Przeskocz do treści

O nas

Niezwykła przestrzeń

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” to przestrzeń, która nieustannie tętni życiem. Spacer korytarzami budynków pozwala jednego popołudnia usłyszeć śpiew chóru, strojącą się orkiestrę, stuknięcia w klawisze pianina, palce przesuwające się po strunach gitary, głos wyśpiewujący pasaże.

Przez wieki bryła budynku zmieniała się, zanikały fortyfikacje, transformacji ulegał też przypałacowy krajobraz. Zniknęły młyny i pierwsze krakowskie papiernie, po których śladem jest jedynie nazwa ulicy – Papiernicza. Aby pogodzić historię z praktycznością, zabytkowy obiekt został przystosowany do osób z niepełnosprawnością ruchową, aby umożliwić im komfortowe korzystanie z oferty kulturalnej.

Oferta kulturalna

Z roku na rok w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki wzrasta liczba propozycji wydarzeń, warsztatów i spotkań. Inicjatywy planowane są tak, by każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Muzyka, taniec, film, plastyka, teatr to tylko niektóre z obszarów wypełnianych ofertą kulturalną Centrum. W zakładce Zajęcia znajdują się szczegółowe informacje o formach spotkań, terminach i zapisach.

W podziemnych pozostałościach XVI-wiecznej baszty powstała galeria sztuki współczesnej typu site-specific – Baszta, w której odbywają się interdyscyplinarne i multimedialne wystawy.

Nasze projekty

Mecenat