpi u nas Agnieszka Grochowicz w towarzystwie muzyków jazzowych. Znakomici krakowscy artyści rzucą nowe światło na klasykę polskiej międzywojennej piosenki, wydobywając z utworów nową jakość i zachowując ich nieprzemijający wdzięk. Będzie to miłe dla ucha połączenie klasycznego jazzu ze znakomitym polskim tekstem. Sala Kominkowa, godz. 18.00, wstęp wolny.  

gaiaW NIEDZIELĘ, 22 stycznia,za górami za lasami… albo może nawet bliżej czyli w Dworku Białoprądnickim, wyczarujemy z dźwięków przepiękne opowieści, a opowiadać będzie klarnet, akordeon, fortepian, a może też trąbka. Będą baśnie o bogatych królach, biednych pastuszkach, złych i dobrych smokach, historie z różnych krain i krajów, także z magicznej szkoły Pana Kleksa. Przyjdźcie z waszymi pociechami posłuchać, a kto się przebierze baśniowo, ten będzie naprawdę wyjątkowy. Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3), godzina 11.00.

temDobro powraca, dlatego warto być społecznikiem i wspierać innych. Jak robić to skutecznie i zgodnie z przepisami? Opowiemy o tym  podczas najbliższego spotkania z Temidą - będziemy rozmawiać o prawnych aspektach działalności  fundacji i stowarzyszeń. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Róża Thun. Zapraszamy w sobotę,
21 stycznia o godz. 18.00 – Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3). Partnerem projektu jest Kancelaria Prawa Egilex.

zdrCzy wiesz, że w walce o zdrowie i odporność nie jesteśmy sami i wspiera nas świat mikroorganizmów? Czy bezkarnie możemy wpływać na nasze środowisko dla wygody i korzyści? Jakie są pułapki cywilizacji – co zyskujemy, a co tracimy? O tym wszystkim porozmawiamy podczas najbliższego spotkania z cyklu „Zdrowie Holistyczne”: sobota, 21 stycznia, godz. 17.00, Sala Teatralna (Oficyna Wschodnia, ul. Papiernicza 2) wstęp wolny.

milJak brzmi miłość i cierpienie? Przekonacie się o tym podczas koncertu dwóch niezwykle utalentowanych artystek: sopranistki Klaudii Korzeniewskiej oraz pianistki – Maraike Brüning. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 20 stycznia o  godz. 18.00 w  Sali Kominkowej, wstęp wolny.  

mozgZdrowie jest w głowie, a ponieważ zdrowie jest najważniejsze, uruchamiamy cykl spotkań pod nazwą Akademia Mózgu.  Wszystko po to, by podpowiedzieć Wam jak użyć siły i potencjału swojego umysłu do poprawy jakości życia. Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00 (Sala Kominkowa) będziemy rozmawiać o wpływie diety na sprawność  mózgu.  Organizatorami projektu są Dworek Białoprądnicki, Fundacja Głos Serca oraz  Magdalena Strojniak – doradca żywieniowy.

konJeśli kochacie muzykę klasyczną, zarezerwujcie sobie wolne popołudnie w środę, 18 stycznia. Wystąpią u nas studenci Akademii Muzycznej z klasy kameralistyki dr Pawła Soleckiego, którzy zagrają utwory znakomitych kompozytorów. Usłyszymy instrumenty o niezwykłym brzmieniu: flet, obój, rożek angielski, klarnet, fagot, waltornię. Sala Kominkowa, godz. 18.00, wstęp wolny.

sabas_malyZima to najlepszy czas żeby schować się pod parasolem marzeń i wyczekiwać wiosny. Będzie do tego okazja podczas najbliższego Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon SABAS. Zapraszamy Was w poniedziałek, 16 stycznia o godz. 18.00 do Piwnic Dworku. Wstęp wolny.

tropikiDlaczego w dżunglach żyje tyle zwierząt i roślin? Dlaczego trzeba chronić lasy tropikalne? Gdzie szukać lasów tropikalnych i co w nich znajdziemy? Czy tropiki można zamknąć w słoiku?  To wszystko podczas najbliższego „Szkiełka i Oka” adresowanego do małych odkrywców –  sobota, 14 stycznia,  godz. 14.00.

