0412minispicW najbliższym „Pociągu do podróży”, 12 kwietnia, godz. 19.00,  zapraszamy na opowieść o życiu na wyspie mgieł i wichrów, czyli Spitsbergenie!

 

Spitsbergen - "wyspa mgieł i wichrów", cel wycieczek i wypraw, lodowce, niedźwiedzie polarne i... miejsce pracy, w którym codzienność wygląda podobnie jak wszędzie indziej na świecie. To właśnie tam przeniesie nas kolejny "Pociąg do podróży".

Spitsbergen odegrał wielką rolę jako punkt startowy wszystkich ważniejszych wypraw podbiegunowych w XIX i XX wieku. Stąd wyruszył w 1894 na wyprawę do Ziemi Franciszka Józefa Anglik Frederick George Jackson, a w roku 1896 balonem sterowym Szwed Salomon August Andrée na biegun północny.

A jak jest tam dziś? O pracy i codzienności w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie opowiedzą Dagmara Bożek-Andryszczak i Piotr Andryszczak, uczestnicy 35. Polskiej Wyprawy Polarnej w latach 2012-2013, autorzy książki Dom pod biegunem. Gorączka ant-arktyczna (wydawnictwo Bezdroża).

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę z autografem autorów.

sala teatralna
wstęp wolny

 

fbDołącz do nas na facebooku i zaproś przyjaciół!

 

 __________________________________________________________________________

POCIĄG DO PODRÓŻY
Uwielbiasz poznawać świat i odkrywać nowe miejsca? Szukasz wskazówek przydatnych w drodze? A może podróże są Twoim marzeniem, które pozostaje w strefie planów? Zapraszamy na spotkania z ludźmi takimi jak Ty! Samolotem? Autostopem? Pieszo? Nieważne! Byle przed siebie! Tak tworzą się niezwykłe wspomnienia z podróży, którymi dzielą się z nami prelegenci.
Chcecie opowiedzieć o swoich przygodach? Napiszcie! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090