Przeskocz do treści
Barbakus w teatrze
Inne

Barbakus w teatrze

Majowe spotkanie ze smokiem Barbakusem, będzie wyjątkowe. Tym razem, wszystkie dzieci zobaczą spektakl teatralny pt. „Królestwo zakręconego czasu, czyli Bajka o Mądrych Dzieciach”. Zapraszamy w sobotę (21 maja) o godzinie 10:00 do Sali Teatralnej w Zajeździe Kościuszkowskim. Obowiązują zapisy – ilość miejsc ograniczona.

„Królestwo zakręconego czasu, czyli Bajka o Mądrych Dzieciach” – interaktywne przedstawienie teatralne, które łącząc muzykę, słowo, śpiew i teatralne środki wyrazu, przekazuje istotne treści dotyczące bezpiecznych zachowań dzieci. Charakter przedstawienia pozwala wciągnąć najmłodszych widzów w fabułę spektaklu i w ciekawy sposób przekazać najistotniejsze treści.

Raz w miesiącu w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbywa się „Akademia Barbakusa” – cykl edukacyjnych zajęć, podczas których dzieci uczą się m.in. jak unikać rozmaitych zagrożeń np. jak pokonywać bezpiecznie drogę do szkoły, dlaczego i jak nosić odblaski oraz jak zachowywać się w kontaktach z psem, by uniknąć przykrych niespodzianek. Pomocą naukową są atrakcyjne książeczki, kolorowanki, naklejki odblaskowe, zawieszki i smycze. Zajęcia prowadzą funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, do czerwca 2016.

ZGŁOSZENIA: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

DODATKOWE INFORMACJE: tel. 12 68 82 117