0barbakus19 maja o godz. 10.00 Sympatyczny Smok Barbakus w mundurze Strażnika Miejskiego zaprasza wszystkie dzieci na kolejne spotkanie z cyklu Akademia Barbakusa "Czy pies musi ugryźć?". Tym razem nauczymy się prawidłowo zachowywać w obecności psa i przewidywać jego reakcje. Zapraszamy!

0520minitakPrzed nami kolejna Bajkowa Niedziela, tym razem dzieci będą miały okazję zobaczyć spektakl „Milutka w malachitowym borze”  w wykonaniu Teatru TAK. Będzie to interaktywne przedstawienie  z elementami języka angielskiego. Liczba miejsc ograniczona! 20 maja (niedziela), godzina 15.00. Sala Teatralna

0519MINIKOLOSPLWALPopłyniemy wpław dookoła świata, od Gibraltaru po Przylądek Horn, razem z naszym krakowskim pływakiem Rafałem Ziobro. Specjalizuje się on w pływaniu oceanicznym w niskich temperaturach. Na Kolosowych spotkaniach w Dworku opowie o swojej ostatniej wyprawie na Przylądek Horn w ubiegłym roku. 19 maja (sobota) godzina 17.00, sala Teatralna. Wstęp wolny.

0517miniislandW "Pociągu do podróży" tym razem jedna droga, dwoje cyklistów i trzy tygodnie pedałowania dookoła wyspy elfów ;). O swojej rowerowej wyprawie dookoła Islandii opowiedzą nam: Alicja Barć i Bartosz Maciejewski - zapaleni cykliści i miłośnicy przyrody. Czwarte, 17 maja, godz. 19.00 (sala Teatralna, wstęp wolny).

0515minijedynamozgKwietniowa Akademia Mózgu spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem, że zdecydowaliśmy się na kolejne spotkanie z dr Zlatą Czajkowską. Bohaterem ostatniego spotkania był cukier natomiast tym razem poruszymy tematy związane z hormonami i ich ogromną rolą w organizmie. Wtorek 15 maja, godz. 18.00 (sala Kominkowa, wstęp wolny).

00000operamini"Spotkanie z operą i nie tylko…" zaprasza na recital Alicji Tanew - krakowskiej śpiewaczki, poetki, kompozytorki i pianistki. Gospodarzem koncertu będzie Jan Migała. 14 maja 2018  godz.18.00  (Sala Kominkowa).

0513ministudioblankaZapraszamy na koncert Studia Wokalnego Blanki Dembosz - tym razem jako spotkanie z piosenką aktorską. Całość przedstawienia posiada atmosferę kabaretu lat 60-tych i dominuje w nim "kocie przymrużenie oka". Będzie to aktorska interpretacja utworów, do których słowa napisali tacy wybitni "tekściarze" jak - Agnieszka Osiecka,  Magdalena Czapińska czy Andrzej Mogielnicki.

0511ministandupPo raz pierwszy w Dworku Białoprądnickim, będzie można doświadczyć show STAND-UP! Przygotujcie się na dużą dawkę absurdu i prowokacji z niewielką dozą wariactwa. Zapraszamy 11 maja o godzinie 20.00

0507minikabaret7 maja  o godzinie 18.00 zapraszamy do klimatycznych Piwnic Dworku Białoprądnickiego na Kabaret Śmieszący Po Raz Drugi  "Opera za trzy rapy (szwajcarskie)". W składzie: Krystyna Zawadzka, Jaro Gawlik, Krzysztof Janik i Leszek Cadet. Piwnice, wstęp wolny.

0507Listonosz to spektakl jednego aktora, w którym Marek Gierat wcieli się w alter ego Charlesa Bukowskiego o imieniu Hank. Przeznaczony dla widzów dorosłych, o mocnym kręgosłupie moralnym... 6 maja, godz.19.00 (Sala Teatralna)

121100minisyndayDołączcie do nas podczas niezwykłej edycji Sunday Funday w słońcu hiszpańskiej Galicji. 6 maja o godzinie 15.00 po raz pierwszy będziemy mogli zatańczyć do muzyki na żywo i poznać nowe kroki na świeżym powietrzu z naszymi gośćmi z Hiszpanii.

0512miniwulkanCzy wiecie jak „działają” wulkany? Jakie niebezpieczeństwa w nich drzemią? Tego dowiecie się na kolejnej Wielkiej Wyprawie. 12 maja (sobota) spotkamy się "W krainie wulkanów"!  Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Zapisy od 7 maja. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

0505minikatarWarsztaty odwołane! Dlaczego mam katar i gorączkę? W sobotę, 5 maja o godzinie 14.00, ponownie spotkamy się na zajęciach Szkiełka i Oka. Poruszymy temat chorób i odpowiemy na wiele pytań zadawanych przez dzieci. Dlaczego mam katar i gorączkę? Gdzie rodzi się armia strażników organizmu? Dlaczego się przeziębiamy i czy możemy temu jakoś zapobiec?

0607minitadeusz7 maja o godzinie 19.00 zapraszamy na unikalny pokaz filmu niemego Pan Tadeusz z roku 1928 z autorską muzyką, graną na żywo. Będzie to wydarzenie z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski w 2018 r.

0504minimajuMuzyczna majówka w Dworku - 2 i 4 maja - koncerty plenerowe! Dworek Białoprądnicki przyciąga urokami przyrody i architektury, ale nie tylko - wabi także muzyką. W długi majowy weekend zapraszamy na dwa koncerty w zielonej przestrzeni Dworku. Wieczorami na scenie plenerowej zabrzmią nastrojowe rytmy. To będzie mocny, muzyczny akcent tego weekendu!

