Wokół pór roku
Zapraszamy na koncert zatytułowany „Wokół pór roku” podczas, którego muzycy oraz tancerze zaprezentują najpiękniejsze utwory inspirowane wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Już w sobotę (14 marca) o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Bilety w cenie 15zł do nabycia w kasie lub przed koncertem.
W programie usłyszymy: PORY ROKU: Antonio Vivaldi – Koncerty opus VIII nr. 2 „Lato”, nr 4 „Zima”,Astor Piazzolla – Wiosna, Jesień – Tango.
Wykonawcy:
Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn
Izabela Szlachta-Dowgiałło – skrzypce
Joanna Stasiak – wiolonczela
Taniec: Ewa Wojtkiewicz, Justyna Kukla, Piotr Roemer, Grzegorz Nowakowski
Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesynistka, dyrektor artystyczny dorocznego Festiwalu Barokowego w Owernii (Francja), pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie”, mającego na celu promocję młodych, utalentowanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Prezes Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów.Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskie Konserwatorium w Antwerpii (Belgia) w klasie prof. Jos van Imerseela (dyplomy z wyróżnieniem). Od ponad 40 lat jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku profesora Katedry Klawesynu i Instrumentów Dawnych. Koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną jak i współczesną w wielu krajach Europy, a także Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie.
Izabela Szlachta – Dowgiałło – skrzypaczka – stopień magistra sztuki, specjalność skrzypce uzyskała na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie ad. Roberta Kabary. Koncertowała w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Turcji, Chorwacji, Szwajcarii, Słowenii, Serbii, Japonii, USA (Boston, Harvard) oraz Polsce, solo jak i w orkiestrach: Sinfonietta Cracovia, Quadriga Chamber Orchester, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, orkiestra AM w Krakowie i orkiestra „Ostinato” PLM im. F. Chopina w Krakowie. W 2013 roku uzyskała stopień Doktora Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Mieczysława Szlezera. Aktualnie pracuje na stanowisku nauczyciela skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie, Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie oraz w Prywatnej Profesjonalnej Szkole Muzycznej im. A. Dębskiego w Krakowie.
Joanna Stasiak – wiolonczelistka – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli dr Barbary Łypik-Sobaniec. Jako kameralistka i członek orkiestry realizowała wiele projektów, spektakli, nagrań i koncertów, sięgając zarówno do muzyki dawnej jak i współczesnej, występując w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Japonii. Współpracowała m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie oraz Sinfonia Amabile w Lublinie. Od 1997 r. związana jest z Tarnowską Orkiestrą Kameralną.
Piotr Roemer – kompozytor i teoretyk muzyki. Tańczy tango argentyńskie, współtworząc środowisko krakowskich milongueros. Umiejętności taneczne poszerza o doświadczenia improwizacji kontaktowej oraz Body-Mind Centering. Na przełomie stycznia i lutego 2014 roku przebywał w Lizbonie jako kompozytor rezydent w ramach programu Lab for Electroacoustic Creaction (Miso Music Portugal). Stworzył tam utwór pt. Poemat elektroakustyczny Sin palabras, inspirowany doświadczeniami tanga. Pisze opowiadania i teksty o muzyce.
Ewa Wojtkiewicz – psycholog, dyplomowany instruktor tańca. Aktywnie zaangażowana w życie krakowskiego tanga, wcześniej dziesięć lat związana z tańcem towarzyskim jako tancerka, później trenerka i choreograf. Poszukując nowych form ekspresji czerpie z wielu technik ruchowych i tanecznych: tańca współczesnego improwizacji, świadomości ciał.
Justyna Kukla – tancerka Baletu Form Nowoczesnych u Jerzego Marii Birczyńskiego w latach 2005-2009, od 3 lat zafascynowana tangiem argentyńskim. Tańczy w Krakowie oraz regularnie na milongach, międzynarodowych festiwalach i maratonach tangowych na całym świecie.
Grzegorz Nowakowski – „Taniec towarzyszył mi całe życie. Ocierając się o rożne formy taneczne poznawałem świat tańca towarzyskiego, salsy, kizomby, dancehallu i broadwayu. Próbowałem swoich sił w turniejach i musicalach. Jednak dopiero odkryte na nowo w 2010 roku argentyńskie tango odsłoniło przede mną świat, w którym dzięki cabaceo, poruszającej serce muzyce, rodzącym się w tańcu emocjom i improwizacji stworzyć można na parkiecie niesamowitą, kilkunastominutową opowieść.”