Przeskocz do treści
Akademia Barbakusa
Inne

Akademia Barbakusa

17 października w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki ruszył organizowany przez Straż Miejską cykl edukacyjnych spotkań dla dzieci pod nazwą Akademia Barbakusa.

W czasie warsztatów najmłodsi poznają zasady bezpieczeństwa niezbędne w codziennym życiu. Wszystko to połączone ze wspaniałą zabawą i zdobywaniem odznaki Straży Miejskiej. Na przygodę ze Smokiem Barbakusem zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów z klas I – III szkół podstawowych. Początek o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim.

Podczas sobotnich spotkań dzieci dowiedzą się m.in. jak unikać zagrożeń na ulicy i w sieci, jak pokonywać bezpiecznie drogę do szkoły, dlaczego i jak nosić odblaski oraz jak zachowywać się w kontaktach z psem, by uniknąć przykrych niespodzianek. Pomocą naukową będą atrakcyjne książeczki, kolorowanki, naklejki odblaskowe, zawieszki i smycze. Zajęcia poprowadzą funkcjonariusze z referatu profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Pierwsze spotkanie przybliży dzieciom rolę Straży Miejskiej, a także umożliwi poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Część warsztatowa w konwencji zabawy pozwoli najmłodszym przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce.

Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu, do czerwca przyszłego roku. Zajęcia są częścią obchodów XXV – lecia Straży Miejskiej.

UWAGA!!! Zgłoszenia na zajęcia Akademii Straży Miejskiej, należy przesyłać na adres: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji: tel. 12 68 82 117