Przeskocz do treści
Białe na czarnym - czarne na białym
Inne

Białe na czarnym – czarne na białym

Zapraszamy na pasjonujące odkrywanie tajemnic bieli i czerni: wystawę prezentującą kilkadziesiąt grafik autorstwa Ewy Maleńczuk. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się 3 listopada o godz. 20.00 w Sali Złotej. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Mile widziane czarno – białe stroje!

Prace artystki to pasjonujące opowieści o intymnym świecie i jednocześnie wyrafinowana gra z wyobraźnią widza. Istotna wartość tej twórczości to niczym nieskrępowana fantazja. Tytuł idealnie oddaje klimat i stylistykę prac. Ewa Maleńczuk swobodnie posługuje się konwencjami nowoczesnej sztuki. Inspiracje czerpie ze sztuki surrealistycznej, etnicznej, poezji i współczesnej muzyki.

Większość jej obrazów układa się w cykle, które tworzą równoległe w stosunku do siebie rzeczywistości, przeniknięte czasem, poetyckim nastrojem, a czasem dramatyczną ekspresją. W obrazach artystki mistyczne przedmioty, dziwne postaci o paranormalnych zdolnościach, niewyjaśnione zjawiska przeplatają się z groteską i komedią.

Twórczość Ewy Maleńczuk to niewątpliwie manifestacja sprzeciwu wobec estetyki współczesnej kultury konsumpcyjnej atakującej widza kakofonią barw i błahych tematów.
Jedno jest pewne: obrazy te nie pozwalają na obojętny odbiór i zmuszają do zamyślenia. Artystka oprócz malarstwa zajmuje się scenografią i projektowaniem okładek płyt CD m.in. dla zespołów PUDELSI,HOMO TWIST.

Więcej o artystce na stronie: http://eva.malenczuk.art.pl/

Wydarzenie uświetni koncert zespołu SOKÓŁ ORKESTAR.