Przeskocz do treści
Clubbing Kameralny
Inne

Clubbing Kameralny

Znana z nowatorskich pomysłów orkiestra Sinfonietta Cracovia raz jeszcze zaskoczy Was niecodziennym projektem, promującym muzykę klasyczną… we współczesny sposób. Zapraszamy do Dworku na Clubbing Kameralny– Muzyka Narodów. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 lipca o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Każdy z nas doskonale zna to krępujące uczucie: trafiłeś na koncert, który Ci nie odpowiada, ale nie możesz wyjść… Clubbing kameralny to propozycja dla żądnych wrażeń melomanów, łącząca tradycyjną formułę koncertu z duchem clubbingu: cztery sceny i cztery trwające jednocześnie koncerty, a na koniec wielki finał, czyli puzoniści NOSPR open-airowo ‒ pod gwiazdami, w przepięknych ogrodach Dworku Białoprądnickiego.

Zaproszeni wykonawcy ‒ pośród których znajdą się tak znakomite zespoły, jak Kwartet Dafô czy Gruppo di Tempera ‒ wykona swój repertuar kilkukrotnie: goście będą mogli swobodnie poruszać się po terenie imprezy bez obawy, że przegapią któryś z muzycznych rarytasów składających się na program tego wyjątkowego wieczoru. Tytuł koncertu ‒ Muzyka narodów ‒ zdradza, według jakiego klucza zorganizowane zostały poszczególne występy. I tak kwartet Cordes Classiques zaprezentuje słuchaczom ponadczasowe arcydzieła wielkich austriackich klasyków, Malawski Trio zmierzy się z dorobkiem wybitnych twórców Bohemii, Kwartet Dafô przybliży gościom największe osiągnięcia polskiej muzyki XX wieku, Gruppo di Tempera weźmie na warsztat perły francuskiej muzyki najnowszej (i nie tylko!), a kwartet puzonowy NOSPR wykona szereg znanych i lubianych amerykańskich standardów w fenomenalnych opracowaniach.

Zapraszamy do wyruszenia z nami w tę niebanalną podróż dookoła świata: przed nami kalejdoskop muzycznych wrażeń, plejada wybitnych instrumentalistów, puzonowy groove, potężny (kontra)bas, a do tego… kulinarne „sample”: lampka wina bądź filiżanka kawy z odległych stron.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki jest współorganizatorem wydarzenia.

Sinfonietta Clubbing odbywa się w ramach szerszego projektu pn. SINFONIETTA FESTIVAL 2016, którego program dostępny jest pod adresem: sinfonietta.pl/sinfonietta-festival/