strefa nastolatka Jeśli masz "naście lat", coś Cię gnębi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi lub masz innym problem w domu czy w szkole,
z którym nie potrafisz sobie poradzić  - przyjdź do naszej Strefy Nastolatka. To przyjazne miejsce, w którym możesz anonimowo i bezpłatnie uzyskać  życzliwą i fachową pomoc w trudnych sytuacjach. Jesteś Rodzicem i nie wiesz "jak ugryźć" problem? Też będziesz mile widziany! Zapraszamy w środy i w piątki.

 

Strefa Nastolatka to miejsce dla tych, którzy pogubili się, mają trudną sytuację w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami. W szczególności adresowana jest do nastolatków, którzy doświadczają przemocy fizycznej lub psychicznej lub borykają się z chorobą alkoholową rodziców czy opiekunów. 

Dwa razy w tygodniu do dyspozycji młodych ludzi są życzliwi specjaliści, którzy wysłuchują i wskazują możliwości pomocy.

Osoby odwiedzające Strefę mogą liczyć na anonimowość, przyjazną i pełną szacunku atmosferę.

TERMINY DYŻURÓW (OFICYNA WSCHODNIA,ul. Papiernicza 2)

środy: godz. 12 - 14 (psychoterapeuci)

piątki: godz. 16 -18  (pracownicy Krakowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych)

 

WARSZTATY "Jestem cool"

piątki, godz. 16.00 - 20 .00. Najbliższe warsztaty odbędą się 1 grudnia w Zajeździe Kościuszkowskim, ul. Białoprądnicka 3.

Zapisy na warsztaty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Najważniejsze zasady działania Strefy Nastolatka:

- Jesteś tu bezpieczny i anonimowy

- Przyjdź jeśli coś Cię martwi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi – np. bije, poniża  lub obraża

- Możesz się „wygadać” -  na pewno będziesz wysłuchany

- Dowiesz się, że nie ma sytuacji bez wyjścia

- Każdy problem i zmartwienie zasługuje na uwagę i pomożemy Ci go rozwiązać

Strefa Nastolatka jest otwarta także dla  rodziców i opiekunów, którzy nie wiedzą jak pomóc nastolatkowi borykającemu się z trudnościami.

Organizatorem projektu jest Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
i  Krakowskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, w ramach działającej w Dworku Strefy Rodzica.

Partnerem oraz inicjatorem projektu jest Urząd Miasta Krakowa – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny – Marzena Paszkot.

O projekcie na antenie Radia Kraków: http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-hejnalem/w-dworku-bialopradnickim-ruszyla-strefa-nastolatka/

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Newsletter

e-mail