 

042918minikolyskaW niedzielę 29 kwietnia o godz. 16.00 będzie okazja przyjść na premierowy koncert piosenek skomponowanych i wykonanych przez Grupę Wokalną Swada oraz Przyjaciół do tekstów Agnieszki Jagi Szeptalin. Koncert promuje płytę "Bajkowe Kołysanki", wydaną przez Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki". Zachęcamy do rodzinnego udziału w wydarzeniu.

0403minichoryW ostatni weekend kwietnia 27-29 odbędzie się u nas Festiwal Chórów Męskich, organizowany przez Stowarzyszenie Muzyczne Chór Lutnia Krakowska. Program zapowiada się bardzo bogato. Festiwal ma na celu promocję amatorskich chórów, które poprzez chęć rozwoju i ciągłego doskonalenia oraz poszerzania repertuaru dorównują zawodowym zespołom.

0427miniodkrywkaTego jeszcze nie było! Na jednaj scenie, podczas jednego koncertu wystąpią dwa zespoły. Tym razem zobaczymy i usłyszymy dwie formację złożone z podopiecznych Siemachy. Młodzi muzycy zaprezentują swoje wersje przebojów polskiej muzyki rozrywkowej. 27 kwietnia (piątek), godz. 19.00 (Piwnice).

0426minimlodzi26 kwietnia w Dworku wystąpi kwartet żeński PREZIOSA w składzie: Anna Stolarczyk (sopran dramatyczny), Karolina Borodziuk (mezzosopran), Olga Ostrowska (sopran koloraturowy) i Katarzyna Kosiek (kontralt).

0426minidawaj26 kwietnia (czwartek) o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie ze znanym publicystą, dziennikarzem i pisarzem, a przede wszystkim „hobbystą trudnych tematów” - Stanisławem M. Jankowskim. Bedzie to spotkanie promujące najnowszą książkę pisarza - "Dawaj czasy! czyli wyzwolenie po sowiecku".

0426minirozmInauguracją cyklu wywiadów ROZMÓWNICA - czyli wszystko o co chcesz zapytać, będzie spotkanie ze znaną blogerką Julitą Bator - autorką książki "Zamień chemię na jedzenie". Spotkania poprowadzi Natalia Vince - dziennikarka radiowa. Zapraszamy w czwartek 26 kwietnia o godz. 18.00 (sala Teatralna), wstęp wolny.

04B SBASJak zwykle w poniedziałkowe wieczory posłuchamy poezji i porozmawiamy o literaturze. Najbliższy Salon Literacki Sabas będzie promował  książki Andrzeja Witolda Wieczerzaka: W ciele słowa i Monadozofia. Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Zapraszamy 23 kwietnia (poniedziałek), godz. 18.00 (Piwnice), wstęp wolny.

0422Aminiswada26 maja w godzinach 14.00 - 18.00 zapraszamy na "Ile gwiazdek jest na niebie...?" warsztaty animacji poklatkowej z Katarzyną Chodoń skierowane są do dzieci i ich rodziców. Podczas warsztatu uczestnicy poznają podstawową technikę robienia animacji poklatkowej, dowiedzą się, jakie znaczenie ma kadr i przede wszystkim, co zrobić, żeby martwe przedmioty ożyły w oczach widza.

0422miniexpressTo multimedialny, można powiedzieć, "minireportaż", traktujący o czasach, w których swój talent i karierę sceniczną rozwijała jedna z największych przedwojennych gwiazd polskiej estrady - Hanka Ordonówna. To także opowieść o... marzeniach! Błękitny Express - spektakl muzyczny, 22 kwietnia (niedziela) godz. 18.00 (sala Teatralna).

0422minicapoKolejne Sunday Funday zabierze nas do Brazylii! Będziemy się dzielić niezwykłą energią tradycyjnej afro-brazylijskiej capoeiry! Zapraszamy Was wszystkich bez względu na wiek i doświadczenie – odkryjmy razem nowe ruchy i poznajmy niesamowitą kulturę! Niedziela, 22 kwietnia, godz. 15.00. Wstęp wolny (Zajazd).

0421minipiesJak co roku w kwietniu tak i tym razem Dworek Białoprądnicki otworzy swe podwoje dla miłośników zwierząt i ich czworonożnych przyjaciół. Spotykamy się więc 21 kwietnia w godz. 10.00-15.00 na fantastycznej imprezie plenerowej, na którą ci którzy już mają psiaki, muszą się obowiązkowo stawić w ich towarzystwie, a ci, którzy wciąż marzą o pupilu muszą koniecznie przyjść wyposażeni w obroże i smycze, bo bezdomniaki będą wybierać nowych właścicieli!

0429minifilmFrench Waves opowiada historię francuskiej muzyki elektronicznej widzianej oczami młodszego pokolenia. Film ukazuje amerykańskie korzenie tej subkultury, nielegalne rave'y, French Touch - trend, który odegrał kluczową rolę dla rozpoznawalności muzyki elektronicznej na całym świecie. 20 kwietnia, godz. 19.00 (sala Teatralna).

0420minipracSerdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy RYSUNEK • GRAFIKA • KOLOR • RZEŹBA, której autorami są młodzi, zaangażowani twórcy skupieni wokół Pracowni Plastycznej działającej w Dworku Białoprądnickim. Wernisaż: 20 kwietnia (piątek), godz. 18.00 (sala Złota)

0421minijedzenieCzy na pewno wiem co jem? Które substancje odżywcze są najważniejsze? Jak powinniśmy się odżywiać? Czy kalorie mogą być pełne lub puste? Szkiełko i Oko zaprasza dzieci w sobotę 21 kwietnia o godz. 14.00 (Zajazd).

