Sunday Funday - Blues

Kategoria
Dla dorosłych
Termin
2018-10-28 15:00
Miejsce
Zajazd Kościuszkowski - Białoprądnicka 3
31-221 Kraków, Polska

Lubisz muzykę bluesową i taniec? Zapraszamy na wyjątkowe doświadczenie muzyczno-taneczne: pomożemy wam przełożyć dźwięki ulubionej muzyki na ekspresję ruchową. Taneczne popołudnie już 28 października (niedziela) o godzinie 15:00.

Taniec bluesowy powstał pod koniec XIX wieku na plantacjach amerykańskiego Południa. Jego afroamerykańskie korzenie i historia powstania bezpośrednio uwarunkowały estetykę tego tańca: opartą na mocno akcentowanym rytmie, zbalansowanej i zrelaksowanej postawie ciała oraz na wyjątkowym połączeniu z drugą osobą, które pozwala na jednoczesną improwizację i ekspresję indywidualnych emocji. Ewolucja tańca bluesowego przebiegała równolegle z rozwojem samej muzyki bluesowej – od tradycyjnych form tego tańca (slow drag, black bottom, jookin', struttin') po nowoczesny fusion blues (inspirowany innymi stylami tańca i gatunkami muzycznymi).

Nasze warsztaty będą otwarte dla każdego! Prowadzący – Beata Gaweł Kapusta i Marcin Kapusta z krakowskiej szkoły The Swing Experience - postaraja się zaprezentować rytmiczne i estetyczne podstawy tańca bluesowego. Podzielą się z uczestnikami techniką tańca w parach i płynnego współistnienia w tańcu idei prowadzenia/podążania oraz improwizacji. Celem zajęć będzie doświadczenie przez ich uczestników komfortowego i inspirującego połączenia z muzyką, z własnym ciałem oraz z drugą osobą.

Obowiązują zapisy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (hasło: BLUES)
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski, ul. Białopradnicka 3, Kraków
Wstęp wolny

 

Dołącz do wydarzenia na facebooku >>> fb

 

 

 

 
 

Terminy

  • 2018-10-28 15:00

Wspierane przez iCagenda

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
23
29
30

Newsletter

Ekobilet

 

joomplu:2089

joomplu:2090