Magdalena SękowskaŻycie nas zaskakuje, niestety nie zawsze pozytywnie. O tym jak radzić sobie z nagłą chorobą w rodzinie opowie psycholog Magdalena Sękowska. Spotkanie odbędzie się 16 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.00 w Sali Kominkowej (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

chorCharyzmatyczna Dyrygentka, mistrzowska Orkiestra i wzruszające kolędy – to wszystko 15 stycznia w Dworku. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Insieme i Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare pod batutą Moniki Bachowskiej. Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2), godz. 17.00, wstęp wolny.

miiJesteśmy pewni, że Wasze pociechy kochają smerfy. Mamy wspaniałą wiadomość: 15 stycznia o godz. 15.00, sympatyczne niebieskie ludziki opanują Dworek. W ramach Bajkowej Niedzieli Teatr Wiśniowy wystawi spektakl pt. „Gargamel i smerfy”.

czar30 lat po katastrofie Czarnobyl to miasto-widmo, które nadal wywołuje dreszcz. Podobnie wygląda Prypeć. Na relację ze Strefy Zero zapraszamy 12 stycznia, podczas kolejnego slajdowiska „Pociąg do podróży”.

Wielka WyprawaZa nami długa podróż przez Turcję, Izrael i stepy Mongolii, by teraz dotrzeć do Chin. Na kolejnym podróżniczym spotkaniu 14 stycznia, najmłodsi poznają nie tylko chińskie tradycje, ale i niezwykłe wynalazki. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

roweryCzy da się dojechać rowerem na kraniec świata? W jaki sposób wyleczyć przeziębienie miksturą z pancerników? Czy wiecie, że  mieszkańcy andyjskich wiosek nie mają zegarków, ale zawsze mają czas? O tym i wielu innych podróżniczych historiach opowie Mateusz Waligóra w ramach Kolosowych Spotkań w Dworku – odwiedźcie nas 14 stycznia o godz. 17.00, Sala Teatralna (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

mini_korn

Zacznijcie nowy rok z dobrą muzyką. We wtorek, 10 stycznia w ramach cyklu „Współbrzmienia” wystąpi u nas zespół „Makar & Children Of The Corn”. Nie przegapcie tego koncertu – formacja zagra w Piwnicach Dworku o godz. 19.00. Wstęp wolny.

bizneSplotyUwaga, uwaga wszystkie przedsiębiorcze Mamy – bądźcie z nami w czwartek 12 stycznia. W ramach cyklu BizneSploty spotkamy się  żeby porozmawiać o tym jakie zmiany niesie macierzyństwo i jak wpływa na pozostałe obszary życia. Piwnice Dworku, godz. 18.00. Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

Milena WalosikNajbliższy koncert „Spotkania z operą i nie tylko…” będzie – oczywiście – karnawałowy. Usłyszymy sopran, baryton i fortepian – trio doskonałe! Zapraszamy 8 lutego o godz. 18.00, Sala Kominkowa.

Bajkowa NiedzielaW Bajkowej Niedzieli spektakl teatralny dla dzieci autorstwa Marii Konopnickiej zatytułowany „Cztery mile za piec” w wykonaniu Teatru Skrzat. Zapraszamy 7 lutego o godzinie 15:00 do Sali Teatralnej.

Co dalej z końmi na trasie do Morskiego Oka?Sprawa koni wożących turystów do Morskiego oka pozostaje wciąż nierozwiązana. Obrońcy praw zwierząt alarmują, fiakrzy uspokajają. Jedno jest pewne: o tym trzeba rozmawiać! Zapraszamy do dyskusji z udziałem ekspertów, lekarzy weterynarii oraz organizacji prozwierzęcych. Spotkanie odbędzie się 11 lutego (czwartek) o godz. 12.00 w Sali Kominkowej. Dyskusję poprowadzi Magda Hejda.

