Przeskocz do treści
Blues w Dworku
Inne

Blues w Dworku

Blues w Dworku. Na koncert zespołu Soul Finger zapraszamy w poniedziałek (1 czerwca) o godzinie 19:00. Gościem specjalnym koncertu, będzie Dave Molus. Jeżeli pogoda dopisze, spotkamy się w plenerze. Wstęp wolny.

Zespół ma za sobą koncerty zarówno w kraju jak i za granicą, w klubach i na festiwalach. Soul Finger współpracował m.in. ze znanym kalifornijskim wokalistą i harmonijkarzem Kennym Shoppmeyerem oraz z przedstawicielem muzyki Cajun i Zidaco z Luizjany D’Jalmą Garnierem.

Po trzydziestu latach pobytu w USA do Polski powrócił Krzysztof Bodzoń, który przez ten czas był czynnym muzykiem w Kalifornii. Po przyjeździe do Krakowa rozpoczął współpracę z Grzegorzem Grybosiem i tak powstał zespół Soul Finger. Inspiracją muzyczną dla zespołu stała się ta muzyka, którą Krzysztof grał na zachodnim wybrzeżu USA, Los Angeles, Las Vegas i San Diego. Zespół koncertował zarówno w kraju jak i za granicą w klubach i na festiwalach. Styl zespołu jest wypadkową RNB z lat 60-tych ze wschodniego wybrzeża, Texas Blues oraz Delta Blues, z czego w rzeczywistości powstał West Coast Blues. Koncert zespołu Soul Finger jest rzadką możliwością obcowania w Polsce z Bluesem, obecnie najbardziej popularnym w Kalifornii.

Dave Molus – artysta wszechstronny: graphic designer, autor tekstów, wokalista i gitarzysta, kreator pozytywnego nastroju. Anglik prosto z Brighton, który zarzucił kotwicę w Krakowie i za nic nie chce wyjechać z powrotem. Zakochał się w atmosferze miasta, polskiej pogodzie i polskim piwie. Bluesowy gangster, wykorzystuje każdą okazję by poderwać zachrypniętym głosem krakowskie fanki. Gra prosto z serca i za każdym razem ujmuje. W repertuarze muzyka usłyszymy różnorodne kompozycje z pogranicza bluesa, muzyki folk i country. Podczas koncertów oprócz kompozycji Molusa usłyszeć można utwory takich artystów jak Bob Dylan, Radiohead czy Johnny Cash.

Skład zespołu Soul Finger:
Krzysztof Bodzoń – gitara basowa, wokal – do współpracy zaprosili go m.in.: Robbie Kruger (The Doors), Ray Manzarek (The Doors), Stu Goldberg (Mahavisnu Orchestra), Jean Luc Ponty, Czesław Niemen, Jarek Śmietana, Wojtek Karolak
Grzegorz Gryboś – gitara – współpracował między innymi z: Krzysztofem K.A.S.A. Kasowskim, Edytą Geppert, Nippy’m Noya, Steve’em Loganem, Tomasem Sanchezem, Joachimem Mencelem, Laszlo Sule’m, Jukim Valipakka, Maćkiem Maleńczukiem
Rafał Zając – perkusja – młody, dobrze rockujący perkusista