0419minialexCzwartkowy wieczór należy do wielbicieli muzyki klasycznej - 19 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na koncert "Pół żartem, pół serio". Usłyszymy popularne arie z oper i operetek, które w momencie powstania miały zaspokajać gusta szerokiego grona odbiorców, a obecnie weszły do kanonu muzyki klasycznej.

0417minipsycholTemat bliski wszystkim rodzinom - dobre relacje międzypokoleniowe wspierają i cementują rodzinę. Te gorsze są powodem konfliktów i rozluźnienia więzi. O międzypokoleniowych skryptach, czyli o tym co się dzieje w rodzinach porozmawiamy z psycholog Magdaleną Sękowską. Rozmowy z psychologiem: wtorek 17 kwietnia, godz. 18.00 (Sala Kominkowa, wstęp wolny).

0417minipomaPomaganie przez budowanie – tak brzmi hasło przewodnie warsztatów dla studentów kierunków: „Praca socjalna”. Warsztaty organizowane  są w ramach IV Tygodnia Pracy Socjalnej w Krakowie wspólnie z Uniwersytetem Pedagogicznym oraz Kancelarią Egilex. Zapraszamy 17 kwietnia (wtorek) o godz. 10.00 (sala Wielofunkcyjna).

0415miniegsWielkanocne polowanie na jajka! 3, 2, 1 start! Zbierzcie jak najwięcej jajek podczas szalonego, wielkanocnego polowania! Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy piknik w ogrodach Dworku. Zabierzcie ulubione dania, podzielmy się nimi w wesołym gronie. Niedziela, 15 kwietnia godz. 11.00. Wstęp wolny

Mali_strażnicy_MINIDlaczego niektóre obszary są objęte specjalną ochroną? Co to jest fauna i flora? Jakie tajemnice skrywa słowo "endemit"? Zapraszamy w sobotę 14 kwietnia o g. 16.00 na warsztaty artystyczno-przyrodnicze Mali Strażnicy Przyrody! Pod badawczą lupę weźmiemy dwa Parki Narodowe Polski i Czarnogóry - Białowieski i Biogradska Gora. Obowiązują zapisy!

0415miniskrzatySkrzaty zawędrowały do Dworku gdzie w ramach Bajkowej Niedzieli młodzi widzowie poznają najbardziej skryte skrzacie sekrety. Na teatralne spotkanie z Profesorem Wróblem - wybitnym skrzatologiem - zapraszamy w niedzielę, 15 kwietnia o 15:00 (sala Teatralna).

0418AntoniaVai18 kwietnia (środa) o godzinie 20 zapraszamy na koncert szwedzko-węgierskiej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów - Antonia Vai. Fuzja soulu, funku, jazzu i alternatywy, przefiltrowana przez charyzmę Antonii zabrzmi na naszej światowej scenie w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego. Jako support wystąpi polska wokalista SUZIA.

 Zapraszamy najmłodszych na magiczną i czarującą opowieść teatru cieni o tym, jak nagły wiosenny wiatr porwał kartki rękopisu pana Andersena, gdy ten zmierzał do wydawcy. Niedziela, 7 maja o godz. 15.00 w Sali Teatralnej (ul. Papiernicza 2). Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja!

 Mali odkrywcy na najbliższych warsztatach „Szkiełka i Oka” poszukają ukrytych zwierząt i dowiedzą się czy tylko kolor ma znaczenie dla skutecznego kamuflażu. Zajęcia odbędą się w sobotę, 6 maja o  godz. 14:00. Obowiązują zapisy.

 „Jak kura pazurem” – to przewrotny tytuł cyklu literackiego Nieformalnej Grupy Literackiej Piórnice, podczas którego można realizować się literacko i artystyczne a także znaleźć bratnią duszę o podobnej wrażliwości i sposobie obserwacji świata. Zapraszamy 5 maja o godz. 19.00 (Piwnice).

 W  kwietniu przypada Światowy Dzień Chorych na Parkinsona. Z tej okazji Stowarzyszenie Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona „Ostoja” zaprasza na festyn. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 kwietnia w godzinach od 11:00 do 15:00 w  Zajeździe Kościuszkowskim, ul. Białoprądnicka 3. Wstęp wolny.

 Już w ten piątek zaczynamy Festiwal Głosu!!! Motywem przewodnim wydarzenia jest utwór Et quare Artura Krochela, który zainauguruje Festiwal. To będzie prapremiera tej kompozycji! Zapraszamy Was 12 maja.

tW kwietniu "Odkrywka" zaprasza na koncert formacji Tie My Tie, łączącej wiele gatunków muzycznych w atrakcyjną i smakowitą całość. Uczta rytmów i dźwięków czeka na Was w piątkowy wieczór (28 kwietnia, godz. 19.00) w Piwnicach. Wstęp wolny.

Rodzinna Fabryka PomysłówRuszcie z nami w majową podróż po Europie! Gdzie mieszkają błękitne krowy? Co wspólnego ma Picasso z pizzą? Tego dowiecie się tylko u nas! Zapraszamy do Rodzinnej Fabryki Pomysłów w niedzielę 14 maja o godz. 16.00. Obowiązują zapisy.

PCT163 dni w drodze, 4300 kilometrów wędrówki... Przejścia tego szlaku podejmuje się około 300 śmiałków rocznie, kończy go mniej niż połowa. Im się udało! Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński dokonali pierwszego polskiego przejścia Pacific Crest Trail. 11 maja o godz. 18.00 będą gośćmi "Pociągu do podróży".

mozg_taniecSkonfrontuj się z mądrością własnego ciała! Spróbuj wychwycić komunikaty jakie z niego płyną i zaobserwuj zjawisko sprzężenia zwrotnego w relacji ciało-mózg, mózg – ciało. Podczas spotkania we wtorek 25 kwietnia o godz. 18.00 rozmawiać będziemy o lateralizacji półkul mózgowych.

