Przeskocz do treści
Broken Songs
Inne

Broken Songs

Czerwiec zakończymy rasowym brzemieniem Broken Songs! Ich koncerty mają trochę inne wymagania – potrzeba im odpowiedniej dawki „kopa”, stąd akustyczne piosenki ustąpiły miejsca cięższym, nisko strojonym i szybszym tworom, o rozbudowanych formach, granych dodatkowo w odpowiednio połamanych podziałach. Odkrywka zaprasza na energetyczny koncert w piątek, 29 czerwca o godz. 19.00!

Broken Songs powstali jako duet pod koniec 2013 roku z powodu przemożnej potrzeby odkurzenia gitary i opróżnienia przepełnionej szuflady, w której nie chciały się już zmieścić kolejne piosenki oraz z czystej ciekawości.

W kolejnych latach udało się zdekonstruować i bezpowrotnie uszkodzić kilkanaście starych i nowych piosenek oraz rozpocząć granie ich na żywo na kompletnie zepsutych koncertach. Początkowo w składzie „z łapanki”, a docelowo jako kwartet, a nawet kwintet z dwoma gitarzystami solowymi wymieniającymi się w zależności od chęci i aktualnej ilości wolnego czasu.

Jeden usłyszy w tym tyglu coś ze Seattle, drugi echa Floydów, Porcupine Tree czy Toola, a kolejny nic, bo ciężko tupać do 7/8.
Nagrania do pierwszego albumu – w toku, planowana premiera jeszcze w tym roku.

Zespół tworzą:
Miłek Piątek (gitara, wokal)
Krzysztof Mickiewicz (perkusja)
Jarek Meus/Tomasz Prażuch (gitara solowa)
Marcin Barański (bas)

Akustycznie:

https://youtu.be/gnqIIhxa2Dc

https://youtu.be/WLugI9MLRDU
https://youtu.be/-N3kbJlAo1c