Przeskocz do treści
Całe życie na diecie, czyli ile waży szczęście | Zdrowie holistyczne

Całe życie na diecie, czyli ile waży szczęście | Zdrowie holistyczne

Wyobraź sobie, że już nigdy nie będziesz na diecie. Wyobraź sobie, że jadasz potrawy, które lubisz najbardziej, wyobraź sobie, że nie musisz katować się na siłowni. Wyobraź sobie, że jesteś szczęśliwa i szczupła. W niedzielę, 5 czerwca o godzinie 17.00, zapraszamy na spotkanie z psycholog Agnieszką Węgiel, która pasjonuje się psychologią odchudzania i odżywiania.

Brzmi nieźle, ale czy to w ogóle możliwe? Badania mówią, że większość kobiet była na diecie albo jest stale w reżimie dietetycznym. Niestety badania mówią również, że diety odchudzające są jedną z przyczyn rozwoju nadwagi i otyłości. Większość z nas, łącznie ze mną, doświadczyła gorzkiego smaku jo-jo, a waga zamiast pokazywać mniej, pokazuje coraz więcej.

Dowiesz się, dlaczego tak się dzieje i wyjść z błędnego koła: dieta – jo-jo. Porozmawiamy o tym, jak zadbać o szczupłość – bo schudnąć, to my umiemy. Dowiesz się, dlaczego po każdej diecie pojawia się głos, który mówi: „No, schudłaś, to już teraz możesz, należy Ci się!” i dlaczego wybierasz ciasteczko, zamiast szczupłości. Rozwieję wątpliwości związane z teoriami, które mówią o uzależnieniu od cukru. Uzależnia czy nie?

Wstęp wolny.


Agnieszka Węgiel – absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS oraz warsztatów i szkoleń z zakresu pracy z osobami z nadmierną masą ciała. Ukończyła warsztat certyfikacyjny The American Association of Bariatric Councelors, towarzystwa kształcącego specjalistów zajmujących się krótko- i długoterminowym wsparciem pacjentów bariatrycznych. Certyfikowany trener, coach i terapeuta. Pracuje w nurcie terapii ACT, używa metod prowokatywnych, Analizy Transakcyjnej oraz Racjonalnej Terapii Zachowań.
Pracuje z osobami, które zmagają się z problemem nadwagi oraz z pacjentami chorującymi na otyłość. Pracuje z pacjentami w okresie przed i pooperacyjnym wspierając ich na każdym etapie leczenia otyłości. Prowadzi grupy wsparcia dla osób chorujących na otyłość, a w trakcie warsztatów psychoedukacyjnych pokazuje jak kultura diet buduje historię dietetyczną, i jak z kolei ta uniemożliwia trwałe utrzymanie szczupłości. Wpływ aspektów psychologicznych na przyrost masy ciała wydaje się być bowiem oczywisty. Emocje, stres, przekonania, oczekiwania, motywacja to zaledwie część obszarów pracy z psychologiem zajmującym się leczeniem otyłości. Współpracuje z zespołem bariatrycznym Szpitala Wojewódzkiego im. L. Rydygiera w Krakowie. Autorka poradnika psychodietetycznego Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach, kursów online oraz warsztatów stacjonarnych.