Przeskocz do treści
Bezpieczne ferie
Inne

Bezpieczne ferie

ARCHIWUM: Ferie za pasem – podpowiemy najmłodszym i ich rodzicom jak bezpiecznie je spędzić. Zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych na kolejne spotkanie w ramach Akademii Barbakusa. Podczas wspaniałej zabawy pod okiem Straży Miejskiej i Smoka Barbakusa najmłodsi nauczą się zasad bezpieczeństwa. Zajęcia odbędą się 16 stycznia o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

17 października w Dworku ruszyła „Akademia Barbakusa” – cykl edukacyjnych zajęć, podczas których dzieci uczą się m.in. jak unikać zagrożeń na ulicy i w sieci, jak pokonywać bezpiecznie drogę do szkoły, dlaczego i jak nosić odblaski oraz jak zachowywać się w kontaktach z psem, by uniknąć przykrych niespodzianek. Pomocą naukową są atrakcyjne książeczki, kolorowanki, naklejki odblaskowe, zawieszki i smycze. Zajęcia prowadzą funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Najbliższe spotkanie – 16 stycznia w godz. 10.00 – 12.00 – przybliży dzieciom zasady umożliwiające bezpieczny odpoczynek. Część warsztatowa pozwoli najmłodszym przećwiczyć zdobytą wiedzę.

Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, do czerwca 2016. Zajęcia są częścią obchodów XXV – lecia Straży Miejskiej.

ZGŁOSZENIA: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

DODATKOWE INFORMACJE: tel. 12 68 82 117