Przeskocz do treści
Akademia Mózgu
Inne

Akademia Mózgu

Ludzki mózg składa się z 86 miliardów komórek nerwowych, a na każdej z nich powstaje około 7 000 połączeń nerwowych. Jak w tym niezwykle złożonym organie powstaje świadomość? Dlaczego znika, gdy śpimy lub otrzymujemy narkozę? Zapraszamy na wykład dr Marka Bindera p.t. „Świadomość utracona i odzyskana” – poniedziałek, 26 lutego, godz. 18.00. Wstęp wolny (sala Kominkowa).

Poszukamy także odpowiedzi, co dzieje się ze świadomością po ciężkich uszkodzeniach mózgu i jak można nawiązać kontakt z ludźmi, których umysł został uwięziony w sparaliżowanym ciele?

dr Marek Binder – psycholog, adiunkt w Zakładzie Psychofizjologii Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest współtwórcą grupy badawczej C-LAB, skupiającej pracowników i doktorantów zainteresowanych naukowym badaniem świadomości. W swoich projektach wykorzystuje metody obrazowania mózgu EEG i fMRI. Dodatkowo zajmuje się tłumaczeniem anglojęzycznej literatury naukowej, a także we współpracy z czasopismem psychologicznym „Charaktery” popularyzacją wiedzy z zakresu nauk o układzie nerwowym.