1601minikonkursZapraszamy do udziału w eliminacjach rejonowych XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.  Zgłoszenia szkół przyjmujemy do 16 stycznia.

Przypomnijmy w skrócie zasady konkursu:

Organizatorami wydarzenia są cztery krakowskie ośrodki kultury: Nowohuckie Centrum Kultury, Krakowskie Forum Kultury, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz Centrum  Kultury „Podgórze”.

W pierwszym etapie konkursu szkoły przeprowadzają własne eliminacje wybierając najlepszych recytatorów. Zgłoszenia przesyłają do organizatorów konkursu odpowiedzialnych za poszczególne dzielnice. Dworek Białoprądnicki przyjmuje zgłoszenia do 16 stycznia.  

W drugim etapie – eliminacji rejonowych przesłuchania odbywają się na terenie poszczególnych ośrodków. Eliminacje rejonowe w Dworku odbędą się 22 i 23 stycznia.
Zadaniem uczestników tego etapu będzie prezentacja jednego, dowolnie wybranego  utworu poetyckiego oraz dowolnego fragmentu prozy. Recytowane mogą być tylko te utwory, które zostały opublikowane w książkach lub czasopismach. Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. 

Do trzeciego etapu czyli Finału Krakowskiego zakwalifikują się najlepsi recytatorzy eliminacji rejonowych. Przesłuchania w tym etapie odbędą się w dniach 30 i 31 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury. O szczegółach laureaci zostaną powiadomieni osobiście.

Uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród   i dyplomów odbędzie się 6 lutego na scenie kameralnej Nowohuckiego Centrum   Kultury.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz  formularze zgłoszenia dostępne są w załącznikach poniżej artykułu.

fot. źródłowe: pixabay.com

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090