Śniadania BiznesoweKolejne Śniadanie Biznesowe już w środę (3 lutego) o godzinie 9:00 w Dworku Białoprądnickim. Cotygodniowe spotkania są okazją do wymiany doświadczeń, podczas których kiełkują nowe biznesy i niecodzienne projekty.

Józef BaranCeniony przez krytyków i lubiany przez czytelników krakowski poeta Józef Baran, będzie gościem kolejnego Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon. Zapraszamy na spotkanie w poniedziałek (8 lutego) o godzinie 18:00 w piwnicach Dworku Białoprądnickiego.

Feng ShuiOdkryj jak zasady Feng Shui mogą odmienić Twoje życie prywatne i zawodowe. Zapraszamy na weekendowy, solidny kurs prowadzony autorską metodą przez ekspertkę – Paulinę Gasiun. Zajęcia odbędą się 20 i 21 lutego oraz 12 i 13 marca w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Numerologia - zapisyPoznaj tajniki numerologii i odkryj potencjał zawarty w liczbach towarzyszących Ci w życiu. Zapraszamy na weekendowe warsztaty numerologii: 13 lutego oraz 19 i 26 marca. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! Spotkania poprowadzi Barbara Orłowska. 

Pod niebem NorwegiiDworek Białoprądnicki zaprasza w niezwykłą podróż na północ. 5 lutego o godz. 18.00 w Galerii "Zajazd" odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Jarosława Należnika pt. „Pod niebem Norwegii”. Wstęp wolny.

LORDworek Białoprądnicki odkrywa muzyczne talenty i pomaga rozwinąć im skrzydła. Z myślą o zdolnych, mało znanych muzykach, instytucja kultury prowadzi projekt muzyczny Odkrywka. 29 stycznia (piątek) zaprezentuje się zespół LOR – cztery krakowianki zadziwią Was niezwykłym głosem! Początek o godz. 19.00, Piwnice Dworku (ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny. 

Cilka KolektywZapraszamy w wielobarwną, muzyczną podróż w głąb słowiańskiej duszy – koncert zespołu CILKA KOLEKTYW. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Muzyka Świata, 27 stycznia o godz. 18.00 w Sali Kominkowej. Wstęp wolny. 

Blanka Dembosz... czyli nowa muzyka dla każdego! Zapraszamy na drugą edycję dwudniowego kursu wokalnego pt. „Głos i elektronika, czyli nowa muzyka dla każdego”. Zajęcia odbędą się 12 i 13 lutego. Dla uczestników nagranie w profesjonalnym Studiu i wiele innych atrakcji!

Tanzania - w krainie MasajówZapraszamy na kolejny „Pociąg do podróży”. 28 stycznia wybieramy się do Tanzanii zwanej perłą czarnej Afryki. Pociąg wyruszy o godz. 18.00 z Piwnic Dworku. Wstęp wolny. 

Magdalena SękowskaPo przerwie, pani psycholog Magdalena Sękowska wraca do dworku. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek (25 stycznia) o godzinie 18:00 w Sali Teatralnej. Wstęp 5zł.

Bal SzkockiTej zimy w Dworku będzie panować gorąca atmosfera. Przygotujcie wygodne buty do tańca i strój wieczorowy - zapraszamy na prawdziwą, szkocką zabawę! 23 stycznia o godz. 19.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się bal szkocko – polski, a jego motywem będzie polskie dziedzictwo taneczne oraz tradycja szkockich i angielskich tańców w Polsce.

PiórnicePiszą wiersze, satyry, bajki, kryminały i co im jeszcze w duszy zagra. Łączy je zamiłowanie do słowa, muzyki  oraz Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim, którego są absolwentkami. Zapraszamy na Wieczór Literacki Nieformalnej Grupy Literackiej PIÓRNICE. Niezwykłe spotkanie z muzyką na żywo pod hasłem  „SLALOM” odbędzie się  22 stycznia (piątek)  o godz. 19.00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego. 

