strefarodzicaminiStrefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę!

Strefa Rodzica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

Strefa Rodzica działa w Zajaździe Kościuszkowskim (Białoprądnicka 3). Wstęp to symboliczne 1 zł.

W sezonie 2017/2018 stale spotykamy się aż 3 razy w tygodniu. We wtorki - fitness dla mam i kobiet w ciąży, w środy - spotkania ze specjalistami, a w czwartki - zajęcia ogólnorozwojowe dla maluszków. 

Uwaga! Przerwa świąteczna - 22.12.2017-7.01.2018. Na kolejne zajęcia zapraszamy od 8 stycznia.


fitmamaW każdy wtorek!

Fit mama dla kobiet w ciąży
godz. 10.00
Ćwiczenia ogólnousprawniające z zakresu fitness, pilates, stretching, technik rehabilitacyjnych mające za zadanie poprawę pracy układu krwionośnego, oddechowego i mięśniowego. Dzięki ćwiczeniom przyszłe Mamy lepiej zniosą dolegliwości związane z ciążą, a także łatwiej i szybciej powrócą do dawnej formy po porodzie. Gimnastyka szczególnie skierowana dla pań w II i III trymestrze ciąży bez przeciwskazań do podejmowania aktywności fizycznej. Czas zajęć: 45 min.

Fit mama dla kobiet po ciąży
Godz. 11.00
Ćwiczenia ogólnokondycyjne wspomagające powrót mam  do formy sprzed ciąży. Naszym celem będzie poprawa funkcjonowania mięśni dna miednicy, brzucha, grzbietu, wyszczuplenie oraz wymodelowanie mięśni ud i pośladków. Jednocześnie ćwiczenia będą wspaniałym sposobem na zwalczanie zmęczenia i braku energii.
Początek podejmowania ćwiczeń to zazwyczaj 6-8 tygodni od porodu naturalnego. Po cesarskim cięciu trzeba poczekać do 10-12 tygodnia.

Prowadzenie: Anna Połeć z Idea Fit - fizjoterapeuta, sportowiec – była reprezentantka Polski w tenisie stołowym. Szkoleniowiec grup młodszych w tenisie stołowym. Instruktor fitness, pilates oraz pływania.

Liczba miejsc w grupach ograniczona. Zapisy w ramach dostępnych miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Temat maila: FIT MAMA 
Wstęp: 1 zł
 

nowastrefa

W każdą środę spotkania z ekspertami!
(zajęcia otwarte, zapisy nie obowiązują)

 

20 grudnia, godz. 10.00
Ależ jestem zmęczona!
Spotkanie z coachem Agnieszką Wódz

Wstęp: 1 zł

 

 

 

 

 


000mamawracaWarsztaty przygotowujące do poszukiwania pracy

Jesteś mamą, myślisz o końcu swojego urlopu z dzieckiem i masz wątpliwości „co dalej”? To spotkanie jest dla ciebie! Zapraszamy do Strefy Rodzica na warsztaty przygotowujące do efektywnego poszukiwania pracy. Liczba miejsc ograniczona!

Cykl szkoleniowy, obejmujący 3 spotkania, odbędzie się 8, 15 i 22 stycznia 2018. Z uwagi na charakter warsztatów, na te spotkania zapraszamy same mamy, bez dzieci. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy od 11 do 22 grudnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (temat: PRACA).
Szczegóły oraz harmonogram spotkań >>

 

 


wesoludkiW każdy czwartek!

Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci - WesoLudki Małe. Ich celem jest przygotowanie maluszków do pracy w grupie. Spotkania to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie.

Zajęcia prowadzi pedagog Katarzyna Piekarczyk w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów (poduchy, kocyki, piórka, klocki, puszki, instrumenty, surowy makaron, chusta animacyjna, tunele, latarki, klocki sensoryczne, bańki mydlane i piłeczki). Podczas spotkań dzieci rozwijają podstawowe umiejętności społeczne, dużą i małą motorykę oraz świetnie się bawią! Zajęcia uwzględniają indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka.

Prowadzący opowiada i pokazuje również opiekunom w jaki sposób bawić się z dzieckiem, wspierać je oraz stymulować tak, by jego rozwój przebiegał jak najbardziej wszechstronnie i harmonijnie. Zaproponowane zabawy pobudzają rozwój ruchowy, poznawczy, stymulują rozwój mowy oraz rozwój społeczny poprzez kontakt z innymi dziećmi.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
Godz. 10.00 – dzieci 1-2 lata (brak wolnych miejsc!)
Godz. 11.00 – dzieci 2-3 lata (brak wolnych miejsc!)

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Temat maila WesoLudki
Wstęp: 1 zł 


bobas_miniNOWOŚĆ!
Bystry Bobas to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobrą relację między rodzicem i dzieckiem. Program przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 12 miesiąca życia. Podczas zajęć wykorzystujemy m.in. muzykę (śpiewamy piosenki w j.polskim i j.angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Warsztaty są też wspaniałą okazją do budowania więzi z dzieckiem oraz spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami. Niemowlęta mają biologiczną potrzebę i pragnienie uczenia się, którą staramy się w odpowiedni sposób stymulować.

Pierwsze zajęcia pokazowe odbędą się w piątki:
8 grudnia, godz. 10.00 dla dzieci nieprzemieszczających się
15 grudnia o godz. 10.00.  dla dzieci pełzających i raczkujących
Liczba miejsc w grupach ograniczona.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. hasło: Bystry Bobas.
Stały cykl spotkań z podziałem na 2 grupy w każdy piątek rozpocznie się w styczniu 2018r. 
Wstęp 1 zł.

Zajęcia prowadzone przez Agnieszkę Kościelską i Joannę Kaletę, założycielki Bystrego Bobasa, od lat zainteresowane rozwojem dzieci zgodnie z założeniami teorii integracji sensorycznej. Agnieszka od lat zaangażowana jest w zajęcia dla niemowląt odbywające się w USA i Wielkiej Brytanii. Prywatnie mama trzyletniej Liliany i rocznego Hugo. Joanna z zawodu psycholog dziecięcy, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi. Prywatnie mama pótorarocznej Wiktorii.


 

Koordynator projektu:
Magdalena Ochocka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

strefa_rodzica_mix

 


W naszych Klubach Kultury również działają Strefy Rodzica:
>>Klub Kultury "Chełm"
>>Klub Kultury "Mydlniki"
>>Klub Kultury "Paleta"
>>Klub Kultury "Przegorzały"
>>Klub Kultury "Wena"

Zapraszamy! 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Newsletter

e-mail