000622minirusinRozmównica - czyli wszystko o co chcielibyście zapytać.... 22 czerwca (piątek) o godz. 19.00 gościem spotkania będzie Michał Rusinek - literaturoznawca, tłumacz oraz pisarz. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Z Michałem Rusinkiem porozmawiamy o tym czy zawsze język giętki powinien powiedzieć to co pomyśli głowa, dlaczego „dzień dzisiejszy „jest plagą współczesnego języka i czy w niektórych przypadkach dzieci też mogą przeklinać.

Michał Rusinek

Urodził się w Krakowie i nadal tu mieszka – z rodziną. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.

Po ukończeniu magisterskich studiów polonistycznych został poproszony o pomoc w porządkowaniu jej korespondencji (praca na 3 miesiące “przeciągnęła się” do 15 lat). Właśnie wtedy rozpoczęła się dla niego największa intelektualna przygoda życia, którą przerwała dopiero śmierć poetki. Tylko on mógł napisać o Noblistce z takim taktem, subtelnością i wnikliwością. W piętnastu latach sekretarzowania Wisławie Szymborskiej nie mogło być bowiem nic zwyczajnego. Ona – świeżo upieczona Noblistka, On – magister filologii polskiej.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka radiowa Natalia Vince.

Sala Kominkowa, wstęp wolny

 

fbDołącz do nas na facebooku!

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090