Przeskocz do treści
A w czwartek...
Inne

A w czwartek…

O godzinie 18:00, zapraszamy Państwa na koncert krakowskiego projektu tworzonego przez Elę Łuszczakiewicz i Damiana Skórę – Table For Two oraz gitarzysty fingerstyle’owego – Dominika Plebanka. Wstęp wolny!

W związku z chęcią posiadania składu o elastycznej formule i podzielenia się z publicznością nieco innym rodzajem twórczości Ela Łuszczakiewicz i Damiana Skóra, postanowili utworzyć duet – Table For Two. Oboje są doświadczonymi muzykami mającymi za sobą wiele występów na małych i dużych scenach. Ela to absolwentka wokalistyki na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Damian ma za sobą naukę pod okiem takich gitarzystów jak Dariusz Czarny (SDM), Marek Raduli czy Jarosław Śmietana, od których pobierał lekcje prywatnie lub na warsztatach muzycznych. Swojej profesji z powodzeniem nauczają w Krakowie.

Określenie się duetem nastąpiło na początku roku 2014, jednak współpraca Eli i Damiana trwa nieprzerwanie już od ponad 3 lat (circa 2011). Razem z Fabryką Zabawek koncertują w Krakowie oraz poza nim. Można ich było usłyszeć w takich klubach jak Harris Jazz Piano Bar, Piwnica Pod Baranami czy Forty Kleparz. W tym ostatnim mieli okazję supportować Dawida Podsiadło oraz Poluzjantów. Zagrali także w ramach krakowskiego święta muzyki Wianki 2014.

Ta dwójka młodych muzyków porusza się w szerokim spektrum gatunków, które aranżuje w oryginalny sposób, z właściwą sobie wrażliwością. Na koncertach chętnie prezentują duży zasób zarówno autorskich utworów jak i coverów, wpisujących się w takie gatunki jak jazz, soul, funk czy r’n’b. Publiczność podczas występu może się spodziewać nietypowego stylu gry na gitarze akustycznej, zwanego fingerstyle, połączonego z wykorzystaniem pudła rezonansowego jako instrumentu perkusyjnego oraz eterycznej i ciepłej barwy głosu wokalistki. W przypadku niektórych utworów do całego zestawu dołączany jest jeszcze beatbox wykonywany równocześnie z grą na gitarze. Pomysłowe i zaskakujące aranżacje podane są razem z dobrym humorem i luźnym sposobem porozumiewania się z publicznością.

>

Dominik PlebanekDominik Plebanek jest wokalistą i gitarzystą fingerstyle’owym specjalizującym się w solowych występach. Jego umiejętność równoczesnego grania melodii, basu i harmonii pozwala mu brzmieć jak cały zespół, mimo że występuje sam. Ma za sobą prawie 100 zagranych koncertów w najróżniejszych miejscach. Ciągle doskonali swój warsztat, pod okiem najlepszych w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Jego repertuar zawiera zarówno jego własne kompozycje (instrumentalne i wokalne) jak i szeroką gamę coverów znanych utworów w zaskakujących aranżacjach. Każdy koncert jest dobrze zbalansowaną mieszanką jego trzech ulubionych gatunków popu, jazzu i bluesa.

Tak znani muzycy mówią o Dominiku Plebanku:

– „Świetny gitarzysta!!” Jarosław Śmietana, gitarzysta jazzowy.

– „Jak usłyszałem jak ten chłopak gra, to mi buty spadły” – Mietek Jurecki, basista Budki Suflera