Przeskocz do treści
Hurnawice z brodą | Letnie granie

Hurnawice z brodą | Letnie granie

Zapraszamy na koncert Hurnawice z Brodą do Dworku Białoprądnickiego 7 sierpnia 2022 o 19:00.

Wstęp wolny.

O zespole Hurnawice z Brodą

Katarzyna Broda-Firla – śpiew, śpiew gardłowy, lira korbowa, drumla, fujarka,

Ula Stosio – gitara, guitalele, saz, bouzouki,

Katarzyna Poręba – śpiew, śpiew gardłowy, didgeridoo, sansula,

Jacek Dzwonowski – skrzypce,

Adeb Chamoun – śpiew, riq, darabuka, tar, daf, conga, bongos, timbales

Hurnawice z Brodą to projekt który powstał z przyjaźni i miłości do muzyki etnicznej.

Czerpiemy ze źródeł w nieograniczony sposób z pełnym ich poszanowaniem, stosując środki wykonawcze i instrumentalne w oparciu o tradycję i nowoczesność.

Członkowie zespołu Hurnawice z Brodą w Dworek TV

Ula Stosio

Gitara w jej rękach jest jak pędzel w rękach malarza, zamaszyście kreślącego z jego pomocą imponujące bogactwem barw pejzaże. Gra również na gitalele, sazie, udzie, cumbusie, cytrze węgierskiej i misach tybetańskich. Gościem programu „Świat na głowie” była gitarzystka i kompozytorka Ula Stosio.

Muzyka w jej życiu pojawiła się pod przymusem rodziców, którzy zapisali ją do klasy… fortepianu. Na szczęście, udało jej się zamienić instrument na gitarę. Jednak, zamiast na studia muzyczne, poszła na lingwistykę na UW. Ukończyła również Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie, gdzie mieszka do dziś. Dobrze czuje się w rocku, jazzie, ethno, folku i muzyce orientalnej. Oprócz dźwięków Bliskiego Wschodu, w jej utworach usłyszeć można piękne gitarowe groovy, psychodeliczne warstwy harmonii nagrywane live na looperze, czy nawet kojące dźwięki medytacyjne. Używa gitar w sposób nowatorski, ponieważ ciekawie stosuje takie „zabawki” jak e-bow czy delaye. Ula Stosio grała u boku takich sław jak: Renata Przemyk, Magda Piskorczyk, Karpaty Magiczne czy Kinga Rataj.

Adeb Chamoun

Adeb Chamoun urodził się w Syrii, w maleńkiej, lecz malownicznej miejscowości Al-Hasaka. W jego rodzinie królował rytm, a do świata muzyki wprowadził go starszy brat, Abdul – uznany mistrz gry na instrumentach perkusyjnych. Za jego sprawą nauczył się jej słuchać, bo nie jest to taka oczywista umiejętność.

Trzeba umieć wejść w głąb świata dźwięków, by poznać i zrozumieć jego piękno. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Adebem Chamounem, wirtuozem gry na etnicznych instrumentach perkusyjnych.

Adeb Chamoun jest niezwykle otwarty na muzykę z różnych regionów świata. Może dlatego, że sam pochodzi z syryjskiej miejscowości, w której żyje wiele kultur z różnych państw arabskich. Dzięki temu nauczył się grać na darbuce wieloma stylami. Jego gra jest eklektyczna, chętnie eksperymentuje z perkaszynami w jazzie, muzyce etnicznej, a także z folklorem polskim.

Podczas rozmowy z Renatą Głowacką w programie „Świat na głowie”, Adeb Chamoun opowiada o tym, jak ważne w muzyce są kolory i ludzie, a nie tylko instrumenty; dzieli się wspomnieniami i ciekawostkami o swojej ojczyźnie.

Cykl Letnie granie

Lato, słońce, relaks, do tego dobry film i muzyka, a to wszystko w otoczeniu zieleni – zapraszamy na wakacje z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki. Piątki i niedziele to czas na mocne i czasami nieco spokojniejsze brzmienia różnorodnych zespołów. W tym roku na naszej scenie będziemy gościć m.in. Bibobit, Cinemon, New Bone, Basię Dratwińską czy Piotra Bolanowskiego z Grzegorzem Dowgiałło.

Pełen harmonogram i więcej informacji dostępne na tej stronie.

WYDARZENIE NA FB