Przeskocz do treści
Światłoczułe słowa
Inne

Światłoczułe słowa

Zapraszamy na kolejny Salon Poetycki Beaty Anny Symołon. Tym razem spotkanie z poezją Coby Coobus’a czyli twórczością Tadeusza Krzysztofa Knyziaka. Pojawi się też muzyczny akcent: Eryk Jaworski – niezwykle zdolny, młody uczeń szkoły muzycznej, zagra na gitarze klasycznej. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia o godz. 18.00 w Piwnicach Dworku. Wstęp wolny.

Tadeusz Knyziak publikuje wiersze pod pseudonimem artystycznym : Coby Coobus. Jest autorem tomików pt. Chwile i Światłocienie, a także współautorem almanachów i antologii wydanych przez stowarzyszenia i portale literackie: Grzechy niepopełnione, Kocha się za nic, Gorąca cegła, Widok z okna, Schody, jak również wydań pokonkursowych.
Od kilku lat związany jest z Przyjaznym Portalem Literackim Ósme Piętro. W antologiach tego portalu można znaleźć także krótkie opowiadania autora. Zamieszcza wiersze w internetowych grupach poetyckich: Ogród Poetów, Pisz i czytaj wiersze, jak również w Grupie poetyckiej im. Zbigniewa Herberta.

Prowadzi blog archiwalny własnej twórczości Jasne wrzosy – coby99.bloog.pl

Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich. Był także jurorem w konkursie Portalu Literackiego Fabrica Librorum. Członek Warszawskiego II Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz nieformalnego Klubu Poszukiwaczy Słowa w Piasecznie pod Warszawą.

W swojej poetyckiej twórczości preferuje lirykę i tradycyjne formy rymowane, nie stroni jednak od form bardziej współczesnych.

Eryk Jaworski – akompaniujący podczas SABASU na gitarze, to 14-letni uczeń drugiej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w klasie prof. Adama Zalasa. Jest zwycięzcą wielu ogólnopolskich konkursów gitarowych w swojej kategorii wiekowej.

fb Dołącz do wydarzenia na facebooku i zaproś swoich znajomych!


Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon (SABAS) gościł już dziesiątki poetów, pisarzy i krytyków, malarzy, grafików, muzyków i wokalistów, aktorów… Integruje różne środowiska twórcze poprzez dążenie do synkretyzmu prezentowanych utworów i prac. Dlatego spotkaniom z autorami towarzyszy muzyka na żywo, recytacje tekstów przez zaproszonych aktorów, bądź fotografie. Klimatyczne wieczory w piwnicach Dworku to zawsze spotkania niezwykłe.