Przeskocz do treści
Bajkowe Kołysanki
Inne

Bajkowe Kołysanki

W niedzielę 29 kwietnia o godz. 16.00 będzie okazja przyjść na premierowy koncert piosenek skomponowanych i wykonanych przez Grupę Wokalną Swada oraz Przyjaciół do tekstów Agnieszki Jagi Szeptalin. Koncert promuje płytę „Bajkowe Kołysanki”, wydaną przez Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Zachęcamy do rodzinnego udziału w wydarzeniu.

Bajkowe Kołysanki to książka oraz płyta – bajeczki i piosenki, autorstwa Agnieszki Jagi Szeptalin, skomponowane i wykonane przez Grupę Wokalną Swada oraz ich przyjaciół. Piękne melodie tradycyjne przeplatają się tu z autorskimi kompozycjami, które ukołyszą, uspokoją i utulą zarówno dzieci jak i rodziców.
Koncert jest jednoczesnie zaproszeniem do zapoznania sie ze świeżo wydanym krążkiem i książeczką zawierajacą teksty i barwne ilustracje Katarzyny Chodoń, które pomogą przenieść się do bajkowych krain łagodności i wyciszenia.

SWADA
Zespół śpiewa tradycyjne pieśni narodów słowiańskich, mieszając technikę białego śpiewu z ekperymentalnymi nastrojami. W szerokim instrumentarium zespołu, usłyszeć można między innymi gitarę, węgierską cytrę i bębny. Grupa działa od 2015 pod mecenatem Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie.
Skład:
Wokale i przeszkadzajki: Katarzyna Chodoń, Iwona Karcz, Jaga Szeptalin, Anna Sitko;
Gitara, cytra węgierska: András Dávid Kiss.

Patroni medialni: CzasDzieci.pl, Kids in Kraków, Radio Kraków

Wstęp wolny