Przeskocz do treści
Zapomniany język psów
Inne

Zapomniany język psów

W Dworku rusza cykl spotkań pn. „Mensa Zaprasza” – jego ideą jest zaprezentowanie działalności Stowarzyszenia MENSA, od nieznanej, nietuzinkowej i zaskakującej strony. Zapraszamy na pierwsze spotkanie pt. „Zamiast książki przeczytaj swojego psa – zapomniany język psów”: 22 kwietnia, godz. 18.30, Piwnice. Wstęp wolny.

Tematem spotkania będzie magia języka czworonogów oraz podstawy słownika psio ludzkiego. Wykład połączony z warsztatami z udziałem golden retrieverki Indi poprowadzi Eliza Dołżańska – Pietrzak – członek międzynarodowego Stowarzyszenia COAPE Association of Pet Behaviourist and Trainers z certyfikatem DipCABT oraz członek Stowarzyszenia Mensa Polska.

W programie:
– Dlaczego pies macha ogonem?
– Co nam mówi kiedy się oblizuje?
– Czy możemy śmiać się z psich dowcipów?

Mensa jest największym, najstarszym i najbardziej znanym stowarzyszeniem ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Jest organizacją typu non-profit, do której mogą przystąpić osoby o ilorazie inteligencji w zakresie dwóch górnych procent. populacji. Nazwa Mensa pochodzi od łacińskiego wyrazu oznaczającego „stół” i taki stół przedstawia logo organizacji.

Mensa w Polsce powstała w 1989 roku. Pierwszą sesję testową poprowadził w Warszawie Ed Vincent, ówczesny dyrektor administracyjny Mensa International. Ta sesja dała początek polskiemu oddziałowi Mensy.

Mensanie z całej Polski spotykają się ze sobą co najmniej raz w roku na Walnym Zebraniu Członków, spotykają się też bardzo często w poszczególnych regionach na wielu spotkaniach tematycznych i towarzyskich.

Wśród członków są przedstawiciele praktycznie wszystkich zawodów: od uczniów, studentów, poprzez bezrobotnych, robotników, drwali, inżynierów, lekarzy i prawników, aż do naukowców, a też i pisarzy, poetów i innego rodzaju artystów. Są osoby w różnym wieku i z różnymi charakterami: od bardzo skrytych do niezwykle otwartych; od nieśmiałych do „dusz towarzystwa”; od podporządkowujących się innym – do urodzonych przywódców; od rozumiejących abstrakcyjne inteligentne dowcipy do… wymyślających abstrakcyjne inteligentne dowcipy.

Zresztą… poznajcie ich sami – zapraszamy na spotkania z Mensą w Dworku.