Przeskocz do treści
Być jak Brzechwa
Inne

Być jak Brzechwa

Ogłaszamy konkurs na napisanie i zilustrowanie bajki! Któż nie zna „Kaczki-dziwaczki”, wiersza o wyspach, których nie ma, czy przygód niezwykłego profesora, Pana Kleksa? W tym roku przypada 120 rocznica urodzin bajkopisarza, Jana Brzechwy. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie literacko-ilustracyjnym „Być jak Brzechwa”.

Dzieci uwielbiają bajki i również same chętnie tworzą fantazyjne opowieści. To okazja do przeżycia niezapomnianych rodzinnych chwil w świecie nieskrępowanej wyobraźni! Chcemy Was do tego zachęcić. Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom i rodzicom rozwijania talentu literackiego, wrażliwości artystycznej oraz upowszechnianie twórczości Jana Brzechwy. Zadaniem uczestników jest stworzenie i zilustrowanie bajki, której bohaterami staną się postaci z utworów Jana Brzechwy, bądź sam autor.

Weźcie do ręki bajki, wybierzcie ulubiony utwór i… pozwólcie ponieść się fantazji! Czy stonoga nadal walczy ze swoimi plączącymi się nogami? Jak potoczyły się losy lisa Witalisa? Czy Pan Kleks przeżył nową przygodę? A może Pan Brzechwa napisze nową bajkę? Losy wszystkich bohaterów są teraz w waszych rękach! Długość bajki oraz ilość i technika wykonania ilustracji są dowolne.

Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 10 prac, które zamieszczone zostaną w wydawnictwie pokonkursowym, książeczce „Być jak Brzechwa”. Oprócz publikacji, na laureatów czekają również drobne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas finału projektu we wrześniu.

Czas trwania konkursu 1-30 czerwca 2018r.

Prace można dostarczyć (wraz z Załącznikiem nr 1):

– mailowo: konkurs@dworek.eu, temat: „Być jak Brzechwa”

– pocztą tradycyjną: Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego, ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków, z dopiskiem “Być jak Brzechwa”

– osobiście: Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego, ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków (portiernia Dworku Białoprądnickiego), z dopiskiem “Być jak Brzechwa”

Organizator: Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego

Partner: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Fundacja Naturalnie Edukacyjna

Konkurs jest częścią projektu „Urodziny Pana Brzechwy (120 rocznica urodzin poety i bajkopisarza Jana Brzechwy)”. Towarzyszą mu bezpłatne warsztaty rodzinne „Akademia Pana Brzechwy”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.