TanggeMarek Kalmus – laureat Nagrody Specjalnej Kolosów 2008, wybitny znawca kultury buddyjskiej i tybetańskiej, a także tradycyjnej medycyny chińskiej będzie gościem pierwszych w 2016 roku Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim. Zapraszamy wyjątkowo w piątek, 22 stycznia o godzinie 18:00.

CyprTrud, upał i tony ziemi, spod których archeolodzy odkrywają zapomniany świat. Pomieszczenia ze śladami życia starożytnych mieszkańców, sklepiki w podcieniach placu, zasypane studnie pełne skarbów,  unikatowe  zabytki i przepiękne  wytwory rękodzieła greckiego i rzymskiego... Od 22 stycznia w Dworku Białoprądnickim będzie można oglądać fotografie Roberta Słabońskiego, dokumentujące prace polskich archeologów na Cyprze.

Rodzinna Fabryka PomysłówJak świetnie się bawić, a przy tym twórczo pracować? Jak twórczo spędzać rodzinne chwile? Jak pobudzać ciekawość i kreatywność dziecka? Zapraszamy na ostatnie z cyklu rodzinne warsztaty, podczas których wspólnie tworzymy niepowtarzalny poradnik - od rodziców dla rodziców, od dzieci dla dzieci. 

Śniadania BiznesoweNajlepsze pomysły na biznes rodzą się… przy śniadaniu. W Dworku Białoprądnickim w grudniu ruszył cykl spotkań dla przedsiębiorców i przedstawicieli NGO pod nazwą Śniadania Biznesowe. Cotygodniowe spotkania są okazją do wymiany doświadczeń, podczas których kiełkują nowe biznesy i niecodzienne projekty. Pozostały ostatnie miejsca na najbliższe śniadanie,  które odbędzie się 13 stycznia. 

Piotr KrupaW ramach kolejnego, styczniowego SABAS - u  zapraszamy na promocję płyty „Tak od niechcenia”. Spotkanie z autorami krążka odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18.00. Piwnice Dworku -  wstęp wolny. 

Kogiel i MogielEkologia to temat szczególnie ważny. By należycie zadbać o Matkę Ziemię, musimy od najmłodszych lat wyrabiać w sobie dobre nawyki i uczyć się szacunku do Natury. W Bajkowej Niedzieli spektakl edukacyjny dla najmłodszych. Zapraszamy w niedzielę (17 stycznia) o godzinie 15:00.

Zdrowie Holistyczne

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Zdrowie holistyczne”. Tym razem: jak zdążyć przed chorobą, uzdrawiająca moc dźwięku,  tajniki feng shui oraz  terapeutyczna i relaksacyjna moc masażu. Zapraszamy 17 stycznia o godz. 16.00, Sala Kominkowa (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

Impresje paryskieW piątek (15 stycznia), o godzinie 14:00 zapraszamy Państwa na spektakl pt. „Impresje Paryskie”, który przygotowali podopieczni Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”. Wstęp wolny.

Akademia BarbakusaARCHIWUM: Ferie za pasem – podpowiemy najmłodszym i ich rodzicom jak bezpiecznie je spędzić. Zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów klas I - III szkół podstawowych na kolejne spotkanie w ramach Akademii Barbakusa. Podczas wspaniałej zabawy pod okiem Straży Miejskiej i Smoka Barbakusa najmłodsi nauczą się zasad bezpieczeństwa.  Zajęcia odbędą się 16 stycznia o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

DunajecW trakcie pierwszego lutowego spotkania z cyklu Poznajemy Polskę udamy się w Pieniny, gdzie znajdziemy atrakcję turystyczną na skalę europejską - spływ tratwami, przełomem Dunajca.