PipiPoznajcie rudowłosą dziewczynkę i jej zwariowane zabawy! Podczas "Bajkowej Niedzieli", 23 kwietnia o godz. 15.00, dzieci przeżyją niezapomniane spotkanie z rezolutną Pipi i jej zaskakującymi przygodami. Scenariusz spektaklu jest inspirowany tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. 

 Zagramy z wiosną w zielone, posłuchamy kukułki i słowika, przyglądniemy się łabędziowi na stawie i wyczarujemy z burzy tęczę. A na koniec zatańczymy i zaśpiewamy razem z wiosną. Towarzyszyć nam będą skrzypce, flet i fortepian. Przyjdźcie zagrać w Zielone z nami! Przebierzcie się za motyle, żuki, biedronki ptaki albo kwiaty. Spróbujemy przepędzić zimę. Zapraszamy najmłodszych na koncert w wykonaniu Centrum Muzyki i Muzykoterapii Gaia: najbliższa niedziela, 23 kwietnia, godz. 11.00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3.

mini skarbekNie na wszystko w życiu mamy wpływ. Często, nawet jeśli wydaje się nam, że kreujemy swoją rzeczywistość, to tak na prawdę musimy się  do niej dostosować. W „Inny wymiar rzeczywistości” przeniesie Was Joanna Skarbek. Zapraszamy na wernisaż jej linorytów, malarstwa oraz techniki własnej: 27 kwietnia (czwartek), godz. 19.00, Sala Złota. Wstęp wolny.

mini szkielkoCzy w rzece mieszkają tylko ryby? Co ważki robią pod wodą?  Kim jest chruścik i jak buduje swój dom? Podczas najbliższych warsztatów „Szkiełko i Oko” najmłodsi poznają wszystkie tajemnice rzek i ich mieszkańców. Przyprowadźcie Wasze pociechy w sobotę, 22 kwietnia o godz. 14.00.

 Góralski temperament, francuska elegancja i klasyczna dokładność? Można by stwierdzić: planety tak odległe, a między nimi próżnia. Gdy na scenie tą mieszankę misternie mocuje się w ramionach improwizacji jazzowej, powstaje nowy świat, w którym niepowtarzalne emocje i brzmienia kuszą, elektryzują i uzależniają. Sami się przekonajcie! Formacja zagra u nas 23 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 Jedzenie to przyjemność, odżywianie to konieczność. Jak zdrowo jeść w niezdrowym świecie? Wiadomo przecież, że lepiej zapobiegać niż leczyć. O tym wszystkim opowiedzą Wam eksperci podczas najbliższego spotkania z cyklu Zdrowie Holistyczne. Zapraszamy 22 kwietnia o godz. 17.00 – Sala Teatralna w Oficynie Wschodniej (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

 Miłośnicy czworonogów mogą ponownie spotkać się w dworku podczas pikniku PSI LOS WARTY GOLDENA”, w sobotę 22 kwietnia. Atrakcją imprezy będzie m.in. bezpłatne czipowanie psów, USG jamy brzusznej, porady kardiologa z EKG, pokaz pierwszej pomocy, pokaz resuscytacji psów i kotów, porady behawiorystów, lekarzy weterynarii, groomerów, zwierzęcych dietetyków, kącik zwierząt do adopcji i wiele innych atrakcji. Zapraszamy ze swoimi pupilami.

koDziś (20 kwietnia) zabrzmi u nas saksofon i klawesyn, a wystąpią Ignacy Strojek i Paulina Tkaczyk. Koncert pt. „W krainie inspiracji" rozpocznie się
o godz. 18.00 w Sali Kominkowej (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

  Arcydzieła malarskie Leonarda da Vinci, a zwłaszcza prace rysunkowe, zgromadzone w tak zwanych kodeksach (notesach) inspirują i zachwycają. Poprzez malarstwo, rysunek oraz tkaninę opowiemy Wam o wielu opisanych i narysowanych w notesach Leonarda zagadnieniach. Zapraszamy na wernisaż prac Doroty Pietrzyk oraz promocję  jej autorskiej książki „Muzyk da Vinci”. Wernisaż odbędzie w ramach Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon SABAS. Czekamy na Was 21 kwietnia o godz. 19.00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3. Wstęp wolny.

 

Zbliżają się Święta Wielkanocne.

Przygotujcie własnoręcznie pisanki, baranki, fantazyjne koszyki.

Niech te święta będą kolorowe, radosne, smaczne, wiosenne

i oczywiście.. z jajem! 

 Odwiedźcie z nami Krainę Wschodzącego Słońca! Odkryjcie czym pachnie i jak smakuje. Czy ninja jest wojownikiem?  Jak to się stało, że Hello Kitty rozpowszechnili samurajowie?  Do Japonii wyruszymy 22 kwietnia o godz. 10.00. Obowiązują zapisy od 18 kwietnia!

 Co nas czeka w czwartek 20 kwienia? Spacer uliczkami Tbilisi, wycieczka do Stepancmindy/ Kazbegi, w otoczeniu majestatycznych cztero- i pięciotysięczników, wizyta w rodzinnym mieście Stalina - Gori i w tajemniczym Upliscyche, śniadanie na plaży w Batumi, kolacja w Kutaisi...

...

 Tym razem spotkanie z psycholog Magdaleną Sękowską dotyczyć będzie związków symbiotycznych i tego jak je zmieniać na autonomiczne. Zapraszamy we wtorek, 11 kwietnia o godz. 18.00, Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.

