Przeskocz do treści
Bajkowa Niedziela
Inne

Bajkowa Niedziela

Prawdziwa scena z kurtyną, wygodne fotele i fantastyczni aktorzy przenoszą w Dworku najmłodszych w zaczarowany świat bajkowego teatru! W ramach „Bajkowej Niedzieli” 16 października o godz. 15.00 dzieci obejrzą spektakl pt. „Kogiel i mogiel na fali”.

Woda jest niezbędnym elementem potrzebnym do życia. Jej skażenie powoduje poważne konsekwencje dla flory i fauny. Bohaterowie bajki podczas wycieczki w góry spotykają zwierzęta, które po spożyciu zanieczyszczonej wody znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie! Dzielne krasnale robią wszystko, aby im pomóc. Będą jednak potrzebowali wsparcia…
Poprzez zabawę aktorzy pokażą najmłodszym, jak bezpiecznie, kulturalnie i z szacunkiem do przyrody zachowywać się na szlakach górskich. Mali widzowie zapoznają się ze zwierzętami objętymi w Polsce ścisłą ochroną, z oznaczeniami na szlakach, numerem telefonu do GOPR oraz wieloma innymi, pożytecznymi informacjami.

Spektakl w wykonaniu Teatru Quadro.

Miejsce: Sala Teatralna, Oficyna Wschodnia, ul. Papiernicza 2.

Bilety: 10zł do nabycia w kasie Dworku lub tuż przed spektaklem.


BAJKOWA NIEDZIELA to cykl, w ramach którego odbywają się spektakle teatralne dla najmłodszych, w wykonaniu aktorów scen krakowskich oraz trup teatralnych z całej Polski. W repertuarze znajdują się przedstawienia edukacyjne oraz adaptacje najpiękniejszych baśni dla dzieci.