OmanDlaczego warto odwiedzić Oman? Dlaczego ten kraj tak bardzo różni się od innych krajów arabskich Afryki Północnej? Jak zorganizować wyjazd, by był radosną przygodą zarówno dla dziecka jak i dla rodziców? Na te pytania odpowiedzą nasi goście, podróżująca rodzinka z Krakowa: Kasia Pustelny-Szewczyk, Marek Szewczyk i Malwinka. Zapraszamy na kolejny Klub Włóczykija w czwartek, 5 lutego, o godz. 18.00.

Misia KitkaWszystkich, którzy stęsknili się za zajęciami z Misią Kitką informujemy, że od środy - 4 lutego 2015 roku rozpoczynamy nowy semestr! Zapraszamy do Lectorium o godzinie 16:30!

Kobieta w podróżyW zimowe niedzielne popołudnie zachęcamy do posłuchania rozgrzewających opowieści o zapierających dech w piersiach podróżach! Stowarzyszenie Most Kobiet zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Ogrody Kobiet. Niezwykłe kobiety, będą opowiadały o swoich niezwykłych podróżach już 1 lutego o godzinie 16:00. Wstęp wolny!

Spotkania z operąZapraszamy Państwa na cykl "Spotkania z operą i nie tylko...". Już w poniedziałek (2 lutego) o godzinie 18:00, Jan Migała poprowadzi "Koncert karnawałowy", w którym usłyszymy artystów opery krakowskiej.

W związku z kłopotami technicznymi, przedłużamy termin składania dokumentów aplikacyjnych dotyczących ogłoszenia o naborze na stanowisko instruktora ds. organizacji imprez i promocji. Termin składania dokumentów upłynie 3 lutego 2015 o godzinie 15.00. Dokumenty można wysyłać pod adresy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Za utrudnienia przepraszamy

 

Dyrektor Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy instruktor ds. organizacji imprez i promocji forma zatrudnienia: umowa o pracę, etat.

Wymagania:

-     wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym;
-     umiejętność redagowania informacji medialnych;
-     znajomość branży kulturalno-rozrywkowej;
-     umiejętność  prowadzenia negocjacji;
-     umiejętność organizowania i prowadzenia imprez;
-     umiejętność pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, a w szczególności: sporządzanie wniosków o dofinansowanie i dotacje, pozyskiwanie sponsorów i donatorów;
-     umiejętność  samodzielnego rozwiązywani problemów;
-     umiejętność współpracy z ludźmi, łatwość nawiązywani i utrzymywania kontaktów;
-     kreatywność i otwartość  na nowe pomysły;
-     dyspozycyjność umożliwiająca wykonywanie obowiązków w dni wolne, niedzielę i święta;
-     mile widziane doświadczenie w organizacji i promocji imprez z zakresu kultury.

Zadania wykonywane na stanowisku:

-     organizacja, promocja i prowadzenie koncertów, spotkań, spektakli, konkursów, konferencji i innych form uczestnictwa w kulturze;
-     promocja działań merytorycznych Centrum Kultury;
-     organizacja imprez zleconych w ramach współpracy z innymi podmiotami,
-     opracowywanie i redagowanie tekstów na potrzeby strony internetowej Centrum Kultury;
-     opracowywanie i realizowanie programów, projektów i innych przedsięwzięć służących edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

-     CV i list motywacyjny;
-     kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz staż pracy

 

TERMIN SKLADANIA OFERT: do 03 lutego  2015 roku do godz. 15.00

na adres: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”,  31-221 Kraków, ul. Papiernicza 2,
osobiście w sekretariacie Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w zamkniętej kopercie  z dopiskiem „Instruktor ds. organizacji imprez  i promocji”
lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Oferty, które wpłyną po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.

List motywacyjny i cv (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej), powinny być własnoręcznie podpisane i opatrzone klauzulą:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997 r. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)”.

