1801minipodrozSzlak Appalachów to jeden z najpopularniejszych i najdłuższych pieszych szlaków w Stanach Zjednoczonych. Przebyli go Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński, którzy opowiedzą nam o swojej wyprawie. Na spotkanie z podróżnikami zapraszamy 18 stycznia o godz. 19.00, Sala Teatralna.

Do pokonania mieli prawie 3,5 tys. kilometrów górami Appalachów wschodnim wybrzeżem USA. Szlak wiedzie przez 14 stanów z których każdy stan jest inny i niepowtarzalny. Co roku szlak niczym magnez przyciąga kolejnych żądnych przygód wędrowców, jednak do końca dochodzi ledwie 25%.  Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński postarają się opowiedzieć co czyha na śmiałków idących tym szlakiem, skąd bierze jego popularność ? Będzie też trochę historii i małomiasteczkowego obrazu USA.

Prelegenci: Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński

Wstęp wolny.

 

fbDołącz do nas na facebooku i zaproś przyjaciół!

 

MACIEJ STROMCZYŃSKI I GRZEGORZ OZIMIŃSKI 
To dwójka wędrowców która za cel obiera sobie piesze szlaki długodystansowe. W 2016 roku przemierzyli liczący prawie 4300 kilometrów Pacific Crest Trail. Za wyczyn ten zostali nominowani do nagrody "Traveler" National Geographic. Podczas największego podróżniczego festiwalu w Polsce, Kolosy, zwyciężyli nagrodę im. Andrzeja Zawady przyznawaną młodym podróżnikom co pozwoliło zrealizować kolejne marzenia jakim była wyprawa na Appalachian Trail. 

 


POCIĄG DO PODRÓŻY
Uwielbiasz poznawać świat i odkrywać nowe miejsca? Szukasz wskazówek przydatnych w drodze? A może podróże są Twoim marzeniem, które pozostaje w strefie planów? Zapraszamy na spotkania z ludźmi takimi jak Ty! Samolotem? Autostopem? Pieszo? Nieważne! Byle przed siebie! Tak tworzą się niezwykłe wspomnienia z podróży, którymi dzielą się z nami prelegenci.
Chcecie opowiedzieć o swoich przygodach? Napiszcie! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090