Kalendarium wydarzeń
01 gru nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
Zróbże Halkę - FINAŁ!
01 gru nd, 18:00
Zróbże Halkę - FINAŁ!
02 gru pon, 18:00
Poeci z Brackiej | SABAS
05 gru czw, 10:00
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
53 razy dookoła świata – podróże oczami (Ex)stewardessy | Pociąg do podróży
05 gru czw, 19:00
53 razy dookoła świata – podróże oczami (Ex)stewardessy | Pociąg do podróży
07 gru sob, 9:30
Królestwo zakręconego czasu | Akademia Barbakusa
07 gru sob, 10:30
Historia Jednego Obrazu | Laboratorium Kreatywności
07 gru sob, 19:00
Koncert relaksacyjny gongów i mis tybetańskich
08 gru nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
LIGHT UP DWOREK
08 gru nd, 16:00
LIGHT UP DWOREK
10 gru wt, 18:00
Scena dla młodych
11 gru śr, 17:00
Parlons francais autour d'un cafe | Francuskie konwersacje
12 gru czw, 19:00
WATCH DOCS | Walki uliczne
12 gru czw, 19:00
Jesienno - zimowa zaduma
Wieczór bluesa i rockowych ballad + finisaż Jazz Club Dworek II
13 gru pt, 19:00
Wieczór bluesa i rockowych ballad + finisaż Jazz Club Dworek II
14 gru sob, 17:00
Krzysztof Story – Dwa szlaki, dwa światy |GR-20, Cape Wrath Trail
14 gru sob, 18:00
Misz Masz & niebieski - wystawa zbiorowa
15 gru nd, 16:00
O, kurka Kulturka!
18 gru śr, 17:00
Parlons francais autour d'un cafe | Francuskie konwersacje
19 gru czw, 18:00
Strefa Rodzica: Być rodzicem
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

Akademia Mózgu // Demencja – trening poznawczy

Podczas ostatniej w tym sezonie Akademii Mózgu przybliżymy temat demencji i zjawisko mózgowej neuroplastyczności. Zagadnienia omówi dr Bogusława Bober – Płonka z Instytutu Psychologii Stosowanej UJ. Zapraszamy 11 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Wykład wprowadzi słuchaczy w podstawy wiedzy o zmianach zachodzących wraz z wiekiem w ośrodkowym układzie nerwowym. Jednocześnie wskaże możliwości zastosowania różnych form aktywności, w celu prewencji jak i zahamowania procesów chorobowych.

Słuchacze dowiedzą się jak zauważyć pierwsze niepokojące objawy demencji, jak trenować swój umysł, oraz o jakie są aktualnie istniejące możliwości i ograniczenia diagnostyczno-terapeutyczne.

Akademia Mózgu jest projektem, który realizujemy wspólnie z panią Magdaleną Strojniak ze Studio MY

Bogusława Bober-Płonka - Doktor nauk o zdrowiu, rozprawa doktorska CMUJ w Krakowie na temat „Dysfunkcji czołowych w neuropsychologicznej diagnostyce różnicowej wczesnych zespołów dementywnych”. Specjalista Neuropsycholog od 1999r., psycholog kliniczny.

Absolwentka psychologii UMCS Lublin, ze ścieżką - neuropsychologia. Szkoły psychoterapii: Psychodynamiczna, Gestalt, jednocześnie dyplomowany logopeda - terapeuta afazji.

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Neurobiologii i Neuropsychologii Instytutu Psychologii Stosowanej UJ, wykładowca i koordynator modułów, warsztatów i fakultetów z dziedziny neuropsychologii.

Inicjator i opiekun Sekcji Terapii Neuropsychologicznej Koła Naukowego Pragma – realizującej wiele projektów naukowo-terapeutycznych – grupowych i indywidualnych, między innymi Treningi Pamięci, grupy wsparcia i inne zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z rozwojową i nabytą dysfunkcją oun.

Autorka i współautorka publikacji z zakresu neuropsychologii klinicznej, aktywnie uczestnicząca w konferencjach naukowych. Wykładowca Studiów Podyplomowych CMUJ z zakresu neuropsychologii klinicznej dla lekarzy, psychologów i logopedów. Starszy Specjalista w Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu Szp. Spec. im. L. Rydygiera w Krakowie. Opiekun staży specjalizacyjnych, praktyk oraz wolontariatów dla psychologów i studentów.

Kierownik osób specjalizujących się w neuropsychologii. Współautorka i współwykonawca projektów naukowo-badawczych realizowanych we współpracy z Instytutem Farmakologii PAN, Oddziałem Neurologii SS. im. Rydygiera, Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ oraz z Klinikami CMUJ: Neurologii, Neurochirurgii, Leczenia Bólu, Chorób Metabolicznych.

Doświadczony praktyk w zakresie szeroko rozumianej diagnozy i terapii psychologicznej i neuropsychologicznej m.in. prowadzonej w warunkach gabinetu jak i ambulatoryjnych (Poradnia Zdrowia Psychicznego Doktor Jan) - gdzie zajmuje się diagnostyką różnicową, w tym demencji oraz neurorehabilitacją.

Aktualnie rozbudowuje zainteresowania neuropsychologią kliniczną dziecka.

Sala Kominkowa - Papiernicza 2, Kraków

Zobacz inne wydarzenia

Newsletter