strefarodzicaminiStrefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę!

Strefa Rodzica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych, jak np. Wesoludki Małe. Organizowane są również zajęcia gimnastyczne Fit Mama dla kobiet w ciąży i po porodzie.

Strefa Rodzica działa w Zajeździe Kościuszkowskim (Białoprądnicka 3). Wstęp to symboliczne 1 zł.


 

 

Zapraszamy na kolejne zajęcia dla mam i maluszków w Strefie Rodzica.

Powracamy do polubionych przez mamy wspólnych ćwiczeń „Fit Mama” oraz radosnych zabaw maluchów w ramach spotkań „Wesoludki Małe”.

Uwaga!

Zapis na zajęcia równoznaczny jest z akceptacją regulaminu uczestnika i ogólnej klauzuli informacyjnej (pliki zamieszczone pod artykułem).

 
 
  
Strefa Rodzica piknik

 

 

Nowy cykl wykładów!


Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały
Czwartek, 11 października, godz. 18.00
Spotkanie 1: Ciesz się rodzicielstwem

Pierwsze z cyklu spotkań o wychowaniu, po których staniesz się rodzicem zadowolonym i dumnym ze swojej relacji z dzieckiem, odciążonym, podejmującym rodzicielskie wyzwania z ochotą i radością w sercu. Wspólnie z trenerem parentingowym odkryjesz: kiedy rodzicielstwo może być radością i satysfakcjonującym wyzwaniem; w jaki sposób można jednocześnie zaspokoić swoje potrzeby i być empatycznym, a zarazem wymagającym rodzicem; kiedy i na co dziecku pozwolić, a kiedy zabronić: czy można wychowywać bez kar i nagród z gwarancją, że dziecko przejmie nasze wartości... Więcej>>

 


Stałe zajęcia

 

W każdy wtorek!
Fit mama dla kobiet po ciąży (semestr: wrzesień-styczeń)

Godz. 10.00

Ćwiczenia ogólnokondycyjne wspomagające powrót mam  do formy sprzed ciąży. Naszym celem będzie poprawa funkcjonowania mięśni dna miednicy, brzucha, grzbietu, wyszczuplenie oraz wymodelowanie mięśni ud i pośladków. Jednocześnie ćwiczenia będą wspaniałym sposobem na zwalczanie zmęczenia i braku energii.

Początek podejmowania ćwiczeń to zazwyczaj 6-8 tygodni od porodu naturalnego. Po cesarskim cięciu trzeba poczekać do 10-12 tygodnia.

brak wolnych miejsc

 

Fit mama dla kobiet w ciąży  (semestr: wrzesień-styczeń)

godz. 11.00

Ćwiczenia ogólnousprawniające z zakresu fitness, pilates, stretching, technik rehabilitacyjnych mające za zadanie poprawę pracy układu krwionośnego, oddechowego i mięśniowego. Dzięki ćwiczeniom przyszłe Mamy lepiej zniosą dolegliwości związane z ciążą, a także łatwiej i szybciej powrócą do dawnej formy po porodzie. Gimnastyka szczególnie skierowana dla pań w II i III trymestrze ciąży bez przeciwskazań do podejmowania aktywności fizycznej. Czas zajęć: 45 min. 

UWAGA! Dbając o zdrowie Wasze i Waszych pociech, wymagamy zgody lekarza prowadzącego na udział w zajęciach i wykonywanie ćwiczeń!

 

Prowadzenie: Anna Połeć z Idea Fit - fizjoterapeuta, sportowiec – była reprezentantka Polski w tenisie stołowym. Szkoleniowiec grup młodszych w tenisie stołowym. Instruktor fitness, pilates oraz pływania.

Liczba miejsc w grupach ograniczona. Zapisy w ramach dostępnych miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Temat maila: FIT MAMA 

Wstęp: 1 zł

 

 

W każdy czwartek!

WesoLudki Małe 

Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci (semestr: wrzesień-styczeń)

Ich celem jest przygotowanie maluszków do pracy w grupie. Spotkania to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie.

Zajęcia prowadzi pedagog Katarzyna Piekarczyk w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów (poduchy, kocyki, piórka, klocki, puszki, instrumenty, surowy makaron, chusta animacyjna, tunele, latarki, klocki sensoryczne, bańki mydlane i piłeczki). Podczas spotkań dzieci rozwijają podstawowe umiejętności społeczne, dużą i małą motorykę oraz świetnie się bawią! Zajęcia uwzględniają indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka.


Prowadzący opowiada i pokazuje również opiekunom w jaki sposób bawić się z dzieckiem, wspierać je oraz stymulować tak, by jego rozwój przebiegał jak najbardziej wszechstronnie i harmonijnie. Zaproponowane zabawy pobudzają rozwój ruchowy, poznawczy, stymulują rozwój mowy oraz rozwój społeczny poprzez kontakt z innymi dziećmi.

brak wolnych miejsc we wszystkich grupach

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
Godz. 9.00   – dzieci 1-2 lata
Godz. 10.00 – dzieci 1-2 lata

Godz. 11.00 – dzieci 2-3 lata 

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Temat maila WesoLudki
Wstęp: 1 zł 

 

 

Koordynator projektu:
Magdalena Ochocka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

strefa_rodzica_mix

 


W naszych Klubach Kultury również działają Strefy Rodzica:
>>Klub Kultury "Chełm"
>> Klub Kultury "Łokietek"
>>Klub Kultury "Mydlniki"
>>Klub Kultury "Paleta"
>>Klub Kultury "Przegorzały"
>>Klub Kultury "Wena"
>
>Klub Kultury "Wola"

Zapraszamy! 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090