 

The Latest TripGitarowe riffy, nieokiełznany bas, śpiewające bębny i melodyjne linie wokalu. W styczniowej Odkrywce wystąpi zespół The Latest Trip. Zapraszamy do dworkowych piwnic w najbliższy wtorek (27 stycznia) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

PreikestolenTym razem, w podróżniczym cyklu Władysława Grodeckiego, udamy się w wirtualną podróż do kraju fiordów. Na spotkanie zapraszamy do Sali Teatralnej w środę (28 stycznia) o godzinie 18:00. Wstęp: 5zł/os.

Paulina Kujawska i Grzegorz GrybośW ramach cyklu JAZZujemy wystąpi duet uznanych krakowskich muzyków Paulina Kujawska i Grzegorz Gryboś. Zapraszamy do Dworku w poniedziałek (26 stycznia) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonZapraszamy na SABAS. Już dzisiaj (19 stycznia), gościem Beaty Anny Symołon będzie Andrzej Krzysztof Torbusa - poeta, prozaik, krytykliteracki, dziennikarz. Benefis poetycki autora rozpoczniemy o godzinie 18:00 w piwnicach Dworku. Wstęp wolny.

Bajkowa NiedzielaZapraszamy wszystkie dzieci na niedzielny (18 stycznia) spektakl. Tym razem w cyklu Bajkowa Niedziela, będziemy mieli okazję zobaczyć adaptacje jednej z baśni Hansa Christiana Andersena - "Królowa śniegu".

Kolędy i PastorałkiCentrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Szkoła Muzyczna oraz Stowarzyszenie Rodziców i Przyjacół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Nadzieja" przy SOSW w Krakowie zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek. Gościem specjalnym wieczoru, będzie zwyciężczyni III edycji popularnego talent show X Factor - Klaudia Gawor.

Bal SzkockiJuż w sobotę (17 stycznia) o godzinie 11:00 w Sali Wielofunkcyjnej Zajazdu Kościuszkowskiego, odbędą się warsztaty tańców szkockich. Spotkanie będzie okazją, aby przygotować się na VII Jakobicki Bal Szkocki, który odbędzie się w Dworku tydzień później.

Ekolokacja - 3Jak segregować odpady? Czy można zrobić z nich ubrania? Jak efektownie i ekologicznie zapakować prezenty, albo wyczarować plastik z mleka? Te i inne tajemnice odkrywaliśmy poprzez zabawę i bezpłatne warsztaty w Dworku i naszych Klubach przez cały grudzień. Projekt „EKOLOKACJA" dobiega końca, a zamknie go 25 stycznia 2015 wielka ekologiczna gala. Zapraszamy o godzinie 16:00.

BerlinTematem noworocznego spotkania z Władysławem Grodeckim, będzie Berlin. Podróżnik opowiadał będzie o zmianach jakie zaszły od zburzenia muru berlińskiego - 25 lat temu. Zapraszamy w środę (14 stycznia) o godzinie 18:00.

Salon Artystyczny Beaty Anny SymołonW najbliższy poniedziałek (12 stycznia) o godzinie 18:00, zapraszamy Państwa na pierwszy w tym roku Salon Artystyczny, który jak zwykle poprowadzi Beata Anna Symołon. Wstęp wolny.

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyCzy chcesz spędzić dzień w studio, w którym nagrywali swoje materiały Grzegorz Turnau, Alicja Majewska, czy Jarosław Śmietana? Pracować na profesjonalnym sprzęcie pod okiem profesjonalnej ekipy? Centrum Kultury  „Dworek Białoprądnicki”  zaprasza do aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której przedmiotem  jest jeden dzień w profesjonalnym studio nagraniowym. 

budnik1Jeszcze nie tak dawno byli zwyczajną, zapracowaną parą. Pewnego dnia postanowili jednak wywrócić swoje życie do góry nogami i ruszyli w podróż. Zabrała im aż cztery lata! Andrzej Budnik i Alicja Rapsiewicz o swojej wyprawie opowiedzą w sobotę, 10 stycznia, podczas pierwszych w tym roku Kolosowych Spotkań w Dworku.

Wydarzenia

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090