Kalendarium wydarzeń
02 sie pt, 20:00
JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti) // FEST GRANIE
03 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
03 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
04 sie nd, 19:00
D-MOL Neo Tango Electro // MUZYCZNY OGRÓD
09 sie pt, 20:00
Fortet // FEST GRANIE
10 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
Koncert gongów i mis tybetańskich
10 sie sob, 19:00
Koncert gongów i mis tybetańskich
10 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
11 sie nd, 19:00
Que Passa // MUZYCZNY OGRÓD
16 sie pt, 20:00
Marta Zalewska // FEST GRANIE
17 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
17 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
18 sie nd, 19:00
Crazy Accordion Trio // MUZYCZNY OGRÓD
23 sie pt, 20:00
Weronika Boińska // FEST GRANIE
24 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
24 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
25 sie nd, 19:00
Urszula Makosz z zespołem // MUZYCZNY OGRÓD
31 sie sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
31 sie sob, 21:30
KINO pod białoprądnicką chmurką
07 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
14 wrz sob, 10:00
Ćwicz w Dworku
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny

CDT – wędrówka granią Kontynentu / POCIĄG DO PODRÓŻY

Podczas majowego Pociągu do Podróży czeka Was opowieść o kolejnej długodystansowej wędrówce w ramach projektu Terra Incognita. Tym razem Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński postanowili zmierzyć się ze „Świętym Graalem szlaków długodystansowych w USA, jakim jest mityczny Continental Divide Trail (skrót CDT). Długość szlaku według oficjalnych informacji to 3 100 mil czyli prawie 5 000 km, jednak jego rzeczywista długość to kwestia sporna uzależniona od każdego z wędrowców. Od prawie 40 lat CDT jest w ciągłej budowie, stąd na szlaku napotykamy trudności związane z jego oznaczeniem a problemy nawigacyjne to norma. Żeby tego było mało po 8 dniach wędrówki z wyprawy zrezygnował Maciek, pozostawiając Grzegorza sam na sam z tajemnicą szlaku CDT. Zapraszamy 16 maja, godzina 19.00, Sala Teatralna, wstęp wolny.

Podczas spotkania Grzegorz opowie o wędrówce szlakiem CDT, którą rozpoczął 21 kwietnia na granicy USA/Meksyk. Samo dostanie się do punktu startowego to niemały wyczyn a później nie było wcale łatwiej. Gorące piaski Nowego Meksyku, permanentny problem z wodą i nieprzewidywalność szlaku potrafiły mocno namieszać w pierwotnym planie wędrówki. Pobyt w Kolorado i wysokich Górach Skalistych przyniósł nieco ochłody dla ciała jednak zdobywanie kolejnych szczytów i wędrówka granią na średniej wysokości 3 000 m n.p.m. okazał się najtrudniejszym etapem całej wędrówki. Ukojeniem dla ducha staje się stan Wyoming z Wielką Kotliną, bajecznym masywem gór Wind River i Parkiem Narodowym Yellowstone. Ostatni etap w stanie Montana to już regularna walka z czasem, własnym ciałem i chorobą, która dopadła Grześka na dwa tygodnie przed ukończeniem szlaku. Cała historia ma jednak „happy end” a to wszystko z przepięknymi górami Glacier National Park w tle. Pokonanie szlaku zajęło Grześkowi 129 dni pełnych przygód i pięknych widoków.

O szlaku CDT nie napisano żadnej książki z traumą bohaterki w tle ani tez nie nakręcono durnej komedii, więc to jedyna okazją żeby poznać szlak bez hollywoodzkich wizji i uprzedzeń. Osoby, które szczególnie chcą poczuć klimat i trudy wędrówki zachęcam, aby na spotkanie przyjść pieszo z Waszego miejsca pracy/zamieszkania z plecakiem o wadze przynajmniej 10 kilo (napakujcie książki, kamienie, co tam wolicie) J W pewnej mierze pozwoli Wam to zrozumieć, czym jest pokonywanie szlaków długodystansowych, których opisywanie jest niezwykle trudna sztuką.- mówi Grzegorz Ozimiński

Grzegorz Ozimiński - współzałożyciel projektu o nazwie Terra Incognita Project zakładającego przejście trzech długodystansowych szlaków na terenie USA, tworzących tzw. Potrójną Koronę Szlaków Długodystansowych. W 2016 roku razem ze swoim kompanem Maćkiem Stromczyńskim udało mu się pokonać szlak Pacific Crest Trail (4 300 km) na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wyczyn ten został nominowany do nagrody Travelera, przyznawanej przez National Geographic. W 2017 śmiałkowie z Częstochowy pokonali kolejny szlak o nazwie Appalachian Trail (3 500 km) wędrując w mało popularnym kierunku północ-południe. Pomysł przejścia Szlaku Appalachów został doceniony przez kapitułę gdyńskich „Kolosów”, która przyznała wędrowcom nagrodę im. Andrzeja Zawady będącą grantem na zrealizowanie kolejnego pomysłu podróżniczego. Po udanym trekkingu Appalachami przyszedł czas na szlak Continental Divide Trail (5 000 km), który padł łupem już tylko Grzegorza w roku 2018. Tym sposobem wędrowiec z Polski dołączył do elitarnego grona około 400 osób na świecie, którym udało się pieszo pokonać wszystkie trzy szlaki tworzące Potrójną Koronę Szlaków w USA.

Dołącz do wydarzenia na FACEBOOKu
Chcecie opowiedzieć o swoich podróżniczych przygodach? Napiszcie!
Szczegóły:
Weronika Dulowska – Stępień
tel. +48 12 420 49 62, 533 356 010
weronika.dulowska@dworek.eu


Sala Teatralna - Papiernicza 2 31-221 Kraków, Polska

Zobacz inne wydarzenia

O, kurka Kulturka!
O, kurka Kulturka!
Sentymentalny świat z Grażyną Brodzińską
Sentymentalny świat z Grażyną Brodzińską
SABAS - odwrócona rzeczywistość
SABAS - odwrócona rzeczywistość
Spotkanie z psychologiem - Między opieką a nadopiekuńczością
Spotkanie z psychologiem - Między opieką a nadopiekuńczością
Newsletter