0525burzaminiZbliża się "Burza" w Dworku! 25 maja (piątek) o godzinie 20.00 zapraszamy na audio-wizualną instalację site-specific, zrealizowaną w kontekście nowej krakowskiej przestrzeni wystawienniczej. Galeria „Baszta” to nowe miejsce na mapie sztuki współczesnej w Krakowie. Począwszy od maja 2018 r. galeria „Baszta” będzie raz w miesiącu prezentować nową instalację artystyczną. Opiekę kuratorską nad galerią będzie sprawować autor pierwszej instalacji, Artur Wabik.

"Burza" w mieście to nic strasznego. Zawsze można schować się w podcieniach, albo nawet wejść do kogoś na klatkę. Nie znam też nikogo, w kogo trafiłby piorun. Wiosenna burza jest bardzo przyjemna; oczyszcza atmosferę, można później odetchnąć pełną piersią. W Krakowie to szczególnie ważne. Czasem myślę, że przyjemnie byłoby po prostu stanąć, zamknąć oczy, rozłożyć ręce i moknąć. Tylko lato w tym roku przyszło za szybko.

***

„Burza” to audio-wizualna instalacja site-specific, zrealizowana w kontekście nowej krakowskiej przestrzeni wystawienniczej. Uczestnicy wernisażu wezmą udział w jednorazowym wydarzeniu o charakterze performatywnym.

Galeria „Baszta” to nowe miejsce na mapie sztuki współczesnej w Krakowie. Nietypowa lokalizacja i bryła galerii mają stać się punktem wyjścia do tworzenia niepowtarzalnych instalacji typu site-specific. Większość galerii w Krakowie działa w formule white cube, która zakłada zupełną przeźroczystość przestrzeni wystawienniczej, na rzecz lepszej ekspozycji dzieła. „Baszta” ma odwracać te relacje – trudna przestrzeń może w ciekawy sposób wpływać na kształt i tematykę dzieła.

***

Artur Wabik (ur. 1982) – artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. Od 1996 r. związany z ruchem graffiti, a następnie ze street artem, autor murali i instalacji w przestrzeni publicznej. W latach 2010–2011 prowadził galerię sztuki współczesnej na Zabłociu, w poprzemysłowym budynku na terenie dawnej fabryki „Miraculum”. Od 2013 r. pracuje jako specjalista ds. sztuk wizualnych i kurator w Artetece WBP w Krakowie. Autor muralu w Pawilonie Polski na EXPO 2015 w Mediolanie. W latach 2016–2017 dyrektor artystyczny konkursu na rzeźbę na skwerze Mariana Eilego w Krakowie. Kurator trwającej obecnie wystawy „Teraz Komiks!” w Muzeum Narodowym w Krakowie

25 maja (piątek), godz. 20.00
Galeria "Baszta", ul. Papiernicza 2, Kraków
Wstęp wolny

 

fb  Dołącz do nas na facebooku i zaproś przyjaciół!

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
28

Newsletter

Ekobilet