Kalendarium wydarzeń
02 sie pt, 20:00
JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti) // FEST GRANIE
03 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
03 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
04 sie nd, 19:00
D-MOL Neo Tango Electro // MUZYCZNY OGRÓD
09 sie pt, 20:00
Fortet // FEST GRANIE
10 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
Koncert gongów i mis tybetańskich
10 sie sob, 19:00
Koncert gongów i mis tybetańskich
10 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
11 sie nd, 19:00
Que Passa // MUZYCZNY OGRÓD
16 sie pt, 20:00
Marta Zalewska // FEST GRANIE
17 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
17 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
18 sie nd, 19:00
Crazy Accordion Trio // MUZYCZNY OGRÓD
23 sie pt, 20:00
Weronika Boińska // FEST GRANIE
24 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
24 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
25 sie nd, 19:00
Urszula Makosz z zespołem // MUZYCZNY OGRÓD
31 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
31 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
07 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
14 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

Akademia Mózgu // Demencja – trening poznawczy

Podczas ostatniej w tym sezonie Akademii Mózgu przybliżymy temat demencji i zjawisko mózgowej neuroplastyczności. Zagadnienia omówi dr Bogusława Bober – Płonka z Instytutu Psychologii Stosowanej UJ. Zapraszamy 11 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Wykład wprowadzi słuchaczy w podstawy wiedzy o zmianach zachodzących wraz z wiekiem w ośrodkowym układzie nerwowym. Jednocześnie wskaże możliwości zastosowania różnych form aktywności, w celu prewencji jak i zahamowania procesów chorobowych.

Słuchacze dowiedzą się jak zauważyć pierwsze niepokojące objawy demencji, jak trenować swój umysł, oraz o jakie są aktualnie istniejące możliwości i ograniczenia diagnostyczno-terapeutyczne.

Akademia Mózgu jest projektem, który realizujemy wspólnie z panią Magdaleną Strojniak ze Studio MY

Bogusława Bober-Płonka - Doktor nauk o zdrowiu, rozprawa doktorska CMUJ w Krakowie na temat „Dysfunkcji czołowych w neuropsychologicznej diagnostyce różnicowej wczesnych zespołów dementywnych”. Specjalista Neuropsycholog od 1999r., psycholog kliniczny.

Absolwentka psychologii UMCS Lublin, ze ścieżką - neuropsychologia. Szkoły psychoterapii: Psychodynamiczna, Gestalt, jednocześnie dyplomowany logopeda - terapeuta afazji.

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Neurobiologii i Neuropsychologii Instytutu Psychologii Stosowanej UJ, wykładowca i koordynator modułów, warsztatów i fakultetów z dziedziny neuropsychologii.

Inicjator i opiekun Sekcji Terapii Neuropsychologicznej Koła Naukowego Pragma – realizującej wiele projektów naukowo-terapeutycznych – grupowych i indywidualnych, między innymi Treningi Pamięci, grupy wsparcia i inne zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z rozwojową i nabytą dysfunkcją oun.

Autorka i współautorka publikacji z zakresu neuropsychologii klinicznej, aktywnie uczestnicząca w konferencjach naukowych. Wykładowca Studiów Podyplomowych CMUJ z zakresu neuropsychologii klinicznej dla lekarzy, psychologów i logopedów. Starszy Specjalista w Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu Szp. Spec. im. L. Rydygiera w Krakowie. Opiekun staży specjalizacyjnych, praktyk oraz wolontariatów dla psychologów i studentów.

Kierownik osób specjalizujących się w neuropsychologii. Współautorka i współwykonawca projektów naukowo-badawczych realizowanych we współpracy z Instytutem Farmakologii PAN, Oddziałem Neurologii SS. im. Rydygiera, Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ oraz z Klinikami CMUJ: Neurologii, Neurochirurgii, Leczenia Bólu, Chorób Metabolicznych.

Doświadczony praktyk w zakresie szeroko rozumianej diagnozy i terapii psychologicznej i neuropsychologicznej m.in. prowadzonej w warunkach gabinetu jak i ambulatoryjnych (Poradnia Zdrowia Psychicznego Doktor Jan) - gdzie zajmuje się diagnostyką różnicową, w tym demencji oraz neurorehabilitacją.

Aktualnie rozbudowuje zainteresowania neuropsychologią kliniczną dziecka.

Sala Kominkowa - Papiernicza 2, Kraków

Zobacz inne wydarzenia

Osiedlowe Dożynki 2018
Osiedlowe Dożynki 2018
W piątek 14 września o godzinie 17:00 zapraszamy na Osiedlowe Dożynki 2018.
Rekordy w świecie zwierząt
Kto wypija 600 l mleka dziennie? Kim jest kapibara? Jaki rekord pobił bezogonek ryjkowaty? Szkiełko i oko zaprasza na pierwsze po wakacjach warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Już 15 września w…
Rekordy w świecie zwierząt
Zdrowie Holistyczne - REFLEKSOLOGIA
Zdrowie Holistyczne - REFLEKSOLOGIA
Zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie z cyklu Zdrowie Holistyczne. Gościem prowadzącej Doroty Adamczyk, będzie Wanda Budzanowska – Bratko – refleksolog, założycielka…
Dożynki Witkowickie - Dzień Seniora - Święto Miodu
Rada i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały zaprasza na DOŻYNKI WITKOWICKIE - DZIEŃ SENIORA - ŚWIĘTO MIODU. Wydarzenie odbędzie się 16 września i obfitować będzie w wiele atrakcji związanych…
Dożynki Witkowickie - Dzień Seniora - Święto Miodu
Newsletter