strefa_rodzicaW Dworku działa Strefa Rodzica – projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają ze sobą, wymieniają się doświadczeniami. W naszej Strefie czekają na nich również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń, jaką jest „Strefa Rodzica”, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Strefa ma charakter aktywnej i otwartej współpracy - jest miejscem wymiany informacji i doświadczeń. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

Spotkania ze specjalistami odbywają się w środy o godz. 10.00. Do Strefy zapraszamy również w poniedziałki (10.00-13.00), by „poplotkować” w przyjaznej atmosferze z innymi rodzicami, umówić się z nimi na kawę, dać dzieciom szansę wspólnej zabawy. Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny.Strefa_rodzica_razem

Drodzy Rodzice, ta Strefa jest dla Was i razem z Wami chcemy ją tworzyć :) Serdecznie zapraszamy!

 

 

Program spotkań w styczniu:

Środa, 11 stycznia, godz. 10.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy
Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń


Poniedziałek, 16 stycznia, godz. 10.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy
Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń


Środa, 18 stycznia, godz. 10.00
Przechodzenie okresów rozwojowych u dzieci
Ciągłe zmiany w rozwoju u Twojego dziecka mogą powodować wiele pytań, niejasności czy obaw. Popatrzymy na nasze dziecko i więź z nim w dłuższym szerszym aspekcie, zastanawiając się jak łagodnie przechodzić wszelkie zmiany wraz z naszymi dziećmi.

Prowadzenie: Monika Lipowska – Hajduk – psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowaną w metodzie "Birth Into Being" (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti – Vladimirowej. Prowadzi praktykę "Szczęśliwa Mama" - www.szczesliwa-mama.pl - gdzie udziela wsparcia psychologicznego dla kobiet planujących macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa. W swojej pracy reprezentuje podejście holistyczne. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem. Wierzy, że łączenie wszystkich aspektów funkcjonowania człowieka, daje możliwość odkrycia kim jesteśmy i życia w harmonii. Prowadzi także sesje Birth Into Being (kobiety/mężczyźni/pary).


Poniedziałek, 23 stycznia, godz. 10.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy
Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń


Środa, 25 stycznia, godz. 10.00
Jak prawidłowo pielęgnować dziecko?
Noszenie, ubieranie, rozbieranie, zmiana pieluchy i kąpanie mogą stać się czynnościami łatwymi, przynoszącymi mnóstwo radości dzieciom i ich rodzicom. Jak sprawić by takimi właśnie się stały? Zapraszamy na wspólne „trenowanie” pod okiem fizjoterapeutki Agnieszki Doroszuk, która pomoże okiełznać te czynności. Na zajęciach poznacie sposoby prawidłowej pielęgnacji Waszego dziecka, m.in.: różne sposoby noszenia dostosowane do jego wieku, kładzenie, podnoszenie, ubieranie, rozbieranie, zmiana pieluchy, kąpiel, sposoby układania na brzuchu czy pozycje do zabawy. Uzyskacie również wiele innych cennych informacji jak wpływać na zdrowy rozwój Waszego Maluszka.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Doroszuk - fizjoterapeutka ukończyła szkolenia w zakresie teorii i terapii Integracji Sensorycznej oraz rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych niemowląt. Od lat pracuje Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Serborne wykorzystując wiedzę i liczne praktyki w zakładach rehabilitacji leczniczej oraz szpitalach na oddziałach neurologicznych, ortopedycznych i opiekuńczo-ginekologicznych. Prywatnie matka trójki wspaniałych dzieci.

 

  

 

 

Koordynator projektu:
Magdalena Ochocka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
strefa_rodzica_kolaz
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Newsletter

e-mail