Zdrowie HolistyczneW sobotę 15 września o godz. 17:00 zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie z cyklu Zdrowie Holistyczne. Gościem prowadzącej Doroty Adamczyk, będzie Wanda Budzanowska – Bratko – refleksolog, założycielka Polskiego Instytutu Refleksologii.

Targi Edukacyjne 2018Szukasz zajęć pozalekcyjnych dla swojego dziecka? Chcesz się rozwinąć twórczo na zajęciach artystycznych, pamięciowych, językowych lub matematycznych? A może chcesz nauczyć się tańczyć lub zostać adeptem Kung Fu lub Capoiery? Przyjdź do nas w niedzielę 9 września!

Grzegorz MajzelWe wtorek 18 września zapraszamy Państwa na koncert człowieka pełnego pasji, energii i pozytywnego myślenia. Wokalista, autor tekstów, producent i organizator koncertów charytatywnych – Grzegorz Majzel wystąpi w piwnicach dworku o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Hanna Śleszyńska25 września godzina 18:00 w cyklu Sentymentalny Świat wystąpi Hanna Śleszyńska. Będzie to estradowa prezentacja wizerunku muzycznego Hanny Śleszyńskiej, która jest nie tylko znakomitą aktorką, ale również wokalistką. Ze swoim recitalem przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Wojciech Kaleta nie braknie piosenek kabaretowych, musicalowego humoru i niezapomnianych wrażeń. Gospodarzem wieczoru będzie Łukasz Lech.

Muzeum smutkuW Kopenhadze istnieje Instytut Badań nad Szczęściem, którego dyrektor twierdzi, że Duńczykom robi się weselej na duszy, kiedy zapalają świeczkę. Im więcej świeczek, tym więcej radości. Nie każdemu jednak humor poprawia płonący knot. Polacy posiadają predyspozycje do smutku – melancholijnego, narodowego smutku – ale też całkiem zwykłego, codziennego smutku szarych blokowisk.

Nowy sezonOd września rozpoczynamy nowy sezon zajęć stałych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku mamy dla Państwa dwie nowości sekcję Kung Fu oraz Best Brain – przygodę w odkrywaniu kreatywności, pamięci oraz trening koncentracji.

Strefa Rodzica piknikZapraszamy na kolejne zajęcia dla mam i maluszków w Strefie Rodzica. Powracamy do polubionych przez mamy wspólnych ćwiczeń „Fit Mama” oraz radosnych zabaw maluchów w ramach spotkań „Wesoludki Małe”. Zapisy w ramach dostępnych miejsc przyjmowane będą drogą mailową od 3 września br.!

flueW najbliższy piątek ostatni koncert w ramach Fest Grania! Zespół Flue to połączenie czterech całkiem rożnych osobowości dające wybuchową mieszankę, której owocem jest autorski materiał, nawiązujący stylistycznie do muzyki lat 70/80 – brudny funk, jazz, hip hop, disco. 31 sierpnia, piątek, godz. 20.00. Zapraszamy!

0824miniplastikmisiaczekW piątek - 24 sierpnia o godzinie 19.00, zapraszamy na wernisaż instalacji site-specific "Nieprzejrzystość", autorstwa Anety Misiaszek w Galerii Baszta. Instalacja jest kolejną z serii prac „emocjonalnego recyklingu”, zapoczątkowanych przez autorkę podczas tegorocznego pobytu w Izraelu.

0825miniludziewwislyKolejna przedwojenna produkcja filmowa na naszym sobotnim Kinie Plenerowym, start o godzinie 21.00! Zapraszamy na osławiony film w reżyserii Aleksandra Forda - „Ludzie Wisły” z 1938 roku, który obrazuje życie „ludzi rzeki”. To historia targana wichrami namiętności.

000826minicelticJuż w niedzielę - 26 sierpnia - obowiązkowa propozycja dla wszystkich miłośników irlandzkiej muzyki folkowej.  Będzie to koncert w ramach cyklu Muzyczna Altana, zaczynamy jak zwykle o godzinie 18.00.

0824minifraktaliki1.jpgW piątek - 24 sierpnia o godzinie 20.00 zapraszamy na Fest Granie a na nim koncert zespołu Fraktale. Będzie to muzyczna podróż w głąb tego, co niewyrażalne słowami, dążące do nieskończoności, pozornie niedoskonałe i przypadkowe, a jednocześnie uporządkowane.

0819minipoliszotPopołudnie z operą i operetką w Muzycznej Altanie. Marta Poliszot (sopran), Witold Wrona (tenor), Jan Migała (baryton) i Wioletta Fluda (fortepian) zagwarantują piękny wieczór melomanom, wrażliwym na kunszt muzyczny i wokalny. Zapraszamy w niedzielę 19 sierpnia o godz. 18.00.

