000818minihalkaPonadczasowa miłość tym razem w muzycznej odsłonie - "Halka" z 1937 roku to perełka dla kinomanów. Bezpłatny seans filmu „Halka” (1937) w reżyserii Juliusza Gardana już 18 sierpnia (sobota) o godzinie 21.00.

Na sobotnim Kinie Plenerowym zapraszamy na pokaz jednej z trzech polskich przedwojennych ekranizacji na motywach opery „Halka” Stanisława Moniuszki.

W małej wiosce góralskiej mieszka dziewczyna o imieniu Halka. Żyje ona ze swoją matką chrzestną w skromnej chacie. Pewnego dnia do wioski przyjeżdża panicz Janusz, żeby objąć swój dziedziczny majątek. Halka zakochuje się bez pamięci w przystojnym młodzieńcu, który obiecuje jej wieczną miłość i małżeństwo. Niebawem w majątku pojawia się matka Janusza informując go, że są zrujnowani, a jedynym ratunkiem jest ożenek z Zofią, córką bogatego stolnika….. Dalsze losy Halki i Janusza poznacie na sobotnim Kinie Plenerowym w Dworku.

Na cotygodniowym Kinie Plenerowym prezentowane są przedwojenne filmy fabularne. Te bezcenne zabytki polskiej kinematografii, które dzięki Filmotece Narodowej i realizowanemu przez nią unijnemu projektowi Nitrofilm, możemy oglądać w nowej jakości, to często jedyna okazja powrotu do dawnych lat.

 

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - Plener

18 sierpnia (sobota), godzina 21.00

Wstęp wolny!

loga fina

 

 

 

 

 

Projekt „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe”  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090