 Teatr Figur zaprasza na kolejną odsłonę przygód Pana Piórko w Dworku Białoprądnickim. Tym razem sympatyczny bohater znajdzie się w ramionach..miłości.  Wspaniała przygoda z teatrem czeka Was  i Wasze pociechy w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia o godz. 15.00, Sala Teatralna w Oficynie Wschodniej.

 Lubicie czytać książki? Bo my uwielbiamy! Dlatego Rodzinna Fabryka Pomysłów zmieni się teraz w niezwykłą pracownię, w której sami będziecie projektować okładki i ilustrować książki. Zapraszamy na warsztaty w niedzielę, 9 kwietnia, o godz. 16.00. Obowiązują zapisy.

 O podróżach z maluchem, doświadczeniach macierzyństwa, chustach i nosidłach oraz porady fizjoterapeutyczne, a w każdy poniedziałek - Fit Mama. Zobaczcie program kwietniowych spotkań w Strefie Rodzica!

5 żywiołów - ZIEMIAZapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu „Pięć żywiołów”.  W ramach projektu omawiamy w jaki sposób podlegamy prawom przyrody i jak możemy korzystać z jej zasobów. Tym razem – 7 maja, o godz. 18.00 spotkanie poprowadzi Joanna Chyl – terapeutka w dziedzinie medycyny naturalnej, akupresury oraz masażu. Wstęp wolny, ul. Papiernicza 2, Sala Teatralna.  

RybyTo nieprawda, że dzieci i ryby głosu nie mają! Zapraszamy najmłodszych na warsztaty „Szkiełka i Oka” w których poznają fascynujących lokatorów oceanów, strumieni, mórz, rzek i jezior. Zajęcia odbędą się 7 maja (sobota) o  godz. 15.00, obowiązuje rezerwacja miejsc. 

Jak kochać Tatry?Tym razem na naszym slajdowisku ruszamy w piękne polskie góry - Tatry! Jak wyglądała tatrzańska turystyka dawniej, gdzie się chodziło i z kim? Jak wiele zmieniło się od końca XIX wieku? Czy ponad 150 lat historii turystyki górskiej w Tatrach sprawiło, że dziś po górach chodzimy bardziej świadomie, bezpieczniej; czy znamy je lepiej i szanujemy ich majestat? Skąd wzięły się tatrzańskie szlaki i kto decydował o ich wytyczeniu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań na temat Tatr, udzieli nam Iśka Marchwica.

Kaja RenkasSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy plakatów i grafik Kai Renkas, który odbędzie się 7 maja w Sali Złotej Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” o godz. 18.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane plakaty i grafiki z lat 2010-2016, a część z nich zostanie wyeksponowana w plenerze. 

Ogród SpołecznyPełną parą ruszyły prace w terenie przy tworzeniu Ogrodu Społecznego Prądnika Białego – zielonej, przyjaznej przestrzeni zaplanowanej przez i dla mieszkańców. Wciąż można przyłączyć się do  akcji. Organizatorzy czekają na ochotników w najbliższą sobotę, od godz. 10.00 przy Skwerze im. Insurekcji Kościuszkowskiej (ul. Papiernicza 2). Miejska Platforma Internetowa „Magiczny Kraków” jest patronem wydarzenia. 

Kompetentny rodzicZapraszamy do udziału w projekcie „KOMPETENTNY RODZIC: dbam o siebie, dbam o związek, dbam o dziecko” realizowanym przez Stowarzyszenie Projekt Kraków w filii Centrum Kultury Dworek Biłoprądnicki – Klubie Kultury Mydlniki. Warsztaty skierowane są do rodziców dzieci ze spektrum autyzmu – z autyzmem, zagrożeniem autyzmem i z zespołem Aspergera (od 4 miesiąca do 6 roku życia). W trakcie trwania spotkań zapewniona zostanie opieka nad dziećmi rodziców biorących udział w projekcie.

Blanka DemboszZapraszamy na występ uczennic studium wokalnego prowadzonego przez Blankę Dembosz. Koncert pt. ”Rozśpiewany Kraków – ballady i bajania” odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

MensaW Dworku rusza cykl spotkań pn. „Mensa Zaprasza” – jego ideą jest zaprezentowanie działalności Stowarzyszenia MENSA, od nieznanej, nietuzinkowej i zaskakującej strony. Zapraszamy na pierwsze spotkanie pt. „Zamiast książki przeczytaj swojego psa – zapomniany język psów”: 22 kwietnia, godz. 18.30, Piwnice. Wstęp wolny.

OgieńZapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Pięć Żywiołów”. Poznamy żywioł ognia w tanecznym wydaniu: 30 kwietnia (sobota), godz. 18.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny. 

OdkrywkaZapraszamy na koncert w ramach projektu ODKRYWKA. Formacja Masha Stecko delikatnym brzmieniem wprowadzi was w błogi weekendowy nastrój. 29 kwietnia (piątek), godz.19.00, Piwnice Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Hubert Kisiński - fot. Adrian LariszHubert Kisiński, nagrodzony wspólnie z bratem, Dawidem Andresem, Kolosem w kategorii „Wyczyn roku” za podróż rowerami przez Amazonkę, będzie gościem pierwszego, wiosennego Kolosowego Spotkania w Dworku Białoprądnickim. Zapraszamy w sobotę (23 kwietnia) o 17.00 do Sali Teatralnej. Wstęp wolny.

Polonus na AntarktydzieSlajdowiska "Pociąg do podróży" to zawsze ciekawe opowieści z różnych zakątków globu.  Przed nami niezwykła historia ratowania jachtu w relacji Tomka "Sajmona" Sosina! Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.00 w piwnicach Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Paweł KękuśZapraszamy na wieczór poetycki Beaty Anny Symołon SABAS. Tym razem uczestnicy poznają twórczość Pawła Kękusia i jego tomik wierszy pt. „Gasząc lęki świata” . Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 18.00 w Piwnicach Dworku. Wstęp wolny. 