00017Piątkowe Fest Granie inne niż wszystkie! Na naszej plenerowej scenie w jednym dniu zagoszczą Dinosaurs are Dead i Bartas Szymoniak, zaczynamy wyjątkowo o godzinie 19.30. Poczujecie klimat festiwalu.

0008minidiriDiri Levsky - żywiołowa muzyczna podróż przez kraje bałkańskie oraz niezbadane krainy folku i etno. Utwory autorskie i tradycyjne pieśni we własnych aranżacjach. Muzyczna Altana zaprasza w niedzielę 12 sierpnia o godz. 18.00.

000818minihalkaPonadczasowa miłość tym razem w muzycznej odsłonie - "Halka" z 1937 roku to perełka dla kinomanów. Bezpłatny seans filmu „Halka” (1937) w reżyserii Juliusza Gardana już 18 sierpnia (sobota) o godzinie 21.00.

mini kopiaMamy dobre pomysły na nowe pasje, popołudnia po lekcjach i zagospodarowanie wolnego czasu osób w każdym wieku! Jest w czym wybierać: taniec, capoiera, plastyka,  zajęcia teatralne, nauka śpiewu,zajęcia matematyczne, muzyczno - językowe dla  dzieci,warsztaty fotografii, bezpłatne konwersacje językowe,nauka gry na gitarze, pianinie, keyboardzie, warsztaty home - recordingu i wiele innych propozycji! 

0609miniJedną z artystycznych atrakcji imprezy plenerowej pn. "Dożynki Witkowickie 2017" będzie  wernisaż wystawy malarstwa "Pejzaż jak malowany"  - Ewy Słobodzian i Jolanty Surówki. Wernisaż odbył się 6 września, zapraszamy do oglądania wystawy do 14 września (Galeria Zajazd, ul. Białoprądnicka 3).

0309windsorminiJeśli kochacie fotografię - musicie nas odwiedzić! Zapraszamy do oglądania niezwykłej wystawy prac Ryszarda Cabały pt. "Portrety miast w gumie chromianowej". Unikalne zdjęcia można oglądać do 3 października w budynku głównym
(Sala Kominkowa). Wstęp wolny.

1009minitargiPodpowiemy Wam wszystko co warto robić po szkole i jak sprawić by nauka kojarzyła się nie tylko z obowiązkiem, ale i z radością. Jeśli szukacie zajęć pozalekcyjnych dla swojego dziecka, chcecie rozwijać jego pasje, wspomagać w nauce i kształtować dobre nawyki -  musicie nas odwiedzić!  Zapraszamy na TARGI EDUKACYJNE w niedzielę 10 września, od godz. 11.00 do godz.17.00.

1707fotominiJak zrobić dobre zdjęcie? Znaleźć ciekawe ujęcie? Utrzymać dziecko w wybranej pozycji? W Strefie Rodzica zapraszamy w środę 16 sierpnia 2017 roku na spotkanie z fotograf Joanną Kucharską, prowadzącą w Dworku cykl warsztatów "Foto Mama". 

00mamaminigotowaPrzed nami krakowskie spotkanie mam. We wtorek, 22 sierpnia 2017 roku, o godz. 11.00 zapraszamy do Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” na piknik pełen atrakcji!

DożynkiRada Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Witkowic zapraszają na Osiedlowe Dożynki 2016 w Witkowicach - Górce Narodowej (11 września). Schyłek lata to czas dożynek. Do Dworku Białoprądnickiego zapraszamy na tradycyjny Witkowicki Koncert Dożynkowy 9 września (piątek) od godz. 17.00. Impreza odbędzie się w plenerze. Wstęp wolny.

Strefa RodzicaW Dworku działa Strefa Rodzica – projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają ze sobą, wymieniają się doświadczeniami. W naszej Strefie czekają na nich również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Wielka WyprawaKto nie marzy o dalekich podróżach? Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” rozpoczyna nowe interesujące warsztaty edukacyjne dla najmłodszych (4 - 10 lat). Podczas „Wielkiej Wyprawy” dzieci będą miały okazję poznać kraje ze wschodniej półkuli naszego globu. Odwiedzą Turcję, Izrael, Mongolię, Chiny, Tybet i Himalaje, Indie, Japonię, Tajlandię i Australię.

Piknik z pościelotemNa zakończenie wakacji zabierzemy Was w niezwykłą podróż do Krainy Wyobraźni i Fantazji. 3 września (sobota) o godz. 16.00 zapraszamy na piknik rodzinny, podczas którego odbędziemy rejsy pościelotem wraz z Anną Machacz i Magdaleną Krzysik – autorkami książki dla dzieci wydanej przez Dworek Białoprądnicki pt. „Podróże pościelotem”. W programie m.in. pokazy i warsztaty cyrkowe z grupą AbstrAct.

