SzamanizmNa pierwszym po wakacyjnej przerwie spotkaniu z cyklu Pociąg do podróży zanurzymy się w świecie południowoamerykańskich rytuałów. Picie herbaty, parzenie kawy, wykonywane według określonego schematu czynności życia codziennego, ale też ceremonie ze świętymi roślinami jak kaktus San Pedro czy Ayahuasca. Zapraszamy na spotkanie z Michałem Szczęśniakiem w czwartek, 18 października o godzinie 19.00.

„Pierwszym krajem, który odwiedziłem podczas mojej trzyletniej podróży była Argentyna. To właśnie tam poznałem smak Yerby Mate jest to napój z liści drzewa, a jego smak można porównać do zielonej herbaty. W zasadzie już w Polsce miałem okazję kosztować tego specjału, ale robiłem to niepoprawnie. Picie mate dla Argentyńczyków jest bardzo ważnym elementem w trakcie dnia codziennego. 

Pierwszą osobą, która wprowadziła mnie w świat magii była Izabela Aquino, która wywodziła się z plemienia Guarani i to właśnie przy niej nauczyłem się miłości do roślin. Mieszkałem z nią przez trzy miesiące w trakcie tego czasu pracowaliśmy z takimi elementami jak ziemia, woda ogień, powietrze. Był to niesamowity czas, podczas którego mogłem się przygotować na dalszą drogę. Wspólnie przeszliśmy rytuał „Temazcal” w tłumaczeniu na polskie to szałas potów gdzie przeszedłem inicjacje ponownego narodzenia. W taki sposób zaczęła się moja podroż duchowa, zaufałem i podążyłem za swoim powołaniem.”

Więcej o Michale i jego podróżach na stronie https://podrozintuicyjna.pl/

Centrum Kultury Dworek Białopradnicki – Sala Teatralna
Papiernicza 2, Kraków
wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na facebooku >>> fb

 

 

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090