Muzyczne CzwartkiCzwartek to dobry dzień na muzyczną odskocznię od prozy życia. W ramach cyklu pn. „Muzyczne czwartki” zapraszamy na koncert barokowego trio „Św. Stanisław” pt.  „Inspiracje Bacha muzyką francuską”. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Kominkowej. 

Joanna Kucharska - wystawa19 kwietnia w Dworku Białoprądnickim nastąpi otwarcie kolejnej interesującej wystawy fotograficznej. Tym razem, w Galerii Zajazd, zaprezentujemy prace Joanny Kucharskiej, która preferuje minimalistyczne, lifestylowe kadry i zabawy światłem bez miliona zbędnych gadżetów czy ozdobników. Wiodącymi tematami wystawy będą kobiety, rodzina i dzieci. Rozpoczęcie wernisażu – o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Psi los warty GoldenaWszystkich miłośników czworonogów zapraszamy na wielki piknik pod hasłem ”Psi los warty Goldena”, który odbędzie się 16 kwietnia w Dworku. Bezpłatne porady specjalistów, pokazy strzyżenia, darmowe chipowanie psów, pobijanie rekordu w ilości przybyłych Goldenów – to tylko cześć zaplanowanych atrakcji. Oprócz tego kącik adopcyjny psów i kotów z przytuliska w Łętkowicach. 

W małym dworkuZapraszamy na premierę spektaklu grupy teatralnej PRO FORMA pt. „W małym dworku”, S. Witkiewicza. Wydarzenie odbędzie się 17 kwietnia  o godz. 18.30, Sala Teatralna, wstęp wolny.

Coby CoobusZapraszamy na kolejny Salon Poetycki Beaty Anny Symołon. Tym razem spotkanie z poezją Coby Coobus’a czyli twórczością Tadeusza Krzysztofa Knyziaka. Pojawi się też muzyczny akcent: Eryk Jaworski – niezwykle zdolny, młody uczeń szkoły muzycznej, zagra na gitarze klasycznej. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia o godz. 18.00 w Piwnicach Dworku. Wstęp wolny.

Zdrowie HolistycznePrzed nami kolejne spotkanie z cyklu „ Zdrowie holistyczne”.  Tym razem  odbędzie się pod hasłem „Siła Twojego umysłu”. W końcu podobno zdrowie jest.. w głowie! Zapraszamy 9 kwietnia o godz. 18.00, Sala Teatralna. Wstęp wolny. 

EwcynaW 2013 roku Ewa pojechała z rowerem do Azji. Na początek tylko do Japonii. Została w azjatyckim świecie na niemal dwa lata. Trasę podróży często wyznaczał kierunek wiatru, panująca aura i napotkani ludzie. O swojej wyprawie opowie 14 kwietnia w Dworku Białoprądnickim.

Dzień ZdrowiaZ okazji  przypadającego w kwietniu Światowego Dnia Zdrowia zapraszamy na spotkanie ze specjalistami w dziedzinie zapobiegania i leczenia cukrzycy oraz nadwagi. W programie m.in. bezpłatne badanie składu ciała, pomiar indeksu glikemicznego, pokaz zabiegu drenującego ciało oraz zdrowy poczęstunek. Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia o  godz. 18.00 (Sala Kominkowa). Wstęp wolny.

Magdalena SękowskaWe wtorek (12 kwietnia) zapraszamy na kolejne spotkanie z psycholog Magdaleną Sękowską. Spotkanie odbędzie się w Sali Kominkowej o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

W 80 dni dookoła świataCo w życiu jest naprawdę ważne? Dążenie do celu? Spełnianie marzeń? A może miłość? W Bajkowej Niedzieli zabierzemy Was w podróż dookoła świata w trakcie której, będziemy szukać odpowiedzi na to pytanie.

Koncert Uwielbienia35 osób na jednej scenie - wokaliści, oktet smyczkowy, sekcja dęta i 12 osobowy chór to artyści, którzy wystąpią podczas wielkiego Koncertu Uwielbienia w X rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II, wpisanego w obchody Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy 10 maja do Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. 

Magdalena SękowskaO tym jak wyglądamy i jak się prezentujemy w oczach innych, opowiadać będzie Magdalena Sękowska. Kolejne spotkanie z psychologiem we wtorek (5 maja) o godzinie 18:00.

Soul FingerPo powrocie z majówki, zapraszamy na bluesowy wieczór w Dworku Białoprądnickim. W poniedziałek (4 maja) o godzinie 19:00 w Piwnicach wystąpi zespół Soul Finger w składzie: Krzysztof Bodzoń, Grzegorz Gryboś, Rafał Zając. Wstęp wolny!

TajlandiaWładysław Grodecki zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Pocztówki ze świata". Tematem nadchodzącego spotkania, będzie Tajlandia. Zapraszamy w środę (29 kwietnia) o godzinie 18:00.

Tajna ListaW kwietniowej Odkrywce usłyszymy bluesowo – rockowe granie. Zespół Tajna Lista, wystąpi w dworkowych piwnicach we wtorek (28 kwietnia) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

wymianka_500_282Jeśli w szafie Twojego dziecka są ubranka, z których już wyrosło – przynieś je w niedzielę, 10 maja, do Dworku! Między godz. 11.00 a 13.00 trwać będzie Wymianka w piknikowej atmosferze!

