Przeskocz do treści
9. Noc Cracovia Sacra
Inne

9. Noc Cracovia Sacra

Zbliża się niezwykła noc Cracovia Sacra 2016. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia w Dworku Białoprądnickim Teatr Polski w Toronto (Salon Poezji, Muzyki i Teatru) przedstawi spektakl poetycko muzyczny pt. „Nie bój się kochać” oparty na poezji ks. Jana Twardowskiego. Zapraszamy 24 lipca o godz. 20.00, wstęp wolny.

Po przedstawieniu odbędzie się promocja książki Beaty Gołembiowskiej pt. „Teatr bez Granic”, która obrazuje 25-letni działalność Teatru w Toronto. Przylot artystów do Polski sponsorowany jest przez Senat RP.

Wystąpią: Maria Nowotarska, Agata Pilitowska, Krzysztof Jasiński
Głos poety: Piotr Pilitowski
Opracowanie muzyczne: Jerzy Boski, Dariusz Król
Oprawa plastyczna, slajdy: Leszek Szurkowski
Realizacja światła i dźwięku: Marek Szczerba

Salon Poezji, Muzyki i Teatru w Toronto powstał w 1991 roku z inicjatywy aktorki Marii Nowotarskiej. Od 25 lat prowadzi działalność teatralną w Kanadzie, a także jest zapraszany do wielu miast w Stanach Zjednoczonych, Europy czy Brazylii. Głównym nurtem działalności teatru są sztuki o wielkich Polkach emigrantkach, grane przez M. Nowotarską i A. Pilitowską: „Helena, rzecz o Modrzejewskiej”, „American Dreams”, „Tamara L.”, „Promieniowanie, rzecz o Marii Skłodowskiej Curie”, „Opowieści Poli Negri”, „Tajemnice Ordonki”. W teatrze wystawiane są również wieloosobowe widowiska poetycko-muzyczne oparte na twórczości najwybitniejszych polskich poetów od Jana Kochanowskiego, do Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta.