strefarodzicaminiStrefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę!

Strefa Rodzica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

Strefa Rodzica działa w Zajeździe Kościuszkowskim (Białoprądnicka 3). Wstęp to symboliczne 1 zł.

 

 

 

Zapraszamy na stałe zajęcia w grupach - zapisy w ramach dostępnych miejsc!


fitmama W każdy wtorek!

Fit mama dla kobiet w ciąży
godz. 10.00
Ćwiczenia ogólnousprawniające z zakresu fitness, pilates, stretching, technik rehabilitacyjnych mające za zadanie poprawę pracy układu krwionośnego, oddechowego i mięśniowego. Dzięki ćwiczeniom przyszłe Mamy lepiej zniosą dolegliwości związane z ciążą, a także łatwiej i szybciej powrócą do dawnej formy po porodzie. Gimnastyka szczególnie skierowana dla pań w II i III trymestrze ciąży bez przeciwskazań do podejmowania aktywności fizycznej. Czas zajęć: 45 min. Aktualnie brak wolnych miejsc!

UWAGA! Dbając o zdrowie Wasze i Waszych pociech, wymagamy zgody lekarza prowadzącego na udział w zajęciach.

Fit mama dla kobiet po ciąży
Godz. 11.00
Ćwiczenia ogólnokondycyjne wspomagające powrót mam  do formy sprzed ciąży. Naszym celem będzie poprawa funkcjonowania mięśni dna miednicy, brzucha, grzbietu, wyszczuplenie oraz wymodelowanie mięśni ud i pośladków. Jednocześnie ćwiczenia będą wspaniałym sposobem na zwalczanie zmęczenia i braku energii.
Początek podejmowania ćwiczeń to zazwyczaj 6-8 tygodni od porodu naturalnego. Po cesarskim cięciu trzeba poczekać do 10-12 tygodnia.

Prowadzenie: Anna Połeć z Idea Fit - fizjoterapeuta, sportowiec – była reprezentantka Polski w tenisie stołowym. Szkoleniowiec grup młodszych w tenisie stołowym. Instruktor fitness, pilates oraz pływania.

Liczba miejsc w grupach ograniczona. Zapisy w ramach dostępnych miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Temat maila: FIT MAMA 
Wstęp: 1 zł
 

wesoludkiW każdy czwartek!

 

Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci - WesoLudki Małe. Ich celem jest przygotowanie maluszków do pracy w grupie. Spotkania to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie.

Zajęcia prowadzi pedagog Katarzyna Piekarczyk w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów (poduchy, kocyki, piórka, klocki, puszki, instrumenty, surowy makaron, chusta animacyjna, tunele, latarki, klocki sensoryczne, bańki mydlane i piłeczki). Podczas spotkań dzieci rozwijają podstawowe umiejętności społeczne, dużą i małą motorykę oraz świetnie się bawią! Zajęcia uwzględniają indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka.

Prowadzący opowiada i pokazuje również opiekunom w jaki sposób bawić się z dzieckiem, wspierać je oraz stymulować tak, by jego rozwój przebiegał jak najbardziej wszechstronnie i harmonijnie. Zaproponowane zabawy pobudzają rozwój ruchowy, poznawczy, stymulują rozwój mowy oraz rozwój społeczny poprzez kontakt z innymi dziećmi.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
Godz. 10.00 – dzieci 1-2 lata (aktualnie brak wolnych miejsc)
Godz. 11.00 – dzieci 2-3 lata (aktualnie brak wolnych miejsc)

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Temat maila WesoLudki
Wstęp: 1 zł 

 
 
 

 

Koordynator projektu:
Magdalena Ochocka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

strefa_rodzica_mix

 


W naszych Klubach Kultury również działają Strefy Rodzica:
>>Klub Kultury "Chełm"
>> Klub Kultury "Łokietek"
>>Klub Kultury "Mydlniki"
>>Klub Kultury "Paleta"
>>Klub Kultury "Przegorzały"
>>Klub Kultury "Wena"
>
>Klub Kultury "Wola"

Zapraszamy! 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
25
30

Newsletter

Ekobilet