KotCzy przeprowadzka do domu pomocy społecznej musi oznaczać porzucenie ukochanego zwierzaka? W niedzielę, 26 kwietnia, o godz. 16.00 w Dworku Białoprądnickim odbędzie się dyskusja o prawie do zamieszkania w domu pomocy społecznej oraz projekcja reportażu Magdy Hejdy „I że Cię nie zapomnę aż do śmierci…”. 

Marek OlmaJAZZować, będziemy już poniedziałek (27 kwietnia) o godzinie 19:00. Wystąpią Agnieszka Cywińska – Olma i Marek Olma. Zapraszamy do piwnic Dworku. Wstęp wolny.

Centrum Dobrej ZmianyJak holistycznie spojrzeć na nasze zdrowie? Jak odczytywać sygnały wysyłane przez organizm? Jak rozwijać swój potencjał? Wspólnie z Centrum Dobrej Zmiany zapraszamy na nowy cykl wykładów i spotkań z ekspertami, które pozwolą podnieść  jakość naszego życia.

Świętokrzyskie krajobrazyW piątek (24 kwietnia) o godzinie 18:00, odbył się wernisaż wystawy malarsko – fotograficznej zatytułowanej „Świętokrzyskie Krajobrazy – Busko-Zdrój 2014”. Zapraszamy do Galerii „Zajazd” w Zajeździe Kościuszkowskim. Wstęp wolny.

Zoriana GrzybowskaW cyklu Muzyka Świata niezwykły koncert. Na dworkowej scenie zaśpiewa i zagra na bandurze kijowskiej – Zoriana Grzybowska. Zapraszamy w czwartek (23 kwietnia) o godzinie 18:00. 

Bogusław Wojciech MaciaszekJuż w poniedziałek (20 kwietnia) o godzinie 18:00 - SABAS. Gościem spotkania zatytułowanego "Posłuchaj o Bieszczadach", będzie Bogusław Wojciech Maciaszek - promotor tego pięknego zakątka Polski, zarówno w kraju jak i za granicą.

Sabas - kwiecieńW poniedziałek (13 kwietnia) o godzinie 18:00, zapraszamy na SABAS. Podczas spotkania promować będziemy dwie książki nagrodzone w konkursie literackim imienia Maieja Słomczyńskiego.

Tai ChiSeniorów z Dzielnicy IV - Prądnik Biały, zapraszamy na zajęcia Tai Chi, które odbywać się będą w każdy poniedziałek o godzinie 13:00, od 13 kwietnia do końca sierpnia. Sala Wielofunkcyjna. Wstęp wolny.

Wulkan w Krakowie!Jak zbudowane są wulkany? W jaki sposób powstają? Dlaczego wybuchają? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie na warsztatach ze Szkiełkiem i Okiem. Zapraszamy w sobotę (18 kwietnia) do Zajadu Kościuszkowskiego. Cena: 25zł/os.

Festyn Stowarzyszenie Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona „Ostoja” oraz Grupa „Budzimy Agnieszkę – Kraków”, zapraszają na festyn z okazji Światowego Dnia Chorych na Parkinsona pod hasłem „Budzimy Agnieszkę”. W sobotę (11 kwietnia) w godzinach od 11:00 do 16:00 w Zajeździe Kościuszkowskim, będzie czekać na Państwa wiele atrakcji, dzięki którym wspólnie pomożemy Agnieszce Holce. Wstęp wolny.

CHILEout z Argentyną i BoliwiąJak smakuje lama? Jak zjeżdża się z wulkanu? Czy w 24h podróży autobusem można się nudzić? Czy pingwiny Magellana dają się pogłaskać? To wszystko i jeszcze więcej w Pocztówkach ze świata w środę (15 kwietnia) o godzinie 18:00. Wstęp: 5zł/os.

bisztyga_500Arie z oper Mozarta i Pucciniego, pieśni Moniuszki, romanse cygańskie. W czwartek, 16 kwietnia, o godz. 18.00 zapraszamy na koncert znakomitej sopranistki, Wiktorii Bisztygi.

Panieneczka z pudełeczkaZapraszamy na kolejny spektakl Teatru Lalki i Aktora Parawan. Adaptacje bajki Jana Brzechwy pt."Panieneczka z pudełeczka", będziecie mogli zobaczyć w niedzielę (4 maja) o godzinie 12:00 w Sali Teatralnej Zajazdu Kościuszkowskiego.

Soul FingerW pierwszy majowy poniedziałek (5 maja), zapraszamy Państwa do Piwnic Dworku. Zespół Soul Finger zagra koncert, dzięki któremu będziemy mogli przenieść się w nastrojowy świat bluesa z Zachodniego Wybrzeża.

Fundacja DKMSW Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla małej krakowianki oraz innych chorych, wspólnie z Fundacją DKMS, organizujemy  Dzień Dawcy Szpiku „Pomóż Lence i innym”. Przyjdź do nas 11 maja i zarejestruj się, a być może uratujesz czyjeś życie.  

NetworkingJak dotrzeć do ludzi ze świata biznesu czy polityki, którzy później mogą wspierać Waszą działalność? Jak promować swoje nazwisko by było ono rozpoznawalne, a co z tym idzie, mieliście ułatwiony kontakt z profesjonalistami z innych dziedzin? Odpowiedź jest jedna – networking.

Majówka w DworkuNie wiesz jak spędzić długi majowy weekend? Szukasz ciekawych propozycji? W Dworku jak zwykle przygotowaliśmy coś interesującego dla dużych i małych: koncert orkiestry norweskiej, nastrojową bosa novę, a dla najmłodszych - spotkanie z mięsożernymi roślinami! Zapraszamy!

AgraTematem kolejnego spotkania z cyklu Pocztówki ze świata, będzie Złoty Trójkąt - Indie. Na spotkanie z niezwykłym podróżnikiem Władysławem Grodeckim, który słowem namaluje obraz tego odległego zakątka świata, zapraszamy w środę (30 kwietnia) o godzinie 18:00. 