Wędrówki po CzarnogórzeKonsul Honorowy Czarnogóry, Marcin Ruta oraz Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zapraszają dzieci i rodziców na cykl kreatywnych warsztatów rodzinnych, podczas których wspólnie poznamy niezwykły bałkański kraj – Czarnogórę.

Leszek Żądło European Art EnsembleZapraszamy na niezwykły koncert muzyki jazzowej wykonywanej przez instrumentalistów na najwyższym, światowym poziomie. W najbliższą sobotę (27 sierpnia) o godz. 19.00 na scenie Dworku wystąpi muzyk jazzowy, saksofonista, flecista oraz kompozytor – Leszek Żądło wraz z zespołem cenionych muzyków. Wstęp wolny!

atlantykJeden żaglowiec, dwa rejsy, 132 dni zamustrowania i ponad 11 000 przebytych mil morskich. Podczas pierwszego powakacyjnego slajdowiska „Pociąg do podróży” usłyszycie opowieść o dwukrotnym przepłynięciu Atlantyku. Zapraszamy w czwartek, 29 września, o godz. 18.00 do sali teatralnej. Wstęp wolny.

Święto Wojska PolskiegoZ okazji Święta Wojska Polskiego, na naszej scenie wystąpi dla Państwa Krakowska Orkiestra Staromiejska z solistami pod dyrekcją Wiesława Olejniczaka. Do wysłuchania utworów patriotyczno – wojskowych zapraszamy w poniedziałek (15 sierpnia) o godzinie 15:00. Wstęp wolny

SZTUKA - TERAPIA - ŻYCIEZakończył się projekt pn. „SZTUKA – TERAPIA – ŻYCIE” - wsparcie rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem” organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dworku Białoprądnickiego. Wielki finał z rozdaniem dyplomów, nagród i wspaniałą zabawą odbył się w najbliższą sobotę, 10 grudnia, w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. 

Projekt rozpoczął się 16 września i polegał na wsparciu w codziennym trudzie wychowawczym rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym, m.in. dzieci z autyzmem, zespołem aspergera, mózgowym porażeniem dziecięcym i in. Służyły temu zajęcia artystyczne, terapeutyczne i rewalidacyjne.

 

Prowadzili je specjaliści w dziedzinie pedagogiki specjalnej, oligofrenopedagodzy, psychologowie oraz certyfikowani terapeuci. Rodzice i opiekunowie zdobywali wiedzę na temat możliwości terapii dziecka i wybranych technik terapeutycznych, uczyli się redukować napięcie emocjonalne spowodowane sytuacją rodzinną, a także rozwijać swoje zdolności artystyczne i wykorzystywać własne zasoby. Uczyli się mądrej empatii i asertywności.

Z kolei dzieci uczestniczyły w zajęciach relaksacyjnych, muzycznych, plastycznych, ceramicznych, ruchowych i wielu innych.

W ramach projektu odbyło się 50 spotkań – łącznie 100 godzin zajęć dla grupy 75 dzieci i opiekunów.

Zajęcia organizowane były w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki i w podległych instytucji klubach: Centrum Kultury „Przegorzały”, Centrum Kultury „Paleta”, Centrum Kultury „Mydlniki”.

Koordynator projektu:

Dorota Halberda 

Organizator:
Stowarzyszenie Na Rzecz Dworku Białoprądnickiego

Partner:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

 

 

EmanacjeTrwa 4. Międzynarodowy Festiwal Muzyki EMANACJE 2016. W tym roku od lipca do września można usłyszeć 40 koncertów w różnych miejscach województwa małopolskiego. Jeden z nich odbędzie się w Dworku Białoprądnickim w sobotę (13 sierpnia) o godzinie 19:00.

IV Festiwal Muzyki i TańcaW dniach 6 i 7 sierpnia 2016 r. odbędzie się w Krakowie IV Letni Festiwal Muzyki i Tańca. Pierwszy dzień festiwalu odbędzie się w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Zapraszamy na barwne występy z wielu krajów od godziny 18:00. Wstęp wolny.

Opener Folk % Hip HopTak wiele na naszej scenie jeszcze się nie działo! W czwartek 18 sierpnia wystąpią Wanta, Inacy, Sonia Lachowolska, Kosynierzy oraz Fantastycznie Ironiczny Raper Masowej Akceptacji – Roman Bosski.

emilka_740Maja Sikorowska, VINTAGE, Yanoosh Baran Band, Workaholic, Piotr Bzowski i Inacy. Wszyscy artyści zjawią się w Dworku, by pomóc małej dziewczynce, walczącej z ciężką chorobą. Dokładnie w piąte urodziny Mimi, 24 września, o godz. 18.00, odbędzie się już drugi urodzinowy koncert charytatywny.

drum_fight_740x418_2Walka, taniec, muzyka! W piątek, 11 września, o godz. 20.30 w Dworku Białoprądnickim zobaczymy widowiskowy spektakl multimedialny w wykonaniu grupy Wataha Drums. 

