Przeskocz do treści
Abstrakcyjnie
Inne

Abstrakcyjnie

Życie jest w kolorze jaki ma twoja wyobraźnia – te słowa Marka Aureliusza stały się mottem przygotowanej wystawy, której wernisaż odbędzie się 18 listopada, o godzinie 18.00 w Galerii Zajazd. Złożą się na nią prace wykonane w technice akwareli autorstwa Kingi Łapot-Dzierwy.

O AUTORCE
Artysta plastyk, pedagog plastyki. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach – klasa tkaniny artystycznej. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej na kierunku: wychowanie plastyczne.

W 2002 roku uzyskała kwalifikacje pierwszego stopnia w dyscyplinie naukowej: plastyka, specjalność: malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W 2010 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W swojej pracy łączy kwalifikacje artystyczne i pedagogiczne. W pracy badawczej zajmuje się edukacją przez sztukę i arteterapią. Jest autorką licznych publikacji naukowych i metodycznych. Swoje doświadczenia naukowe łączy z praktyką.

Prowadzi liczne warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych. W pracy artystycznej polem jej twórczych poszukiwań są głównie pejzaże i martwe natury, w których zwraca uwagę na kolor i fakturę. W abstrakcyjnych, na pierwszy rzut oka, pracach znajdujemy odniesienia do świata realnego, wyjętego z kontekstu, oglądanego przez pryzmat doznań emocjonalnych i estetycznych autorki.

Prace wystawiała między innymi w Goteborgu, Kijowie, Krakowie, Rzeszowie czy Kielcach.
Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w USA, Niemczech, Szwecji, Ukrainie i Polsce.