Grey Zone American BluesW najbliższy wtorek (29 kwietnia), Piwnice Dworku Białoprądnickiego wypełnią się klimatycznymi dźwiękami polsko - amerykańskiej grupy bluesowej, Grey Zone American Blues. Zapraszamy na godzinę 19:00. Wstęp wolny.

Szkiełko i oko - Dzień ZiemiPo raz pierwszy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki uczestniczy w miejskich Dniach Ziemi. Zapraszamy na piknik ekologiczny dla dzieci pod hasłem „Odkrywanie Przyrody”. W niedzielę, 4 maja, w godzinach od 15.00 – 18.00  na dziedzińcu przed dworkiem pasjonaci przyrody zaproszą do 3 stanowisk.

O tym jak Szewczyk Skuba smoka pokonałNajnowszy spektakl Teatru Lalki i Aktora Parawan pt. " O tym jak Szewczyk Skuba smoka pokonał" w niedzielę (27 kwietnia) w Zajeździe Kościuszkowskim. Zapraszamy dzieci i rodziców do Sali Teatralnej na godzinę 12:00.

Wszystkiego, co najlepsze

na Święta Wielkiej Nocy!

Wiosennych nastrojów,

radosnej atmosfery spotkań z najbliższymi,

smacznego jajka oraz słodkich mazurków

i - zgodnie z tradycją - poniedziałku choć odrobinę mokrego

życzy

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

 

 

 

Koncert Gaia - fot. Anna DzięgielZapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 0 do 5 lat wraz z rodzicami, na kolejny koncert z cyklu "Dzieci Dzieciom", organizowany przez Centrum Muzyki  i Muzykoterapii "Gaia". Tym razem będziemy się bawić w rytmie swingu i bluesa.

MuzykaW kolejnym spotkaniu z cyklu Muzyczne Czwartki, usłyszymy damsko - męski duet w składzie Paulina Kujawska (wokal) oraz Grzegorz Gryboś (gitara). Zapraszamy do Sali Kominkowej 24 kwietnia o godzinie 18:00. W programie  znane i lubiane piosenki z różnych stron świata w lekkim klimacie bossanovy i bluesa.

Maria Baster - GrząślewiczW kolejnym Salonie Artystycznym Beaty Anny Symołon, prezentować będziemy twórczość Marii Bester - Grząślewicz. Zapraszamy w już w poniedziałek (14 kwietnia) o godzinie 18:00 do Piwnic Dworku Białoprądnickiego na wernisaż wystawy "Blaski i Odblaski" oraz promocję tomików "O srebrnych kolorach" i "Traktat o dziurze".

Twierdza KrakówW środę (16 kwietnia) o godzinie 18:00, zapraszamy na spotkanie z cyklu Poznajemy Polskę. Wykład pt." Twierdza Kraków" poprowadzi Henryk Łukasik - przewodnik miejski, terenowy i górski.

Dworek BiałoprądnickiCentrum Kultury Dworek Białoprądnicki pełni rolę miejsca, które łączy różne środowiska beneficjentów, proponując ciekawą i zoptymalizowaną ofertę kulturalną. Dworek Białoprądnicki  jest równocześnie mecenasa kultury – który zabiega o dalszy rozwój artystów indywidualnych oraz zespołów artystycznych skupionych wokół instytucji. Dodatkowo jest ośrodkiem, który określa i realizuje cele służące poczuciu wspólnotowości subregionu. W tym zakresie inicjuje i realizuje partnerskie przedsięwzięcia opierając się na koncepcji Społecznej i Kulturalnej Odpowiedzialności Biznesu, co stanowi punkt wyjścia dla długofalowej współpracy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki z podmiotami sektora prywatnego.

Czterej muzykanci z BremyW najbliższą niedzielę (13 kwietnia), w Teatrze Lalki i Aktora Parawan zobaczymy spektakl pt."Czterej muzykanci z Bremy". Zapraszamy na godzinę 12:00 do Zajazdu Kościuszkowskiego. Wstęp 10zł/os.

FortepianJuż dzisiaj o godzinie 18:00, zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej Dworku, na recital fortepianowy Anny Łakomy. Uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie oraz laureatka konkursów pianistycznych, zaprezentuje nam utwory m. in. Mozarta, czy Bacha.

Łukasz SuperganW kolejnej odsłonie Kolosowych spotkań w Dworku, spotkamy się z nagrodzonym podczas ostatnich Kolosów wyróżnieniem w kategorii "Wyczyn roku" - Łukaszem Superganem. Już w sobotę (12 kwietnia) o godzinie 17:00 usłyszymy opowieść o niezwykłej, samotnej wędrówce przez Europę. Siedem tysięcy kilometrów w 11 miesięcy, cały czas na piechotę! Zapraszamy.

Soul FingerW poniedziałek (7 kwietnia) o godzinie 19:00 zapraszamy Państwa, na bluesowy koncert zespołu Soul Finger. Po raz kolejny Piwnice Dworku, rozkołyszą się w rytm West Coast Bluesa.

Philosophia Viva!We wtorek (8 kwietnia) o godzinie 18:00, zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z filozofią żywą pt. " Filozofia Wschodu - uprzedzenia i inspiracje. Gościem wieczoru, będzie doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii Marzenna Jakubczak. Wstęp wolny.

Burza w mózgu - okładkaZapraszamy serdecznie na wieczór promocyjny książki Ewy Szawul "Burza w mózgu". Czekamy na Państwa w sobotę (5 kwietnia) o godzinie 19:00 w klimatycznych Piwnicach Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Wydarzenia

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090