2takt_740x418Rozpoczynamy nowy sezon w Dworku Białoprądnickim pełen interesujących warsztatów i kursów. Zapisy ruszają lada dzień. Sprawdźcie na co, kiedy i gdzie się zapisać! 

Agnieszka GrochowiczZapraszamy na ostatni w tym sezonie koncert z cyklu Niedzielna Altana. O godzinie 18:00 w Dworku Baiałoprądnickim wystąpi wokalistka, autorka tekstów oraz aktorka - Agnieszka Grochowicz. Wstęp wolny!

Zespół The FuseWyjątkowe połączenie pozornych sprzeczności: doświadczenia i młodzieńczego zapału, chilloutu i pulsującej energii, a wreszcie oldschoolu i intrygującej elektroniki. Wszystko zespojone niekończącymi się pokładami pasji oraz magnetycznym groovem. Zespół The Fuse zakończy w sobotę (30 sierpnia) letni cykl koncertów Fest Granie. Zapraszamy do altany na godzinę 18:00. Wstęp wolny.

Chińczyk na wynosOstatnia odsłona Letnich Projekcji już we wtorek (26 sierpnia), a w niej hiszpańsko - argentyński komediodramat pt. "Chińczyk na wynos". Zapraszamy na taras Dworku o godzinie 21:00. Wstęp wolny!

Zapisy na nowy sezon w DworkuMoc nowości dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przyroda i botanika, warsztaty fotograficzne, orgiami dla dorosłych, hip hop, breakdance i wiele innych. Pełną ofertę edukacyjną na nowy sezon znajdziecie państwo w zakładce zajęcia stałe oraz załączniku pod artykułem.

Arte DuoZapraszamy Państwa na koncert kameralny na skrzypce i fortepian duetu Arte Duo. Już w poniedziałek (25 sierpnia) o godzinie 18:00 usłyszymy m. in. Brahmsa, Beethovena, czy Lutosławskiego. Wstęp wolny.

Sokół OrkestarJuż w niedzielę (24 sierpnia) w Dworku wystąpi zespół Sokół Orkestar. Muzyka, którą wykonują to jak sami piszą słowiańsko - bałkańska odpowiedź na rock`n`rolla. Zapraszamy do Niedzielnej Altany o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

AlbińskiSukces projektu Zapomniani kompozytorzy owocuje kolejnymi koncertami. Paweł Albiński, utalentowany pianista młodego pokolenia, po raz drugi w te wakacje wystąpi w Dworku Białoprądnickim z unikalnymi utworami ze świata hiszpańskojęzycznego oraz Europy kontynentalnej. Zamysłem całego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie szerokiej publiczności nieodkrytych i niegranych dotąd w Polsce kompozycji. Zapraszamy w środę (20 sierpnia) o godzinie 18:00.

Legend Of KazimierzW najbliższą sobotę (23 sierpnia) zapraszamy na koncert z cyklu FestGranie. Tym razem na naszej scenie wystąpi zespół specjalizujący się głównie w tradycyjnej muzyce Żydów Aszkenazyjskich i muzyki Bałkanów. Zapraszamy o godzinie 18:00 na koncert grupy Legend Of Kazimierz.

Miejski Serwis RandkowyJuż dzisiaj (19 sierpnia) o godzinie 21:00 w letnik plenerowym kinie w Dworku dokumentalny zapis rzeczywistości małego słowackiego miasteczka, którego burmistrz podejmuje się uratowania go przed wymarciem. Zapraszamy na Taras Północny Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny!

II Festiwal EmanacjeW najbliższy piątek (15 sierpnia) Dworek Białoprądnicki, będzie gospodarzem jednego z koncertów w ramach II Festiwalu Emanacje organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Dwoje młodych, wybitnie uzdolnionych muzyków - Maria Sławek i Piotr Różański zaprezentują koncert na skrzypce i fortepian. Zapraszamy o godzinie 18:00.

Cracovia SacraPo raz pierwszy Dworek Białoprądnicki weźmie aktywny udział w Nocy Cracovia Sacra. 15 sierpnia w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, uczestnicy dworkowego Studia Teatralnego wystawią niezwykły spektakl słowno-muzyczny, inspirowany młodzieńczymi fascynacjami i twórczością literacką Karola Wojtyły.

Fabryka ZabawekNa najbliższy koncert z cyklu FestGranie, zapraszamy w sobotę o godzinie 18:00. Tym razem usłyszymy krakowski kwartet Fabryka Zabawek. Wstęp wolny!

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090