Przeskocz do treści
Bal Szkocki
Inne

Bal Szkocki

Tej zimy w Dworku będzie panować gorąca atmosfera. Przygotujcie wygodne buty do tańca i strój wieczorowy – zapraszamy na prawdziwą, szkocką zabawę! 23 stycznia o godz. 19.00 w „Dworku Białoprądnickim” odbędzie się bal szkocko – polski, a jego motywem będzie polskie dziedzictwo taneczne oraz tradycja szkockich i angielskich tańców w Polsce.

Bal jest szczególnym wydarzeniem dla sporego grona miłośników kultury szkockiej z całej Polski oraz osób zainteresowanych odtwarzaniem strojów i obyczajów w dawnych wiekach. Czerpiąc z wciąż żywej tradycji eleganckich bali wydawanych przez członków Royal Scottish Country Dance Society, skupiającej na całym świecie osoby tańczące szkockie tańce dworskie, wydarzenie nawiązuje także do stylistyki XIX europejskich bali karnawałowych. Będzie to doskonała okazja do podróży w czasie – specjalnie dobrane szkockie i angielskie tańce sali balowej, narodowe tańce polskie i balowe karneciki rozdawane uczestnikom pozwolą poznać czar spotkań tanecznych.

Mile widziane szkockie i historyczne oraz polskie stroje narodowe i regionalne.

Organizatorem wydarzenia jest Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego Comhlan oraz Szkoła Tańca Jane Austen.

Informacje i zapisy pod adresem: balszkocki@gmail.com Liczba miejsc ograniczona.
Wstęp: 50 zł

Bal odbędzie się w Sali Kominkowej i Złotej Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2.

Uwaga! Osoby nie znające szkockich i angielskich tańców sali balowej oraz tańców polskich mogą przed balem skorzystać z dwóch bezpłatnych lekcji. Ekspresowy kurs odbędzie się 10 i 17 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 w siedzibie zespołu Comhlan, ul. Bartosza 1.